Tema: Draw Poker - Kako, kada, zašto i gdje

E ovako zanima me kako odigrati draw habdove.

- flush drav a turnu i na riveru....
- straight draw (svi redom up and down, double inside straight draw, inside, itd itd)...

Znam da bi se moglo puno pisati o tome (pogotovo sa nekim primjerima), pa me zanima dali zna netko dobar članak, tutorial, video, knjigu o tome ? (znam ima tona toga na netu - ali me zanima ono sto ste vi pročitali)

U zadnje vrijeme vrijeme dosta "experimentiram" s time. I ne znam vise dali se isplati uložiti XX $ kako bi dobio nuts sa 20 %  itd itd

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

Re: Draw Poker - Kako, kada, zašto i gdje

Sto manje uoutova imas, to ti je potreban veci folding equity.

Ono sto sam davno procitao i cega se drzim jest koncept equity sharea. Konkretno, kada imas recimo 20% equitija sa svojim konkretnim handom (5 outova), tada ono sto ti trebas uciniti jest imati 80% folding equity. Shodno tome, trebas imati poprilicno velik semibluff raise da bi protivnik foldao.

Osobni zakljucak jest da igras vrlo agresivno kad drawas sa malo outova (npr gutshot za straight), a to se posebice odnosi na igru van pozicije. OOP ces najcesce doci do folda sa checkraisom. Leadnje isto moze biti korisno na nekim flopovima i protiv protivnika koji su spremni foldati na donkbet (u situaciji kad nisi initial raiser jel).

Pasivno odigravati drawove iskljucivo na poziciji. I pritom mislim na flush/open ender type drawove, koji imaju 30+ posto equitija protiv random handa, posto isti zapravo mogu biti i showdown value u nekim situacijama. Npr imas QJ na T92 i situaciju u kojoj protivnik c-beta/leada u tebe. Solucija? Call. Zadrzati ces u hendu sve ono sto te trenutno dobiva, imati dobar equity protiv istog i veliku mogucnost da vec na turnu predjes u vodstvo.

Jesam pogodio poantu tvog posta ili totalno missao? smile

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

3

Re: Draw Poker - Kako, kada, zašto i gdje

Ono sto sam davno procitao i cega se drzim jest koncept equity sharea. Konkretno, kada imas recimo 20% equitija sa svojim konkretnim handom (5 outova), tada ono sto ti trebas uciniti jest imati 80% folding equity. Shodno tome, trebas imati poprilicno velik semibluff raise da bi protivnik foldao.

Sviđa mi se ovo.

A i sto je najgore nema srece kod velikih potova.

ok morati cu izgooglati i citati o tome .. jako me zanima i na primjerima kako reagirati. Mda imam i problema s time kada betam zna mi se dogoditi da odu i all in (na micro limitima).

Dizao sam se 2 mjeseca i sad u zadnjih par dana dosta gubim na drawovima i bad beatovima  (više od petina bankola ). na Bad beat ne mogu utjecati (baš puno) moram malo sad to sa drawovima vidjeti

Zadnji popravljao Vuco (03-02-2010 22:17:01)

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

Re: Draw Poker - Kako, kada, zašto i gdje

Postaj tu nekoliko problematicnih handova iz HEM-a, tako cemo najbolje rjesenje naci smile

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00