Re: PLO50

zviko napisao:

evo i ja igram omahu sam puno nize limite big_smile
nego koji vam je opening range, i jer ga drastično smanjujete/povećavate ovisno o poziciji?
BTW zasto jako iznenađen u ovom zadnjem handu?

Pa 7TKA i nije baš neki jaki hand i nikad ne očekujem da će netko sa 3% PF otvoriti sa tim sa UTG-a.

To je već dio odgovora na tvoje pitanje. U Omahi je pozicija još bitnija nego u Holdemu, tako da range varira od UTG-a do BTN-a jako.

00

Re: PLO50

Evo jedne zanimljive situacije sa kojom se još nikad nisam susreo. Nisam čak niti u teoriji razmišljao kakav pristup bi protiv ovakvog igrača bio najbolji jer nisam mislio da je netko u stanju tako igrati.

Villain igra 51/36/24, fold to 4bet mu je 0% (0/23) na 920 handova. Pozicija mu apsolutno ne znači ništa u životu, on samo rasie raise raise.

Kako je najbolje igrati protiv njega?? Jučer mi je uzeo valjda jedno 7-8 BI. Evo ilustracije:

http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/4827038

http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/4827039

http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/4827040

Imam takvih handova barem 10 od jučer. Kako bi vi igrali ovog morona?

00

28

Re: PLO50

To je čisti primjer manijaka. Kad igraš protiv manijaka, najbolje ti je zatightati i pustiti ga da blefa. I nikad nesmiješ zadnji zgurati all in. Trebaš mu dati "uže da se objesi".

00

29

Re: PLO50

roba59 napisao:

To je čisti primjer manijaka. Kad igraš protiv manijaka, najbolje ti je zatightati i pustiti ga da blefa. I nikad nesmiješ zadnji zgurati all in. Trebaš mu dati "uže da se objesi".

Wow, jedan ja donkey. big_smile
Nisam skužio da je omaha u pitanju. Prvo pišem pa onda gledam handove. tongue

Neznam kolko se u omasi ima smisla zguravati s slabim AA. Najčešće ćeš biti flip. Ok, protiv ovakvog je vjerojatno ok.
Al nisi napisao kak igra postflop. Ako isto luduje, možda je bolje pokušati vidjeti što više flopova, pa nastaviti od tud. Makar to značilo limp callanje njegovog rejza.
A zguravao bi se s njim s as high brodwayima. Tipa AQJT i sl.

Ne igram baš omahu. Ovo su moje procjene onako od oka. Tak da nemoj ovo uzimati ko savjet koji je 100% točan.

00

Re: PLO50

Čak sam odigrao par handova sa njim koji nisu bili 3bet ili 4bet PF, i onda tu igra konvencionalnije. Što je veći pot to je on luđi.

Ja sam procijenio da mu je leak (niagarini slapovi) u PF koji uključuju 3bet i 4bet i zato sam tu pritiskao. Sa blindova mu je 3bet preko 40%. Ja sam isto išao na range visokoih konektora/parova sa asom u ruci.

Svaki hand kojim sam ga 4betao, a time i komitao već prije flopa nisam bio ispod 60% favorit. To je za Omahu jako dobar broj. U prosjeku sam bio 65/35 favorit PF, a obzirom da onda on ne pušta niti jedan jedini hand nakon takve PF akcije mislio sam da je to jako profitabilno. Zanima me da li netko misli da ima profitabilnije opcije?

edit: u literaturi za Omahu piše da se sa slabim asevima (pogotovo OOP) ne isplati 3betati ako 3bet ne predstavlja veći dio stacka. A to piše za igru protiv igrača koji nekog vraga znaju, a kamoli za ovog morona.

Zadnji popravljao chvarkesh (19-01-2013 13:02:50)

00

Re: PLO50

1: guraj bagere all in...dosta lagano..koliko outsa..
2: pa ja bi definitivno bet, pošto je M izmedu 4-5, tu je najgore betat pot, to se slažem.
Vjerojatno bi igrao mix, ovisi o igracu, ali recimo da bi betao nekih 5$ ne više....imaš puno BD value...flush, str8

00