Re: Projekt #1: beating the micros

Ej ma igram regular tables... A onaj post sto sam napisao kao da me ukleo. Pregadno runnam zadnjih nekoliko dana, bas brutalan downswing tako da ce nl10 jos pricekati, ali mozda i bolje tako. Srecom dosta igram tako da planiram ovaj mjesec biti goldstar i tako bar nesto uzeti od rb-a. A nadam se da cu napokon imati i neki session u plusu i u kombinaciji s tim nadam se da cu uspjeti preci na nl10 smile Sretno u tvom prvom pokusaju!

00

Re: Projekt #1: beating the micros

Dočekali me na volej, mamu im ... mad

http://i39.tinypic.com/2zptlph.jpg

Dobro, nije sve tako crno... Gadan cooler odmah u startu (set vs runner runner full), nekoliko mojih glupih callova, runnam loše (da se AIEV pita, down sam malo više od 2 buyina). Dogodi se, taka igra...

Roll na $368.97, idem to dovesti u red... wink

30

Re: Projekt #1: beating the micros

Nije mi ego dao da objavim update dok ne dođem do plusa na NL10, ali 10k ruku kasnije sam ipak morao popustiti...

http://i40.tinypic.com/29ehy75.jpg

U jednom trenutku sam čak i došao do breakevena, samo da bi me idućih pet sessiona opet zatuklo. Igrači su bolji u odnosu na NL2 i NL5 (pogotovo postflop - cbet od 80% ne prolazi ovdje), ali vjerujem i ovdje imam edge, čak i sadašnjim znanjem. Sam sam kriv za ovakav run jer sam počeo igrati preloose, previše velikih potova gdje bi izlevelao sam sebe, radio loše blefove i još gore hero callove. Sada sam malo stao na loptu, roll je na $350.33 i idem se polako vraćati gdje sam bio.

RL obaveze su mi proteklih tjedana oduzimale dosta vremena, što se odrazilo prvenstveno na volumen, a vjerojatno i na kvalitetu same igre. Također, ovo je već drugi put da mi treba više od tjedan dana da updateam projekt sad. Još će mi nekoliko dana biti tako, ali uskoro ću biti u mogućnosti da tu stranu kvalitetnije posložim pa se nadam novom uzletu i projekta i rolla. Do tada, vidimo se za stolovima!  cool

10

Re: Projekt #1: beating the micros

Nemoj da ti bude bed vratit se na nl5 ako bude trebalo i ako nisi pogledao ovo slucajno http://www.youtube.com/watch?v=ijvuC05UFw8 mislim da bi ti moglo pomoci na nl10, sastoji se od 5 videa ukupno gdje su dosta dobro objasnjeni neki koncepti... I da gl ubuduce, mora to krenit nabolje smile

10

Re: Projekt #1: beating the micros

E jbg, natrag na NL5... sad Volumen nikakav i dalje, ali sam se vrtio stalno oko te cifre od 350$. Večeras odlučim baciti jedan kratki session prije spavanja i uspijem zdonkati skoro 6 buyina u nekih pola sata igre... Prva dva još mogu opravdati, ali ovo ostalo je bože sačuvaj...

Izgleda da na NL10 puno teže podnosim badbeatove. Na NL2 i NL5 me nisu dirali pet posto, nasmijao bi se glupanu koji je suckoutao ili otpisao to kao cooler, a ako me netko nadigra to bi otišlo u kategoriju  "na greškama se uči". Beatove na NL10 isto tako pokušavam otpisati, ali kada ih se složi par pa loše uđem u session, igra odmah ode kvragu. Prilično sam siguran da se to događa jer sam, negdje u pozadini, počeo razmišljati o novcu dok igram i onda krene "moram to vratiti, evo dobrog spota za blef..., a u k...". Jednostavno, buyin mi je počeo biti 50 kuna umjesto da bude 100bba. A razmišljati o novcu i loviti gubitke dok pokušavaš igrati poker nije dobro...

U svakom slučaju, našao sam si materijala za razmišljanje dok budem rebuildao roll, koji je pao na $293.74... sad

@Chainvkci - hvala za linkove, ali kako sam učenje potpuno zanemario prvo ću dovršiti verneera pa ću poslije baciti oko i na videe (ionako su za SSNL wink)

00

Re: Projekt #1: beating the micros

Mislio sam da će mi povratak na NL5 biti davež, a kad tamo - opušten sam, uživam u igri, zabavljam se... Tek sada shvaćam koliki sam (besmisleni) pressing sam sebi nabio na NL10 i koliko sam drukčije (lošije) igrao. Počeo sam ponovno raditi na igri, otkrio blago na 2+2: http://forumserver.twoplustwo.com/69/mi … ds-430489/. Roll je na $335.34 i penjem se polako prema još jednom shotu na NL10.  cool

Postao bih i graf i neke ruke (gluposti koje sam izvodio, da mi budu tu za pouku), ali HEM opet izvodi p...arije - do daljnjega smo si na psmtr, ne da mi se sada liječiti njegove mušice...

