Tema: B vs B flopani flush vs river ship?

200 ruku 18/15, 3bet 11, agg f. 1.45
nemam info o njemu, zoom Nl25

http://weaktight.com/5602512

edit:zaboravio linkat

Zadnji popravljao ajspingvin (11-03-2013 22:20:57)

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=8854

00

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

Dobar  fold ako to pitaš. Izgledaš ko da imaš nuts ili bluf tako da puno beta s A high flush, tak to meni izgleda.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

4

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

Ne znam da li je dobar fold,ali na riveru je po meni bolje c/c nego b/f...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

Osobno mi je vise call nego fold jer ne znam koliko cesto ti na turnu samo calla tvoj c/r sa nut flushom i pusta da mu dodje los river,a i tvoj bet na riveru mi se cini premalim pa ce puno cesce blefat sa A d....

00

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

ne znam u kojem svemiru bi ja ovo foldao, ali to sam ja  big_smile

50

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

Bile napisao:

Ne znam da li je dobar fold,ali na riveru je po meni bolje c/c nego b/f...

Zašto. Od čega ćeš dobiti bet, a neće te callati?

RememberMe99 napisao:

Osobno mi je vise call nego fold jer ne znam koliko cesto ti na turnu samo calla tvoj c/r sa nut flushom i pusta da mu dodje los river

Nema puno loših rivera koji mu mogu doći, a ak 3beta na turnu ti ne nastavljaš s puno handova. Najbolje mu je callat s nut flushom.

RememberMe99 napisao:

a i tvoj bet na riveru mi se cini premalim pa ce puno cesce blefat sa A d....

Taj lik ne blefa.

00

8

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

Hocu reci da smo sa c/c za isti iznos mogli doci do showdowna,a imamo hand,nije da imamo nesto kao tptk.

Ali mozda bas zato nisam dobar cash igrac...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

C/c line ideš raditi najčešće kad imaš solidan hand s kojim bi radije inducao blef jer ne očekuješ da ćeš betom dobiti call od slabijeg handa. Kad ideš radit taj line, uzmeš hand koji nije jak i ako ti protivnik check backa da ne izgubiš value, a ako radiš to s KQ ima masa lošijih handova i samo nut flush je jači i gubiš value od mase handova koji ch backaju, a callali bi bet. Na ovom bordu ne vidim baš neki razlog da bi s ijednim handom išao C/c tak da ne mogu dat primjer.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

c/c mi ne dolazi u obzir. Betao bi nešto jače river, bar 10$, očekujem call od slabijih flusheva skoro uvijek, a nekad i od setova. Foldam river na shove.

00

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

roba59 napisao:
Bile napisao:

Ne znam da li je dobar fold,ali na riveru je po meni bolje c/c nego b/f...

Zašto. Od čega ćeš dobiti bet, a neće te callati?

RememberMe99 napisao:

Osobno mi je vise call nego fold jer ne znam koliko cesto ti na turnu samo calla tvoj c/r sa nut flushom i pusta da mu dodje los river

Nema puno loših rivera koji mu mogu doći, a ak 3beta na turnu ti ne nastavljaš s puno handova. Najbolje mu je callat s nut flushom.

RememberMe99 napisao:

a i tvoj bet na riveru mi se cini premalim pa ce puno cesce blefat sa A d....

Taj lik ne blefa.

Toliko si uvjeren da ne blefa? Pa svaki solidan reg je ovdje i vise nego sposoban ovako identicno odigrat Ad x,zato jer ce isto odigrat turn sa tim handom-b/c,a na riveru je ovaj slabi bet poziv za shove jer upravo ce na zoomu nac najvise igraca koji su sposobni ovdje bacit sec nuts  .....Ili ja precjenjujem taj level (NL25)

00

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

RememberMe99 napisao:

Toliko si uvjeren da ne blefa? Pa svaki solidan reg je ovdje i vise nego sposoban ovako identicno odigrat Ad x,zato jer ce isto odigrat turn sa tim handom-b/c,a na riveru je ovaj slabi bet poziv za shove jer upravo ce na zoomu nac najvise igraca koji su sposobni ovdje bacit sec nuts  .....Ili ja precjenjujem taj level (NL25)

