Tema: ev???

Pozdrav svima! Igram poker oko 2 godine, rekreativno doduše. Zdonko sam par puta 20, 30, 50$ na party pokeru ili pokerstarsu, ali ovo nadolazeće ljeto, planiram se ozbiljnije početi baviti pokerom. Svaki drugi dan pročitam ponešto članaka i ono što sam donekle uspio shvatiti je to da je u pokeru zapravo krucijalan hand range i ev. Želio bih da mi netko malo više pojasni taj ev. Naprimjer našao sam ovaj: http://www.thepokerbank.com/strategy/mathematics/expected-value/calculate/ article, ali nešto mi nije jasno. Naime, ovaj lik koji je ovo pisao, kaže da mu se isplati callat shove od ovog drugog lika. Kad izračuna ev pokaže se da je to bio pravilan potez, odnosno +ev. Ali kako je on znao da treba callat, kad nema pojma kaj ovaj drugi lik drži. Pa ako mi netko može to malo pojasnit, bio bih jako jako zahvalan! Pozz svima  big_smile

10

Re: ev???

Za jednostavnije računanje ( i da bi početnici lakše shvatili EV) je stavio da protivnik ima taj hand. Inače se EV računa protiv range-a koji protivnik može imati.

10

Re: ev???

roba59 napisao:

Za jednostavnije računanje ( i da bi početnici lakše shvatili EV) je stavio da protivnik ima taj hand. Inače se EV računa protiv range-a koji protivnik može imati.

ty

00