Tema: preporuka laptopa za poker

pošto se ne razumin toliko u laptope može li mi neko preporučit neki laptop isključivo za poker do 15k kn(može i koju somu više ako je razlika u kvaliteti ogromna)

00

2

Re: preporuka laptopa za poker

Ne treba ti takav laptop iskljucivo za poker. Mislim da bi neki od 7-8k bio sasvim dovoljan...

Ali kad vec pitas evo ovaj je za cash ispod 14k kn.

http://www.diskont24.com/product.php?pr … amp;page=1

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

3

Re: preporuka laptopa za poker

preporuči slobodno i neke jeftinije,bitno mi je jedino da sljedećih nekoliko godina mogu igrat poker normalno bez da ga moran nadograđivat ili kupovat novi

00

4

Re: preporuka laptopa za poker

To ce ti bolje netko drugi napraviti. Ja sam samo htio reci da je ovo jedan od najskupljih,ako ne i najskuplji sto mozes nabaviti,ali da ti ne treba ako je samo za poker...Ali sigurno ce se netko tokom dana javiti s boljom preporukom,a mislim da je nedavno i bila vec jedna tema u vezi laptopa...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

5

Re: preporuka laptopa za poker

http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=48

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: preporuka laptopa za poker

Pa za poker je sasvim dosta najeftiniji laptop koji mozes naci. Jedino kaj moze biti problem je velicina ekrana ako igras vise stolova.
Moj laptop je star 5 godina i nema nikakvih problem s tim.

10

Re: preporuka laptopa za poker

mostovoj napisao:

Pa za poker je sasvim dosta najeftiniji laptop koji mozes naci. Jedino kaj moze biti problem je velicina ekrana ako igras vise stolova.
Moj laptop je star 5 godina i nema nikakvih problem s tim.

jedino ako imaš hem2. Onda nije svejedno kolko rama imaš i ostalo.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: preporuka laptopa za poker

Rear_Admiral napisao:
mostovoj napisao:

Pa za poker je sasvim dosta najeftiniji laptop koji mozes naci. Jedino kaj moze biti problem je velicina ekrana ako igras vise stolova.
Moj laptop je star 5 godina i nema nikakvih problem s tim.

jedino ako imaš hem2. Onda nije svejedno kolko rama imaš i ostalo.

Ok, ne znam za to ali u svakom slucaju je smijesno govoriti o laptopu za 15 000 kn za igranje pokera.  big_smile

00

Re: preporuka laptopa za poker

AKo ti ista znaci, ja imam Laptop iz 2007.
Celeron je tranu, 1.5GHz, 1GB RAM. Treba jedno 3-4 minute da se boota skroz.
Normalno mogu multitableat (FT, Starsi) i imat HEM ukljucen.

CIjena tog laptopa sada bi bila....valjda 10kn big_smile Vise vrijedi meni nego drugom.

Uzmes bilo kaj za par soma i vrtis sve sam tak. Ok, osim HEM2, to ne znam, imam jedinicu.

"Emancipate yourself from mental slavery,
none but ourselves can free our mind"
00

10

Re: preporuka laptopa za poker

Moja laicka preporuka bi bila da uzmes neki sa i3 procesorom,ali da gledas da ima mjesta za ssd disk (ako vec nema ssd) i da ubuduce mozes nadograditi par ramova i gg.

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

11

Re: preporuka laptopa za poker

najbitnije ti je dobar procesor i ssd disk
ostalo je manje više svejedno, eventualno 8 gb rama

za 15k kn možeš kupit odličan laptop + odličan eksterni monitor

KOCKA!
00

Re: preporuka laptopa za poker

Bile napisao:

Moja laicka preporuka bi bila da uzmes neki sa i3 procesorom,ali da gledas da ima mjesta za ssd disk (ako vec nema ssd) i da ubuduce mozes nadograditi par ramova i gg.

Pa na svakom mozes mjenjati HD i dodavati RAM.

00

13

Re: preporuka laptopa za poker

Mislio sam ako ima mjesta za dodatni HD buduci da su ssd dosta skupi ako su malo veci,pa da mu ostane i ovaj koji ima gore.

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: preporuka laptopa za poker

Ispričavam se zbog upada na temu, ako treba otvorit ću novu.
Uglavnom dvojim između ova dva... zanima me mišljenje ostalih forumaša koji se bolje razumiju.

http://www.nabava.net/prijenosna-racuna … 6__3806561
http://www.nabava.net/prijenosna-racuna … z__4280801

Toshiba ima bolji i jači proc, Dell ima veći i vjerojatno bolji hard i grafiku, i dužu garanciju.

