Tema: TT - call 3bet ip

Villain je 19/15/2, 3bet:12, cb:44

____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.15
Big Blind: $0.30

BTN ($29.23)
SB ($29.7)
BB ($33.6)
UTG ($48.27)
MP (Hero) ($33.38)
CO ($38.91)

Dealt to MP (Hero)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TD.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TH.png

Preflop: (Pot is: $0.45)

UTG folds, MP (Hero) raises to $0.9, CO & BTN fold, SB raises to $3, BB folds, MP (Hero) calls $2.1

Flop: (Pot is $6.3, 2 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6S.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/3S.png
SB checks, MP (Hero) bets $3.15, SB raises to $9.45, MP (Hero) raises to $30.38 (All-In), SB calls $17.25 (All-In)

Turn: (Pot is $63.38, 2 players, 2 all-in)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6S.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/3S.png    http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6C.png

River: (Pot is $63.38, 2 players, 2 all-in)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6S.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/3S.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6C.png   http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KH.png

                                                                     
Total Pot: $63.38 | Rake: $2.98

00

Re: TT - call 3bet ip

neznam kakve tendencije ima i dali je odlučio biti malo tricky s AsKs ali mislim da ima baš to i to je hend kojemu se zapravo nadaš da ima jer te sve ostalo crusha...ja bi vjerovatno bet/foldao flop protiv njega!

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

Re: TT - call 3bet ip

cooler

00

4

Re: TT - call 3bet ip

RedDevil_7 napisao:

neznam kakve tendencije ima i dali je odlučio biti malo tricky s AsKs ali mislim da ima baš to i to je hend kojemu se zapravo nadaš da ima jer te sve ostalo crusha...ja bi vjerovatno bet/foldao flop protiv njega!

Bez historya ne znam zakaj bi on to radio s value handom osim ak mu je to standard (pa budemo note zapisali jel) al ne znam baš zašt bet/foldati top našeg rangea kad repa drawove. Ako mu je stvarno 3bet 12% (ne vidimo sample size, dal je stvarno 12% 3bet mu SBvMP heroa...) onda ne vidim kak foldat ovo.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

5

Re: TT - call 3bet ip

Meni se ne sviđa call pf..  jer ce villan tu ugl 3betat broadway handove tako da ne vidim kako ovo mozemo profitabilno callat (ako nemamo read).
4 bet (i stakat se) ili fold mi se vise sviđaju od calla (s time da bi ja naginjao foldu).

Ovako odigrano mislim da ne mozemo cbet/foldat.

Zadnji popravljao Tonac (02-02-2012 18:43:35)

when you feel like quitting think about why you started..
00

6

Re: TT - call 3bet ip

call je std imo, i na flopu ne mozes foldat nikad

00

Re: TT - call 3bet ip

zvjezdan napisao:

3bet:12

Tonac napisao:

(s time da bi ja naginjao foldu).

?

00

Re: TT - call 3bet ip

Ja sam za preflop fold. Iako ima tako velik 3bet, najčešće ne 3beta UTG+1 tolko široko, pogotovo s blindova.

Neznam kak je u HEM1, ali HEM2 ima statistiku kolko igrač 3beta koju poziciju. Oni koji imaju HEM2, neka pogledaju kolko često igrači koji imaju velik 3bet, 3betaju UTG i UTG+1. A i ako neki 3betaju češće od ostalih, najčešće to rade s CO i BTN-a, a ne s blindova.

00

9

Re: TT - call 3bet ip

roba59 napisao:

Ja sam za preflop fold. Iako ima tako velik 3bet, najčešće ne 3beta UTG+1 tolko široko, pogotovo s blindova.

Neznam kak je u HEM1, ali HEM2 ima statistiku kolko igrač 3beta koju poziciju. Oni koji imaju HEM2, neka pogledaju kolko često igrači koji imaju velik 3bet, 3betaju UTG i UTG+1. A i ako neki 3betaju češće od ostalih, najčešće to rade s CO i BTN-a, a ne s blindova.