30

Re: Projekt #1: beating the micros

Nemam nikakav info, igrao sam bez HEMa... Jel' ok sizing na flopu i što dalje na turnu?

____________________                  

PokerStars, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.02
Big Blind: $0.05

BTN ($10.26)
SB (P4R4NG4L) ($9.67)
BB ($5)
UTG ($5.82)
MP ($5.58)
CO ($3.47)

Dealt to SB (P4R4NG4L)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AS.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AH.png

Preflop: (Pot is: $0.07)

UTG & MP & CO fold, BTN raises to $0.15, SB (P4R4NG4L) raises to $0.5, BB calls $0.45, BTN calls $0.35

Flop: (Pot is $1.5, 3 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/3D.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5C.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/4C.png
SB (P4R4NG4L) bets $1, BB calls $1, BTN calls $1

Turn: (Pot is $4.5, 3 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/3D.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5C.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/4C.png    http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/8H.png

River: (Pot is $4.5, 3 players)


                                                                     
Total Pot: $4.5 | Rake: $4.5

00

Re: Projekt #1: beating the micros

Više bih 3betao preflop jer ste deep, malo više cbetao flop. Turn ti je sad zeznuta situacija. Osobno mi se najviše sviđa check, jer kad betaš 3.5 i BTN zgura, ne možeš foldati, a s callom nisi oduševljen.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

34

Re: Projekt #1: beating the micros

Po meni je sve ok odigrano... Jedino flop možeš malo više betati.
Turn ne mjenja ništa i betam oko 3$. Na ship foldam.

00

Re: Projekt #1: beating the micros

HEM opet ispalio - radio jedva dovoljno da postam hand... Ćudljivijeg programa u životu nisam vidio, a ne slaže se baš najbolje ni sa antivirusnim...

NASTAVAK HANDA:
Nisam znao gdje sam. Dobar dio rangea i jednog i drugog su pocket parovi, a ako je netko flopao set u banani sam. Razmišljao sam otprilike kao Rear i checkirao (jbg, nisam znao bi li imao snage baciti hand nakon što stavim skoro 100bba u pot). BB je na to shoveao $3.5 koji su mu ostali, a BTN je callao. Hero?

@roba: što misliš sa kojim handovima koje beatamo bi villaini mogli nastaviti? Bio sam prilično siguran da bar jedan ima overpair, ali mi to nije puno pomagalo.
_____________________

Što se rolla i projekta tiče, volumen je i dalje nezadovoljavajući (mislim da neću imati ni 30k handova ovaj mjesec sad), ali sam danas imao dva odlična sessiona (malo više od $40 u plusu). Da mi nije neki konj natkupio KK sa JJ za 350bb pot (AIPF, utrpao se i jedan shorty sa A6o), već bi ponovno shotao na NL10. Ovako je roll na $391.84 pa ću morati baciti još session ili dva na NL5...  cool

Zadnji popravljao Parangal (28-10-2013 23:09:31)

00

36

Re: Projekt #1: beating the micros

Parangal napisao:

@roba: što misliš sa kojim handovima koje beatamo bi villaini mogli nastaviti? Bio sam prilično siguran da bar jedan ima overpair, ali mi to nije puno pomagalo.

S svim ručnim parovima će nastaviti. S 22 i 66 ima OESD, s 77 ima rupu i par, a ostalo su sve overparovi. Nastavit će i s FD-om.

Parangal napisao:

Nisam znao gdje sam. Dobar dio rangea i jednog i drugog su pocket parovi, a ako je netko flopao set u banani sam. Razmišljao sam otprilike kao Rear i checkirao (jbg, nisam znao bi li imao snage baciti hand nakon što stavim skoro 100bba u pot). BB je na to shoveao $3.5 koji su mu ostali, a BTN je callao. Hero?

Trebao si betati da vidiš gdje si... big_smile hehe, šalim se...

As played bi zgurao. Ak callaš vjerojatno nećeš dobiti bet na riveru od slabijih parova, tak da bi zgurao da me ti slabiji parovi plate.
Ak ima set, jebi ga... Svakak bi izgubio stack.