00

Re: preporuka laptopa za poker

Ja bi radije uzeo Dell ..

club  heart  diamond  spade
00

Re: preporuka laptopa za poker

bonafide napisao:

Ispričavam se zbog upada na temu, ako treba otvorit ću novu.
Uglavnom dvojim između ova dva... zanima me mišljenje ostalih forumaša koji se bolje razumiju.

http://www.nabava.net/prijenosna-racuna … 6__3806561
http://www.nabava.net/prijenosna-racuna … z__4280801

Toshiba ima bolji i jači proc, Dell ima veći i vjerojatno bolji hard i grafiku, i dužu garanciju.

http://www.makromikro.hr/detalji_proizv … b-1tb.aspx
Univerzalna zvijer. Proc ti je u rangu i5 3generacije + je quad core a nijednu i5 nemas quad core. Overall proc su slicni.

10

Re: preporuka laptopa za poker

Izmedju nevedenog della i toshibe ne mozes fulati. ovisi samo da li se mislis igrati. Acera mi je vec pun k. Uvijek trpaju jaci hardware ali im je izrada ocajna, baterija također. Display je mrvicu losiji.

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: preporuka laptopa za poker

Dečki hvala na odgovorima... Mene malo više vuče na Toshibu zasad. Gazit laptop sa igricama, a pogotovo novim ne mislim   smile

Pozdrav

00

19

Re: preporuka laptopa za poker

malo da ukradem temu..
ima li ko kakvu preporuku za laptop do recimo 1k ojro
bitno mi je da ima ssd a kolko sam gledao kod nas 95% laptopa nema ssd
sluzio bi uglavnom za surfanje i gledanje filmova ali i da mogu igrat kad nisam doma jer doma igram na kompu

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

20

Re: preporuka laptopa za poker

nisam više tolko u tome, ali ti mogu rec šta sam ja napravil prije cca 3-4 mj.

u svoj lap i-5 star cca 2 godine ugradil sam ssd samsung evo 120gb, platio ga u to vrijeme 750kn. I kupio 8gb rama do tada imo 4.

windows experience index: rami sa 5.8 sad su na 6.9 a hard sa 5.9 skočio na 7.7

s tim da moj lap ima sata 2 tako da ja recimo samo pola brzine tog ssd-a mogu iskoristit a ipak brzina čitanja mi je 284 mb/s a zapisaivanja 271. dok ti kaj god kupiš imat ce sata 3 tak da računaj skoro duplo.

Imam dva bracketa na lapu za disk al sam svoj stari hard ipak izvadil i stavil u externo kučište usb 3 lc-power za nekih 80kn, kučište je jeftinjak al za sad radi bez greške (alu), naprijed ovaj logo treperi plavo led (LC-POWER)  kako i kad hard radi.

http://www.computeruniverse.net/en/prod … chwarz.asp

kaj se tice harda isto je za sad sve 5. dobiješ magician software od samsunga i do sada je jedan update firmwarea izbacio na početku i to odradi jako brzo.

Imaš one samsung PRO al su skuplji i dulja garancija ali mislim da nema potrebe , EVO je i ovako novije (drugačija tehnologija al za naše potrebe ne bitno da bi ulazili u to), dok BASIC ne bi uzimal.

imaš 120gb
http://www.edigital.hr/SSD/Samsung_EVO_ … 45424.html

koji je sada smješnih 620kn dok veči od 250gb

http://www.edigital.hr/SSD/Samsung_EVO_ … 45431.html
duplo skuplji.

ja taj ssd sa 120gb imam za os i programe i hem archivu čak i neku igru i još mi je 40gb prazno plus da sam u magicianu mu dao onih 12gb za RAW partition koje si on uzme brijem za trim ili tak nekaj, ajmo rec za bolje samo-održavanje (nije obavezno al ja jesam jer mi i ovak zjapi poluprazan) tak da ti to makne ko da je hard za te gb-e manji, plus da je u startu 110gb a ne 120, to ti je tak na svima , one razlike 1000-1024 i još nekaj al isto nebitno imo. Sve ostalo (slike, poker videe i druge materijale, muziku itd) imam na externom, kaj je zgodno jer uvijek moreš otštekat i furat nekam , kaj znaš i sam al eto kažem

rame sam podebljal zato jer mi je 4gb bilo lagano na knap, jako puno multitablenja, videa i sl sranja, plus da sam sad skroz izgasil paging file u windowsu (kaj sa 4gb nebreš napravit, 6gb je knap ak se i da dok sa 8gb i više nema potrebe za paging file ili ti ga virtualanu memoriju i konstanto zapisivanje i brisanje sa harda kaj ssd-u smanji vijek, makar to više i nije tak bitno ko kod onih starijih ssd-a pa i bez tih svih twekanja trebo bi držat 10g a to je ono lol, jer do tada cu imat sigurno sve drugo vec, al eto j sam ipak to napravil čisto da sve ide glađe i eventualno smanjim postotak da prdne te moguceg slanje na servis i čekanje novog.

