Tema: NL5 6max, KK preflop, facing 5bet

CO je 22/19/3 aggr 1.6 na 83 handova
BTN je 21/17/8 aggr 14 na 143 handova

Nisam imao readove.

Zanima me kakva su vaša iskustva u ovakvim slučajevima gdje reg radi ovakav bezvezni 5bet? Dali je ovo dobar spot za foldati KK pošto taj 5bet u ovom slučaju izgleda suludo jako? I može li biti pametnije samo callati njegov 3bet da se sačuvaju slabiji handovi i eventualno inducira neki spaz od CO-a?

____________________                  

PokerStars, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.02
Big Blind: $0.05

BTN ($4.05)
SB (raizzie) ($8.4)
BB ($8.2)
UTG ($12.81)
MP ($3.99)
CO ($5)

Dealt to SB (raizzie)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KH.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KD.png

Preflop: (Pot is: $0.07)

UTG & MP fold, CO raises to $0.15, BTN raises to $0.45, SB (raizzie) raises to $1.4, BB & CO fold, BTN raises to $2.35,

00

Re: NL5 6max, KK preflop, facing 5bet

stackam se i gg

10

Re: NL5 6max, KK preflop, facing 5bet

Da je lik napravio 5bet shove, zastackao bi se bez razmišljanja. Ovako mi izgleda kao da očajnički želi underrepati hand i navuči protivnika da calla ili shovea. Moje mišljenje je da bi on s QQ, JJ, AK ili nekim blefom samo napravio 5bet shove.

00

Re: NL5 6max, KK preflop, facing 5bet

Daj molim te, ne možeš foldati nikako, nikako, nikako!! (još ste 80bb deep) easy ship !

Zadnji popravljao hendrixjimmi (07-02-2013 13:31:32)

20

Re: NL5 6max, KK preflop, facing 5bet

to što ima 80 blindova najčešće znači da je fish, a fishevi najčešće neznaju točno kolko je jak s kojim handom, ovisno o akciji. Tak da može tu on imati AK/QQ ili slabije i misliti da je nuts.
Da tu možeš baciti KK trebal bi jako češto protivnik imati točno AA. A ti to nemožeš znati kad imaš premalo handova i nemaš nikakav read.

Već je negdje napisano ovo, ali svejedno ću ponoviti.
Ako nikad ne foldaš KK ne gubiš lovu "in the long run" jer nitko neće baciti KK kad ćeš ti imati AA. Tak da je najbolje brinuti se za situacije koje su kompliciranije i gdje možeš dobiti egde. Ako ćeš se svaki put kad s KK naletiš na AA pitati ak si mogao foldati, znači da ne radiš dovoljno na drugim situacijama koje ti mogu donjeti veći edge.

40

Re: NL5 6max, KK preflop, facing 5bet

http://weaktight.com/5489578

a ovo,jel fold tu dobar...lik igra 9/5 na skoro 500handova

Zadnji popravljao MrBoguss88 (08-02-2013 01:04:10)

00

Re: NL5 6max, KK preflop, facing 5bet

A koliko mu je 3bet, fold to 3bet i 4bet? jer ako samo ima QQ u kombinaciji onda nije dobar fold. A ima nitova koji se i s tim stackaju.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: NL5 6max, KK preflop, facing 5bet

Rear_Admiral napisao:

A koliko mu je 3bet, fold to 3bet i 4bet? jer ako samo ima QQ u kombinaciji onda nije dobar fold. A ima nitova koji se i s tim stackaju.

3bet 1.3, f3bet 25, 4bet 50(4)
u ovih 500tinjak handova sam ga vidio jednom na showdownu, imao je AA,protiv mene ja sam imao QQ
to je ovaj hand: http://weaktight.com/5489888

00

Re: NL5 6max, KK preflop, facing 5bet

Gle, moraš znati razliku single raised potova, 3betanih, 4betanih... Nije sve to isto.

Napisao si da 3beta 1,3%. Pogledaj si u PokerStove-u koji su to handovi (QQ+).
Isto, napisao si da opena 5% handova (opet pogledaj u stove-u). A fold to 3bet ima 25%. To znači da kad ga 3betaš igra 3,75% handova. Povezuj malo brojke s HUD-a, jer tek kad ih gledaš zajedno imaju smisla.

10

Re: NL5 6max, KK preflop, facing 5bet

ok,tnx .sad sam stavio u stove... znaci da on 4beta JJ+(50% OD 3.75 ?!?!?) A moji KK su ptotiv tog ranga 60-40. trebao sam shovat ako sam dobro to sve postavio...:/

00

11

Re: NL5 6max, KK preflop, facing 5bet

Da, dobro si to izračunao...

00

Re: NL5 6max, KK preflop, facing 5bet

roba59 napisao:

to što ima 80 blindova najčešće znači da je fish, a fishevi najčešće neznaju točno kolko je jak s kojim handom, ovisno o akciji. Tak da može tu on imati AK/QQ ili slabije i misliti da je nuts.
Da tu možeš baciti KK trebal bi jako češto protivnik imati točno AA. A ti to nemožeš znati kad imaš premalo handova i nemaš nikakav read.

Već je negdje napisano ovo, ali svejedno ću ponoviti.
Ako nikad ne foldaš KK ne gubiš lovu "in the long run" jer nitko neće baciti KK kad ćeš ti imati AA. Tak da je najbolje brinuti se za situacije koje su kompliciranije i gdje možeš dobiti egde. Ako ćeš se svaki put kad s KK naletiš na AA pitati ak si mogao foldati, znači da ne radiš dovoljno na drugim situacijama koje ti mogu donjeti veći edge.

Razmišljao sam dali je uopće potrebno raspravljati o ovoj situaciji, ali učinilo mi se da je pošto se radi o velikom potu koji može imati nekakav utjecaj na winrate. No sad mi je jasno da bi trebao imati puno više handova i readova za napraviti bilo kakav nestandardni potez ovdje.

00