Tema: Mobilni internet

Na ljeto putujem na more i planiram povremeno igrati poker no u kuci nemam internet pa cu morati uzeti neki mobilni internet (stick). Zanima ima li netko od vas kakvih iskustva s tim? Neke preporuke ili bilosta slicno.
Gledao sam u tele2 ali ovaj njihov bez ugovorne obveze 20gb je 180kn/mj mi je malo preskup...

00

Re: Mobilni internet

Ja sam dosad koristio mobilni internet od tele2 na bonove i bilo mi je ok za igrati pkr jer igranje pokera trosi relativno malo prometa,ali ako mislis ici na youtube,face,skidat pjesme filmove itd onda te moze kostati jako skupo.

10

Re: Mobilni internet

koristim bon bon (primoran sam jos kratko jer mi dolazi iskon zicni) i ako se ikad obogatim u zivotu dici cu tuzbu protiv tih skamera

kao prvo imas onaj net 300mb/3kn, to kazu da je 24 sata, al je k... a ne 24, znaci net ti traje do ponoci, i onda se aktivira negdje oko
3 ujutro i to ti tek jave da se aktivirao oko 10 (DA ME NEBI PROBUDILI-TO KAZU U KORISNICKOJ SLUZBI smile))))))))))))
nadalje, imbecilcine mrtve nakon sto ti posise bon od 0:00 do 3:00 ak slucajno nastavis igrat (tad je skuplja tarifa do aktivacije) i pocnes se bunit na forumu napadne te hrpa njihovih fanboyeva i kul urbanih hipstera sa onim velikim naocalama i lockaju ti topic, obrisu i aj bok.
Sto dalje od tcoma u bilo kakvom obliku

Zadnji popravljao BoyFromBalkans (20-06-2012 22:00:33)

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: Mobilni internet

Hvala na odg... Ma mislio sam uzeti ovaj od tele2 ali sam htio cuti neke savijete i iskustva prvo...

Net mi treba za svakodnevne stvari (mail, neke vijesti i to, uglavnom sitno) i poker. Primarno mi je da mi brzina bude dovoljna za nesmetano igranje pokera, a nigdje nisam uspio viditi kolke brzine se nude na tome

@boyfrombalkans - tmobile izbjegavam u sirokom luku u svim oblicima tako da njih nisam ni uzeo u obzir, ali vidim da nas ima jos takvih smile

00

Re: Mobilni internet

BoyFromBalkans napisao:

Sto dalje od tcoma u bilo kakvom obliku

BoyFromBalkans napisao:

primoran sam jos kratko jer mi dolazi iskon zicni

big_smile

20

6

Re: Mobilni internet

tele2 ti je najbolji imo

00

Re: Mobilni internet

sve ovisi di se nalazis. tele2 je svakako najisplativiji ali najbolje brzine i uslugu sam imao od vipa

00

Re: Mobilni internet

kerpoker napisao:
BoyFromBalkans napisao:

Sto dalje od tcoma u bilo kakvom obliku

BoyFromBalkans napisao:

primoran sam jos kratko jer mi dolazi iskon zicni

big_smile

jbg jedini imaju prepaid, a moj stick je od tcoma, ne znam dal je kodiran ili ne  smile

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: Mobilni internet

pricam o tome da si uzeo iskon

iskon = tcom smile

00

Re: Mobilni internet

Imas vip dnevnu tarifu od 10 kn na njihovom sticku onome ako ti treba za kraci period

Zadnji popravljao argos22 (21-06-2012 18:11:22)

00

11

Re: Mobilni internet

Da ne otvaram novu temu...

Za cca mj dana se selim u drugi stan,ali taj stan nema internet. Nema ni tel prikljucak,pa sad ne znam koje mi opcije preostaju.

1 stick ne dolazi u obzir jer ponekad ce biti i 2 kompa na netu,a dobro bi mi dosao i wifi da mogu mobitel spojiti...

Koje opcije imam bez da uvodim liniju? Ili bez linije nema nista?

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

12

Re: Mobilni internet

Probaj sa H1 cuo sam da imaju dobrih ponuda pa malo proguglaj wink

00

Re: Mobilni internet

Nazalost jedina opcija ti je stick ili uvesti prikljucak u stan a trosak toga je 500-600kn ili sa ugovorom na  24 mjeseca onda je 1kn...  mad

