Tema: SB vs loose BB

Jako agro lik prema BTN i SB openu, na 1.6k handova 3beta me sveukupno 18%, sveukupno BTNa 3beta 18%, mene na BTNu 34%, sveukupno SBa 33%. Ja inače jako loose openam SB, 50% generalno, ali gledam one koji puno foldaju i adjustam se, ali sumnjam da svi to primjete, nisu baš tolko pametni.
E sad, budući da guram shortijima any two ako puno 3betaju i to stalno prolazi, ("ivan_g" je izračunao bio da je to profitabilno, a ja mu vjerujem big_smile ) razmišljao sam kako ovo ne bi bilo loše, ako guram cijeli 4bet range ukljućujući i QQ+AK (što ne mora biti tako).

Imam 34% EQ protiv rangea 99+ AQ što mu je 5.1%. Ako rejza 50% handova to mu je približno 10% rangea. Znači ako calla svaki deseti put, (od 10 pokušaja) bit ću u plusu 12$ kolko stealam x 9 puta + 68$ kolko ću dobiti prosječno kad me calla i odemo All in.
Bit ću u plusu: 176$ kolko ću dobiti - 100$ koje ću izgubiti kad se zguramo = 76$
Imate što za reći ili navesti bolji prijedlog?
Inače ga smatram ok igračem, statsi ostali su mu
23/19 3bet 8.9%
fold to 4bet 71%,
visok cbet u 3betu 94%, general cbet 79% i turn 56%

http://weaktight.com/5875691

Mu-mu mu mu mu mu mu!
10

Re: SB vs loose BB

Iako ne igram te limite (a nadam se da uskoro hoću) odmah sam se sjetio primjera henda iz Easy game-a koji je identičan (iako su tamo limiti mnogo viši iz primjera) i smatram da je logika dobra ako imamo tu količinu hendova i specifičan read na igraču.
Evo obrazloženja iz same knjige:

"21. Full Tilt Poker $25/$50 No Limit Hold'em - 5 players
Balugawhale (SB): $5025.00
VERY GOOD REG 87 (BB): $10000.00
SEEMS BAD (UTG): $12649.50
EXCELLENT REG (MP): $11930.50
TOP-LEVEL REG (CO): $7185.75, is sitting out
DECENT REG (BTN): $5393.00
Pre Flop: ($75.00) Balugawhale is SB with 5♦ 5♣
3 folds, Balugawhale raises to $200, VERY GOOD REG 87 raises to $600, Balugawhale raises
to $5025 all in, VERY GOOD REG 87 requests TIME, 1 fold
Final Pot: $1200.00
Balugawhale wins $1200.00
Here’s a good example of how to deal with a player who 3-bets very lightly. The thought
process goes as follows: 1) He’s raising as a bluff often enough to justify a 4-bet. 2) My hand
plays well when the money in goes in preflop, as I’m only a slight underdog against the likely
all-in range (JJ+, AK). So, I decide to 4-bet. The next question, then, is to choose my size.
Normally, when I’m 4-betting, I’d either 4-bet and fold (thus wanting to 4-bet small), or 4-bet
and call, hoping to induce a shove from worse hands (again, wanting to 4-bet small). Here,
though, I want to 4-bet and call, but I don’t want to induce a shove from bad hands (because
even bad hands do well against us). So, I shove, hoping to force out hands like AQ or AJ that
might be compelled to shove if I made a small 4-bet.
The common fears of adopting this practice are twofold. First, people are afraid that
they’re risking too much to win too little ($5000 to win $600???) These people don’t understand
dead money; we only have to win that $600 a few times to compensate for our slight equity
deficit in all-in situations. The second fear is that people will adapt and start doing things like 3-
betting 88 and calling our 5-bet shove. I’ve yet to see this happen. If it does, that’s fine—we’d
prefer it if our opponents didn’t play a strong hand like 88 postflop, and we have no problem
shoving TT preflop for un-thin value if our opponents are calling with lower pairs. "

