26

Re: Prvih 20k FTP

AlphaScorpii napisao:

Recimo meni je ovaj downswing bio 15tak BI dok su me prije znali pogađat downswizi po 20-30BI i to dosta često.

Baš ta rečenica. Kad imaš veći winrate manje su te rupe kad imaš downswing i lakše ti je (i psihički i financijski).

00

Re: Prvih 20k FTP

@chingling:

Upravo ovo što je roba rekao. Što si bolji, više love izvučeš iz nekih spotova u kojima prije nebi (ili foldaš kad prije nebi ili nešto treće) pa na kraju tih sessina nebude -25BI nego bude -15BI...
Što se tiče nošenja sa tiltom, nemogu reći da se išta bolje nosim, ali od svih ovih handova možda je 1% handova odigrano pod tiltom, dok je prije 2god bilo bar 20%...sad čim počne tilt uzimam pauzu dok bi prije nastavio sa igrom.

00

Re: Prvih 20k FTP

Evo da vidiš o kakvim spotovima pričam...

1. http://weaktight.com/5491677
Ovdje bi prije c river jer bi se usrao slowplayanih setova ili nećeg nepostojećeg dok sad ne vidim fold na ovom riveru jer je njegov flop range jako puno par+SD. Često znam ovakve boardove odma krenut 3barrelat (naravno ako board izrunna ok) jer će protivnik često platit 2 streeta i foldat river.

2. http://weaktight.com/5491685
Prije bi tu cb turn ili cb flop i bilo koji protivnik koji se ne boji stavit lovu u pot bi mi preuzeo pot jer sam pokazao weakness i otvorio se za bluff dok sad razmišljam puno više o rangevoima i relano on baš i nema Ax handova u rangeu već je sve puno PP (pošto smo deep setminea ...pre obv).

3.http://weaktight.com/5491705
Isti lik... Image mi je dobar vs njega, cb je drawy board što ne vjerujem da će ikad napravit sa Kx ili drawom, a nekakav SD value očito ima. Jači bet nebi bio loš da više bluffy izgleda jer nemam ni ja baš previše Kx u rangeu. Prije bi vj c turn.

4. http://weaktight.com/5491713
Nekakva poluriba...prije bi vj pronašao fold na nekom od streetova.

Ugl. da ne duljim... još jedna bitna stvar je da sam puno agresivniji i betam sa svakakvim parovima i svakakvim EQ i ne natkupe me onda na riveru sa nekakvim runner runnerima što se prije jako često događalo.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (08-02-2013 17:16:21)

20

Re: Prvih 20k FTP

Hvala puno na odgovorima.

1. hand sto ako nije izasao A na riveru? Vjerovatno bi dobio raise na riveru...
2. hand dobro odigrana pozicija na riveru na scare kartu, svaki malo bolji igrac bi ti na flopu napravio check raise na tvoj cbet od pola pota... to sam uocio kad vecina igraca napravi cbet od pola pota nije ih baš pogodio board ( u vecini slucajeva, ne nuzno)
3. hand  ja bi to vjerojatno cbet na flopu a check na turnu, (greska) pa bi se hand drukcije odvijao vjerojatno.
4. hand ako smatras da si jaci zasto samo call sve streetove zasto nisi raise za value na jednom streetu ako je lik riba recimo na riveru bi platio neki mali raise....

02

30

Re: Prvih 20k FTP

chingling napisao:

Što podrazumjevaš pod to "što si bolji, to te downswing manje pogodi." da li je to da se bolje nosiš s tiltom i downswingom ili bolji u igri ili nešto drugo? Hvala na odvojenom vremenu za odgovore...

većim winrateom smanjuje se utjecaj varijance u igri, samim time downswingovi imaju manja odstupanja

Evo par alata pa se igraj smile
http://www.anskypoker.com/content/varia … _hands.xls
http://www.anskypoker.com/content/poker … alyzer.xls

ima i ovde, al čini se da trenutno ne radi
http://www.evplusplus.com/poker_tools/v … simulator/

KOCKA!
00

Re: Prvih 20k FTP

chingling napisao:

1. hand sto ako nije izasao A na riveru? Vjerovatno bi dobio raise na riveru...
2. hand dobro odigrana pozicija na riveru na scare kartu, svaki malo bolji igrac bi ti na flopu napravio check raise na tvoj cbet od pola pota... to sam uocio kad vecina igraca napravi cbet od pola pota nije ih baš pogodio board ( u vecini slucajeva, ne nuzno)
3. hand  ja bi to vjerojatno cbet na flopu a check na turnu, (greska) pa bi se hand drukcije odvijao vjerojatno.
4. hand ako smatras da si jaci zasto samo call sve streetove zasto nisi raise za value na jednom streetu ako je lik riba recimo na riveru bi platio neki mali raise....

