Tema: 6max preflop igra

Znam da postoji video o robe i pogledo sam ga, ali još uvijek mi postoje neke nedoumice.

Dal bi trebo proširit ovo:

UTG: 22+, ATs+, AJo+, KJs+, KQ,
MP: 22+, ATo+, A8s+, KTs+, KJo+

Vidim da dosta ljudi otvara i A2s-A5s, i tipa neke SC ali kak onda to odigrat pošto smo OOP?

I dal mi netko može napisat što da 3betam sa koje pozicije jer sad to radim sa TT+, AKo, AKs, AQs, AQo nekad, sa blindova ako CO ili BTN otvori 22+, A2s-A5s, TT+, AKo, AKs, AQs, AQo...

I jako me buni što da callam ako netko otvori prije mene, tu sam skroz izgubljen...

00

Re: 6max preflop igra

Nemos tako razmisljat,sve ovisi o igracima i stolu.Nekad zelis i trebas otvorit K9s sa UTG a nekad ces trebat foldat AJo sa UTG.
Ako je stol dosta tight i ne 3betaju puno mos otvarat sve.
Isto tako sa tvojim 3betanjem,ako protivnik folda jako puno na 3bet onda ocito zelis sto vise 3betat i posto folda jako puno jacina tvog handa ne igra ulogu.

10

Re: 6max preflop igra

Kuzim da poker nije igra na šablonu, barem ako želiš bit winning, ali recimo ja 3betam 89s sa BTN nakon što CO otvori i on fleta i flop dolazi nesto tipa 942r i ne znam di sam tu u takvim situacijama, na njegov check bi cbeto al od čeg onda ja tu mogu dobit value? pretvaram hend u blef a imam sd value, a opet se na neki način "bojim" da ako chekiram da mi on ne beta neki A, K, Q turn jer sam pokazo slabost na flopu, ma joj.

00

Re: 6max preflop igra

pa eto naveo si jedan primjer . u toj situaciji ti moraš cbetat jer imaš top pair i vjerojatno back-door FD . betaš 65-75% pota i to je to . nemožeš čekirat jer mu daješ free kartu . ako ti on beta ovisno o sizingu možeš callat , 3betat ili čak nekad i foldat

ima puno zajebanijih situacija od  te. ako imaš HEM kopiraj iz historya handove koji te mučepa ćeš dobit komentar na forumu .

gl

p.s ako nemaš HEM , obavezno nabavi

Zadnji popravljao ivica5261 (29-01-2012 15:38:15)

00

Re: 6max preflop igra

Mrtvi Jazavac napisao:

Kuzim da poker nije igra na šablonu, barem ako želiš bit winning, ali recimo ja 3betam 89s sa BTN nakon što CO otvori i on fleta i flop dolazi nesto tipa 942r i ne znam di sam tu u takvim situacijama, na njegov check bi cbeto al od čeg onda ja tu mogu dobit value? pretvaram hend u blef a imam sd value, a opet se na neki način "bojim" da ako chekiram da mi on ne beta neki A, K, Q turn jer sam pokazo slabost na flopu, ma joj.

Da,to ces dobit iskustvom,nakon sto odigras pun kurac handova naces se u puno puta u takvim situacijama i nakon vremena ces "znat" kako odigrat.Uglavnom u svakoj situaciji stavljas ga na range,vecina igraca kad calla 3bet OOP imat ce jake handove,nesto tipa 1010+,mozda flata AJ,AQ ce imat,mozda neki flataju i J10s,KQo i slicno.I kad znas njegov range onda razmisljas koji ti je najbolji play.

