Tema: Leakovi po pozicijama

Pozdrav svima.

Grindam 6max NL25 posljednjih nekoliko mjeseci uz prilično dobar winrate od 8bb/100 na uzorku od 500k ruku, gradim roll, svakodnevno učim i spremam se za trajan prelazak na NL50. Stvari idu prilično dobro.
Jedina zabrinjavajuća stavka prije prelaska je da sam analizom HEMa po pozicijama uočio neprirodan nesrazmjer izmedju SB-a i BB-a u winrateu i zapravo nisam siguran da li je to normalno. Molio bih iskusnije 6max igrače ako mogu prokomentirati koliko je neki normalan "winrate" u blindovima i što bi se prema mojim brojevima od ovog mjeseca moglo i trebalo popraviti.

http://postimg.org/image/jupd1a89b/


Unaprijed hvala!

Zadnji popravljao SuitedOneGapper (22-09-2013 09:28:07)

20

Re: Leakovi po pozicijama

Dobar ti je winrate u blindovima. Ne može biti u plusu (rijetko tko ima blindove u plusu).

Da foldaš sve handove u blindovima, winrate bi u SB-u bio -50bb, a na BB -100bb.
Ak gledaš tako, ti u SB-u imaš winrate od 42bb/100, a u BB-u 65bb/100.

30

Re: Leakovi po pozicijama

500k ruku na NL25 uz 8bb/100? Trošiš vrijeme bezveze.. mogao si već odavno grindat NL100 (cashout za život ti nije opravdanje tongue).
Evo iskrena preporuka probaj što prije moveupat kroz limite. Volje imaš, trudiš se, napreduješ, a WR je super.. nema razloga da neideš što prije prema većem/boljem.

Što se tiče pozicija, SB wr je super, BB std.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (23-09-2013 00:04:30)

30

Re: Leakovi po pozicijama

Sudeci po slici, mislio je 50k, a ne 500k wink

"Kaj da bacim?!?"

Re: Leakovi po pozicijama

SuitedOneGapper napisao:

uz prilično dobar winrate od 8bb/100 na uzorku od 500k ruku

00

Re: Leakovi po pozicijama

Ty Cpt. Obvious wink
Ako vec moras quotat na taj nacin, onda si trebo "brojevima od ovog mjeseca".
Sad sam taj dio procito, nisam skuzio prosli put.

"Kaj da bacim?!?"

Re: Leakovi po pozicijama

Hvala svima na komentarima i savjetima.

Slažem se sa Alphom da sam možda već trebao moveupati, već neko vrijeme sam izmedju NL25 i NL50, iako mi se redovito na višem limitu događaju standardno ružne stvari, primjerice Nl25 crusham, a na NL50 me odmah prevrne varijanca tako da sa nekim manjim rollom je tu redovito  bila briga i panika (i posljedično lošija igra) prvenstveno zbog novaca jer mi je grindanje jedini izvor prihoda.

Uzorak od 500k ruku i nije nešto vremenski dug, od početka 6.mjeseca (kada sam si i odredio da ću cijelo ljeto igrati samo taj limit i onda početkom jeseni moveupati). Trudim se igrati nekih 150-200 sati mjesečno zbog svih nižeg limita (gdje je teže izgrindati neki pristojan iznos za život) i životnih troškova (stan, hrana, režije), a moveupanje sam si odredio na kraju tog puta što je negdje sada tj.kada ću imati 100 BI za viši limit.
Nekome možda previše za NL50, meni možda i nije, jer ne želim da me neki loš run, pa cahout za stan i hranu vrati u stanje panike i propitivanja što i kako dalje. Za svakoga vrijedi neko drugo pravilo, ja sam nekako shvatio da je meni to nekako ovo zbog osjećaja sigurnosti.

Još jednom hvala svima na savjetima i lijepim željama!

Zadnji popravljao SuitedOneGapper (23-09-2013 20:19:52)

50

Re: Leakovi po pozicijama

Još jedan savijet... umjesto da se držiš tih 100BI rađe moveupaj dok si u upswingu (a opet na nekom broju BI di se osjećaš ok). Ne samo zato što je trenutno "varijanca na tvojoj strani" već je ljudima najčešće i samopouzdanje najviše pa donose bolje odluke.

00

Re: Leakovi po pozicijama

Kao sto ti Alpha kaze.
Nemoj sam sebe zavaravati s razlozima zasto ne moveupas.
Sa 100BI si vec mogao moveupat, ak ne trosis vise od 1.5k$ mjesecno, a ak trosis, znaci da ne grindas dovoljno.  lol

00