Tema: PLO50

http://weaktight.com/5209892

http://weaktight.com/5193864

handovi su od lika iz skype grupe...

Optimal play u obe situacije?

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

2

Re: PLO50

1. hand: ship dem nickelz
2. hand: ne 3betam to iz SB-a upravo zbog sjebane situacije u kojoj si se našao, BTN te ovdje može callat sa 100% rangea i nadigrat postflop, plus dobio si još jednog igrača iza sebe. As played, checkirao bih i callao ako ekipa baš ne podivlja ovdje (tipa BB beta a BTN raisea, onda obv foldamo).
Alternativa je naravno betati, ali mislim da ne možemo callat ako nas itko raisea, pa mi se to ne sviđa jer generalno imamo dosta equityja ovdje.

Zadnji popravljao dabac (14-11-2012 16:00:45)

10

Re: PLO50

1.hand - Sta mislis koji mu je donking range?

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

4

Re: PLO50

jelinho napisao:

1.hand - Sta mislis koji mu je donking range?

Nisi stavio nikakve statse, al po defaultu:
-mislim da većina igrača, kad donkaju, setove potbetaju, a ovi 2/3 potbetovi su uglavnom drawovi i možda top two pair koji nije ziher šta da ustvari radi s njima, dakle rekao bih KQxx, JT9x, AJTx, TJxxhh, K7hh, Q7hh. Pogotovo nakon što UTG overcalla, imamo i više nego dovoljno equityja za shipat ovdje (tim više što jedan drugom često uzimaju outove)...

Zadnji popravljao dabac (14-11-2012 16:34:31)

00

Re: PLO50

Statsi su u handu smile jedino fali donkbet koji je 2/9

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

Re: PLO50

@jelinho
http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=8854

00

Re: PLO50

1. hand bi shipao
2. hand bi c/r, ne bih nikad c/c, kad chekiras može izgledat da si odustao od handa pa će netko probat uzet pot i foldati na c/r, ako se i stacka mislim da imaš solidan equity..

00

Re: PLO50

@Bora: 2.hand smo 175bb deep... c/c mi se ne svidja nikako, sto mislite opcenito o b/f ovako deep?

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

Re: PLO50

2. hand mislim da je zapravo puno jednostavniji za analaizirati...ovako deep, 3 way na ovako draw heavy boardu, jedina opcija  ti je c/f...ako betas, u 90+ posto slucajeva ces dobit bar jedan c/r i popusio si pare bezveze (na sve turn karte osim non heart jacka nemas pojma gdje si)...drawavi su ti bezveze, i jedino sto mozes napraviti je check u nadi da ces pogodit non heart jacka na turnu i onda stackati...sve drugo je bacanje para u vjetar. i da, 3bet je sasvim u redu, ovdje smo gotovo uvijek ispred dealera (naravno, uz uvjet da znas korektno odigrati oop deepstack u 3betpotu, sto je zapravo dosta tesko protiv pravog protivnika )

1. hand, ovdje bih zapravo puno rade callao preflop...3bet svima govori da je moguce da imamo aseve, i ako se as pojavi na flopu, igrat ce jako oprezno. samo sa callom itekako ces prikriti aseve i implied oddsi ti jaaako rastu ako pogodis asa na flopu. dakle jedino sto nas obdje izvlaci je herceva boja. otezavajuca okolnost je sto smo 3way, no kako se ruka odigrala, call od fisha te uopce ne zabrinjava, on je uvijek tu slabiji. pitanje je s cim ovdje bb pota. ako zna da je utg ribetina, mislim da imas equity za gurat. ponekad ce potat sa setom naravno i tu si dosta behind, no nerijetko ce imati i nesto tipa KhThxx i tu si jako dobar, pogotovo jer ocekujemo i ribu unutra. ako bb ne zna da je ovaj ribetina, bio bih ovdje dosta oprezniji i vjerojatno foldao ovako deep...

Zadnji popravljao behemont (15-11-2012 02:27:05)

01

Re: PLO50

Lol @nonheartjack big_smile
Sa Jh ima straight flush

10

Re: PLO50

oops  hmm
oke, al to ne mijenja puno na pricu...pri ostalome stojim i dalje smile

00

Re: PLO50

dabac napisao:

1. hand: ship dem nickelz
2. hand: ne 3betam to iz SB-a upravo zbog sjebane situacije u kojoj si se našao, BTN te ovdje može callat sa 100% rangea i nadigrat postflop, plus dobio si još jednog igrača iza sebe. As played, checkirao bih i callao ako ekipa baš ne podivlja ovdje (tipa BB beta a BTN raisea, onda obv foldamo).
Alternativa je naravno betati, ali mislim da ne možemo callat ako nas itko raisea, pa mi se to ne sviđa jer generalno imamo dosta equityja ovdje.

+1

00

Re: PLO50

http://weaktight.com/5262592

Villain je REG koji ima svojih velikih leakova. Već dugo čekam ovakav hand protiv njega.

