26

Re: Moneybookers MasterCard

Isto. Meni je stigao točno tjedan dana nakon kartice.

Zadnji popravljao idohu (12-09-2013 03:03:56)

00

Re: Moneybookers MasterCard

zviko napisao:

zašto bi se mijenjala 2 puta valuta strana da bi se došlo do domaće? prvi put za ovo čujem..
znam jedino da naše banke (bar pbz) mjenjaju sve preko kuna, pa ako hoćeš iz dolara eure moraš $-kn-€

Ako imas MB racun u jednoj valuti, karticu u drugoj, a vadis u kunama...onda ce biti 2 konverzije smile

Jbg, nisu svi bili pametni(ili dovoljno upuceni) kada su radili MB racun   neutral

"Kaj da bacim?!?"

Re: Moneybookers MasterCard

Dobio sam mail:

We’re making some changes to how we charge fees. Depending on the Skrill services you use, this could affect you.


E sad ne znam kak je prije bilo, tako da mi ovo kaj slijedi toliko ne znači, ali pretpostavljam da je na gore.

https://www.skrill.com/en/vip/benefits/

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Moneybookers MasterCard

Rear_Admiral napisao:

Dobio sam mail:

We’re making some changes to how we charge fees. Depending on the Skrill services you use, this could affect you.


E sad ne znam kak je prije bilo, tako da mi ovo kaj slijedi toliko ne znači, ali pretpostavljam da je na gore.

https://www.skrill.com/en/vip/benefits/

Slanje novca više nije 1% do max 0.50€ nego je 1% do max. 10€ - uslučaju da se šalje 1000€ ovo je 20 puta više.

FX fee je 2.99 ili 3.99 ili 4.99% ovisi iz koje valute se mijenja u koju. Za večinu nas vrijedi ova od 3.99% (mijenjanje € ili $ u bilo koju drugu valutu - u našem slučaju kn)

ATM isplata je 2.98€ (info sa VIP stranice), iako na običnoj Skrill stranici još uvijek piše 1.80€, pa ne znam koje je točno od ta dva.

Uglavnom, baš kad mi imamo mogućnost za Master karticu, oni nam zapapre...lijepo od njih  hmm
Ja je ni neću naručivati, iako sam to mislio u pon napraviti...sad mi se i dalje isplati više stari način - banka.

Zadnji popravljao milky007i (12-09-2013 21:24:54)

10

30

Re: Moneybookers MasterCard

60 days from the date of this newsletter our send money, foreign exchange and bank withdrawal fees will change.

00

Re: Moneybookers MasterCard

milky007i napisao:
Rear_Admiral napisao:

Dobio sam mail:

We’re making some changes to how we charge fees. Depending on the Skrill services you use, this could affect you.


E sad ne znam kak je prije bilo, tako da mi ovo kaj slijedi toliko ne znači, ali pretpostavljam da je na gore.

https://www.skrill.com/en/vip/benefits/

Slanje novca više nije 1% do max 0.50€ nego je 1% do max. 10€ - uslučaju da se šalje 1000€ ovo je 20 puta više.

FX fee je 2.99 ili 3.99 ili 4.99% ovisi iz koje valute se mijenja u koju. Za večinu nas vrijedi ova od 3.99% (mijenjanje € ili $ u bilo koju drugu valutu - u našem slučaju kn)

ATM isplata je 2.98€ (info sa VIP stranice), iako na običnoj Skrill stranici još uvijek piše 1.80€, pa ne znam koje je točno od ta dva.

Uglavnom, baš kad mi imamo mogućnost za Master karticu, oni nam zapapre...lijepo od njih  hmm
Ja je ni neću naručivati, iako sam to mislio u pon napraviti...sad mi se i dalje isplati više stari način - banka.

Pa bas se sad vise isplati na bankomat dizat sa mastercardom nego ic u banku.

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Moneybookers MasterCard

zamorano11 napisao:

Pa bas se sad vise isplati na bankomat dizat sa mastercardom nego ic u banku.

Ne kužim kako to misliš...

Ako dižemo 200€ na bankomatu masterom, dobivamo ih u KN, na što ide 1.80€ naknada + 3.99% (zaokružimo na 4%) FX fee. Tečaj € pema KN kod Skrill-a je isti kao u mjenjačnici u OS (7.55).
Za 200€ se u tom slučaju dobije 1435kn.

