Tema: Sng late stage push range

Ovak, igram SNG-eve (ugl 6 max) na siteu gdje su igrači katastrofalno loši (77 je nutz) i u kasnijim fazama turnira mi ponestaje ideja. Dakle, blindevi rastu, a ja bih trebo pushat wider itd... Ugl, ne znam s kojim rangeom pushat na bubbleu ako protivnik calla skoro svaki suited connector iznad 78, svaki par, svaki as, svaki broadway, itd... Npr. hand prije minutu.. bubble, trojica ostala, blindevi 150/300, btn (oko 1,5k), sb (oko 4k), hero bb (oko 3,5k).. i sad, btn folda, sb call (calla 90% handova u ovom bubbleu) i ja sa AQs pusham.. bb debil calla s 22 i dobije hand, no to nije vazno.. ugl, kako tu odigrati i opcenito protiv takvih igraca koje ne zanima koliki su ostali stackovi ili uopce cinjenica da smo u bubbleu, a callaju s takvim rangeom? Većina igrača calla s takvim rangeom u ovakvim i sličnim situacijama..

Zadnji popravljao Morphling (29-05-2012 21:37:21)

00

Re: Sng late stage push range

Prvo, za ozbiljnu SNG igru nabavi si neki od ICM kalkulatora kao što je SNG Wizard. I drugo, moraš se odlučiti koji mu je calling range jer 90% handova nije isto što i "svaki suited connector iznad 87s...". Kad se odlučiš, fino uneseš podatke u program i on ti predloži optimalan play. smile  Recimo, u ovom slučaju, ako villain limpa 100%, a zove 90% kao što si napisao, Wizard kaže da guraš 99+. Ako mu je calling range ipak nešto više tight, recimo oko 40%, možeš ubaciti i AQ+. 

Zašto tako tight range? Bubble, agresivan villain ima više čipova od tebe, a shorty je blizu ispadanja (5BB). Ovo je tipična situacija gdje mnogi igrači griješe, ne shvaćajući da im flipanje, 65/35 i sl., dugoročno predstavalja -ev play. Po narodski -  ne isplati se riskirati koliko god ti se ruka činila lijepom.  ICM kalkulatori su mila majka za ovakve situacije i kao što rekoh, pod hitno si nabavi Wiz ili sličan program i vježbaj. Steći ćeš feeling s kojim rukama gurati i zvati što će ti znatno unaprijediti igru i riješiti te nedoumica u ovakvim situacijama. GL

Zadnji popravljao blixa123 (29-05-2012 22:25:59)

00

Re: Sng late stage push range

sb call  kao limp.. ne calla 90% nego je limpo 90% u tom bubbleo

00

Re: Sng late stage push range

Morphling napisao:

sb call  kao limp.. ne calla 90% nego je limpo 90% u tom bubbleo

Ali svejedno moraš pretpostaviti koji mu je calling range na tvoj push. Ako limpa 90% i callat će tvoj push sa svim živim i mrtvim, onda nećeš gurati. Ako  će callati push sa 25% + connectori, onda si dobro odigrao i više sreće drugi put.

Zadnji popravljao blixa123 (29-05-2012 22:46:20)

00

Re: Sng late stage push range

hmm, reko bih da calla s nekih 40%.. ugl, hvala!

00