00

Re: Projekt #1: beating the micros

roba59 napisao:

Trebao si betati da vidiš gdje si... big_smile hehe, šalim se...

LOL, nice one...   tongue  big_smile

@Rear: Ajd kad stigneš baci komentar, kako si predložio check (moj line) zanima me što bi na ovu akciju na turnu?

_____________________

Roll na $396.04, NL10 here i come...  cool

Zadnji popravljao Parangal (30-10-2013 22:00:53)

00

Re: Projekt #1: beating the micros

Po meni je bolji line od robe koji bi bet/foldao, ali opet ja ne bih mogao foldati kao ni ti. U ovom slučaju bi u igri najvjerojatnije zgurao. Mislim da na nl5 vidiš svašta i da ćeš ovdje vidjet hrpu lošijih handova, a razlog zašto bih zgurao je taj što ne mislim više foldati river i mislim da sam ispred dovoljno često.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Projekt #1: beating the micros

Kao i obično, to što se nisam javljao znači da je opet negdje zapelo... A zapelo je na tih par dolara do $400, vrtio sam se oko te brojke par dana i onda opet crna rupa od 10ak buyinova. Previše osciliram, moram početi raditi na konstantnosti igre. Ima ovdje dobar tekst o tome, možda još nekome pomogne - http://archives1.twoplustwo.com/showfla … 1&vc=1. Roll je na $355.92, što je u redu s obzirom na to da je najniža točka posljednjeg downswinga bila na cc $330.
______________________

@roba, Rear -hvala na komentarima i izvinite što nisam odgovarao; nakon što ste tako brzo odgovorili i jedan i drugi, to je bilo najmanje što sam mogao napraviti. Ako vas zanima, nakon dosta razmišljanja sam foldao na turnu. Pokušavao sam procijeniti da li sam dovoljno često dobar tu da bi call bio +EV i nije mi išlo, timebank je bio pri kraju i bacio sam hand. Scared money, jbg...  BB je pokazao par desetki, a BTN par šestica.  neutral

00

Re: Projekt #1: beating the micros

jel bi te river pokopao ili bi ti hend prezivio?

Fire walk with me

41

Re: Projekt #1: beating the micros

Duke of Hazzard napisao:

jel bi te river pokopao ili bi ti hend prezivio?

kakve veze to ima?

40

Re: Projekt #1: beating the micros

Duke of Hazzard napisao:

jel bi te river pokopao ili bi ti hend prezivio?

Blank je neki bio na riveru, ali kao što Maki kaže to je najmanje važno u cijeloj priči...

00

Re: Projekt #1: beating the micros

Roll na $327.13  big_smile . Krenem baciti kratki session pa pogledati Juventus - Napoli i u nepunih pola sata mi se dogodi ova divota - negdje u prvih deset handova naletim sa KK na AA, AIPF, nema veze, taka igra... Onda počne show:

AA<JJ; J22 flop
AA<JTs; flush na flopu
AA<87s; flop 69T
AA<QQ; Q na flopu
AA<ATo, KQ8 flop, turn T, river T.

Što je najbolje, upravo umirem od smijeha na ovo. Nakon onog JTs handa me malo uhvatio tilt, na flopani straight sam samo rezignirano odmahivao glavom, ali poslije nisam mogao ništa nego se smijati... Jbmti ja flop i ko ga je izmislio   lol

Zadnji popravljao Parangal (10-11-2013 21:54:14)

00

Re: Projekt #1: beating the micros

Ajd barem je utakmica bila odlična...  smile

10

Re: Projekt #1: beating the micros

Evo me, živ sam i dalje nekako. Nastavio se bio onaj downswing, na kraju sam pao sve do nekih $270. Down od 25 buyina na NL5... Ubilo mi je to volju i za pokerom i za projektom. Volumen mi je bio nikakav, igrao sam tu i tamo, pokušavao nešto na MicroMillionsima dignuti. Na kraju sam sakupio love sa svih strana (sitni cash sa MicroMillionsa, T$ koji su mi ostali, stellar), bacio sve u roll i krenuo ponovno u grind (meni je grind dva-tri sata igre dnevno, da ne bude zabune smile). Bio sam u tom trenutku na možda $350.

I uspjelo mi je, prije tjedan dana sam se popeo ponovno do preko $400, krenuo miksati NL 5 i NL10 (ako bi bio loše raspoložen ili ako bi se stiltao, spuštao sam se na NL5, bez obzira na roll). Pomogli su mi dosta tekstovi o moveupanju sa onog 2+2 threada, roll je u ovom trenutku na $453.37 i nadam se da ću se ovaj put zadržati na NL10.

