Tema: monkey na tilt

SITE:Full Tilt
FORUM:2plus2,pokerpro
SOFTWARE:Holdem Manager,Table Ninja,Poker Stove
BANKROLL:300$
LIMIT:NL5/10
CILJ:Pobjediti igru koju igram
BROJ STOLOVA:12

HUD:Prva linija: Name/Hands
                    Druga linija:Vpip/prf/call open/agg factor
                    Treca linija:flopCB,turnCB,fold to flopCB
                    Četvrta linija:3bet,fold to 3bet,call 3bet
                    Peta linija:Steal co,btn,sb/Went to showdown



Evo za početak možete komentirati hud setup, ne znam baš tek se upoznajem s hemom i dali je ovaj setup ok.Stolove poredam jedan iza drugoga, a kad imam tešku odluku taj stol maknem na drugu stranu ekrana.

Planiram raditi update svaki dan, svaki session ću naći ruke u kojima nisam znao šta i zašto napraviti, no postati ću najviše dvije ruke u ovaj thread(po danu), jer kad se posta 10 ruku izgube se ljudi a realno ni neda im se gledati toliko ruku još micro.

Probati ću najbolje objasniti što sam razmišljao.Kad odgovarate molio bi samo da se ne piše fold,raise,call itd, nego da se objasni zašto.

Zadnji popravljao monkey on tilt (20-11-2012 04:07:50)

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
00

Re: monkey na tilt

6max ili full ring? kako god smanji broj stolova za pocetak.
neznam kakav ekran imas ali za pocetak bi bilo bolje mislim da tileas stolove da mozes lakse pratit akciju, tko ti je za stolom itd.
call open i call 3bet su nepotrebni

00

Re: monkey na tilt

Igram 6max,  9max nisam nikad probao igrati, ne bi želio smanjiti broj stolova jedino ako rezultati budu loši i ne budem u stanju pratiti.

Zadnji popravljao monkey on tilt (20-11-2012 04:03:10)

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
10

Re: monkey na tilt

rezultati ce bit losi i neces stic pratit smile

igranje 20 stolova na microsima i napredak NE IDU jedno s drugim ma sto god itko govorio.

http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=3912

21

Re: monkey na tilt

Mislim da ću moći pratiti što se tiče brzine reakcije, možda će biti problema sa interpretacijom svih tih statova i više odluka odjednom.

Dobar tekst, razmisliti ću, ne vjerujem da mogu puno napredovati mozgajući godinama na nl5/10 ako imam sposobnosti imati neki  winrate i igrati dosta stolova da to što brže prođem.

Zadnji popravljao monkey on tilt (20-11-2012 04:06:35)

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
00

Re: monkey na tilt

Ubaci fold vs steal. Inače ja bih smanjio broj hud statova i dodavao ovisno o tome što najviše gledaš u pop up-u. Smanji broj stolova također.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: monkey na tilt

Hands:6276
Winnings:1,23$

Manje sam plaćen od ugandanskog radnika u rudniku.

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
40

Re: monkey na tilt

4-6 stolova tile FTW , puno spotova i sveg ostalog propuštaš . smanji broj stolova a povećaj caoching videa , knjige i odrazit će se na winratu.

gl

10

Re: monkey na tilt

ivica5261 napisao:

4-6 stolova tile FTW , puno spotova i sveg ostalog propuštaš . smanji broj stolova a povećaj caoching videa , knjige i odrazit će se na winratu.

gl

+1

Sad dok si na manjim limitima, cilj je da naučiš igru, a kasnije forsaj volume...
Također, moj ti je savjet da sad manje paže obraćaš na HUD, a više na neke navike igrača, određene spotove...generalno da što više učiš o igri.

30

Re: monkey na tilt

svakako igraj 4 ili 6 stolova na tile...nemoj raditi nista okolo, tipa citat mail ili slicno. i ja bih za pocetak se okanio razno raznih tracking softwera, do NL50 igraj da naucis, a kasnije se pomogni time...

00

Re: monkey na tilt

Meni je nekako logično forsirati volume na micro limitima da ih što brže prođem, jer ako igram 4 stola koliko ruku mogu napraviti.
  Svi govore drugačije, ja ću još malo pokušati po svom planu, a ako neće ići onda ću smanjiti broj stolova.


Video bi bio super, ali ja od svog profita ne mogu kupiti cheeseburger u Macu, čak kad bi mi netko dao kupon
falila bi mi 1 kuna.

