Tema: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

AQ spot
http://weaktight.com/4831384

Protivnik igra 15/10/af1.5/3bet 2.3 na 106 ruku
Šta sa riverom?
Koji je najispravniji line na riveru i mogu li ovo callati as played?


AK spot
http://weaktight.com/4831386

Protivnik igra 27/25/af2.0/3bet 12.5 na 47 ruku. Deep smo ~ 200bb
Kako odigrati turn i river? As played može li se naći call na riveru?
Session je star par dana, znam samo da je to bio kraj jednog od mojih dužih sessiona ali ne sjećam se točnih razloga zašto sam odigrao kako jesam.

Zadnji popravljao MasaKrisT (09-07-2012 12:00:58)

00

2

Re: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

1. bet river, as played call
2. call call call

00

3

Re: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

Evo moje mišljenje:

1. hand mislim da moraš callat...
Pretpostavljam da si river checkirao zato da callaš njegov bet, induciraš blef, valuebet od slabijih hendova, itd...
Koliko god ovo smrdi na A3, to je jedini hend koji on ovdje repa, dakle superuzak range, a kad ovak overbeta, ne znam što misli od čega će dobiti toliko valuea na takvom boardu?! Dopuštam da je nethinking reg kojeg boli kita, ali čisto sumnjam da nl30 reg merga po nekom levelingu slowplayani big pair (također vrlo slabo vjerojatan jer ti držiš A i Q) ili set (obv da će sa zadovoljstvom raisati takav flop i nadati se da će dobiti call od tvog širokog rangea zato što repa jako uzak range).
Dakle, ja bih ovo callao.


Drugi hend nemaš kaj puno, call, call, call...
Cenera ne 2barela na takav board (bar ne bi smio, osim ako ima jeben hand reading skill pa ga pokušava pretvoriti u blef - malo vjerojatno), a ako ima FH, jebemu sve, naletio si - plus garant ne valuebeta tako slabo nutse!
ISto tako on ovdje sa takvim 3betom vrlo lako može imati i AQ, AJ, a vjerojatno i poneki air...

Zadnji popravljao TVex (09-07-2012 12:18:40)

00

Re: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

1. hand bi c/c river prije nego betao posto igra tako malo handova nema puno 2 para u rangeu koje ce callat,a nema puno 3's u rangeu jedino 33,mozda A3s...vise ima missed drawova ,a 2 para i jace ne odigrava tako
2. hand bi c/c sve streetove ,moguce da je pokupio 10-ku ,a i moguce da sam sebe valuea .+ako blefira dobra mu je karta da te zbaci s Ax

00

5

Re: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

1. betao bi river oko 8$ i trazio value od Q, ne bi checkirao jer villan ne izgleda agro pa mislim da nece cesto blefat  i sl. A kad bi vec checkirao ona call, jer checkiramo za induceat blef od busted FD i sl pa ne vidim zasto bi ikad foldao kad to dobijem

2. call, call, call. Na trenutak bi uzeo u obzir i zgurat river (da ga skinemo sa splita) ali ono sumnjam da bi to napravio

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

1. ne slažem se sa ivanom, češće ovdje ima Qx, A4,5,2s nego neki drawl koji pretvara u bluf. Mislim da igrac sa 15/11 statsima sigurno ne flouta neke konektore i c/c 2 streeta pa blufa river ako busta draw, prevelik je nit za taj play.
Bet flop, bet turn, bet 12.50$ river/ fold na ship (nikad ovdje neće blefati više).. As played must call

2. LOL!  big_smile  Easy ship river 3beta puno ima on često Ax ovdje, taj gay bet mi se cini kao scary Ax vbet, ako ga zguraš često misli da je inducao bluf zbog svog gay sizinga od nekog bustanog drawa.

00

Re: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

1) Call bez problema. Mislim da A3 nema u svom range-u. 33 također sumnjam nakon 2barella. Po meni easy call. Prije je tu neki bustani draw sa flopa.

2) Call je najsigurnije zbog mogućeg seta. Mislim da je villain u stanju tu 3betati male parove. Možda su u pitanju quadsi smile Naravno da je ovdje najveća šansa da ima AQ ili AK.

00

Re: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

1.
U potpunosti se slažem s hendrixjimmi-em. Po AF lik je jako pasivan. Nitovi obično imaju veći AF nego obično jer ulaze u potove s jačim range-om pa češće i imaju jak hand kojeg betaju za value. S obzirom na to, AF od 1.5 je jako malen.

2.
Opet se slažem s hendrixjimmi-em. Iako je mali sample, po statsima izgleda ko neki solidan reg. Tak da ak ima tripse, full ili quadse neće betat river (ili prijašnje streetove) tak malo jer zna da će dobit call od asa. Stoga bi u potpunosti izbacio jače handove iz njegovog range-a.

00

Re: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

Hvala svima na odgovorima.

Prvi hand sam foldao(znam nit sam).

Drugi hand sam callao river, pokazao je 44 hmm

00

Re: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

Ocito je onda betao u 2.hendu tripse malo.
Stoga blesavo je generalizirat i ocekivat da villain igra kako hero zamisli u snovima kao sto je roba gore pisao,a i vidim da ostali pokerasi to pisu/rade dosta cesto. I digne mi se tlak svaki put kad netko napise bez readova i historya "on NIKAD nece","on UVIJEK igra x hend tako i tako"......Nismo u proslom desetljecu s takvim stavovima.

20

11

Re: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

Da, slažem se da je lako biti general poslije bitke. Ti bi obv foldao jer je sad očito da ima full.

Valjda svi koji igraju poker znaju da u pokeru nikad nesmiješ reći nikad. To što se neki nekad zanesu pa napišu tu famoznu riječ, opet ne znači da će protivnik u 0,000% imati taj hand. Ak se na kraju desi da ga ipak ima, onda imamo note za zapisati i promjeniti percepciju protivnikove igre.
Kaj ti uvijek kroz sve streetove uzima protivnikov range od 100%? Jer ipak, on može imati any two, tko zna, možda je misklikao.

00

Re: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

Ako te stvarno zanima -> nepoznatom igracu ne zabetoniram standard range kojeg se drzim sa 100% sigurnoscu.
Postoji velika mogucnost da on ne zna koji je priblizno najbolji play pa ce odigrati hend kao mongol i kasnije me iznenaditi nekim rangeom koji po standardu uopce ne bi trebao postojati u odredjenom spotu.
Ukratko, igram low variance ABC poker bez kompleksnih playeva i bez oslanjanja na readove kojih na pocetku niti nema.

00

Re: NL 30 , 2 spota sa AK i AQ, postflop problemi:)

I za ovaj hend,slazem se s Tilt-om:

Tilt napisao:

1. bet river, as played call
2. call call call

Jedino sto bi se u 1. hendu moglo raspravljati o bet size-u. Nisam siguran koji je najbolji size i ako bi betao half pot i dobijem ship onda ne bi foldao.

00