00

Re: 6max preflop igra

Imam pitanje u vezi HUD-a, naime moj hud izgleda ovako:

VPIP/PFR/Total AF/Total AFq

3bet PF/ Fold to 3betPF / Cbet Flop / Fold to Fcb / Donk flop

Što bi još bilo korisno da dodam? Ne kuzim bas najbolje ovaj Total AFq

00

7

Re: 6max preflop igra

Mrtvi Jazavac napisao:

Ne kuzim bas najbolje ovaj Total AFq

onda ga izbaci iz HUD-a  big_smile
ja imam slican HUD tvojem, samo sto jos imam je WTSD i W$SD pa si to mozes dodat.. ali IMO pop-up rules, ako ne igras puno stolova mozes ga koristit bez problema

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: 6max preflop igra

croman19 napisao:

Nemos tako razmisljat,sve ovisi o igracima i stolu.Nekad zelis i trebas otvorit K9s sa UTG a nekad ces trebat foldat AJo sa UTG.
Ako je stol dosta tight i ne 3betaju puno mos otvarat sve.
Isto tako sa tvojim 3betanjem,ako protivnik folda jako puno na 3bet onda ocito zelis sto vise 3betat i posto folda jako puno jacina tvog handa ne igra ulogu.


+1
Croman ti je sve rekao!

00

Re: 6max preflop igra

dobro oke, kuzim... znaci hocete mi rec kad igrate protiv nekog ko ima >90% fold to 3bet da mu 3betate i junk hendove ili? otprilike s kojim hendovima je to bolje radit, meni neka moja logika govori da bi onda takvim igračima radije callao monstere TT+/AQ/AK/KQs nego ih 3beto, a 3beto bi male parove, sjutane konektore (65+), i male sjutane asove A2-A5s

00

10

Re: 6max preflop igra

^^^^ ukratko 3betas s cim god nemos profitabilno callat. Recimo da imas villana koji puno otvara a folda na 3bet sve osim QQ+, najradije bi ga 3betao sa 72o, ali nije sve tako crno i bijelo puno faktora igra ulogu

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: 6max preflop igra

A s cim mogu profitabilno callat?

00

12

Re: 6max preflop igra

hmm pa nije lako na to odgovorit jer ovisi o masu stvari, o tome se i radi, znat igrat poker je prepoznat spotove i znat sta je najbolje napravit i zasto ..
Za odgovorit na "s cim mogu profitabilno callat" bi trebalo knjigu napisat ali srecom vec je puno knjiga napisano pa tamo mozes nac odgovor samo sto u pravilu taj odgovor ima vise od 100 str  big_smile

p.s. ako bas zelis neki calling range za orijentaciju ajmo rec da je to KQ+, ATs+, AJ+ 22+ ali vise stete nego koristi od ovakvog odgovora IMO

when you feel like quitting think about why you started..
00

13

Re: 6max preflop igra

Mrtvi Jazavac napisao:

Imam pitanje u vezi HUD-a, naime moj hud izgleda ovako:

VPIP/PFR/Total AF/Total AFq

3bet PF/ Fold to 3betPF / Cbet Flop / Fold to Fcb / Donk flop

Što bi još bilo korisno da dodam? Ne kuzim bas najbolje ovaj Total AFq

Najkorisniji statsi meni su (ovak mi i izgleda HUD):
VPIP / PFR / AFQ / 3bet / fold to 3bet / 4bet range
raise 1st po poziciji
c/r flop / fold to c/r / WTSD / BB fold v SB steal / BB fold to BTN steal
flop raise CB / cbet fold to raise / flop donkbet / river bet
cbet / double barrel / triple barrel / fold to cbet / fold to double barrel / fold to triple barrel

I custom popup za svaki stat sa detaljima (IP, OOP, single raised pot, 3bet pot, vs Hero statsi itd.

Za cold callanje preflop ti je većinom odgovoreno, uglavnom wider pre možeš callat ako je villain fish, ako on otvara wide, ako igra one and done, ako folda puno na c/r ili raise etc. Upali koji video, i primjeni to što naučiš aktivno razmišljajući dok igraš. Općeniti savjeti za poker i nisu baš nešto korisni.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00