26

Re: NL10 handovi

decki hvala na brzom odgovoru, evo jos jedan hand onda
ispala je cijela rasprava oko toga da li se 99 moze tu callati preflop
i sta je sa TT,JJ
SB na 300 handova 3beta sa SB-a 16%
p.s. ivica me nagovorio na 4bet  smile

____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.05
Big Blind: $0.10

BTN ($8.59)
SB ($10.25)
BB (Skladistar1) ($13.82)
UTG ($21)
MP ($8.47)
CO ($11)

Dealt to BB (Skladistar1)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9S.png

Preflop: (Pot is: $0.15)

UTG & MP & CO fold, BTN raises to $0.35, SB raises to $1, BB (Skladistar1) raises to $2.2, BTN calls $1.85, SB calls $1.2

Flop: (Pot is $6.6, 3 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5D.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5S.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/QC.png
SB checks, BB (Skladistar1) bets $2.4, BTN calls $2.4, SB calls $2.4

Turn: (Pot is $13.8, 3 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5D.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5S.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/QC.png    http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/8S.png
SB checks, BB (Skladistar1) checks, BTN bets $0.1, SB raises to $5.65 (All-In), BB (Skladistar1) & BTN fold

                                                                     
Total Pot: $19.55 | Rake: $0.7

Winners:
SB wins $18.85




00

27

Re: NL10 handovi

IMO imati ovdje calling range s ovim stack sizeovima je loše jer ga je nemoguće balansirati, hand ti je face up, a želiš u ovom spotu imati cold 4bet bluff range, pa onda valjda i value handove želimo igrati na isti način. Pitanje je matematičke prirode i sample sizea. Protiv 16% 3beta (ne znam koliko vjerovati ovom statu, s obzirom da se radi o NL10 mislim da ne previše na 300 handova) u heads up potu 99 bi trebao biti +EV (zapravo protiv 10.5% 3beta i iznad s 100bb HU po jednoj tablici) ali ne znam kako se brojka mijenja s igračom left to act. Ja bih radije foldao s obzirom na sample size (bitno je i tko je original opener, po danim informacijama je unknown tak da opet jos jedan plus za fold). Postflop nakon sto je BTN cold callao cold 4bet mozes komotno check/foldat svaki board koji ne sadrzi devetku. Zasto betas flop? Nit blefas nit value betas.

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

28

Re: NL10 handovi

Meni se cini ok, i kao sto gmiko kaze mozes komotno c/f svaki flop bez 9.
IMO mislim da je callanje 99-JJ pf  u ovom spotu granicno jer ce tesko ce biti odigrat post (nevezano za balansiranje i sl,  mislim da je uopce razmisljat o tome na NL10 -EV), doduse mislim da ne bi bila velika greška ni call u nekim spotovima pogotovo ovisno u BTN-u, ali u principu je to 4b ili fold.

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: NL10 handovi

Ako si odlucio na 4b def ovaj size je premal imo, flop nikako ne bih cbetao u 3way potu jer ne vidim sto s time postizes na ovakvom boardu... Kakvi su statsi SBa f4b agr, te btna ?

e da znan ko mi ga je ukrao... zivim u stanu s americkim stafordom koji lezi do kompa, a ja sam spava u sobi...sigurno mi napa da je dosa neko nepoznat, tako da san siguran da je netko koga pas zna...
neznan jeli neka zajebancija al nevirujen da me neko jebe dok san u betu
01

Re: NL10 handovi

Meni je preflop ovo C bio. Hand je prejak za F pogotovo ako 3B iznad 10%, a preslab za 4B/GII, a još manje mi je sviđa 4B/F pogotovo protiv SB. Istina je da hand face up, ali ako dobro vidim BN je riba po stack size s toga mi se Cold C još i više sviđa jer
a) ispravnije set minaš
b) SB će ipak teže bluff CB 3way neko HU pogotovo OOP
c) na nekim boardovima može protiv fisha koristiti kao overP jer riba samo vidi TP makar to bilo par petica
d) to što ti je hand face up ne mora uvijek nužno biti zlo

Mislim da je ova situacija često vrlo slična kako kad UTG ili MP otvori i netko 3B a mi u BB imamo JJ ili TT.

Što se tiče tvog pitanja s JJ 4B/C, a s TT bi vjerojatno također kao i s 99 cold C pre.

00

Re: NL10 handovi

Moje zakljucno za 99, fold ili 4bet/GII. Zapravo ne. tolko je glupi spot. Ajmo redom zaključci: 1. Sb ima velki 3bet, 2. s obzirom na njegov 3bet, 4betamo 99 za value, iako mozemo to raditi sa bilo kojim handom kad mu je tolki 3bet, 4. BTN je tu više manje marginalan i nebitan u priči, osim ak ne dođe over the top i zashova obv 5. 4betat 99 rijetko kad mozes za value, taman da imao 25% 3bet jer 6. ak sb zashova, nikad nisi ispred, flip si u najboljem slucaju al overall si behind tak da 4bet i GII kao što sam napisao u 1. redu ne stoji već easy 4bet/fold. big_smile

Poanta u ovom spotu konkretno je da 99 je  kao da imam 23(obv da je bolje nekakav bloker, Axs i sl.., al rijetko će te sam callat u ovom spotu tak da se ne treba bedirati oko postflopa), 4bet bluffas jer lik ima 16% 3bet, ionak ne callas shova od sb(jer smo rekli da si overall behind s 99) tak da ti je svejedmo 23 il 99.

