Tema: SSD i Poker Grind

Koliko solid state diskovi ubrzaju komp, i obradu poker podataka, databazi, hem2, pt4 etc etc. Moze neko pojašnjenje dal se isplati investirati ssd u malo stariji komp sa dual core procesorom, 4 gige rama.

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: SSD i Poker Grind

pa ćuj, ako ti je usko grlo da

imaš na youtubu par filmića, ssd vs hdd koj će ti malo predočit to

neznam koji ti je točno proc, jel imaš win7?

ako da klikni desni na computer, propertis i onda na windows experiance da ti izbaci ocijene.

npr. meni j proc 6.9 a hdd 5.9

u svakom slučaju ostat će ti i za kasnije, tj. za novi komp jednog dana, sam gledaj da je sata 3 ili 6 ili kaj je već aktualno.

opet ak ti komp solidno radi možda ti ni netreba. Ak imaš HM2 i lagga ti brijem da ti tu neće pomoć sdd, kolko sam skužio po drugim forumima njega zeza grafički prikazi i da je dosta zahtijevan za cijeli komp, gpu, cpu itd, ne samo kao baza podataka

btw. nemam ssd niti HM2, to oanko n glas razmišljem, ako netko ima nek stavi iz iskustva

00

Re: SSD i Poker Grind

Gigabyte GA-M56S-S3
AMD Athlon 64 x2 5200+
4 Giga DDR2, Geforce 8800GT

mislim da na mom smecu onda nece bit korisit big_smile

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: SSD i Poker Grind

BoyFromBalkans napisao:

Gigabyte GA-M56S-S3
AMD Athlon 64 x2 5200+
4 Giga DDR2, Geforce 8800GT

mislim da na mom smecu onda nece bit korisit big_smile

Ja imam smece losije od tvoga i SSD i to mu je drasticno pomoglo.

00

Re: SSD i Poker Grind

moze, onda kupujem! trebala mi je samo jedna potvrda, pitao sam na pc ekspertu iako su likovi bogovi za kompove ne kuze sta to znaci grind i programi za grind, valjda misle da peremo zyngu i šaljemo pickama čipove

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
10

Re: SSD i Poker Grind

Provjeri da li ti matična podržava AHCI, bez toga SSD nema neku veliku prednost u odnosu na HDD.

10

Re: SSD i Poker Grind

ima neki driver za to, znaci li da podrzava?
http://gigabyte.mydriversdownload.com/giga-driver/Gigabyte-Motherboard-GA-M56S-S3-rev.-1.x-NVIDIA-MCP65-SATA-AHCI-Driver-Version-v12.14-for-Windows-Vista-64bit_9149.html

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: SSD i Poker Grind

a valjda onda podržava. Provjeri za svaki slučaj da li u bios-u imaš opciju da postaviš SATA mode na AHCI.

00

Re: SSD i Poker Grind

BoyFromBalkans napisao:

Windows-Vista

  neutral

00

Re: SSD i Poker Grind

to sam random izabrao driver, imam 7 naravno big_smile

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

11

Re: SSD i Poker Grind

Ajde da ne otvaram novu temu...

U zadnje vrijeme mi se cini ko da mi komp sporije radi. Prije cca 2 god sam maknuo 2 rama jer mi se komp smrzavao i sad imam samo 2gb. Procesor je Core2Duo,ne znam tocno koji,ali znam da sam ga uzeo cim su izasli i bio je jedan od slabijih,mislim da 1.86 ili tako nesto. Grafulja ati radeon,4850 ili 4870,nisam siguran. Znam da sam ju bio kupio kad sam igrao Age of Conan koja je bila turbo zahtjevna igra i sve je radilo na maxu.

Uglavnom,problem nastaje kad radim vise stvari odjednom,sve mi trza i steka. Ili kad u HM-u prebacujem npr. sa "sessions" sa "grapfs" to zna potrajati dosta,nista strasno ali duze nego bi trebalo i to me iritira.

E sad:buduci da mi komp sluzi 99% za poker,a razmilsljao sam malo uloziti u njega,da li bi bilo dovoljno uloziti pare u dobar HD (ssd) i eventualno koji gb rama? Da ne uzimam sad i maticnu i procesor...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: SSD i Poker Grind

Ili ponovno instaliraj windowse  big_smile

00

13

Re: SSD i Poker Grind

Ako ti sluzi samo za poker onda ga formatiraj. Instaliraj ponovo windowse i na njega stavi samo sto ti je nuzno. Iskljuci sve vizualne windows efekte. Mislim da bi to trebalo biti dovoljno ( ovisno di igras, koliko stolova itd.) Takoder jos mozes napraviti neki manji tweak ako ce biti potrebno. Za to se slobodno javi.

00

14

Re: SSD i Poker Grind

Chainvkci napisao:

Ili ponovno instaliraj windowse  big_smile

xViP napisao:

Ako ti sluzi samo za poker onda ga formatiraj. Instaliraj ponovo windowse i na njega stavi samo sto ti je nuzno. Iskljuci sve vizualne windows efekte. Mislim da bi to trebalo biti dovoljno ( ovisno di igras, koliko stolova itd.) Takoder jos mozes napraviti neki manji tweak ako ce biti potrebno. Za to se slobodno javi.

Mislite da je do toga?

Zadnji popravljao Bile (12-06-2012 18:43:34)

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

15

Re: SSD i Poker Grind

Nezz jel ja i Chainvkci pricamo o istome. Ponovnom instalacijom windowsa neces dobiti puno. Ono sto ja govorim je formatiranje HDDa i podesavanje kompa za poker.

00

Re: SSD i Poker Grind

Ma s vremenom se u kompu nakupi puno "smeca" i otalih stvari koje ti usporavaju rad kompa, nepotrebnih procesa, virusa, spybotova bla bla bla itd... Ako ti je komp prije normalno radio i ako ti jednoteisti windowsi stoje vec dugo vremena moze biti da je do toga. Meni je tako puno losiji komp od tvoga radio presporo (a bili su stojali par godina vec isti windowsi), instalirao nove windowse i radi perfektno!

00

Re: SSD i Poker Grind

Chainvkci napisao:

Ma s vremenom se u kompu nakupi puno "smeca" i otalih stvari koje ti usporavaju rad kompa, nepotrebnih procesa, virusa, spybotova bla bla bla itd... Ako ti je komp prije normalno radio i ako ti jednoteisti windowsi stoje vec dugo vremena moze biti da je do toga. Meni je tako puno losiji komp od tvoga radio presporo (a bili su stojali par godina vec isti windowsi), instalirao nove windowse i radi perfektno!

+1

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00