Mislim da bu reg na NL25 pa čak i solidan rijetko, ako ikad pretvortio Adx u bluff na riveru. Beata nas i straight flush smile.
S obzirom da mislim da ima sve AdXd handove u rangeu (jer je SB vs BB i malo više smo deep) veće su šanse da bi pronašao fold (ovako u teoriji), ali ingame bi vjerojatno pronašao razloge i za call (to što me nije na ovom flopu koji je dosta drawy raise-ao, to što je turn slabo betao i što me mogao i na turnu 3betat da ne izgubi akciju, ili da mu se ne spari board ukoliko se boji setova... pa čak i to da bi vjerojatno dosta slabih AdXd handova 3betao PF jer ih nezna igrat postflop...pokušavam razmišljat kako bi NL25 reg razmišljao)... a opet toliko rijetko imam ovakav monster hand i žao mi ga foldat iako je fold vjerojatno ispravan play smile.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (12-03-2013 21:54:00)

00

13

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

RememberMe99 napisao:

Toliko si uvjeren da ne blefa? Pa svaki solidan reg je ovdje i vise nego sposoban ovako identicno odigrat Ad x,zato jer ce isto odigrat turn sa tim handom-b/c,a na riveru je ovaj slabi bet poziv za shove jer upravo ce na zoomu nac najvise igraca koji su sposobni ovdje bacit sec nuts  .....Ili ja precjenjujem taj level (NL25)

Lik nije solidan reg. Da je solidan reg nebi imao nity statse. A i AF mu je mali što znači da je pasivan. A kad pasivan igrač rejza, to je najčešće za value.

00

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

roba59 napisao:
RememberMe99 napisao:

Toliko si uvjeren da ne blefa? Pa svaki solidan reg je ovdje i vise nego sposoban ovako identicno odigrat Ad x,zato jer ce isto odigrat turn sa tim handom-b/c,a na riveru je ovaj slabi bet poziv za shove jer upravo ce na zoomu nac najvise igraca koji su sposobni ovdje bacit sec nuts  .....Ili ja precjenjujem taj level (NL25)

Lik nije solidan reg. Da je solidan reg nebi imao nity statse. A i AF mu je mali što znači da je pasivan. A kad pasivan igrač rejza, to je najčešće za value.


Morat cu se slozit ipak s tobom posto se ovdje po statsima da zakljucit da ce dugorocno protiv ovakvog igraca fold bit bolji.....,samo imam jos jedno pitanje- Da nas je u ovom spotu na turnu opet rirejzo jel ikad,ali ikad to mozes bacit na turnu?   yikes


P.s. blind vs blind... ;/

Zadnji popravljao RememberMe99 (13-03-2013 00:09:00)

00

15

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

Znam da je blind vs blind, al nit je uvijek nit.
Neću ti sad tu pisati da bi bacio (možda bi možda nebi, ovisno o raspoloženju), al sigurno se nebi ugodno osječao.

Vrlo bitna stvar je što je samo callao na flopu. Znači ili je slowplayao ili je imao neki srednji hand. I onda kad bi na turnu 3betao, to mu dosta sužava range. Jer ak je dobio 2 para na turnu, neće ih 3betati, što automatski povlači da je slowplayao na flopu. A slowplayati jedino može nut flush ili str8 flush.

00

16

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

Pokušavam vjezbat/naucit racunanje EV-a pa sam izracunao sljedece za ovu situaciju:

Pretpostavke:
Villain 3beta preflop s AJ+ tako da nema nut flush AJd+.
Villan igra river s JT i T9 istao kao sto bi ga odigrao s nut flushom.
Villan nikad ne blefira AdXoff

Rezultat:
Ako villan igra identican line i sa 2para i setovima (identicno kao s flushovima) onda treba callati.
Ako villan igra identican line s 2para i setovima u manje od 68% slucajeva kad ih ima onda treba foldati.


Ili to ili sam krivo izracunao smile

02

17

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

Za koji hand pričaš?

Objasni proces kako si računao.

00

18

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

roba59 napisao:

Za koji hand pričaš?
Objasni proces kako si računao.

Pa za ovaj hand iz thread-a. Jako mi je zanimljiv jer nema sanse da bi ja foldao da se nadjem u toj situaciji (mmmm lijepi hand... ma nema on nut flush...), a fold je izgleda ispravna odluka.

Racunao sam ovako. Villan ima 3bet 10% pa mozemo zakljuciti da bi vjerojatno 3betao AJ+ pa sam mu to maknuo iz range-a.
Pretpostavka je da calla sa svim suited acesima i sa pocket parovima, odnosno da su mu parovi 88 i manji u calling range-u pa moze dobiti set. Takojer da su i JTs i T9s u calling range-u.

