Tema: HU - igra kao chip leader

Neću prikazati ruku, već princip, jer me zanima što napraviti u slučajevima za koje nisam siguran, tj. da li kao SB trebam call ili raise.
HU SNG, hyper, ukupno 1000 žetona, ja imam 750-800 žetona ili više, blindovi 20/40
Ja SB: Q6s
1. ja min raise on call izlazi 679
1a. on call, što ja?
1b. on 2xBB raise, što ja?
2. ja call on min raise, što ja?
2a. ako sam napravio call i izađe 679 on min raise ili 2xBB što ja?
2b. ako sam napravio call i izađe 679, on call, što ja?

Ovakve situacije su mi teške, jer sav read(ako imam o protivniku) mi propada iz više razloga:
1. radi se o micro SNG
2. tight igrač koji je birao karte za call ili preflop raise povečava svoj range jako s obzirom da ima za cca 5-6BB i svi suitani konektori su mu dobri, kao i bilo koja karta sa slikom
3. Q6s je solidna početna ruka za HU, i dobro je  znam odigrati ako imamo približno isto žetona, ali me muči kada imam veliko vodstvo čipova
4. bilo koja 2 raisea ga tjeraju u all in
5. SD i FD ga tjeraju u all in

Da li treba limpati, odmah allinati, nastaviti A igru(i dalje je problem A igra ako su blindovi 20/40 ili veći)

05

Re: HU - igra kao chip leader

kole1108 napisao:

HU SNG, hyper, ukupno 1000 žetona, ja imam 750-800 žetona ili više, blindovi 20/40
Ja SB: Q6s
1. ja min raise on call izlazi 679
1a. on call, što ja?
1b. on 2xBB raise, što ja?
2. ja call on min raise, što ja?
2a. ako sam napravio call i izađe 679 on min raise ili 2xBB što ja?
2b. ako sam napravio call i izađe 679, on call, što ja?

?????????????????????????????

80

Re: HU - igra kao chip leader

1. kul flop
1a.rejz
1b. rirejz, nema on nista, foldat ce
2.vidi pod 1b.
2a.vidi pod 2
2b. fold

ja bi flop gurnia pa neka svih 11 calla
20

Re: HU - igra kao chip leader

JustFighter napisao:

1. kul flop
1a.rejz
1b. rirejz, nema on nista, foldat ce
2.vidi pod 1b.
2a.vidi pod 2
2b. fold

2b fold?

Riba i Tilt vaši komentari vjerojatno idu u tom smjeru da je nečitko ili nerazumljivo, ali ne vidim način kako drugačije to napraviti. Ruku nisam namjerno postavio, jer me ne zanima ta ruka, već igra kad sam uvjerljivi chip leader a imam karte s kojima se bar nešto može odigrati.

00

Re: HU - igra kao chip leader

Pronađi push fold tablicu i nauči ju napamet. Ovo je čisti push preflop bez razmisljanja.

10

Re: HU - igra kao chip leader

roba59 napisao:

Pronađi push fold tablicu i nauči ju napamet. Ovo je čisti push preflop bez razmisljanja.

Nije baš sve tako crno-belo u husng, posebno hyper (superturbo).. Ne možeš igrati po tablicama, pogotovo na nižim limitima.. Postoji čak i izraz za takve igrače - NASHTARD! smile

Optimalno je igrati po tablicama SAMO ako i protivnik igra po njima..

00

Re: HU - igra kao chip leader

Odgovor na prvi post:

Sva tvoja analiza ruke nema veze s vezom. Ovo je ship pre flop. Tačka.

PS: Nemoj da igraš hypere, dok ne naučiš bar neke osnove ove vrste pokera. Igraj reg speed za početak.

Zadnji popravljao rademar (21-12-2012 14:54:18)

00

Re: HU - igra kao chip leader

rademar napisao:

Odgovor na prvi post:

Sva tvoja analiza ruke nema veze s vezom. Ovo je ship pre flop. Tačka.

PS: Nemoj da igraš hypere, dok ne naučiš bar neke osnove ove vrste pokera. Igraj reg speed za početak.

Hvala. To sam htio čuti smile

00

Re: HU - igra kao chip leader

kole1108 napisao:

3. Q6s je solidna početna ruka za HU, i dobro je  znam odigrati ako imamo približno isto žetona, ali me muči kada imam veliko vodstvo čipova

Prva i osnovna stvar u husngovima je to da nikakve veze nema ko je chip leader. Gleda se samo manji stack (nebitno čiji) i on se naziva "efektivni stack", jer je to maximum koji neko može da osvoji ili izgubi. I sve odluke donosiš na osnovu veličine manjeg stacka. Kad si manje od 8bb eff stack, igra se uglavnom push/fold, naravno ima izuzetaka, ali se ne opterecuj tim za sad.

Uglavnom, pravac husng.com imaš dosta free videa tamo, pa uči. Ovako nećeš daleko dogurati, pogotovo na hyperima.

00

Re: HU - igra kao chip leader

All in guram sa 10bb-a ovu ruku, a kamoli sa 5 kao u ovom slucaju

Yes, but have much do you lose?!?
00