1. Ne vjerujem...ako nije raise flop i turn vjerojatno nebi niti river. Ako imalo razmišlja, zna da od ničeg slabijeg nebu dobio call na riveru.
2. 3c mi nije scare karta već znam da me s ničim slabijim nebu platio. AA/Ax bi odigrao jednako jer ja igram vs njegovog rangea, a ne na svoje karte. Dakle ako ja mislim da je njegov range tu najčešće PP onda ću tako i betat. Zašto misliš da bi svaki malo bolji igrač napravio c/r? Moji betovi u 3bet potu se ugl. kreću oko 1/2 pota bez obzira jel sam pogodio flop ili ne.
3. On je 3bet, a ja sam callao, dakle nemogu cbetat već on može.
4. Sa Qx i moguće A9 bi raise flop. Ovako kad ne beatam Qx i 9x sam odlučio pasivnije odigrat. Mislim da me na riveru kad raiseam plaća samo sa Qx i eventualno K9/A9 i to ako je mali raise, al lik nije tolka riba.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (08-02-2013 22:11:49)

20

Re: Prvih 20k FTP

svaka čast na grafu,vrlo impresivno i inspirirajuće smile drago mi je vidjet da ima normalnih i nenapuhanih likova poput tebe koji žele pomoć,forum def treba ovakve ljude..evo zanima me par stvari pa ako možeš odgovoriti bio bi zahvalan!
1) Da li si gambler u RL-u?
2) da li svaki put kad sjedneš za stolove imaš osjećaj/znaš da ćeš biti u plusu(naravno ne bude li puno coolera i bad beatova šta se zna dogodit),zapravo me zanima kolko osjećaš taj edge nad drugima?
3) ako možeš molim te stavit točne linkove tih videa šta su te nadahnuli kao šta si rekao i od kad si počeo razvaljivati smile
4) kolko si plaćao coaching?
5) rekao si da igraš vrlo kratke sesije, tj da ne igraš puno sati na dan,šta me začudilo..jel gledaš na poker čisto kao na biznis ili ti je to nešto bez čega ne možeš?
6) koji ti je plan za budućnost? misliš li se držati isključivo NLH i dalje?
7) koliko ti je ovo sve promjenilo život?
hvala unaprijed,nadam se da ti nije tlaka big_smile pozz

ili jesi ili nisi
00

Re: Prvih 20k FTP

Djabalebaros napisao:

1) Da li si gambler u RL-u?
2) da li svaki put kad sjedneš za stolove imaš osjećaj/znaš da ćeš biti u plusu(naravno ne bude li puno coolera i bad beatova šta se zna dogodit),zapravo me zanima kolko osjećaš taj edge nad drugima?
3) ako možeš molim te stavit točne linkove tih videa šta su te nadahnuli kao šta si rekao i od kad si počeo razvaljivati smile
4) kolko si plaćao coaching?
5) rekao si da igraš vrlo kratke sesije, tj da ne igraš puno sati na dan,šta me začudilo..jel gledaš na poker čisto kao na biznis ili ti je to nešto bez čega ne možeš?
6) koji ti je plan za budućnost? misliš li se držati isključivo NLH i dalje?
7) koliko ti je ovo sve promjenilo život?
hvala unaprijed,nadam se da ti nije tlaka big_smile pozz

1. Nisam. U životu sam se kladio kao klinac prije 10tak godina 10-20 puta, al to više kad je bilo "in" klađenje nego zbog samog kockanja. Rulet sam uplatio možda 2 puta i to dok sam čekao nekog drugog da odigra. Ugl. ne zanima me kocka i dobitak na sreću već skill.

2. Nemam osjećaj da ću biti u plusu, ali osjećam edge. Znam da ako odigram A game da ću biti ili u plusu ili maksimalno smanjiti gubitak...dakle dugoročno sigurno bit u plusu. Također imam "normalnih" problema, npr. ako sam session jučer imao - nekoliko BI, neću biti zadovoljan ako danas budem na 0 dok recimo ako sam imao + nekoliko BI bit ću zadovoljan ako sam danas na nuli. Volio bi kad nebi imao ta očekivanja i zadavao sam sebi pritisak jer se to odrazi lošijom igrom.

3. Mislim da nesmijem takve linkove stavljat. Upiši u google jballer88 i doći će ti link. Ugl. on je instruktor na jednoj poznatoj poker trening stranici. Videi se plaćaju...možda je u međuvremenu netko na torrente stavio, neznam.

