Tema: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

Recimo nađemo se nas 3 frenda i uplatimo Heads-up od 4 osobe 500 dolara.Glavna nagrada je 1.950,40$,e sada,mi se dogovorimo kako ćemo podijeliti nagradu ukoliko jedan od nas osvoji turnir.Recimo da osvoji netko od nas,svako dobije oko 150$ dolara plusa.Sad me samo zanima je li itko radio tako i kako je zavrsio? I da li je to varanje,iako već mislim da će odgovor biti da je,jer sam vec citao negdje da ne smiju igraci medjusobno imati nikakve dogovore tijekom igre.

05

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

Nije varanje al i nema u tome neka "šema". Neznam zašto bi se opće zajebavo s tim. Drugo su 6max 9max sngi i cash stolovi al baš taj HU i 4 players HU.... 4. igrača je nemoguće oštetit.

00

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

ako cete samo slat novce jedan drugom nakon turnira onda to nije varanje, ako mislite namjerno gubit u mecu (dogovorit medusobni ishod) onda to je varanje.
Samo ne vidim kak mislis prevarit tog jednog protiv kojeg vas 3 namjeravate igrat hu i sta vi imate od toga da se svi sjednete na jednom turniru. vjerovatnije je da ce on vas dobit ak vec igra te limite.

00

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

mislim da bi to za rega na tim lvlima bio jako ugodan poklon smile

50

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

Bora tajter napisao:

mislim da bi to za rega na tim lvlima bio jako ugodan poklon smile

baš ovo lol čim vam padaju ovakve ideje znači da ste mnogo daleko od tih limita

Money isn't everything...unless you're playing in a rebuy tournament.
10

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

Pa jedno od prvih stvari sto ce vam ako mislite to radi na starsima oni zabranit daljnje igranje u istom lobbyu odnosno necete vise moc regat zajedno u tom 4manu a za daljnje sankcije ovisi...

e da znan ko mi ga je ukrao... zivim u stanu s americkim stafordom koji lezi do kompa, a ja sam spava u sobi...sigurno mi napa da je dosa neko nepoznat, tako da san siguran da je netko koga pas zna...
neznan jeli neka zajebancija al nevirujen da me neko jebe dok san u betu
00

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

Najvjerojatniji ishod tog vašeg "varanja" bi bio da izgubite novce i još dobijete ban na Pokerstarsu. Jel' vama uopće palo na pamet izračunati koliko bi često morali pobjeđivati da bi uopće bili u plusu sa tom "shemom"? smile

Zadnji popravljao Parangal (10-04-2013 13:55:20)

20

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

a ono,mislim da i nema smisla da si govorimo karte međusobno jer i nećemo biti na istome stolu ...recimo igramo nas trojica,ja i frend na jednom stolu 1 na 1,,drugi stol frend protiv nekog lika,na mom stolu ja odem all in i frend prati i pobjednik ima 3k i ceka pobjednika sa drugog stola,ukoliko ovaj drugi frend izgubi igra se finale 3k protiv 3k sto i nije toliko izgledno da cemo mi dobiti lovu,ali imamo znaci 2 sanse da izbacimo ovog lika,nema nikakvog dogovaranje karata niti lake zarade,samo mislim da su nam sanse vece da budemo u plusu.
Parangal; pa samo da jednom dobije netko od nas 3 HU od 500$ bili bi u plusu 150$.
Bora tajter; mozes li pojasnit jer neznam te strucne nazive,ko je rega?

Mislim nije sad da ću ja to raditi,samo mi je slucajno palo na pamet dok sam igrao HU,jer mi se,onako na prvu,ucinilo da bi ljudi mogli tu uz veće šanse profitirati.E sada što se tiče namjernog gubljenja jakog handa,to se jedino moze dogoditi kad bi ja i frend ostali u finalu,ali naravno da bi pazili na to,i izgubili bi na neki ne toliko ocigledan nacin varanja.

