Tema: Magic the Gathering

http://4.bp.blogspot.com/-TfKexPC56XI/UE_-6M2OJkI/AAAAAAAAAFo/30JDP8fe_2Y/s1600/Magic_The_Gathering_Wallpaper_by_Vengeance2010.png

Dosta poker profića su bivsi MTG igrači:David Williams,Dario Minieri,Justin Bonomo,ja... big_smile  big_smile  big_smile

Ima li i ovdje MTG zaljubljenika?

Ja sam poceo jos tamo negdje 2001./02.,ali zbog male sredine u kojoj zivim nikad to nije zazivilo u nekom turnirskom obliku,sve se svodilo na povremeno pimplanje,pa sam 2 puta vec prestajao i prodavao cijelu kolekciju karata. Ali svaki put kad na netu prosvrljam malo o tome odmah mi dodje gust...kao i zadnja 2-3 dana... cool

Postoji i online verzija (MTGO) koju sam isto tako povremeno igrao i nije kao live,ali je fora.

Pa me zanima da li ima vas koji igrate ili ste igrali ovu predivnu igru,a pogotovo ako imate MTGO pa da povremeno pimplamo?

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

2

Re: Magic the Gathering

Znam da je dace igrao, vidi s njim.

00

3

Re: Magic the Gathering

Imam oko 5k karata

bolje ispasti glup nego iz aviona
00

4

Re: Magic the Gathering

Igras aktivno ili samo skupljaju prasinu?

Igras MTGO?

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Magic the Gathering

Ja sam također malo igrao, ništa ozbiljno. Čak ne znam niti gdje mi je špil sada smile

00

Re: Magic the Gathering

tu sam provodio dane i dane kao klinac: http://www.magic-league.com/
(epic IRC smile)

draftove, sealedove, obične T2 turnire.. sve sam igrao! nisam nikad imao duboko znanje edicija i svega, jer sam počeo tek pri kraju osnovne, kad je Mirrodin block bio aktivan (2003). otad pa možda god-dvije sam bio jako u tome. irl sam samo bio na jednom draftu (~60kn(?)), jednom prerelease sealdu (~200kn) i nekim casual turnirčićima po LoM-u. nisam htio uzimat doma lovu za to pa sam zato visio na netu uglavnom, a na kraju i prestao.

vidim da je sajt još aktivan. to mi je drago, iako sumnjam da ću ikad više igrat magic.
i ako je taj MGO besplatan (ili nudi neke nagrade) onda je bolji od ovog magic-leaguea.


btw, loosely povezano na temu - ako ti je fora taj aspekt traženja comboa u kartama, slaganja deckova, counteranja deckova, blabla, možda bi ti se svidjeli LCG-ovi, umjesto TCG-ova. razlika je da nemaju boostere i non-stop kupovanje karata nego sve karte nabaviš odjednom i onda slažeš deckove. dok ne dođe neka ekspanzija.. ali svejedno, nema boostera i trejdanja i tog sveg. svi imaju iste karte i fora je tko će složit bolji deck i bolje odigrat.

Zadnji popravljao DvijeNoge (31-01-2013 13:04:36)

00

7

Re: Magic the Gathering

Pa vjerovatno bi mi se i to svidjalo,ali stvar je u tome da nemam s kime igrati. Tu i tamo casual,ali ako nemas ligu onda ljudi gube interes uvijek igrati s istim ljudima,ne dolaze novi igraci i kad tad to pukne.

To je uvijek bio skup sport,a pogotovo danas kad su cijene karata prebolesne. Za jedan solidan deck danas ti treba oko 1k€.

MTGO je druga prica - cijene su puno manje,vecina karata je po doslovno par centa...i tu se moze nabubati par sto € u deck,ali ima formata gdje doslovno slozis deck za 200kn.

Meni osobno je draft zakon!

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

8

Re: Magic the Gathering

LOL,danas sam malo pregledavao karte koje sam si pustio i skuzim da neke danas vrijede 60+ kn... lol

E da nisam prije par god prodao kolekciju danas bi imao BR za NL200...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
10

Re: Magic the Gathering

MTG je predobra igra, igrao sam negdje od 7 osnovne pa do kraja srednje. Koliko sam samo novaca potrosio na to  big_smile . Kod nas je bilo dosta turnira iako je malo mjesto , sjecam se da su u Miholjcu bile i neke kvalifikacije za nesto big_smile . sad jos nekad znamo ovako odigrat al u zadnje vrijeme rijetko.
Obozavao sam igrat crno plavu kontrolu sa Psychatog-om taj deck imam i sad negdje  smile .
Bas me  zanima koliko bi novca mogao dobit za ove sve karte sto imam, ko zna mozda imam i neke sto vrijede a da nisam ni svjestan big_smile

Zadnji popravljao marko90 (01-02-2013 01:50:27)

10

10

Re: Magic the Gathering

Pretpostavljam da je to onaj sa Upheavalima. Iz tog deka ti vrijede jedino Delte ako si ih imao,mislim da su one preko 150kn/kom,a sam atog vrijedi mozda 2kn,nigdje se vise ne igra...

U to vrijeme su atog i UG madness bila 2 najjaca deka,ja sam igrao madness.  heart

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

11

Re: Magic the Gathering

Bile napisao:

Igras aktivno ili samo skupljaju prasinu?

Igras MTGO?


Igram imam ga na ps3, no nemam nikakvih karata, prolazio sam kampanju samo, nisam igro online, postao sam kolekcionar pa su mi sve karte ljepo posložene, a kad frendovi žele igrati napravimo si dekove i peglamo smile

bolje ispasti glup nego iz aviona
00

12

Re: Magic the Gathering

DvijeNoge napisao:

btw, loosely povezano na temu - ako ti je fora taj aspekt traženja comboa u kartama, slaganja deckova, counteranja deckova, blabla, možda bi ti se svidjeli LCG-ovi, umjesto TCG-ova. razlika je da nemaju boostere i non-stop kupovanje karata nego sve karte nabaviš odjednom i onda slažeš deckove. dok ne dođe neka ekspanzija.. ali svejedno, nema boostera i trejdanja i tog sveg. svi imaju iste karte i fora je tko će složit bolji deck i bolje odigrat.

+1

Nakon xy novaca potrosenog na razne tcg-ove, lcg-ovi su super riješenje; nešto skroz izmedju board gamea i tcg-a.
A ima i raznih varijanti (game of thrones, star wars, lotr, warhammer), ja sam baš zadovoljan. smile

00

Re: Magic the Gathering

kako narucujete te lcg? ja sam gledao na amazon i ebay ali ne dostavljaju u crnu goru

Money won is twice as sweet as money earned
00

14

Re: Magic the Gathering

U Hrv se može naručiti preko http://cartamagica.hr/, možda im možeš poslati mail i pitati da li bi slali robu u Crnu Goru. smile

00