Mislim da jako puno ljudi radi velike propuste tu jer igraju protiv krivog rangea zbog misreadanja statsa. Vidim često igrače da protiv CO čak imaju recimo samo 5% 3bet, a protiv BTN 15%+. Za još detaljnije treba gledat i 3b v Hero i pogledat koje handove showdowna (tu je od velike pomoći Notecaddy). Pa neki igrači imaju velike razlike između 3beta iz SB i BB, neki 3betaju flat, isto protiv svake pozicije itd. Overall 3bet i nije baš previše koristan stat.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

10

Re: TT - call 3bet ip

roba59 napisao:

Ja sam za preflop fold. Iako ima tako velik 3bet, najčešće ne 3beta UTG+1 tolko široko, pogotovo s blindova.

Neznam kak je u HEM1, ali HEM2 ima statistiku kolko igrač 3beta koju poziciju. Oni koji imaju HEM2, neka pogledaju kolko često igrači koji imaju velik 3bet, 3betaju UTG i UTG+1. A i ako neki 3betaju češće od ostalih, najčešće to rade s CO i BTN-a, a ne s blindova.

Daj mi reci, koja je uopće poanta 3betanja s buttona ili cutofa protiv dobrog igrača?
Dobar igrač će foldat ili 4betat - pozicija nema veze jer nema postlop igre!

Čak je i vjerojatnije da će se dogodit neki 4bet, jer baš 3betanje na buttonu i cutofu je valjda play za kojeg se daje najmanje respekta (u smislu rangea).

Govorim o nl30. Jučer sam malo lurkao nl200 i nl400, tamo sam vidio puno callova OOP na 3bet od winning igrača. Njima očito nije teško  igrat postflop s AQ ili KQ.
Ali ovo je nl30. Ako netko puno 3beta na buttonu, ja ću ga često 4betat. Zašto bih ga uopće ikad callao?
Ako netko malo 3beta na buttonu, ionako ću ga foldat. I nigdje nema te pozicijske prednosti.


Protiv loših igrača 3betanje u poziciji očito ima smisla, jer ćemo dobit puno callava s marginalnim handovima, a njihova postflop igra prilično smrdi.
Ali zašto 3betati s buttona dobrog regulara, moram priznat da ne kužim. Jer ni balansiranje blefova i premiuma nema tolku vrijednost s obzirom da će i dobar reg. istovremeno balansirati svoje 4bet blufove i value 4betove.  hmm

00

Re: TT - call 3bet ip

pa ako dobar reg folda 90% na 3bet onda je to leak koji hočeš iskoristiti i 3betaš ga konstantno dok ne ode sa stola ili dok se ne adjusta, 3betanje samo po sebi je EV+, ako ga primjenjuješ na igračima koji puno otvaraju i foldaju na 3bet niti ti netreba postflop igra..

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

12

Re: TT - call 3bet ip

@TVex cek malo, pa mi otvaramo iz EP a villan nas 3beta sa SB-a.. quotao si Robu ali meni je tvoj post totalno random i nema bas veze sa postom od Robe

when you feel like quitting think about why you started..
00

13

Re: TT - call 3bet ip

RedDevil_7 napisao:

% na 3bet onda je to leak koji hočeš iskoristiti i 3betaš ga konstantno dok ne ode sa stola ili dok se ne adjusta, 3betanje samo po sebi je EV+, ako ga primjenjuješ na igračima koji puno otvaraju i foldaju na 3bet niti ti netreba postflop igra..

Kužim to, ali onda to ni ne moraš raditi u poziciji (button, cutof), nego s bilo kojeg mjesta na stolu. Ionak je svejedno.
Ali mene interesira hipotetska situacija na hipotetskom nl30 6max stolu sa 6 winning regulara. Zašto ijednog od njih 3betati s buttona s bilo čime osim premiuma ili totalnog aira, kada će nas on ionak 4betat ili foldat?
Zar nije to nepotrebno odricanje pozicijske prednosti?