e to sve kaj sam napisal je zato da bi si ja na tvom mjestu uzeo lap koji god mi odgovara (znači da me taj ssd ne ograničava kod odabira) i sam ugradio ssd , koji fakat svako po mom mišljenju bi trebo imat pa makar i samo surfa jer je lap s tim sasvim nekaj drugo, a cijene su danas stvarno pale. Također hem2 bez ssd-a je smrt, da imam pu q love bi si ugradil i dva ssd-a u raid al samo zbog hema, a i onda bi vjerojatno štekal jer taj program je jednostavno loše napravljen imo, al ipak ogromna razlika se osjeti kad ga koristiš sa i bez ssd-a.

a kaj se lapa tice ak si neki gamer onda bi trebo malo ipak proučit kaj je bolje a ak nisi , znači poker, net i te standard stvari brijem da možeš ubost zvijer i za manje, tj. svi današnji lapovi pa i oni najjeftini su za te stvari jaki......

00

21

Re: preporuka laptopa za poker

ty za poduzi post big_smile
izgleda da cu morat uzet neki pa ugradit ssd sad

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: preporuka laptopa za poker

Evo imaš tu listu "najboljih" multimedia laptopa (po njima..):

http://www.notebookcheck.net/Notebookch … 608.0.html

Ja sam nedavno kupovao laptop i uzeo sam Asus N550JV iz par razloga (ovim redom..):

1. IPS ekran (bolja kvaliteta slike) sa 1920x1080 rezolucijom
2. dobra baterija
3. dizajn
4. dobra konfa

S laptopom sam zadovoljan (tipkovnicom oduševljen... ovo je skroz nešto drugo naspram svih laptopa s kojima sam se susreo.. kvaliteta se skroz osjeti, tipke su tvrđe i ima dovoljno mjesta za velike prste smile). Ugradio sam SSD unutra.. na kraju me sve skupa ispalo dost više nego što sam htio (oko 9k).. zbog SSD+miš+podloga+ruksak.
Nažalost skuplja prašinu ugl. zadnjih dana jer ipak rađe koristim kutiju+monitor...

Ak misliš igrat i gledat filmove na njemu i nije ti toliko bitna baterija ja bi ti preporučio Asus N750 jer je također dobro ocjenjen, ali je veći ekran (17.3.. ali mislim da nije IPS) i ima 2 ladice (znači možeš koristit SSD+HDD). Ak pak želiš uštedit što više, uzmi neki najjeftiniji i ugradi SSD (makar mi je dost ljudi reko da izbjegavam acer, a i stari je imao problema s 1 acer laptopom, a ovaj koji je dobio u zamjenu ima koma kvalitetu slike) jer realno za surfanje i gledanje filmova je dovoljan bilo koji današnji laptop (ali opet pazi da ima 2 ladice ukoliko želiš SSD+HDD).

Zadnji popravljao AlphaScorpii (11-03-2014 22:31:31)

00

23

Re: preporuka laptopa za poker

+1 za acera i sve drugo 

ja isto imam asusa, odličan ekran, panel je isti ko što se u to vrijeme u rog asus ugrađivo (najjači asusov lap - gamerski) , isto full hd, 17'3

jedino ovo za dvije ladice mislim da nije u potpunosti točno. Npr ja imam dvije ladice pa sam ipak hdd stavio u externo kučište.

jer ak ce bit za multimediju i sl zakaj ga stavljat u lap, ovak je prenosan, uštekaš ga u tv, ili odnes kod frenda ili odeš po neke filmove..., a i fora izgleda  tongue

e da ak budeš uzimo lap od nekih 6k kn naviše nije loše uzet produljenje garancije, normalno ak je pristojna cijena, mislim da je mene koštalo 350kn s 2 na 3 godine. ak u startu dobiješ 3 onda nepotrebno imo

00

24

Re: preporuka laptopa za poker

e da, ja da sad idem ubadat lap ja bi uzeo 18,4", jer ja lap prenosim jako rijetko, baš u autu do nekoga svega par puta, a po kuči tu i tamo ali to je kat niže tak da ono....

inače i 17,3 je jako veliki laptop i recimo ko ga svako malo prenosi , ili drži u krilu i slične pizdarije, stvarno nije preporučljivo, a kamoli onda 18,4, ali ak je nekom to desktop replacment , i stoji 95% vremena na stolu onda zakaj ne , još spojiš jedan monitor i imaš super stvar.

isto nije loše uzet recimo manji laptop sa display portom i spojit na njega s vremenom neki 30" monitor , to je isto ok setup jer imaš i prenosivost i pun q radnog prostora

ma sve zavisi kaj ti treba, ti najbolje znaš.....

00

Re: preporuka laptopa za poker

Eh da externo kućište je super ideja pošto će ti HDD od laptopa ionako ostat.

Što se 18.4 laptopa tiče, kad sam ja kupovao, bio je samo jedan model Asusa.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (12-03-2014 18:42:51)

00