Hito sam izracunati, uzevsi ovo gore u obzir u koliko posto slucajeva villan mora igrati isti line kao sto je odigrao (float flop,bet call rejz turn, rejz river) sa setovima i dvoparima, da bio call bi ispravan. Nazovimo tu vjerojatnost X.

U trenutku kada donosimo odluku za call na riveru, da bi bila isplativa, moramo pobjediti u najmanje 42% slucajeva (21.25$ / 50.25$ = 0.42)

Ajmo pretpostaviti da je X = 100%, donosno da villan uvijek ima isti line sa setovima i dvoparima kao i sa flushevima.

Villan pobjedjuje kad:
Villan ima Nut flush = ATd, A9d, A7d, A6d, A3d, A2d = 6 kombinacija

Mi pobjedjujemo kad:
Villan ima slabiji flush = JTd, T9d = 2 kombinacije
Villan ima set = 3x88, 3x55, 3x44 = 9 kombinacija
Villan ima dvopar = 2xA8, 2xA5, 2xA4  = 6 kombinacija (suited clubs i hearts, pretpostavaljam da ne calla s malim offsuit asevima)

Znaci kad bi villan uvijek igrao setove i dvopare isto kao flushave mi bi dobili u
P = (2+9+6) / (2 + 9 +6 + 6) = 73% slucajeva.
Ako villan nikad ne igra na taj nacin setove i dvopare mi pobjedjujemo u 
P = 2 / (2 + 6) = 25% slucajeva

Sto kad villan samo ponekad igra dvopare i setove kao flusheve, odnosno X je negdje izmedju 0% i 100% ?
Villan pobjedjuje = 6 kombinacija (isto kao i gore)
Hero pobjedjuje  = 2 + X * (9 + 6) = 2 + X * 15

P = (2 + X*15) / (2 + X*15 + 6)
8*P + 15*P*X = 2 + X*15
15*P*X - 15*X = 2 - 8*P
X = (2 - 8*P) / (15*P - 15)

Moramo pobijediti u minimalno 42% slucajeva =>
P = 0.42 = 42%
=>
X = 0.15  = 15% (?!!!, hmmmmmm  izgleda da sam jucer nesto krivo izracunao smile  )

Po ovoj racunici ispada da je dovoljno da villain u 15% slucajeva odigra dvo pare i setove na isti nacin na koji bi odigrao i flusheve da bi call bio break even.

E sad, tu je puno pretpostavki plus moja matematika mozebit nije dobra (tek sam poceao tak analiziraz handove). Pliz komentarajte.

Zadnji popravljao knes1 (19-03-2013 15:01:49)

30

19

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

knes1 napisao:

U trenutku kada donosimo odluku za call na riveru, da bi bila isplativa, moramo pobjediti u najmanje 42% slucajeva (21.25$ / 50.25$ = 0.42)

Ovo je krivo.
Mi callamo 21.25$ za pot od (71.5$ - 3$(rake)). Znači treba nam oko 31%.

10

20

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

Ne trebaš tolko računati. Downloadaš si PokerStove i ubaciš handove unutra i vidiš ako imaš 31%.

Ili PokerStrategy Equilab.

00

21

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

PS: Skoro nitko neće tako odigrati setove/dvopare tak da možemo pretpostaviti da on tu nikad nema set/2 para.

20

22

Re: B vs B flopani flush vs river ship?

roba59 napisao:
knes1 napisao:

U trenutku kada donosimo odluku za call na riveru, da bi bila isplativa, moramo pobjediti u najmanje 42% slucajeva (21.25$ / 50.25$ = 0.42)

Ovo je krivo.
Mi callamo 21.25$ za pot od (71.5$ - 3$(rake)). Znači treba nam oko 31%.

Fakat. Tnx.

roba59 napisao:

Ne trebaš tolko računati. Downloadaš si PokerStove i ubaciš handove unutra i vidiš ako imaš 31%.

Ili PokerStrategy Equilab.

Ma znam za stove al tjeram se tu i tamo neki interesantni hand rucno izracunat, kad prodjes kroz taj proces primjetis neke stvari koje ne primijetis kad stove samo izbaci postotke. Npr da je u ovakvom  spotu  manja greska callat ako imas K7d nego KQd.

00