Ako isplaćujemo u banku uzimaju naknadu od 2.95€ + banka 1€ fiksno za bilo koji iznos.
Za 200€ dobijemo 1480kn.

S time da što je veći iznos, više gubimo preko mastera zbog FX fee, a preko banke je isto, uvijek oko 4€ fiksna naknada.

Na primjer, želimo izvaditi 1000€:
Master: 4 x 1,80€ + 4% = 7195kn (limit je 250€ dnevno)
Banka: 1 x 2,95€ + 1€ = 7520kn

U računicu sam uzeo u obzir da ne mijenjamo € u kn u banci, nego u mjenjačnici koja uvijek ima puno bolji tečaj.

Ukratko, Master dobro dođe za platiti večeru i hitne slučajeve da se ne mora čekati isplata nekoliko dana. Za vađenje casha i veće transakcije je bolje isplatiti u banku, razmjeniti u najpovoljnijoj mjenjačnici € u kn i to je to.

Ako sam nešto netočno izračunao, ispravite me.

00

Re: Moneybookers MasterCard

milky007i napisao:

Ukratko, Master dobro dođe za platiti večeru i hitne slučajeve da se ne mora čekati isplata nekoliko dana. Za vađenje casha i veće transakcije je bolje isplatiti u banku, razmjeniti u najpovoljnijoj mjenjačnici € u kn i to je to.

+1

00

Re: Moneybookers MasterCard

rounder1984 napisao:
milky007i napisao:

Ukratko, Master dobro dođe za platiti večeru i hitne slučajeve da se ne mora čekati isplata nekoliko dana. Za vađenje casha i veće transakcije je bolje isplatiti u banku, razmjeniti u najpovoljnijoj mjenjačnici € u kn i to je to.

+1

slazem se s ovim.
nisan uopce uzima u obzir da ce neko veci iznos dizat na bankomatu posto je limit 250 dnevno, a za ove nize iznose san se vodia racunicom koju je @slahwooi napisa par postova ranije.

slahwooi napisao:

Jučer sam se vratio sa putovanja, aktivirao MasterCard i napokon je isprobao. Večera u restoranu = 266 HRK tj. $46.10. Imam karticu u USD pa je tečaj 5.77 što je prilično povoljnije od PBZ ViSA gdje je tečaj 5.62.
Odmah nakon večere sam podignuo gotovinu na bankomatu HYPO banke. 600 HRK, na listiću piše da je uzeo $104.20 što je tečaj 5.758.
Znači da već na isplatama od 600 HRK profitiram u odnosu na dizanje sa PBZ kartice čak i ako uračunam onih 1.80€ trošak isplate.

Danas sam u kineskom restoranu platio 376 HRK račun i putem Nexusa 7 (nemam smartphone hehe) pogledao koliko je skinulo na Skrill-u: $65.16 odnosno opet po tečaju 5.77.

Znači ukupna potrošnja, uključujući isplatu od 600 HRK bi bila 1242 HRK za što sam na Skrillu smanjio saldo za $215.46.
Istih $215.46 "provučenih" kroz PBZ devizni bi dalo 1210.88 HRK. 31.12 HRK manje tj. manjak od 2.50% u odnosu na Skrill iako je na Skrillu uračunato i skinuto 1.80€ za trošak isplate s bankomata!

Rezime: Skrill MasterCard FTW!

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

35

Re: Moneybookers MasterCard

ne kontam sad više ništa... kad su promjenili i šta to? ja sam danas opet dizao sa mastera i opet dobio po tečaju 7.60... ne kontam šta vas jebe i po kojoj teoriji se ne isplati dizati lovu kad je takav tečaj... (ponovno sam koristio ersteov bankomat)

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

36

Re: Moneybookers MasterCard

kriss napisao:

ne kontam sad više ništa... kad su promjenili i šta to? ja sam danas opet dizao sa mastera i opet dobio po tečaju 7.60... ne kontam šta vas jebe i po kojoj teoriji se ne isplati dizati lovu kad je takav tečaj... (ponovno sam koristio ersteov bankomat)

za 60 dana mijenjaju fee...

00

Re: Moneybookers MasterCard

Koliko od izdavanja zahtjeva za MB karticom treba proc da je u potpunosti mozemo koristit ?

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

38

Re: Moneybookers MasterCard

15-ak dana..
kroz 10 dana dodje kartica i kroz tjedan dana pin..


btw, dal pisete da se ne isplati dizat sa bankomata preko kartice samo vece iznose ili je ista stvar i sa manjim iznosima?

