Tema: HU PLO?

u zadnje vrijeme dosta igram omahu na microlimitima i mislim da me solidno ide, ali imam jedan problem, igram najcesce 6 stolova i cesto mi se zna dogoditi da se stol raspadne i ostane nekoliko igraca a najcesce 1 a tu sam dosta los, pa me zanima od kuda da krenem, koju literaturu citati i koje videe gledati da malo poboljsam tu hu igru?

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

2

Re: HU PLO?

Sta ne upalis novi stol da ne igras HU?

Zadnji popravljao Skrbo (21-12-2011 19:13:11)

bolje ispasti glup nego iz aviona
10

Re: HU PLO?

Skrbo napisao:

Sta ne upalis novi stol da ne igras HU?

pa to i napravim nakon sto izgubim pola stacka ili vise, i tu mi je rupa u igri koju bi htio zakrpati s nekim temeljnim znanjem o hu igri. a pogotovo dolazi do izrazaja sa agresivnim igracima protiv kojih jednostavno ne znam sto bi. pa sam mislio da me netko mozda usmijeri gdje nesto vise nauciti, iako sumnljam da cu naci nesto interesantno za te micro levele. neznam jel jos aktualno onih probnih tjedan dana na BF ili DC? jer bi to onda iskoristio za unaprijediti hu igru i opcenito omahu. ili neki pdf-i il nesto, za neke clanarine na spomenutim sajtovima i nisam zainteresiran (mozda kada moveupam na vece lvl) pa ako bi se dalo naci nesto free big_smile a i svaki jednostavan savjet tipa tak i tak odigrat je dobrodosao jer mislim nastaviti igrati plo koji mi je puno zanimljiviji od nlh. a i imam u planu igrati i neke plo turnire tako da je i tu pozeljno hu znanje. a posto sam otvorio ovu temu nastaviti cu je koristiti i za neke ruke i spotove koji mi nisu jasni.

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

Re: HU PLO?

Ovo ti vjerojatno nista nije novo ali par stvari koje su vazne za micro PLO:
- Hand selection PF. Na micro limits se zaradi na dobrih odluka prije flopa.
- 3-bet. Pazljivo birat koji se hendovi 3-betaju. Ako neznas igrat postflop - manje 3-betat.
- Iskoritit position. Igrat stovise handove in position, dakako kad igras HU.

Protiv aggrose konkretno, moja je strategija jasna: keep the pots small, i isto vazno, value betat thin, ako je divljak budi strpliv i pusti da sam sebe obisi!

/end ramble

10

Re: HU PLO?

Sto se tice HU PLOa.. gotovo da uopce nema dobrih resursa za pocetnike. Low stakes videi na training siteovima su najcesce grozni jer ni instruktori neznaju sta rade. Ima par jako dobrih high stakes instruktora, primarno Galfond, ali oni nikako nisu prikladni za pocetnike.

Evo par tipova kako razumno postaviti osnove HU igre...

1. Game selectaj: nemoj ostat igrati HU s regom

2. Fokusiraj se na igranje sto vise handova u pozicijii, oop handovi ce stalno biti u trouble spotovima i pokusaj skuziti kako to najbolje iskorisiti. Cilj ti skuziti kako izvuci najvise iz tih neugodnih situacija u koje se protivnici uvaljuju.

3. Sta to znaci za statistike: openaj 70-100%, vise ako protivnik puno folda preflop ili puno check fodla flopove, manje ako puno 3beta ili se tesko odljepi od icega na flopu. Defendaj 30-40% oop.

4. Cbetaj vecinu handova u poziciji. Izuzeci su npr handovi koji imaju vrlo mali equity an boardovima koji pogadjaju veliki dio protivnikovog rangea, i handovi koji imaju solidni equity na ali nemogu podnjeti check raise.

20