Tema: NL10 4b pot, QQ 3-way na AAx

svi su mi unknown, ali stavit ću sad statse koje imam.
mislim da sam hand odigrao grozno, ali zanima me par stvari.

PF, možemo li uopće 4b squeezat ovo vs uknownova?
treba li se razmatrati push/fold samo, ili ima potencijala za postflop igru s nekim drugim 4b sizingom?

---

$0.05/$0.10  No Limit Holdem 
6 Players 
Hand Conversion Powered by weaktight.com 
 
Stacks: 
UTG  ($5.78) 58bb  12/7, 42 handa
UTG+1  ($24.17) 242bb  25/25, 4 handa
CO  ($10) 100bb 
BTN  ($16.53) 165bb 
SB  ($4.23) 42bb  42/36, 12 handova
Hero (BB)  ($11.73) 117bb 
 
Pre-Flop: ($0.15, 6 players) Hero is BB Q spade Q heart 
UTG raises to $0.30, UTG+1 raises to $0.90, 2 folds, SB calls $0.85, Hero raises to $3.50, UTG folds, UTG+1 calls $2.60, SB calls $2.60 
 
Flop: 3 heart A diamond A spade ($10.90, 3 players) 
SB checks, Hero ($8.23)?

as played, x/f?

Zadnji popravljao DvijeNoge (22-01-2013 18:54:24)

00

Re: NL10 4b pot, QQ 3-way na AAx

koji hand smile ,

pa da praivlu kak si reko, mislim da ti je opčenito kriv pristup handu, ak se ne varam pogledo si svoj hand , imam QQ idemo....

ja ne kažem da netreba raiseat, može se ovo odigrat na više nčina, al bi svakako trebo gledat na kaj ciljaš s tim playem, koji scenario očekuješ, također, na koji range stavljaš utg -a koji je ss nit obv a onda i ovog lika koji ga 3beta

a 4bet size mislim da je prevelik

as played, prvo stavi u stove rangeve koje misliš da ovi dva imaju, i napiši kaj misliš ti , pa će ti drugi reči jel ok

problem je kod dosta ljudi koji okače hand i onda stave upit da li je fold ili call ili kaj, i večinom dobe i takav odgovor, ali šta se desi onda, ti se nađeš u sličnoj situaciji ali imaš JJ, ili je utg full stack i šipa, itd, uglavnom opet neznaš

tebe sad obv zanima jel ima neko Ax ili nema, ali to fakat nije bitno, vec je bitno ovo prije imo

malo filozofiranja ali hoću reči , kao i u matematici, lakše naučit računat, tj postupak jednaždbe recimo, nego svaki zadatak napamet

20

Re: NL10 4b pot, QQ 3-way na AAx

e super cgreen, thx za reply.

edit: u pravu si kako je hand išao; treći hand sessiona, imam QQ, vidim neke shortije na stolu, idemo se probat zgurat s njima. mislim da SBov flat nisam ni registrirao.  neutral

ali kad sam ga ponovno pogledao mi se činio jako zanimljiv hand.
evo što mi je palo na pamet:

short UTG rejza 3bb, to je mislim standard za shortije.
nisam nikad igrao ni proučavao SSS, ali po onome što vidim, oni se žele zgurat s tight rangeom najčešće.
ja bih ga stavio na 99+, ATs+, AJo+ što je ~8% handova. uzmimo da je to OK za UTG.
vs samo toga imam ok equity. 62%

sad, veliki stack ga 3b. to radi s istim planom kao što je moj bio, da se zgura. (hm, u ovom trenutku mi se čini da je bilo kakav 4b s QQ preoptimističan.) ajmo mu dat JJ+, AJs+, AQo+. ~4,5% handova, i flip vs samo mene. (možda baš nije objektivan range koji mu dajem, jer slučajno znam što je imao smile)

konačno, SB shorty flata, opet, nemam pojma o SSS.. možda bi moglo smrdit to što kao short samo flata..
ne znam te rangeve, ajmo reć da je on malo lošiji igrač i dat mu JJ+, AJs+, KJs+ (\3.5%) pa mi je i vs samo njega flip.

ok, sad je akcija na meni. imam QQ i ispred sam ovih (s malo znanja iz budućnosti) konstruiranih rangeva. mislim, da je 100bb stack raisao UTG, i UTG+1 100bb ga 3b, mislim da bih foldao QQ. nije da to nisam nikad prije napravio. by the book u micro FR je to foldat, za SH ne znam točno, možda i nije. ali kad su ovak dva shortija u handu.. mislim da ponekad stvarno jesmo dobri, ali ne znam što je najbolje. sad mi se čini da nema šanse za postflop play s ovakvim protivnicima (zbog stackova).

ukratko: mislim da sad igram da bih pushao u ovom spotu. ekviti je oko flipa, ali nešto dead moneya pa je možda +EV.. ali close.

eto, to je mislim najbolje što sam sposoban promislit. je li ok ili preloose/spewy?


sad kad isprobam ove konstruirane rangeve + flop koji je bio. uglavnom sam dog i mislim da je u situaciji u kojoj sam zaista bio easy x/f.

Zadnji popravljao DvijeNoge (20-01-2013 21:41:55)

00

Re: NL10 4b pot, QQ 3-way na AAx

"sad kad isprobam ove konstruirane rangeve + flop koji je bio. uglavnom sam dog i mislim da je u situaciji u kojoj sam zaista bio easy x/f." +1

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: NL10 4b pot, QQ 3-way na AAx

nije nijedan play loš ak ga radiš s razlogom imo

ja isto neznam točno šta bi tu, al pošto je utg ss nit onda ovome koji ga 3beta bi stavio jači range, čak i da nije tako mislim kad 4betam da overrepam hand, i da necu dobit akciju od puno slabijeg, da recimo utg i sb zamjene mjesta onda bi definitivno 4beto, jer sb je fish i on ima valda any 2 s kojima mu se kocka

nekad možemo i callt ak mislim (nadamo se) da ce ss šipat i onda trapamo velikog stacka

također kad imaš ss-a u mw potu i velikog stacka behind, gledaj da ne raiseaš tolko da dok ss shipa ti možeš samo callat, vec da možeš ti prek toga raiseat, ovdije nije to bitno ali skoro da je...

ako misliš da utg+1 ima i AQ u rangeu možda i slabije onda je ok 4bet, a to ak ga je posrao flop jebiga, bitno da si ti ok odigral, ali naravno nije ok ak si napamet to napravil

još jedna stvar, veliki stack je na stolu tek 4 handa, i on možda misli da j utg fish, kak bi i večina ljudi ne, tak da i to igra ulogu

Zadnji popravljao cgreen (22-01-2013 04:13:54)

00

Re: NL10 4b pot, QQ 3-way na AAx

Jako zeznuta situacija i totalno je na granici. Već s JJ imaš easy fold. (Za preflop pričam)

DvijeNoge napisao:

ukratko: mislim da sad igram da bih pushao u ovom spotu. ekviti je oko flipa, ali nešto dead moneya pa je možda +EV.. ali close.

Ja nebi shipao jer te neće callati handovi koji su te 3betali. Bolje je 4betati tak da oni mogu zgurati. Recimo do oko 2,5$. Jer kad shipaš big stack može foldati AK, a ovak će ga najčešće zgurati.

As played, flop bi chekirao i vidio kaj će napravit ostali. Ak big stack beta, bi foldao, al ak shortiji zguraju i big stack folda, onda bi callal. Jer moraš malo callati, a nutra je već 11$. A mogu tu zgurati manje parove.

00