Tema: internet connection

evo imam jedan problem pa ako netko zna rješenje pomozite.

uglavnom do sada sam se spajao na susjedov ruter i imao sa 6 Mbps . Odlučio sam uzeti internet od Iskona i sad sam to sve pospajao ali problem je u brzini konekcije . na stranici testmyspeed mi izmjeri nevjerojatni 0,21 Mbps . stranice mi se otvaraju duplo sporije od dial-upa .

Zvao sam njihovu podršku i rekli su mi da je problem u mom računalu jer ona tamo detektira nekakvih 500 konekcija na moj ruter i da ga to guši , rekla mi je da su to vjerojatno nekakvi virusi ili nešto slično . Nije mi jasno o čemu govori jer kad se spojim od susjeda imam 6 Mbps.

Zna li netko u čemu bi mogao biti problem i da li je potrebno onda da eventualno formatiram disk i sve ponovno instaliram .

Zadnji popravljao ivica5261 (11-02-2012 18:13:19)

00

Re: internet connection

Kud baš od iskona net. Probaj se spojit npr. s laptopom od nekog, ako opet ne bude radilo onda lijepo reci da neka ti dođu oni doma vidit u čemu je problem.

00

Re: internet connection

I ja sa laptopa kradem internet od susjeda i uvijek dobro radi. Susjedov internet najoblji internet  big_smile

00

Re: internet connection

Meni se desilo da su mi na centrali zabunom brzinu downloada stavili na upload a upload download smile

00

Re: internet connection

Chainvkci napisao:

I ja sa laptopa kradem internet od susjeda i uvijek dobro radi. Susjedov internet najoblji internet  big_smile

obv

masterboy napisao:

Meni se desilo da su mi na centrali zabunom brzinu downloada stavili na upload a upload download smile

big_smile

a fala svima, vidit ću još malo pa ću onda zvat i kresnuti par sočnih . ty

00

Re: internet connection

Prvo i osnovno spojis se na router i pogledas kojom brzinom se router spojio i tko je spojen na njega. Onda ove komande nize dolje. S prvom detektiras sve konekcije od mogucih virusa i inih programa.


U command line:

pconfig /all

This option displays the same IP addressing information for each adapter as the default option. Additionally, it displays DNS and WINS settings for each adapter.
ipconfig /release
This option terminates any active TCP/IP connections on all network adapters and releases those IP addresses for use by other applications. 'ipconfig /release" can be used with specific Windows connection names. In this case, the command will affect only the specified connections and not all. The command accepts either full connection names or wildcard names. Examples:

    ipconfig /release "Local Area Connection 1"
    ipconfig /release *Local*

ipconfig /renew

This option re-establishes TCP/IP connections on all network adapters. As with the release option, ipconfig /renew takes an optional connection name specifier.

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00