351

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Hvala na brzom odgovoru! Ma prvi cashout i onda me prepali sa ovih mjesec dana...  smile

00

352

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

meni dođe u 2 radna dana
al mislin da 1. cashout traje duže, svakako bi trebalo stić do nove godine, gl

KOCKA!
00

353

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Pozdrav! Ako mi netko može pomoći. Imam račun na moneybookersu  i vršio sam neke transakcije, sad je problem što sam prekoračio limit i ostalo mi je nešto novaca na računu, kontaktirao sam njih i rekli su mi da imam neka tri načina da si povecam limit, da verificiram karticu ili da im pošaljem neki dokument di mi piše adresa npr struja, voda itd...vec sam im poslao sliku osobne s prednje i zadnje strane i sliku vozačke dozvole, samo je problem što sam to uslikao nisam skenirao? Jel bi trebao znaci skenirat račun od struje i onda to njima poslat da mi omoguce limit? i dali mi se nakon 90 dana limit poveca ? Hvala...molio bi ako moze odgovor jer znate kada su pare u pitanju što prije to bolje smile

00

354

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Dovoljno je uslikat ako se sve dobro vidi.

laki napisao:

i dali mi se nakon 90 dana limit poveca ?

Ne, nego u 90 dana možeš slati ukupno do tog limita. Kad prođe 90 dana od zadnje transakcije, smanjuje se ukupna veličina transakcija.

00

355

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

roba59 napisao:

Dovoljno je uslikat ako se sve dobro vidi.

laki napisao:

i dali mi se nakon 90 dana limit poveca ?

Ne, nego u 90 dana možeš slati ukupno do tog limita. Kad prođe 90 dana od zadnje transakcije, smanjuje se ukupna veličina transakcija.

Hvala!

00

356

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

nemam jos mb ni racun u banci, ali sam citao da se moze izgubiti dosta na konverzijama ako je racun/mb/soba u razlicitim valutama pa ako moze preporuka na sta da pripazim kad otvaram? pretpostavljam da se mb veže sa tekućim?
pretpostavljam da je najbolje napravit mb u dolarima ak cu igrat na dolarskim stranicama? jel postoji neko bolje rješenje od tekućeg s obzirom na brzinu/provizije?

Zadnji popravljao zviko (08-07-2013 18:45:28)

00

357

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

trebao bi napravit mb i racun u banci razmjerno brzo pa bi zamolio da neko samo napise da/ne bez romana zato jer citam potpuno razlicite preporuke za jednu stvar i zbunjen sam lagano.

1. očito svi imaju devizne kartice za "rad" sa pokerom, pa me zanima razlika između devizne kartice i deviznog tekućeg računa, odnosno je li to ista stvar ili ne, i ako ne sta da napravim (pretpostavljam da kad napravis devizni tekući dobiješ deviznu karticu?)

2. negdje ranije u temi pise da je najbolje napraviti mb u dolarima, a kasnije u eurima zato jer su razlike $/€ različite u ostatku europe i kod nas pa kad se na kraju dobiju kune se dobije 2% vise preko eura. sad me zanima sta je aktualno i s obzirom da smo u eu ako to ima kakve veze s tim. znaci da napravim mb i devizni u eurima ili u dolarima (s obzirom da sad a i vjerojatno cu u buducnosti igrati na dolarskim sobama) logično mi se čini u dolarima ak cu igrati na starsima kojima je glavna valuta $ zato jer minimiziraš broj konverzija ili propuštam nešto?

i 3. ne toliko hitno: koliko znam porezna/hnb provjerava sve transakcije iznad 105k kuna (neznam je li i dalje taj broj) na deviznim i žiro računima, dok se na kunskom tekućem ne provjeravaju? ako da, je li to znači da je najbolje sve iznad 105k kuna withdrawat na tekući kunski? također šta je sa čekovima, spadaju li oni pod 105k kuna provjeru ili ne?

sry šta sam dosadan ali mi je hitno pa ak može neko odgovorit big_smile

00

358

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

1. pretpostavljam da kad napravis devizni tekući dobiješ deviznu karticu

10

359

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

1. Što je devizni tekući? Nikad nisam čuo za to

2. Najbolje da sve troje imaš u istoj valuti.

3. Ak ćeš withdrawat više od 105k kn, onda ćeš platiti i porez na igre na sreću pošto se na dobitke veće od (čini mi se) 40k kn plaća porez.