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
31

Re: monkey na tilt

nije cilj sto brze proci micro limite, pokusaj tako razmisljati smile

00

Re: monkey na tilt

Od zadnjeg update nisam igrao puno cash, igrao sam dosta mtt, danas sam usporedno odigrao 1k ruku.
Nisam zadovoljan rezultatima na cashu zasad, danas cu vjerojatno još igrati

Evo ruku u kojima sam izgubio stack.Loše sam AK odigrao u oba slučaja

http://www.pokerhand.org/?6495639

http://www.pokerhand.org/?6495646

http://www.pokerhand.org/?6495653

Zadnji popravljao monkey on tilt (23-11-2012 00:16:40)

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
00

Re: monkey na tilt

Mislim da na microsima možeš i trebaš otvarati sa više od 3 bb. 3 bet bi također radio veći.

Zadnji popravljao chvarkesh (23-11-2012 11:34:49)

00

Re: monkey na tilt

1. Hand sam uništio na flopu, mislim da mogu call na flopu i foldati turn
    samo će me jači hand pozvati kad rejzam taj flop.

2.Zanima me nakon 4beta dali ja to mogu baciti, igrač je tek sjeo za stol
   nisam imao nikakvu statistiku na njemu.

3.Mislim da sam odigrao ok, ne vidim da sam mogao drugačije

Uglavnom nakon 9k ruku sam u minusu 10$ na nl5, bilo je tu i setupova ali sveukupno igrom nisam zadovoljan.
Ovih dana ću se više posvetiti cash igri, nadam se da će rezultati biti bolji.

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
00

Re: monkey na tilt

monkey on tilt napisao:

1. Hand sam uništio na flopu, mislim da mogu call na flopu i foldati turn
    samo će me jači hand pozvati kad rejzam taj flop.

2.Zanima me nakon 4beta dali ja to mogu baciti, igrač je tek sjeo za stol
   nisam imao nikakvu statistiku na njemu.

3.Mislim da sam odigrao ok, ne vidim da sam mogao drugačije

Uglavnom nakon 9k ruku sam u minusu 10$ na nl5, bilo je tu i setupova ali sveukupno igrom nisam zadovoljan.
Ovih dana ću se više posvetiti cash igri, nadam se da će rezultati biti bolji.

1. hand-tocno to
2. hand-naravno da mozes (beatas samo AQ i slabije, flipas ostalo ili si behind, a kako nemas history i nepoznat ti je njegov range ovo je lako foldat)
3. na turnu ne mozes foldat (pogotovo jer mu uzimas outove za nuts) iako je flop cbet po meni diskutabilan (pretvaras hand u bluff?)

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: monkey na tilt

Ako 4betaš AK ne smiješ više foldati jer ti je manje profitabilno kad foldaš nego kad callaš. Ako imaš statse o većini igrača i ako je on novi onda pretpostaviš da je fish, jer o regu bi ćešće imao statse. Meni je to stack bez razmišljanja, ali opet ovisi o tome sa čime se susrećeš kad se stackaš u takvim situacijama s AK, ako naletiš većinom na AA i KK onda je ispravno ne 4betat i kasnije stackat se. Prvi hand.
Ako već ne možeš foldati handove ko iz prvog slučaja, onda rađe zguraj turn, odnosno dopusti mu da blefa još jedan street, ali bez statsa je to fold turn.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: monkey na tilt

Stvarno kad gledam, u situaciji ako s utg,utg +1 otvorim i s co/btn dobijem 3 bet
4 betam i callam all in najbolje što vidim je QQ, call ne mogu jer sam oop i šta ću onda kad promašim
ne znam, jel to trebam bez redova foldati na 3bet(to mi se čini nekako preslabo)

Može li mi netko tko igra cash(nije važan limit) reći šta mogu očekivati i šta je danas dobar bb/100
jer ovo je stvarno dosta teško, ljudi igraju nl5 kompetitivno i ne mogu reći da su igrači loši
barem ne zasad, jer i ja još puno  trebam raditi.Ali ako je ovakav nl5, bojim se pomisliti
šta me možda čeka na nl50/100 da ne pričam 200, zar i tamo ima love.