00

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

trosite energiju i vrijeme na nepotrebne stvari zbog kojih bi vas mogli i kaznit. bolje zajedno prodjite kroz neku literaturu ili kroz neki coaching video i crushajte samostalno sng-ove od $500

00

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

IgorBoss145 napisao:

Bora tajter; mozes li pojasnit jer neznam te strucne nazive,ko je rega?

reg = regular = profesionalac

Hoće da ti kaže, a i ja stojim iza toga, da bi svaki reg pevao od sreće da mu takva trojica sednu za sto. Nemate šanse ni na husng od $15, a kamoli na $500. Čim ne znaš šta je reg, okani se ćorava posla.

ps: to što mislite da radite nije ilegalno. ali podrazumeva da morate da znate mnoooogo dobro da igrate poker, što mislim da nije slučaj.

40

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

Ok,pa i ne smatram sebe nekim stručnjakom za igranje pokera,da kazem unaprijed,ali mi nije jasno zasto stalno napominjete da trebam biti profesionalac ili ekspert da bih osvojio tako nešto,jel to zato što sam naveo HU od 500$,na nizim buy-in su slabiji igraci? jeste apelirali na to ili?

01

12

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

Na stranu i to što će vas stars bannat kad skuže sumnjive aktivnosti, ali tvoja ideja u startu ne može bit profitabilna jer ne možete ostvarit nikakav edge nad tim 4. igračem.
Ako vas trojica uložite u svaki turnir 3 buyina, a on 1, morate u prosjeku pobjeđivati u > od 75% partija (prije rakea) da bi bili profitabilni, a vaše očekivanje je točno 75% (1 u 4 puta on će pobijedit u oba meča). To je, obv, ne računajući rake i ne uzimajući u obzir činjenicu da ste vjerojatno fishevi zbog čega ćete imati winrate i manji od 75%.

Jedino u čemu možete ostvarit nekakav edge jest to što tog 4. igrača imate priliku gledati u prvom meču (a on vas ne), dakle ako pobijedi prvu partiju, neće bit totalni unknown.. Al čisto sumnjam da biste bili u stanju to exploitati

31

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

IgorBoss145 napisao:

Parangal; pa samo da jednom dobije netko od nas 3 HU od 500$ bili bi u plusu 150$.

Ne, da dobijete prvi turnir bili bi u plusu, ali ako ga izgubite morate dobiti sljedeća 4 da se uopće vratite u pozitivu.

IgorBoss145 napisao:

Ok,pa i ne smatram sebe nekim stručnjakom za igranje pokera,da kazem unaprijed,ali mi nije jasno zasto stalno napominjete da trebam biti profesionalac ili ekspert da bih osvojio tako nešto,jel to zato što sam naveo HU od 500$,na nizim buy-in su slabiji igraci? jeste apelirali na to ili?

Ukratko, da. Igrali bi protiv igrača koji je puno bolji od vas i koji vrlo vjerojatno živi od toga. To što bi imali dvije prilike da ga izbacite i ne znači puno kada se sve brojke uzmu u obzir (dabac ti je obavio i matematiku smile)

00

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

Dobio si ideju jednaku onoj da vas više igra rulet i onda pokrijete više brojeva ili stavite na par, nepar i crveno, a crno ne igrate.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
50

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

Ma taman da to rade na 1$ buyinu nema u tome što on misli nikakve prevare i nemože ostvarit prednost nad 4. igračem. Al prilično sam siguran da bi svejedno privukli Pokerstarsovu pažnju na svoje acc. a možda bi vas sve bannali. Tu "prednost" što tog igrača morate dobit samo 1 put u 2 meča vam sjebava činjenica da profit splitate na 3 dijela...

P.S. Ako već ideš muljat što ne preporučujem izbjegavaj Starse u širem luku. wink

00

Re: Dijeljenje nagrade na pokerstarsu,varanje ili ne?

heh ok,hvala decki na odgovorima i pojasnjenju,samo sam htio provjeriti da li se to isplati,a onaj savjet o coachingu i savjetima kako upotpuniti i poboljsati svoju igru sigurno cu prihvatiti.
Mislim da smo rijesili ovo i da nema potrebe za daljnjom diskusijom.
Pozdrav smile

40