Napredovanjem projekta nisam zadovoljan, ni stanjem na rollu ni napretkom u mom znanju i vještini. Da, napredovalo je i jedno i drugo, ali moglo je i moralo to puno bolje. Da budem iskren, kada sam krenuo sa projektom, mislio sam da ću ga do danas već privesti kraju. Jbg, ipak sam još početkom desetog prvi put shotao na NL10. Jedino čime mogu biti zadovoljan što sam se, bar do sada, uspijevao vratiti nakon downswingova/izvođenja gluposti i sl.

HEM i dalje ne radi, a to mi strašno nedostaje. Čak i ne toliko zbog HUDa, koliko zbog toga što ne mogu raditi analizu handova. Kako i cijeli laptop sad već šteka naveliko, mislim da ću morati reinstalirati windowse (kratkoročno rješenje) pa što prije nabavljati novi komp.

Eto, toliko. Pokušat ću biti malo prisutniji na forumu, ali tko zna što će biti kad me opet uhvati neki jači down...  wink  big_smile

Zadnji popravljao Parangal (03-12-2013 11:34:38)

10

Re: Projekt #1: beating the micros

Još uvijek prelako tiltam na NL10 pa roll strada. Pao sam na $394.92, što i ne bi bilo toliko gadno da u međuvremenu nisam unovčio i stellar od $50, tako da je minus od zadnjeg updatea cca $90. Ipak, za sada se držim i ako uspijem ostati na NL10, ganjati ću GoldStar ovaj mjesec (za sada radim potreban volumen).

________________

Kratki overview otkada sam prešao na cash i počeo sa projektom:

Kolovoz: 42k handova, većinom NL2, skupio roll za NL5 i otvorio ovaj projekt, roll na kraju mjeseca $170 (počeo sam sa cca $80-90, ne sjećam se sada točno);

Rujan: 48k handova na NL5, sa winrateom od 10ak bb dogurao skoro do NL10, roll $395;

Listopad: 28k handova, prvi put shotao na NL10 sa božesačuvaj rezultatom, disciplinirano (:cool:) se vratio na NL5, razvalio ih i bio blizu drugog shota, roll otprilike kao i na kraju devetog;

Studeni: 38k handova, počeo se vraćati sa volumenom ali rezultati (na cashu) dosta loši, piše sve u prehodnom postu, roll na kraju mjeseca ipak bio u malom plusu sa cca $450.

Prosinac: ???

10

Re: Projekt #1: beating the micros

Tek sam nedavno ponovno počeo pratiti ovaj forum i super mi je pratiti ovaj projekt jer dosta sličnosti vidim sa svojim, nedavno pokrenutim projektom, a i mislim da sam tu i tamo nailazio na tebe.

Također trenutno najviše igram Zoom NL5, također mi HEM ne radi normalno (što smatram priličnim hendikepom).

Doduše, imam problema s vremenom, stvaranjem iole poštenog volumena i fear money.

Uglavnom, samo hrabro dalje i nastavi pisati reporte, handove i pogotovo korisne linkove s 2+2 smile

Here's to a long life and a merry one
A quick death and an easy one
A pretty girl and an honest one
A cold beer and another one!
00

Re: Projekt #1: beating the micros

E, jebiga. Prvo nisam imao interneta četiri dana, a onda sam u dva loša sessiona pao sve do cca $330. Tek sam danas prešao 1000 VPPa tako da su mi šanse za Goldstar minimalne.

U neki (polu)plus bi mogao staviti da se vraćam polako knjizi (učenje sam potpuno zanemario već duže vrijeme), ali i to ide šepavo. Izgurati ću sada nekako do Nove godine, a onda bi mi dobro došlo pregrupiranje snaga i, nadam se, novi uzlet.

@Gademzi: hvala za komentar, baš je malo bila zamrla tema (isključivo mojom krivnjom, naravno). I dalje namjeravam napisati neki duži tekst sa savjetima za NL2/NL5, ali to ću tek kad budem siguran da sam ih ostavio iza sebe.

Zadnji popravljao Parangal (18-12-2013 21:42:00)

00

Re: Projekt #1: beating the micros

http://forumserver.twoplustwo.com/78/mi … dr-463267/

Malo sam se uhvatio knjige danas... Evo jedan kratki tekst, da malo potakne na razmišljanje...

10

Re: Projekt #1: beating the micros

Jeben session. Otišla 4 buyina u petnaest minuta, od toga tri tako što su me natkupili na riveru. Ništa, nazad na NL5, valjda mi je tamo i mjesto. sad

00