Malo sam kontradiktoran; S 99 4bet nije nikad za value  i 4bet/call nije ispravna odluka u 99% slučajeva.
u principu 99 je nebitan, nedovoljno value hand za 4bet spot. 99 je 4bet za bluff i fold na shove.

Call mi nije opcija, jer ne zelim samo set mineat, a ak callam, velike su sanse da i BTN uđe i 3way više nemam previše prostora za ništa osim pogodit devetku. A i kad ju pogodim, rijetko kad cu se do kraja naplatit jer ovaj s 16% 3bet ce cesto odustat od handa prije nego uguramo lovu unutra. Onda radije set mineam nekom tko ima 2% 3bet i gdje ću se naplatit s 99.

00

Re: NL10 handovi

ma ja bi ovo easy foldao ,on ima velik 3bet ali kad fish opena 3beta samo za value i manji range sigurno, a i realno ako igramo nl10 znaci da imamo pun k leakova i nema sanse da te 99 nakon ovakve akcije odigramo +ev postflop

00

33

Re: NL10 handovi

Hans, ako netko UTG ili MP otvori, netko 3beta i mi imamo TT/JJ to je easy fold osim u najagresivnijim igrama. KK je obicno marginalan 4bet/call, a AK mozda dobar 4b/fold bluff hand u tom spotu. Ne znam s kakvim se ti 3bet postocima susreces, na NL10 ne moze nikako biti profitabilno nastaviti s TT/JJ.

Ja foldam ovaj spot s 99, ako je i ispravno zgurat se, high variance je i mali je edge, a za 4bet/fold opciju radije biram hand s blockerima. I osim malog sample sizea, spomenuo sam da je bitno tko je BTN, sad kad vidim stack size, s obzirom da je fish, kako ivan kaze, SB ce tu imat jaci range nego inace i 99 tu ne stoji dobro (i sample nam je mali, ne vjerujem postotku od 16% na 300 handova na NL10). Bez ikakvih konkretnijih readova o preflop frekvencijama od SB mislim da je tu JJ negdje na granici za 4bet/call (i to nikako happy 4b/call).

Dodatak: 99 je mozda i dobar hand za 4b/fold ako folda na cold 4bet preko 70% sto je itekako moguce (vidim i 80, 90%+ postotke kod nekih na vecem sampleu).

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL10 handovi

Protiv 2 nepoznata igrača na microstakesima mislim da je fold "najprofitabilniji" play tj. najmanje gubimo, a samo zbog prevelikog rakea.
Ne znam na kojem limitu bih stavio granicu, ovisi i o rb %, ali mislim da bih već na nl50 počeo flatat.

U ovom slučaju, nema govora o fold preflop iz 2 razloga:
1) Najvažniji, BTN je 95% fish gledajući stack size te imamo veće implied oddse nego inače kod setminea te zato flatam svaki PP, a naravno pretpostavljam da fishevi neće 4betat light.
2) 16% 3bet na 300 handova je indikacija da je villain overagro te da možemo proširit naš value range. Bez ostalih statsa je teško više išta reć.

Dotaknuo bih još ostale teme.
Sizing našeg cold4beta ovisi kako konstruiramo naš range. Npr. ako cold4betamo samo AA zašto bi ovo bio premali size?
I naravno da je moguće balansirati cold calling 3bet range  smile

00

35

Re: NL10 handovi

16% 3bet u SB na 300 handova (nemamo uopce overall 3bet podatak) je sample od vjerojatno jednog ili dva actual 3beta u toj poziciji na 15tak mogucih tak da bi player pool read (radi se o NL10) definitivno trebao preuzeti prioritet nad tim podatkom. I ne bih upotrijebio izraz overaggro za taj podatak, 15-25% je standardish SBvBTN i ako je podatak točan na velikom sampleu, villain bi bio jedan od pasivnijih regova u toj poziciji.

Sad ne kuzim, dal flatas protiv rega jer mislis nastaviti na ok boardovima li cisto za set mine?

A razlozi protiv set minea bi bili: Fish nema full stack (nit nam njegov stack size govori koji je tip fisha, da li je overaggro koji 4beta puno ili weak koji folda preflop na 3bet, ili je mozda 50bb pro?, ili reg koji ne topupa), imamo samo 1 BB ulozen, ne zatvaramo akciju, imamo losu relativnu poziciju i face up smo protiv rega (u biti ne znamo ni to) na kojem nemamo nikakav read.

U principu, s dostupnim informacijama, upravo to imamo, 2 nepoznata igrača i mislim da je fold ocit. Ako set majnamo, znaci cold callamo i 22?

Sto se cold call 3beta tice, ne vidim kak ces ga "balansirat" bez da unistis svoj cold 4bet range. Ako imas rjesenje, molim te podijeli ga s nama.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00