Tonac napisao:

@TVex cek malo, pa mi otvaramo iz EP a villan nas 3beta sa SB-a.. quotao si Robu ali meni je tvoj post totalno random i nema bas veze sa postom od Robe

ma na kraju posta Roba je napisao da uglavnom igrači 3betaju s cutofa ili butona, pa sam se nadovezao na tu misao, a ne konkretni primjer wink

Zadnji popravljao TVex (02-02-2012 19:16:18)

00

14

Re: TT - call 3bet ip

TVex napisao:

Daj mi reci, koja je uopće poanta 3betanja s buttona ili cutofa protiv dobrog igrača?
Dobar igrač će foldat ili 4betat - pozicija nema veze jer nema postlop igre!

Čak je i vjerojatnije da će se dogodit neki 4bet, jer baš 3betanje na buttonu i cutofu je valjda play za kojeg se daje najmanje respekta (u smislu rangea).

Govorim o nl30. Jučer sam malo lurkao nl200 i nl400, tamo sam vidio puno callova OOP na 3bet od winning igrača. Njima očito nije teško  igrat postflop s AQ ili KQ.
Ali ovo je nl30. Ako netko puno 3beta na buttonu, ja ću ga često 4betat. Zašto bih ga uopće ikad callao?
Ako netko malo 3beta na buttonu, ionako ću ga foldat. I nigdje nema te pozicijske prednosti.

Protiv loših igrača 3betanje u poziciji očito ima smisla, jer ćemo dobit puno callava s marginalnim handovima, a njihova postflop igra prilično smrdi.
Ali zašto 3betati s buttona dobrog regulara, moram priznat da ne kužim. Jer ni balansiranje blefova i premiuma nema tolku vrijednost s obzirom da će i dobar reg. istovremeno balansirati svoje 4bet blufove i value 4betove.  hmm

Post ti je malo random ali ak sam dobro shvatio pitaš zašt 3betat sa CO/BTN ako neko opena UTG/MP/CO. Za immediate profit ako dovoljno folda na 3bet, za value - kaj ćeš, 100% vremena callat AA, KK, QQ, AK IP? Za bluff - zato jer nećeš nikad dobit action s value rangeom ako nemaš bluff range. Zato jer i dobri igrači callaju OOP. Zato jer imaš handove s kojima ne možeš profitabilno callat IP ali možeš profitabilno 3betat. Zato jer blindovi squeezaju i moraš foldati handove koje možeš profitabilno 3betat. Eto neki od razloga...

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

15

Re: TT - call 3bet ip

TVex napisao:

Kužim to, ali onda to ni ne moraš raditi u poziciji (button, cutof), nego s bilo kojeg mjesta na stolu. Ionak je svejedno.
Ali mene interesira hipotetska situacija na hipotetskom nl30 6max stolu sa 6 winning regulara. Zašto ijednog od njih 3betati s buttona s bilo čime osim premiuma ili totalnog aira, kada će nas on ionak 4betat ili foldat?
Zar nije to nepotrebno odricanje pozicijske prednosti?

Pa kad 3betamo IP protiv rega range nam i jest polariziran (znači premiumi koje 5bet shipamo i handovi koje ne možemo profitabilno callat i koje easy foldamo na 4bet). Naravno, ima i regova koji ne 4betaju, koji callaju previše OOP, i naravno fisheva koji ne 4betaju i callaju previše OOP i njih 3betaš depolarizirano, s vrhom rangea.

Edit: jer sam sjebo quote.

Zadnji popravljao gmiko (02-02-2012 19:33:15)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: TT - call 3bet ip

Tvex, tko je uopce rekao da neko 3beta TT s BTN protiv early openera?

00

17

Re: TT - call 3bet ip

pa reko sam premiumi i air, podrazumijeva se da su balansirani...

Ako netko na buttonu 3beta samo AK i QQ+ i jednako tolko aira, s kojim rangeom će dobar reg OOP  callati taj 3b?

Zadnji popravljao TVex (02-02-2012 19:36:20)

00

18

Re: TT - call 3bet ip

TVex napisao:

Zašto ijednog od njih 3betati s buttona s bilo čime osim premiuma ili totalnog aira, kada će nas on ionak 4betat ili foldat?
Zar nije to nepotrebno odricanje pozicijske prednosti?

