Tema: omaha live situacija!

zanima me mišljenje igrača koji donekle razumiju omahu i koji je najoptimalniji play, objasnit ću kako je akcija tekla.

BLINDOVI su 1/2kn i u ovom hendu je bio postavljen stradle 5kn

ja sam u SB i držim Kc 9c Ah 2s
CO otvara do 20, ja callam i igrač na stradleu calla.

FLOP: 7c 8c 9h
svi check

TURN: 6c
ja check, igrac sa stradlea beta 60kn, CO call, koji je najoptimalniji play na mojem mjestu u ovoj situaciji i zašto?

Zadnji popravljao RedDevil_7 (05-04-2012 17:26:54)

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

Re: omaha live situacija!

RedDevil_7 napisao:

zanima me mišljenje igrača koji donekle razumiju omahu i koji je najoptimalniji play, objasnit ću kako je akcija tekla.

BLINDOVI su 1/2kn i u ovom hendu je bio postavljen stradle 5kn

ja sam u SB i držim Kc 9c Ah 2s
CO otvara do 20, ja callam i igrač na stradleu calla.

FLOP: 7c 8c 9h
svi check

TURN: 6s
ja check, igrac sa stradlea beta 60kn, CO call, koji je najoptimalniji play na mojem mjestu u ovoj situaciji i zašto?

Čisti fold po meni smile

00

Re: omaha live situacija!

.............r

Zadnji popravljao Rodman (05-04-2012 17:29:50)

00

Re: omaha live situacija!

NE NE turn sam pogriješio, turn imam FLUSH evo editirano je!

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

Re: omaha live situacija!

teško reći ,ovisi o dinamici stola i kakvim igračima se radi, obično ako betaju pot onda su nuts, foldaš nemožeš, ili budeš call ali onda večinom i river moraš callat, ako se radi o nitu čak i možeš foldat, ovaj drugi šta je call tebi nebi trebao previše brinut jako rijetko tu netko call s nuts-om iako nije to loše, ja bi call i river  večinom call ili možda čak raise ovisi kakvi bi bila akcija

00

Re: omaha live situacija!

fold preflop, ali kad si vec callao onda turn c/c i river c/c.

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

7

Re: omaha live situacija!

fold pre, c/c turn, b/f ne-spareni river

00

Re: omaha live situacija!

fold preflop

ili jesi ili nisi
00

Re: omaha live situacija!

fold preflop ainec

turn i river play ovise o igračima iza tebe, o čemu nisi ništa napisao... također stackovi ?
ovak bez readova o igračima iza sebe turn c/c, river c/evaluate - da li ikad valuebeta slabije i ima li dovoljno blefova u igri da bi call bio profitabilan + CO akcija...
uglavnom sec nuts u omasi je put u propast... a ti nemaš čak ni to  big_smile

00

10

Re: omaha live situacija!

Protiv 2 igrača neće skoro nikad blefat brickani river, a ako valuebeta slabije onda calla s još širim rangeom, a rijetko raisea bez AhXh, zato b/f>>>c/c na nesparenom riveru.. naravno, ako su efektivni stackovi dovoljno deep, sto op nije spomenuo

00

11

Re: omaha live situacija!

RedDevil_7 napisao:

zanima me mišljenje igrača koji donekle razumiju omahu i koji je najoptimalniji play, objasnit ću kako je akcija tekla.

BLINDOVI su 1/2kn i u ovom hendu je bio postavljen stradle 5kn

ja sam u SB i držim Kc 9c Ah 2s
CO otvara do 20, ja callam i igrač na stradleu calla.

FLOP: 7c 8c 9h
svi check

TURN: 6c
ja check, igrac sa stradlea beta 60kn, CO call, koji je najoptimalniji play na mojem mjestu u ovoj situaciji i zašto?

Devil, samo offtopic, bez ljutnje, samo da znas zbog sebe, ne kaze se najoptimalniji, nego optimalan, jer je to vec superlativ koji dolazi od lat. rijeci optimus, tako da ga nema potrebe daljnje stupnjevati! Tu rijec dosta ljudi krivo koristi!

70

Re: omaha live situacija!

zm23 napisao:

Devil, samo offtopic, bez ljutnje, samo da znas zbog sebe, ne kaze se najoptimalniji, nego optimalan, jer je to vec superlativ koji dolazi od lat. rijeci optimus, tako da ga nema potrebe daljnje stupnjevati! Tu rijec dosta ljudi krivo koristi!

jesi ti ozbiljan?

