Tema: Ima li call smisla?

Radi se o sljedećoj ruci.
http://weaktight.com/5774796

Postavio sam ovu ruku jer se razvila solidna rasprava na skype grupi, na kraju sam ja ostao na jednoj strani, svi ostali na drugoj, ali trebam potvrdu tu da call nikad nije dobar i pojašnjenje zašto, a ja ću iznijeti argumente zašto sam zvao.

Razlozi zbog kojih sam zvao su sljedeći : igrao je 100/100 (doduše na veoma malom sampleu od par handova), rejzao je samo 2bb, insta shoveao je i kad sam kliknuo find, vidio sam da igra jedan stol i nekakav freeroll.

E sad, rasprava na grupi se razvila u tom smjeru da se ovo nikada ne može callati pa makar se radilo o 80/20 ili 80/60 fishu na 100 handova jer u najboljem slučaju imamo 55-57% što nije dovoljno zbog rakea i varijance.

Glavni razlog zbog kojeg sam ja zvao je bila opcija find player i zapažanje da igra freeroll,a ovdje ubija vrijeme na jednom stolu rusha. Taj koncept sam pokupio iz nekog od serijala instructionala videa i koristio sam ga dosta često, a nedavno sam imao sličnu situaciju gdje sam callao marginalan hand nakon što sam vidio da lik igra hu, sng, mtt i stol casha i bio sam u pravu, te je i tada bila rasprava kako call nije dobar, te da ja tu nemam readda on gura any 2. Moram napomenuti da bez huda i infoa o freerollu nikada ne bi zvao to.

Pitanja koja mene zanimaju su sljedeća:
1) je li moj "read" važeći kad se sklope dijelovi slagalice od malog rejza, 100/100, igranja freerolla i jednog stola rusha? Čini li to moj read valjanim ili sam ja stvorio koncept u glavi gdje čim netko ne igra više stolova istog limita = fish?
2) koristite li tu opciju find player u svojoj igri i kako ju primjenjujete?
3) da znate da ste ispred njegovog rangea i da tako ne odigrava monstere stackate li se?
4) ima li smisla na rushu čekati bolju priliku za uzeti novce ili ići sa 55% vs rangea?
5) mora li read biti opravdan užasno velikim brojem handova ili se od djelića zapažanja može odigrati na instinkt na ovim limitima?
6) jeste li spremni flipati ako mislite da ste ahead ili čekate bolju priliku?

01

Re: Ima li call smisla?

Tako i meni isto neka riba gurne all in a ja JJ s na BTN, i znam da nema monster vec da je eventualno 3 outa ili flip tipa Ax,KQ,itd... i ja platim on pokaze K10s i izadje mu K na riveru i onda mi prijatelj ide pametovat da to nije dobar call, pa se ja pitam kako nije dobar call ako sam ga stavio na range koji ja beatam i da sam preflopa ahead (ne puno ali jesam).

00

Re: Ima li call smisla?

Call s AJ nije dobar. Ti si na osnovu toga da je fish i da ima 100/100 na par handova zaključio da gura any two? Premalo informacija imaš da bi znao da gura any two.

Ako znaš da gura any two, da, onda je call jer si ispred njegovog range-a. Imaš 63,5% protiv tog range-a.

Al ak ne gura any two, onda vjerojatno nisi ni favorit. Poigraj se malo s pokerstovom pa ćeš vidjeti kak se brojke mjenjaju.
Ak gura 20% handova, imaš 52,8%, a ak gura 10% handova onda imaš oko 40%.

Jako malo igrača/fisheva će ti gurati any two. Prosječan fish ne gura ni 5% handova, što je jako daleko od 100%.

00