1500 handova
54/24
Fold to 3bet 30%
Fold to 3bet Cbet 30%, Raise 3bet Cbet 40%

Zmaislite, tip ima 80bb/100 profita. Ravno 500 eura. Svaki put se izmigolji sa slabijom rukom...

Komentari? Obzirom na statse, je li dobro odigrano?

00

Re: PLO50

http://weaktight.com/5262622

Ovaj je čisto da se malo pohvalim. Nisam ga u svojoj kratkoj Omaha karijeri još nikad dobio smile

00

Re: PLO50

vise manje je oke, ja vjerojatno ne bih potao...pitanje je kako bi u tom spotu odigrao ruku tipa jj88 (bi li i s tim potao) i ruku tipa AA89 sa fd? mislim da bi s te tri ruke trebao imati isti sizing na flopu...

00

Re: PLO50

Zasto ne pot? Obojca smo huge stack, nemam vremena za navlačenje OOP. Mislim si, tip je ionako overagressive, a ne želim da me samo calla pa da se prepadnem turna.

Po tebi, koja je najbolja strategija protiv takvog igrača? 3betat češće i provocirat ovakve potove ili nešto treće?

Ja niosam smislio ništa pametnije.

00

Re: PLO50

nisam rekao da ne potas, rekao sam da ja ne bih potao, a to je zato jer ne bih potao ni ruku tipa jj88 ni ruku tipa AA89 fd. ako bi ti potao i te 2 ruke, onda je pot bet oke. problem nastaje ako ovo potas a ono gore ne, jer ce protivnici to primijetiti i na pot ce ti foldat a na manji bet te rejzat.
a mozda jos jedan problem sa pot betom je sljedeci...potas recimo flop, turn je blank. onda ces pretpostavljam potat i turn. dobit ces cca 130 dolara u potu. i ako na turnu dode scary card, bez obzira dal se upari board ili dode karo, u velikoj si dilemi. jako cesto ces dobit all in tu i bit ces comitan i igrat ces lutriju. sa manjim betom na flopu i turnu i dalje si u situaciji da foldas river.

00

Re: PLO50

nisam rekao da ne potas, rekao sam da ja ne bih potao, a to je zato jer ne bih potao ni ruku tipa jj88 ni ruku tipa AA89 fd. ako bi ti potao i te 2 ruke, onda je pot bet oke. problem nastaje ako ovo potas a ono gore ne, jer ce protivnici to primijetiti i na pot ce ti foldat a na manji bet te rejzat.
a mozda jos jedan problem sa pot betom je sljedeci...potas recimo flop, turn je blank. onda ces pretpostavljam potat i turn. dobit ces cca 130 dolara u potu. i ako na turnu dode scary card, bez obzira dal se upari board ili dode karo, u velikoj si dilemi. jako cesto ces dobit all in tu i bit ces comitan i igrat ces lutriju. sa manjim betom na flopu i turnu i dalje si u situaciji da foldas river.

00

Re: PLO50

Kužim što hoćeš reći.

Sumnjam da bi me samo callo flop i turn. Ako ima tako jaki draw koji to može izdržati onda mu je opet rejz bolja opcija, zar ne?

00

Re: PLO50

Villain je REG 30/3/3

Imam note na njemu da 4beta sa double suited konektorima što je meni pomalo čudno za igrača sa ovim statsima.

Glavno pitanje je koji range villain ovdje ima i da li mogu foldati?

http://weaktight.com/5311607

00

Re: PLO50

3beto bi preflop, as played ne mozes foldat zbog SPR-a al u teoriji bi ovo mogao bit fold.

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
10

Re: PLO50

ja bih 3betao preflop isto...mozda malo manji sizing na turnu, al to sad vjerojatno cjepidlacim smile no ja bih foldao na njegov push...ako dobro racunam na brzinu treba ti 25% da zoves, mislim da si ovdje crushan protiv rega puno cesce...

EDIT: ne vidim zapravo s kojom rukom moze ovako igrati a da je slabija od tvoje...cini mi se da cesto ima nesto tipa 789t ili 79tj...

Zadnji popravljao behemont (14-12-2012 21:14:29)

00

Re: PLO50

Hvala na komentarima.

Btw. ima li još omahaša ovdje osim nas trojce?

Što se tiče handa bio sam jako iznenađen kada je lik pokazao 7TKA smile) Mogu samo zaključiti da nikad neće rejzati aseve ili ostale kombinacije velikh karata. Izgleda da igra neku deception igru.

00

24

Re: PLO50

evo i ja igram omahu sam puno nize limite big_smile
nego koji vam je opening range, i jer ga drastično smanjujete/povećavate ovisno o poziciji?
BTW zasto jako iznenađen u ovom zadnjem handu?

00

Re: PLO50

opening range ti ne bi smio bit isti na svim pozicijama, sto si kasnija pozicija siri bi ti trebao bit opening range.
Primjera radi: UTG mi je 16%, BTN57%.

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00