11

13

Re: omaha live situacija!

kongoking napisao:
zm23 napisao:

Devil, samo offtopic, bez ljutnje, samo da znas zbog sebe, ne kaze se najoptimalniji, nego optimalan, jer je to vec superlativ koji dolazi od lat. rijeci optimus, tako da ga nema potrebe daljnje stupnjevati! Tu rijec dosta ljudi krivo koristi!

jesi ti ozbiljan?

Gle, ja ovaj forum dozivljavam kao mjesto na kojem nesto mozes nauciti kako o pokeru tako i o drugim stvarima, stoga malo gramatike nije naodmet. Ja sam osjecao potrebu da to napisem, ne da se pravim pametan, nego samo da ukazem na cesto upotrebljavanu gresku u nasem jeziku, sad netko ce to prihvatiti, neko nece...

30

14

Re: omaha live situacija!

zm23, imaš ban na jedan dan zbog offtopica. Od sad svako offtopic ispravljanje gramatike strogo kažnjavam!!!

15

Re: omaha live situacija!

roba59 napisao:

zm23, imaš ban na jedan dan zbog offtopica. Od sad svako offtopic ispravljanje gramatike strogo kažnjavam!!!

izgleda da neme ni robe do sutra jer je i ovo offtopic

hvala sto se nitko nije javio,svi memberi otprije su dobili,ja nisam,al svejedno hvala
40

16

Re: omaha live situacija!

prvo bi bilo zgodno cuti koliko jos novaca imas behind
ak imas stack od max 150bb i igras protiv najgorih idiota kakvi obicno igraju live omahu, onda repotaj i get it in jer ce te platiti svi setovi, straightovi i losiji flushevi svijeta

I na kraju bude " HARAŠO"
00

Re: omaha live situacija!

istina trebao sam napisati nešto o igračima i stackovima barem.
uglavnom, ja sam igrač na štrudli ali sam napisao da sam ja SB jer je taj play meni diskutabilan bio pa mi je bilo lakše ovako big_smile
dakle, ja na štrudli sam prije henda imao oko 1200kn, CO 800kn i SB je imao oko 600kn.
ja sam igrao neku solid tight agressive igru i nisam isplaćivao sa smećem nit sam blefao previše.
CO je prilično spewy, igra jako loose, dosta light se zasteckava ponekad..klasičan live omaha igrač big_smile

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

Re: omaha live situacija!

RedDevil_7 napisao:

BLINDOVI su 1/2kn i u ovom hendu je bio postavljen stradle 5kn

štrudla ne smije bit 5kn nego 4?

00

Re: omaha live situacija!

neznam fakat, štrudla je 5 uvijek big_smile

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

20

Re: omaha live situacija!

ok to su ipak malo preveliki stackovi tako da zanemari moj prethodni post, call turn i b/f nespareni river ko sto dabac kaze

I na kraju bude " HARAŠO"
00

21

Re: omaha live situacija!

kupusar84 napisao:
RedDevil_7 napisao:

BLINDOVI su 1/2kn i u ovom hendu je bio postavljen stradle 5kn

štrudla ne smije bit 5kn nego 4?

smije biti koliko god, sve dok je legalno open betat za toliko

I na kraju bude " HARAŠO"
00

Re: omaha live situacija!

kupusar84 napisao:
RedDevil_7 napisao:

BLINDOVI su 1/2kn i u ovom hendu je bio postavljen stradle 5kn

štrudla ne smije bit 5kn nego 4?

minimalno je 4, a max potbet za PLO, dok za NL nema limita.

Bolje biti malo glup, nego malo pametan
00

23

Re: omaha live situacija!

Preflop je vrlo cisti fold i glavna greska u ovom handu.

Isto tako mislim da je leadanje turna bolje od checka... jer
a) postoji puno losijih handova ala malih flusheva i setova.. mozda cak i strightova od kojih mozes dobiti value na turnu a check backat ce ti
b) Znatno je lakse igrati hand na riveru qako ga betas na turnu

A sad u ovom spotu gdje si se nasao.. mislim da su kljucne varijable za odluku to koliko su se rpotivnici spremni zastackat sa losijim flushem i koliko su trigger happy sa bare ace blefovima. Mislim da bi po defaultu racunajuci na pre loose licve protivnike samo raise get it innao usprokos opasnosti da zavrsis drawing dead. Ali ovo se vrlo lako moze promjeniti (i biti uzasno) ovisno o tome kako tocno tvoji protivnici igraju.

10