Pa tko je rekao suprotno? ako netko 4beta ili folda normalno da ces ga 3betat polarizirano, ali ako pocne previse 4betat onda depolariziras range i 5 bet shoveas (ili ga prestanes 3betat jel big_smile)

A igraci ce opcenito imat viši 3bet na BTN-u i SB/BB ali vs steala, a puno manji u ovakvim spotoima SB/BB vs EP raisa pa je Roba na to upozorio i zelio rec da je TT ovdje fold jer 12%  3beta se vjerojatno ne odnosi na ovakav spot

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: TT - call 3bet ip

@tonac +1
Meni je recimo 3bet sa blindova 10%, al se podrazumijeva da vise 3betas vs steala nego protiv EP openera. Jedino u nekim slucajevima di postoje oni tipovi sta im je veci PFR sa UTGa nego s CO. Take isto 3betam ko lud.

00

Re: TT - call 3bet ip

Takodjer, ovdje je isto upitno kako on vidi heroja, koliki mu je MP open, koliki mu je F3b i koliki mu je 4b, te FCB

10

21

Re: TT - call 3bet ip

TVex napisao:

pa reko sam premiumi i air, podrazumijeva se da su balansirani...

Ako netko na buttonu 3beta samo AK i QQ+ i jednako tolko aira, s kojim rangeom će dobar reg OOP  callati taj 3b?

Ovisi u kojim je omjerima nuts/air. Fora je kad netko 3beta nuts ili air, call je bolja opcija, a kad 3beta depolarizirano, 4bet je bolja opcija. Tak da 4bet OOP kao standardna obrana nije baš super efektivna, a bome ni call, jer je opet OOP i to je još jedan razlog zašto je dobro 3betat IP.

Nadam se da shvaćaš da ovo nema veze s handom u pitanju i ne znam kak si došao na ovu temu smile, al ajd, svaka konstruktivna rasprava je dobrodošla.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

22

Re: TT - call 3bet ip

Dobro,  ispričavam se ako sam zaspamao topic.

Ali kad već jesam  smile
...zašto 4betati protiv depolariziranog 3bet rangea? Misliš da će često foldati QQ ili AK?

00

23

Re: TT - call 3bet ip

TVex napisao:

Dobro,  ispričavam se ako sam zaspamao topic.

Ali kad već jesam  smile
...zašto 4betati protiv depolariziranog 3bet rangea? Misliš da će često foldati QQ ili AK?

QQ i AK je u svakom 3b rangeu. Depolarizirani range znači da 3beta KQ, AJ, KJ, 99 type handove koje mora foldati kad 4betaš i vejsta im value, a ako callaš ima dobar range za igrat s tobom postflop. Ako 3beta polarizirano bolje je callat 3bet nego 4betati jer ne gubi previše kad folda J4s na 4bet, a kad ga callaš ima weak hand u velikom potu etc. etc.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

24

Re: TT - call 3bet ip

jedini problem sto ce 99,AJ i slicne handove lakse 5bet shipat ako puno 4betas

00

Re: TT - call 3bet ip

gmiko napisao:

Bez historya ne znam zakaj bi on to radio s value handom osim ak mu je to standard (pa budemo note zapisali jel) al ne znam baš zašt bet/foldati top našeg rangea kad repa drawove. Ako mu je stvarno 3bet 12% (ne vidimo sample size, dal je stvarno 12% 3bet mu SBvMP heroa...) onda ne vidim kak foldat ovo.

Zašto se ovdje smatra standardnim betat value handove, npr AA? Imam dojam da c/r ima veći EV, bar na nl30, jer dobivamo value od staba koji će foldat na cbet, a svejedno se stackamo s overparovima + koliko god balansiranje bilo tabu tema, ak ovo ne radimo s AA ili KK imamo exploitable checking range.

MAMIĆU CIGANE ODLAZI IZ SVETINJE!!!
00