00

Re: Moneybookers MasterCard

Imam SKRILL u kunama (Qrca sam razmisljao 2008. kad sam napravio account  roll ), karticu u EUR.

Da skratim pricu, neovisno o visini transakcije uzme Fee od 13,71kn + konverziju mi je naplatio po tecaju 7,85

Pa si ti misli dal se isplati vadit nama obicnim smrtnicima sa 250€ limitom  roll

"Kaj da bacim?!?"

Re: Moneybookers MasterCard

Koliko treba da dođe kartica? Jutros mi poslali da je kartica na putu i stiže kroz 15 radnih dana. Sad, mene zanima koliko otprilike treba da dođe kartica jer je prvo bilo rečeno 7 do max 10 dana, sad je već 15 radnih dana pa tjedan dana nakon kartice pin a kartica mi trea radi love sad.
Jel se može sa skrilla lova prebaciti na tekuči kod naas?

00

41

Re: Moneybookers MasterCard

Pozdrav,

nakon sta sam neki dan saznao za Skrill + Prepaid MasterCard sam se na news-ima raspitivao u vezi te kombinacije + PayPal a tamo sam dobio link na ovaj thread. Vidim da ovdje ima ljudi koji vec neko vrijeme koriste Skrill MasterCard pa se nadam da cu dobiti par informacija.

Ja bih znaci Skrill Prepaid MasterCard povezao s PayPal account-om i koristio ju za kupovanje na eBay-u, DX-u SportsDirect-u i slicnim webshop-ovima i ta mi se kombinacija cini kao bolja opcija od npr. povezivanja PalPal account-a s VISA-om od deviznog racuna neke banke pa me zanima da li je to i stvarno tako.

Vidim i da kod otvaranja Skrill-a i dizanja MasterCard-a treba paziti koja ce se valuta koristiti za Skrill account a koja za karticu i pretpostavio sam da bi najbolje bilo i za jedno i za drugo odabrati $?

Pretpostavljam i da ne bi smjelo biti problema s primanjem uplate od eventualnog eBay refund-a?

Chupo
00

Re: Moneybookers MasterCard

Obavezno napravi Skrill u € ne u $.

00

43

Re: Moneybookers MasterCard

rademar napisao:

Obavezno napravi Skrill u € ne u $.

A karticu? Onda i nju u €?

Koji je razlog? Sta nije to onda jedna transakcija vise, s obzirom da su artikli na eBay-u vecinom u $?

Chupo
00

Re: Moneybookers MasterCard

Chupo napisao:
rademar napisao:

Obavezno napravi Skrill u € ne u $.

A karticu? Onda i nju u €?

Koji je razlog? Sta nije to onda jedna transakcija vise, s obzirom da su artikli na eBay-u vecinom u $?

Kartica mora biti u €. Ne može drugačije. Devizni u banci ti je isto sigurno u €, a isto tako i PayPall.. da ne gubiš na konverzijama u druge valute.

Vidim da tebi ne treba ta kartica za povlačenje novca na bankomatima ili za shopping, tako da ne vidim neki preterani smisao u uzimanju kartice. Ako ćeš povlačiti neki novac (taj ebay refund), to ne možeš da radiš na skrill karticu, već na sam skrill (na svoju email adresu). Održavanje kartice je 10€ godišnje. Ako ti treba samo za shoping, mislim da ti je jednostavnije da koristiš običnu deviznu karticu u svojoj banci + PayPall. Skrill ionako niko ne prima osim poker soba i kockarnica.

Zadnji popravljao rademar (14-12-2013 20:12:28)

00

45

Re: Moneybookers MasterCard

rademar napisao:

Kartica mora biti u €. Ne može drugačije. Devizni u banci ti je isto sigurno u €, a isto tako i PayPall.. da ne gubiš na konverzijama u druge valute.

