Tema: squeze definicija vezano uz hud

U "the poker blue print" piše ovak:

"Squeezing is when you re-raise a pre-flop raiser with another player in the pot.

Here is a simple squeezing spot. 100 NL – 6 max. 100BB effective stacks.
A weak-tight UTG player limps and CO raises to $5. You have XX on the Button. You 3-bet to $17.

Zanima dal i hem to tak gleda, jer u mom prošlom postanom handu je bila takva situacija (samo da je 3betor bio na blindu) i ja sam gledo liku statse za squeze, ali kolega s foruma kaže da je to obični 3bet, i da sam trebo gledat fold to steal odnosno 3bet to steal.

Ajde nek netko pojasni, prioritet je taj kak hem bilježi ovaj spot.

00

2

Re: squeze definicija vezano uz hud

cgreen napisao:

"Squeezing is when you re-raise* a pre-flop raiser with another player in the pot.

*3bet


u proslom handu je tip limpo ti rejzo, sb 3beto.

00

Re: squeze definicija vezano uz hud

ok, njegova akcija zasebno je 3bet, to je jasno.

ali s obzirom da je cjelokupna situacija squeze zanima me di je sad hem ukucal/dodal taj njegov 3bet.

pod squeze, pod 3bet vs steal ili obadvoje?


4ladX napisao:

....

u proslom handu je tip limpo ti rejzo, sb 3beto.


da al pogledaj u prvom postu primjer od Tri Nguyen (nije valjda opet tl, dr lol ) , on je isto stavio primjer squeza di utg limpa co izo raisea btn 3beta???

00

Re: squeze definicija vezano uz hud

hem je to okarakterizirao kao 3bet mislim, sqz nije, a ni pod 3bet vs steal nece bit jer je utg limpo

http://www.thepokerbank.com/strategy/plays/squeeze/

00

5

Re: squeze definicija vezano uz hud

a je tl; dr, jbg...

When a player raises, a second calls and a third re-raises to squeeze the others out of the pot. Pressure is placed on the original raiser, because he either has to call or raise with 2 players left to act. If he folds, the second player either has to call or raise against the third player who showed a lot of strength.   

Example: MP1 raised and the BTN called. I guessed the BTN did not have a monster hand, as he just called. I was in the BB and did not want to play my TT against 2 opponents out of position, so I tried a squeeze play and 3bet.

http://www.flopturnriver.com/poker-dict … e-play.php

00

Re: squeze definicija vezano uz hud

pa tak ja podrazumijevam squeze od kad igram poker, i baš jučer malo čitam tu knjigu i pročitam taj primjer (još mi bilo čudno)

i poslije me to zajebe u onom handu jer sam i to bribrojao pod squeze.

onda je ovaj krivo napisao, al ko bi to reko za tak nekoga i za tak cijenjenu knjigu....

00

Re: squeze definicija vezano uz hud

Squeeze play je 3bet (preko jos jednog igraca koji je callao raise) BEZ HANDA. Ako imas desetke ne radis squeeze.

00

Re: squeze definicija vezano uz hud

wat? zasto ne bi dadnuli svkiz sa desetkama dadnemo?

00

Re: squeze definicija vezano uz hud

Mozes dadnut, ali to nije skviz. Ali mozes dadnut reraise.

01

Re: squeze definicija vezano uz hud

kad blefamo je skviz a kad value rejzamo je reraise? tu je nesto krivo

10

Re: squeze definicija vezano uz hud

Kad je takva situacija, raise + call. Da, to je to, nista krivo nije. Naravno, ako ovaj sa rane otvara samo sa QQ+, onda bolje ne pokusavat.

00

Re: squeze definicija vezano uz hud

bas i je fore bez handa. raise+ cal = dead money

Michael - Manhat10ite: he was a donk, you always have FE against donks
00