Zadnji popravljao monkey on tilt (25-11-2012 15:34:50)

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
00

Re: monkey na tilt

nije samo bitno da li kad all inaš s čim te callaju nego i da li foldaju i koliko često. Ako nikad ne foldaju, možeš slobodno bacati AK na 3bet.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: monkey na tilt

Ako misliš da si imalo pametan možeš beatat i nl200, iako ti se sad možda čini kako ne bi mogao. Stvar je samo u tome da vidiš napredak iz mjeseca u mjesec. Nekad se ti može činiti da si loš i da ustvari gubiš lovu, ali nemoj zaključivati stvari na osnovu nekoliko sessiona.
Cilj nižih limita nije zarada nego napredak na više limite. Nama starijim igračima je bilo lakše napredovati kroz limite jer su igrači nekad bili puno lošiji, a kako su postajali bolji tako smo i mi postajali bolji jer se iskustvom učiš najčešće brže nego prosječan igrač. Tad si i lakše primjetio da li si dobar ili loš. Ako ćeš učiti (to je nekad dovoljno i samo kroz igru, ako mijenjaš stvari koje krivo radiš) brže nego neki prosječan igrač, odnosno generalna poker zajednica, napredovat ćeš kroz limite.

Ovo što ti veliš da ti je sad nl5 težak, probaj shvatiti kroz matematiku. Kad si bio primjerice četvrti razred, oni svi x-evi i sl. su izgledali ko nuklearna fizika jer si se ti tek naučio neke operacije množenja, djeljenja. Kad si naučio jednadžbe s jednom i dvije nepoznanice, logaritmi su ti izgledali ko neka nakupina hijeroglifa. Kad si ih jednom naučio (recimo) nije izgledalo tako komplicirano (mnogi nisu naučili, ali to je sve stvar da li su htjeli, jer nisu toliko teški da prosječan čovjek ne bi shvatio). Poker je danas mnogo teži i ljudi teže uspiju jer odustanu, misle da previše vremena moraju uložiti ili da nisu dovoljno pametni.

Ja jednu godinu nisam igrao poker jer mi se nije dalo, završavao sam faks. Igrao sam nl100, a nekad i nl200, ali sam se oslično osjećao na nl100. Kad sam pred 3 mjeseca ponovno počeo igrati, krenuo sam svjesno na nl50. Bilo mi je strašno teško, izgubio sam nekih 15 BI prije nego sam pohvatao konce, ekipa se popravila, a ja sam u međuvremenu propao. Mislim da je taj nl50 bio ko pred godinu dana nl100. Ali znao sam da ako sam ga onda betao da mogu i sad. Trenutno sam još na nl50, ali se osjećam dobro, i siguran sam da je samo pitanje vremena kad ću preći na više, jer igram više nego većina i želim napredovati.

Nadam se da sam te malo motivirao, ali nije bitno što ti ja velim nego što ti misliš da možeš i vjeruješ u sebe.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
80

Re: monkey na tilt

Projekt jos nije propao,  imao sam dosta obaveza pa se nisam mogao baš javljati
a i isplatio sam 400$ u 12 mjesecu što me unazadilo dosta pa sam morao igrati nl5 umjesto nl10

Projekt je i dalje isti, bitati igru koju igram
Trenutni roll:720$
igram:nl10(rush) i 6 maks

Tesko je napredovati, imam samo ovaj forum i 2plus2, ali coaching video i coaching ne mogu platiti
cesce cu se javljati tu sa rukama,grafovima i statsima.Pozdrav do sljedeceg updatea
Rear super post

Zadnji popravljao monkey on tilt (13-02-2013 15:57:50)

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
10

Re: monkey na tilt

Ima puno free videa na netu. Ako vidiš da si winner na NL10, probaj što prije shotat NL20. Za ove manje limite ti nije potreban nit BRM.

00

Re: monkey na tilt

Evo mene opet na svom projektu, nisam ispunio obecanje da cu se tu cesce javljati sa rukama i grafovima.Presao sam bio magicnu granicu od 1k i odlučio se okusati na nl25, bez uspjeha, konstanto sam gubio, cak mislim da nisam imao winning session, naravno igrao sam kad nisam trebao pod tiltom i frustriran.Kad god bi pao ispod 1k morao sam se vratiti natrag makar cijeli dan igrao.Nemam grafove ni handove izgubio sam sve nedavno ( hdd fail)

Uglavnom nisam odmaknuo nigdje u novcanom smislu, mozda imam to neko iskustvo s nl25 rusha(iako grozno)
Trenutni roll: 805$

Prebacio sam se na stars i počeo igrati zoom nl10 da se vratim, sad mi pak ni to ne ide  big_smile  big_smile .Toliko o 2 mjeseca od kad sam nestao.Sad cu stvarno ispuniti obecanje grafova i handova, mozda se opet vratim i na nl25, ali treba mi neki poticaj,neki run na nl10

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
10