10

360

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/connect … zni+racuni

znači kod withdrawa mogu preko mb-a pa na visu ili direktno na visu kolko sam shvatio

EDIT: prema zakonu o igrama na sreću nije definiran nikakav porez na igre u kasinima među koje spada poker, nego samo na klađenje i lutrijske igre od.

INOZEMNE IGRE NA SREĆU
Članak 68.

(1) Zabranjeno je:
2. sudjelovanje u inozemnim igrama na sreću ako se ulozi uplaćuju na području Republike Hrvatske,

3. prikupljanje uloga u Republici Hrvatskoj za sudjelovanje i uplatu u igrama na sreću koje se priređuju u inozemstvu

Prema ovome online poker je sivo područje, dok se prema trenutačnom zakonu live dobitak u stranom kasinu ne oporezuje?

Zadnji popravljao zviko (10-07-2013 14:53:21)

00

361

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

roba59 napisao:

1. Što je devizni tekući? Nikad nisam čuo za to

Erste:

Splitska:

Itd.


Vezano za MB. Zna li se kada će njihov MasterCard biti dostupan za nas balkance sada kad smo postali dijelom velike EUropske obitelji?

362

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Aha, to je normalan devizni račun.. Nikad nisam čuo da se upotrebljava riječ tekući.

A devizni žiroračun je za osobe koje obavljaju neku poslovnu djelatnost u inozemstvu.

10

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

roba59 napisao:

1. to je normalan devizni račun.

devizni žiroračun je za osobe koje obavljaju neku poslovnu djelatnost u inozemstvu

roba59 napisao:

2. Najbolje da sve troje imaš u istoj valuti.

3. Ak ćeš withdrawat više od 105k kn, onda ćeš platiti i porez na igre na sreću pošto se na dobitke veće od (čini mi se) 40k kn plaća porez.

ovo pod 1 i 2 stoji, a ovo pod 3 su ti slatke brige. ako se dovedes u takvu situaciju ili ti nece bit problem to platit ili ces pronac nacin kako izbjec Linic&co. Inace, ako radis withdraw preko MB, nije vidljivo porijeklo tog novca, osim ako banka izričito ne traži te podatke, a vjerojatnost za to je skoro pa nula.

Ukratko, napravi devizni, mb i poker account sve u istoj valuti i gg

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
10

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi,

Recite me da li je opasno da recimo na moj Skrill racun mjesecno stize 15k a da ja posaljem drugim Skrill korisnicima vecinu tog novca, i isplatim samo oko 1000 € na svoju Visa electron karticu?

Hvala unaprijed.

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

im all in napisao:

Pozdrav ljudi,

Recite me da li je opasno da recimo na moj Skrill racun mjesecno stize 15k a da ja posaljem drugim Skrill korisnicima vecinu tog novca, i isplatim samo oko 1000 € na svoju Visa electron karticu?

Hvala unaprijed.

ne,za to skrill i sluzi....jedino ako te nece iz banke eventualo trazit podrijetlo novca,al niti to nije neki problem...

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Hvala ti, mene vise brine ovih 14k koje nece uopste imati veze sa nasim bankama, znaci ja ih primim na MB i onda ih proslijedim dalje na MB accounte i to sve na ljude van. Pa kontam 14k mjesecno i kad uzmes godinu to je poprilicna cifra ako bi bilo nekad problema bilo bi gadno.  A za ovih 1000€ mi i nije problem,

Mich_Bjukenon napisao:
im all in napisao:

Pozdrav ljudi,

Recite me da li je opasno da recimo na moj Skrill racun mjesecno stize 15k a da ja posaljem drugim Skrill korisnicima vecinu tog novca, i isplatim samo oko 1000 € na svoju Visa electron karticu?

Hvala unaprijed.

ne,za to skrill i sluzi....jedino ako te nece iz banke eventualo trazit podrijetlo novca,al niti to nije neki problem...

Zadnji popravljao im all in (12-07-2013 14:17:52)

00

367

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

3. Ak ćeš withdrawat više od 105k kn, onda ćeš platiti i porez na igre na sreću pošto se na dobitke veće od (čini mi se) 40k kn plaća porez.