Što se tiče tih videa. Nije bitno samo gledat video. Ja sam u 6mj 2010. kad sam prešao na NL50 pogledao 2 njegova videa, ali ništa nisam naučio jer ustvari oupće nisam razmišljao kako sam trebao... ja sam samo pratio i bilo mi je fora kako je on odigrao neke handove; kao da sam film gledao. 3 mj. kasnije potaknut BE igrom sam išao opet gledat, ali ovaj put skoncentrirano i razmišljao o svakom spotu, kako ja inače odigram, koja je razlika, zašto je ovoliko betao i što ja mislim o svemu tome. Ugl. nemože se video gledati kao film.

4. 185$/h... previše s obzirom koliko sam sam iz videa naučio par dana/tjedana prije. Da sam uzeo coaching 3 mjeseca ranije, isplatilo bi se i tih 185$/h.

5. Ne igram puno jer nemam volje igrat više + život. Nekad se i sam tjeram da odem igrat, a opet, nekad se nađem negdje u gradu, na cugi, kod cure, na treningu, vani...svejedno di i igra mi se. Jednostavno ovisi o mom raspoloženju.
Društeveni život mi je dosta natrpan pa i da oću igrat po cijele dane, nemogu. Tj. mogao bi kad bi malo sasjeko društveni život, ali ne želim. Dosta vremena mi ode i na trening. Zadnja 2 mj. ne treniram zbog nekih zdravstvenih problema pa sam dosta više doma i aktivan što se pokera tiče.
Poker gledam kao biznis i nešto što volim raditi (ne 100% vremena, ima i loših trenutaka kojih kod drugih "poslova" nema smile). Nikakav posao me ne zanima (bar ne u HR) i dosta sam lijen tako da mi je poker i izlaz na neki način. Oduvijek mi je nezamislivo bilo dizat se svaki dan i radit od 8-16 (nije da nisam radio u životu...radio sam nekoliko poslova i naviknem se ja, ali svejedno...). Ideal koji vidim, je otvorit jednog dana firmu koja će dobro poslovat i odigrat poker tu i tam (bilo 1-2h dnevno ili 1-2h tjedno... onoliko koliko će mi se dat. Volio bi na live turnire malo više ić.

6. Ne razmišljam previše o budućnosti...moje razmišljanje ide 2 tjedna unapred tako da nemam nikakve konkretne planove što se pokera tiče. Namjeravam igrat NLHE. PLO nemam u vidu za sad, a HU NLHE ću vjerojatno uskoro počet, ali ne mislim se preozbiljno toga primit za sad.

7. Nisam previše razmišljao koliko mi je promjenilo život. Jedna stvar koju sam primjetio je jedna kontradiktornost. Prije kad nisam imao toliko love me cijene po kafićima/restoranima itd. nisu jeb***, dok sad kad vidim negdje pretjeranu cijenu, to me smeta. Možda zato što vidim koliko se svi oko mene žale na stanje u državi, dosta mojih prijatelja posao nemože nać ili ako nađu rade za neku sitnu lovu itd. pa sam malo ljut kad su u kafićima tolko bahati s cijenama.
Također, primjetio sam jednu lošu stvar... recimo prije kad sam si htio priuštit nešto (neku novu komponentu za komp, odjeću, parfem il bilo kaj) bio bi dosta sretan kad bi si to kupio i općenito cijeli proces što se tiče te kupovine, dok sad kad si bez problema priuštim takve stvari, ne uveseljava me to. Dosta sam u životu kupovao i prodavao (ugl. komponente za komp... ajmo reć da je to bila neka vrsta opsesije prije par godina) i da sam tad igrao poker, vjerojatno bi me brže pustila ta opsesija jer bi si mogao lakše priuštit sve i nebi bilo nikakvog izazova.
Dobra stvar je da sam to shvatio pa ne trošim više tolko na svoj hedonizam...čak i manje nego što sam prije trošio.

Sad kad sam razmislio malo, da ti odgovorim na pitanje. Nije mi ovaj rezultat previše promjenio život. Stvari koje su mi se izdogađale prije toga (a u 2012. ih je bome bilo puno) su mi promjenile život, a samim time i moj poker.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (09-02-2013 13:15:57)

90

34

Re: Prvih 20k FTP

sick life, samo nastavi, čekamo prvih 100k  cool

00

Re: Prvih 20k FTP

MasaKrisT napisao:

Čestitke. Motivacija +100

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

Re: Prvih 20k FTP

Cestitam Alpha,ogroman uspjeh *_*

Nabasao sam nedavno i na sick grafove jimmya i turcina,ne znam sad gdje tocno,ovom prilikom cestitam i vama momci.

00

Re: Prvih 20k FTP

RufMichAn666 napisao:

Cestitam Alpha,ogroman uspjeh *_*

Nabasao sam nedavno i na sick grafove jimmya i turcina,ne znam sad gdje tocno,ovom prilikom cestitam i vama momci.

Thnx. Mislim da su to bili grafovi od prvog mjeseca.

00