Do sad je stvari koje sam kupovao online uvijek platio frend preko svog PayPal-a kojeg ima u $ a ne u €. Mozda se varam, ali shvatio sam da bi se sa Skrill + Prepaid MasterCard moglo u potpunosti izbjeci bankovni racun!? Negdje sam vidio da se kod otvaranja treba slati kopija nekog dokumenta tipa vozacka ili neki placeni racun na kojem pise adresa. Frend koji ima Skrill povezan s karticom od ZABA-e ima opciju podizanja Skrill Prepaid MasterCard-a ali sam ja (mozda krivo) shvatio da se moze i bez povezivanja s karticom od bankovnog racuna!?

rademar napisao:

Vidim da tebi ne treba ta kartica za povlačenje novca na bankomatima ili za shopping, tako da ne vidim neki preterani smisao u uzimanju kartice. Ako ćeš povlačiti neki novac (taj ebay refund), to ne možeš da radiš na skrill karticu, već na sam skrill (na svoju email adresu). Održavanje kartice je 10€ godišnje. Ako ti treba samo za shoping, mislim da ti je jednostavnije da koristiš običnu deviznu karticu u svojoj banci + PayPall. Skrill ionako niko ne prima osim poker soba i kockarnica.

Na par mjesta sam u komentarima ljudi procitao da je to najbolja opcija sta se tice exchange rate-ova, zastite placanja, ne izlaganja bankovnog racuna itd. pa zato trazim informacije koje bi to potvrdile (ili dematirale).

Jos uvijek, znaci, nemam otvoren niti PayPal pa bi ga, ako bi to bila bolja opcija, mogo imati u $ i povezanog s Skrill Prepaid MasterCard koja bi isto bila u $ ali ti sad kazes da kartica moze biti samo u € :-/ A kombinacija: PayPal u $, Skrill acc u $ i Skrill Prepaid MasterCard u €?

Chupo
00

Re: Moneybookers MasterCard

Sve kombinacije ti rade, samo kaj ako nisu sve u istoj valuti, bit ce konverzija i gubitaka na tom.

Tipa skrill na skrill kad saljes iz jedne u drugu valutu....iz KN u € je uzimao 7.96 tecaj. Pa si ti misli kolko gubis za svaki € wink

"Kaj da bacim?!?"

47

Re: Moneybookers MasterCard

SROPoker napisao:

Sve kombinacije ti rade, samo kaj ako nisu sve u istoj valuti, bit ce konverzija i gubitaka na tom.

Tipa skrill na skrill kad saljes iz jedne u drugu valutu....iz KN u € je uzimao 7.96 tecaj. Pa si ti misli kolko gubis za svaki € wink

Sta ne bi onda meni, s obzirom da je cijena za 99% stvari koje kupujem u $, najbolje bilo staviti sve u $? Naravno, ako je to uopce moguce - jer rademar kaze da kartica ne moze biti u $ :-/

A ako ce mi netko uplacivati sa Skrill-a na Skrill, opet ce to najvjerojatnije biti u $.

Chupo
00

48

Re: Moneybookers MasterCard

Chupo napisao:

rademar kaze da kartica ne moze biti u $ :-/

može biti ja imam 2 Skrill kartice u $ i €.
neznam odkud ta ideja da ne može jer ovisi u kojoj valuti ti je account u toj valuti dobijes karticu

Money isn't everything...unless you're playing in a rebuy tournament.
00

Re: Moneybookers MasterCard

deco99 napisao:
Chupo napisao:

rademar kaze da kartica ne moze biti u $ :-/

može biti ja imam 2 Skrill kartice u $ i €.
neznam odkud ta ideja da ne može jer ovisi u kojoj valuti ti je account u toj valuti dobijes karticu

Moja greška..

"Cards are available in EUR, GBP, PLN or USD for use globally"

Dakle, ako ćeš koristiti karticu samo za online shopping napravi sve u $$$. I Skrill i karticu i PayPall. Jedino što moraš da uradiš je da verifikuješ adresu stanovanja, da bi mogli da ti pošalju karticu i pin. Zatražiš verifikaciju na sajtu i oni ti pošalju pisamce sa kodom koji uneseš na skrill sajtu. Traje par nedelja dok stigne. Jedini problem ti može biti prva uplata na skrill ako nemaš devizni.

Zadnji popravljao rademar (16-12-2013 17:11:49)

10

50

Re: Moneybookers MasterCard

deco99 napisao:

može biti ja imam 2 Skrill kartice u $ i €.

Znaci moze - hvala na info!

deco99 napisao:

neznam odkud ta ideja da ne može jer ovisi u kojoj valuti ti je account u toj valuti dobijes karticu

Ranije je SROPoker napisao da Skrill ima u kunama a karticu u €, po tome valuta za Skrill Prepaid MasterCard ipak moze biti razlicita od valute za Skrill acc. Osim ako sam nesta krivo shvatio.

Chupo
00