Ovo se odnosi na jednu isplatu ili na godišnju sumu withdrawanja? Da li se treba prijaviti kakav porez na godišnjoj razini ako smo radili puno malih isplata?
Budući da će se trebati opravdavati porijeklo novca u slučaju kupnje nekretnina i sličnog, ako se dokaže da smo zaradili na pokeru i da nismo imali withdraw veći od 40k kuna smo u potpunosti oslobođeni poreza?

00

368

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

im all in napisao:

Hvala ti, mene vise brine ovih 14k koje nece uopste imati veze sa nasim bankama, znaci ja ih primim na MB i onda ih proslijedim dalje na MB accounte i to sve na ljude van. Pa kontam 14k mjesecno i kad uzmes godinu to je poprilicna cifra ako bi bilo nekad problema bilo bi gadno.  A za ovih 1000€ mi i nije problem,

Mich_Bjukenon napisao:
im all in napisao:

Pozdrav ljudi,

Recite me da li je opasno da recimo na moj Skrill racun mjesecno stize 15k a da ja posaljem drugim Skrill korisnicima vecinu tog novca, i isplatim samo oko 1000 € na svoju Visa electron karticu?

Hvala unaprijed.

ne,za to skrill i sluzi....jedino ako te nece iz banke eventualo trazit podrijetlo novca,al niti to nije neki problem...

MB account ne kontrolira nasa porezna, tu ti jedino mogu biti problem interni MB limiti koji ovise o ovom  i onom.

10

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Dobio sam VIP bronzani za sad tako da nemam vise limite, a juricu da dobijem silver kako bih mogao imati jos jednu valutu. Lako je sad dobiti VIP, potrebno je samo poloziti 2000€ na neku poker sobu i dobijes ga s tim da moras u svaka naredna tri mjeseca imati najmanje po 2000€ uplate na sobe ili gubis VIP status. Ali opet mi neka paranoja, nekako mi nevjerovatno da je moguce primati i slati toliki novac a da to nitko ne kontrolira?! Hvala na odgovorima...                   

mostovoj napisao:
im all in napisao:

Hvala ti, mene vise brine ovih 14k koje nece uopste imati veze sa nasim bankama, znaci ja ih primim na MB i onda ih proslijedim dalje na MB accounte i to sve na ljude van. Pa kontam 14k mjesecno i kad uzmes godinu to je poprilicna cifra ako bi bilo nekad problema bilo bi gadno.  A za ovih 1000€ mi i nije problem,

Mich_Bjukenon napisao:

ne,za to skrill i sluzi....jedino ako te nece iz banke eventualo trazit podrijetlo novca,al niti to nije neki problem...

MB account ne kontrolira nasa porezna, tu ti jedino mogu biti problem interni MB limiti koji ovise o ovom  i onom.

Zadnji popravljao im all in (13-07-2013 10:15:05)

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Koji je rok za verifikaciju kartice preko Moneybookers?

U srijedu navecer sam ju registrirao, pise da mi je skinulo 2,20 dolara, sad sam na Moneybookers ukucao 2,20 pa kaze da je krivi iznos..

Koliko puta mogu krivo ukucati a da mi ne blokira karticu? Koliko dana je najbolje čekati da budem siguran, jer sam čitao da se iznos mjenja prvih par dana? Da li postoji rok do kojeg moram verificirati?

00

371

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

3 puta smiješ fulat. Treba upisat negdje 4-6 centi manje. Ako je bliže 3$ onda 6-7. Tebi je vjerojatno 5. Pogledaj pod opisom transakcije, možda piše točno

00

372

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

ja sam upisao cent manje pa je tek onda radilo,najbolje posaljes mail sa slikom gdje pise koliko su ti skinuli jer ovako mozes par dana pogadat

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Uspio sam. Danas je pisalo 2,15 sta je na kraju bio tocan iznos  smile

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Citao sam da transfer s Moneybookers na deviznu karticu traje 2 do 5 radnih dana. A koliko treba da sa Starsa sjedne na Moneybookers ako se radi o prvom cash out-u?

00

375

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Par minuta...

00