00

Re: Mobilni internet

Neko vrijeme su u VIP-u nudili mobilni hotspot i uzeo sam si jednoga u paketu, odlična stvar, jer osim preko usb-a možes spojiti i do 5 uređaja preko wi-fi-a istovremeno. A kako je mobilni internet, staviš ga u džep i imaš bilo gdje internet za do pet laptopa ili ga bilo gdje spojiš opet preko usb-a (tako se i puni).
Nažalost vidim da ih u VIP-u više ne nude, za ostale mreže ne znam, ali ubaci u google npr. Huawei hotspot E5, vidim da se mogu naručiti vani preko interneta, a ako imaš nekoga vani možda ga ima i za kupiti po dućanima pa ti donese, cijena je 90-100 €, ali mislim da se isplati, jer ja otkad imam sam svoj, odjavio sam fiksni imternet jer mi više ne treba. A možda nađes i preko oglasa rabljenoga u Hrvatskoj, a možda ima i kod nas negdje po dućanima nove.
Ako se odlučis i uspiješ nabaviti tako nešto ili sl. napraviš ugovor za stick i karticu prebaciš iz sticka u taj uređaj i imaš sve što ti treba, bilo gdje.  smile
LP

00

Re: Mobilni internet

Kreso,
Kojeg operatera koristis za mobilni net? Vidim VIP ima 30gb onaj XL i jos sredim si nes preko carneta preko nekog studenta onda me to izadje 175kn ali 30gb je malo, barem mislim....

00

Re: Mobilni internet

Koristim VIP, signal odličan gdje god sam do sada bio u HR. Ja imam onaj stari paket od 5 GB, dovoljno za PS, novine i mail, za filmove nije dovoljno. Sada ovisi za kaj ti treba 30 GB, samo bih ti preporučio da se raspitaš da li CarNet radi bez problema, davno prije je CarNet uvijek bio dosta sporiji i lošiji od "običnog" interneta, ne znam kako je sada.

00

17

Re: Mobilni internet

Kako funkcioniraju ti stickovi- jel moguće npr kupiti od nekog mobilnog operatora stick za laptop od 5gb prometa koji nije vremenski ograničen rok trajanja i di ne morm nikakvu preplatu uzeti ili slično?

00

Re: Mobilni internet

Mislim da budeš teško takvo nešto našao. Najbolje ti je pogledati na stranicama pojedinih operatera što trenutno nude, jer svako malo mjenjaju ponudu različitih paketa i drugih akcija s pretplatom i bez pretplate.

00

19

Re: Mobilni internet

taj način mi najviše odgovoara jer bi to uzeo praktički samo kao osiguranje za slučaj nestanka struje ili nečeg sličnog dok igram, dogodilo se već nekoliko puta da je nestalo struje dok sam igrao-srećom nije bilo u nekoj situaciji da sam  pred ftt mtt-a ili tako nešto, ali čisto bi htio imati osiguranje za takve slučajeve - znači pretplata mi je besmislena, trba mi najpovoljnija varijanta za ovo što sam naveo (nisam bio siguran je li uopće to izvedivo)

00

Re: Mobilni internet

Ja mislim čak da imaš "besplatno", plačaš samo potrošene impulse i 10kn mjesečno za radisku frekvenciju, uz ugovor na 2 godine. Barem sam ja tako imam HT-ov, u slučaju da šteka VIP, ali sam ovjh dana dobio obavjest da se mjenjaju tarifni modeli, tako da opet moraš prosurfati tko sada šta po najpovoljnijim uvjetima nudi.
lp

00

21

Re: Mobilni internet

Tako nešto bi bilo ok, pogledati ću onda malo što se sve nudi - iako ne znam zašto netko ne ponudi ovaj model za koji sam isprva mislio da postoji, znači imaš određeni promet na sticku i možeš koristiti dok ne potrošiš

00

Re: Mobilni internet

Možda i postoji, stvarno Ti ne bih znao reći.  smile

00

23

Re: Mobilni internet

Uzmi si pretplatu (bonove) za mobitel koja sadrzi prometa koliko ti je dovojno + smartphone koji ima mogucnost Wi-Fi hotspota.

Bile napisao:

Da ne otvaram novu temu...

Za cca mj dana se selim u drugi stan,ali taj stan nema internet. Nema ni tel prikljucak,pa sad ne znam koje mi opcije preostaju.

1 stick ne dolazi u obzir jer ponekad ce biti i 2 kompa na netu,a dobro bi mi dosao i wifi da mogu mobitel spojiti...

Koje opcije imam bez da uvodim liniju? Ili bez linije nema nista?

00

24

Re: Mobilni internet

i onda,kakva su vaša iskustva sa stickovima.Moram se selit u novi stan,a nać jednosoban stan blizu cetra sa flatom(Zadar) gotovo je fanastika,pa mi ne preostaje drugo nego stickovi.
Počeo sam radit,pa nemam puno vremena za poker,ali tu i tamo bi odigrao,znači ono standard,poker,face,malo po portalima,i to je to..

00

Re: Mobilni internet

Koristio sam Vip-ov mobilni internet i zadovoljan sam! 15 GB mjesecno za 100 kn ako nabavis sifru za Carnet od nekog (studenti, srednjoskolci, osnovna skola). Ugovor je na 3 mjeseca i dalje slobodno koristis do kad zelis! A 15 GB je i vise nego dovoljno za ovo sto si naveo!

00