20

3

Re: SB vs loose BB

znaš li koliko 3beta iz BBa kad SB prvi rejza?
mene isto zanimaju ovakve situacije općenito, koliko je pametno radit ovakve poteze dugoročno, nisam baš primijetio da dosta regova radi to + brzo se adjustaju na ovakve poteze
matematički je izračun točan, iako bi trebalo ukalkulirat i tvoj 4b pa njegov fold/shove, i call pa mogućnost za postflop osvajanje pota/setanje itd.
a osim s 22 otprilike isto 34% imaš i npr. s JTs i KJs
u svakom slučaju zanimljivo

Rear_Admiral napisao:

E sad, budući da guram shortijima any two ako puno 3betaju i to stalno prolazi, ("ivan_g" je izračunao bio da je to profitabilno, a ja mu vjerujem big_smile )

koliko je to "puno" u postocima?
to samo BvB guraš ili i na 3b s BBa?

KOCKA!
00

Re: SB vs loose BB

U nekom videu sam čuo (ne sječam se točno kojem) da ako te netko 3beta više od 20% možeš bez razmišljanja gurati sve parove.

Nije se baš lako adjustati protiv toga (osim da manje 3beta) jer neće to biti tak često da mu nakon 3beta zguramo...
Ne može recimo proširit calling range na 66+ jer će nekad biti i izdominiran od jačeg para. A ako počne callati s AQ i AJ, nije ništ previše dobil jer se onda nama povečava ukupni equity, a i mi ćemo početi gurati AK i AQ.

00

Re: SB vs loose BB

roba59 napisao:

U nekom videu sam čuo (ne sječam se točno kojem) da ako te netko 3beta više od 20% možeš bez razmišljanja gurati sve parove.

Ovo je moguce da si cuo u HU video jer je u HU ovo ajmorec standard.Meni se osobno rearov play ne svidja previse iako bi trebao bit EV+, al isto mislim da nam je veci EV ako 4betamo tog lika dosta i onda se prosirimo calling range na njegove 5bete.

Zadnji popravljao jelinho (12-06-2013 22:24:30)

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
10

Re: SB vs loose BB

Vice napisao:

znaš li koliko 3beta iz BBa kad SB prvi rejza?

Rear_Admiral napisao:

sveukupno SBa 33%.

Vice napisao:

koliko je to "puno" u postocima?
to samo BvB guraš ili i na 3b s BBa?

Guram najčešće BTNv SB ili BB ili kad sam na COfu.

jelinho napisao:
roba59 napisao:

U nekom videu sam čuo (ne sječam se točno kojem) da ako te netko 3beta više od 20% možeš bez razmišljanja gurati sve parove.

Ovo je moguce da si cuo u HU video jer je u HU ovo ajmorec standard.Meni se osobno rearov play ne svidja previse iako bi trebao bit EV+, al isto mislim da nam je veci EV ako 4betamo tog lika dosta i onda se prosirimo calling range na njegove 5bete.

Možda je i to dobro, ali nije tako lako odrediti da li je i trebaš značajno bolje igrati protiv villaina da bude isplativije, a takav način je puno kompliciraniji. I naravno rado bih ga volio čuti.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: SB vs loose BB

Da i u tom slučaju mislim da moraš foldati baby parove, jer ne znam kako bi odigrao 22-55 u tom slučaju.

Baby parove ne znam kako odigrati i protiv nekoga koji puno 3beta, a mi smo OOP.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: SB vs loose BB

Male parove moraš foldati i zato su super za 4bet shove.

Evo, ja sam sad odigrao session od pola sata na zoomu s planom da openam anytwo s SB-a i shipam sve parove i velike suited conectane karte (JT, QJ, KJ, T9) protiv likova s velikim 3betom. Ostalo sam igrao normalno.
U tih pola sata nisam ni jednom shipao. Svaki put kad su me 3betali imao sam crap. Tak da se jako rijetko desi da ćeš shipati.

00