Tema: Vlastita sredstva-da ili ne?

U situaciji sam da zbog obaveza ne mogu ubaciti značajan broj partija na mjesečnoj razini,tako da igranje na limitima od NL4 do NL10 ima zanemariv efekt.  Pošto mi vrijeme izmiče smile, svjestan sam činjenice da ako ću nešto napraviti, to će biti u iduće 2-3 godine. Da li ima smisla sa vlastitim sredstvima omogućiti si igru na nešto većem limitu (nl 25, eventualno nl 50), gdje će ako ništa rakeback biti prihvatljiv, a u slučaju povoljnih okolnosti, može se i nešto okrenuti? Ako ne, jebi ga, bustam, izgubio ta vlastita sredstva koja bi ionako negdje potrošio, i više ne igram aktivno smile

10

Re: Vlastita sredstva-da ili ne?

na kojoj razini igraš trebalo bi ovisiti isključivo o tvom znanju, a ne o tome da "hoćeš nešto okrenuti". Ako misliš da imaš neku prednost na tim razinama zašto ne, svejedno je jesi li do tih limita došo vlastitim sredstvima ili igrom, ali ako misliš da još nisi spreman, da nećeš igrati A igru jer ti je to dosta para ili bilo što slično, nastavi prvo grindati niže limite pa ćeš vidjeti kako to izgleda kroz mjesec-dva...

ako pak uistinu ne stigneš odvojiti neko pristojno vrijeme za poker najbolje ti je da to shvatiš kao rekreaciju, a onda novac niti nije važan. Poker je igra koja konstantno evoluira i dugoročno nećeš moć s 5 minuta na dan napredovati nigdje, a posebice ne na višim razinama...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
10

Re: Vlastita sredstva-da ili ne?

Tražim neku optimalnu ravnotežu između rizika, moguće zarade i uloženog vremena. Čini se da je to u mojem slučaju nl 25. Više od toga bi bilo pre rizično, manje mi nije isplativo s obzirom na vremensko ograničenje.

00

4

Re: Vlastita sredstva-da ili ne?

Nez kakav ti je bankroll ali ako zelis recimo u kracem vremenu  napredovat u limitima a mislis da imas dovoljno skilla, onda mozda ni ne moras previse uplacivat nego samo budes agresivniji sa BRM. Ali ofc onda moras biti spreman i bustat ili reloudat

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Vlastita sredstva-da ili ne?

A neki minimum mi je 20 buy in-a za level.  Igram 6max,multitabling 12 stolova, stats 23/21,agr 3.

00

Re: Vlastita sredstva-da ili ne?

Mislim da 20 BI za igrati 12 stolova i nije najbolji izbor, jer ces cesto morati se spustati na nizi nivo ako te krene lose... Neki dan sam citao u jednom clanku da lik preporuca imati za svaki stol koji igras 6BI, sto bi u tvom slucaju znacilo 72BI sto je opet dosta, ali iskreno ako hoces malo ozbiljnije i na duze staze ja bi uzeo najmanje 30-40BI, a optimalno bi bilo 50. Sad naravno sve ovisi o limitima, tako da kada bi ja igrao nl25 sigurno bi htio imati i preko 50BI. Mozda sve ovo zvuci malo peoprezno, ali danas kada su igre izand nl5 dosta solidne.. Dakako veliku ulogu ima i skill, ali jbg ipak na neki small sample nemora znaciti da ce doci toliko do izrazaja.

20

7

Re: Vlastita sredstva-da ili ne?

Sve ovisi o disciplini i skillu igrača...možeš i sa agroo BR 15-20 BI al moraš bit spreman se spuštati kad te krene loše i ne tiltati zbog toga...i normalno morat češ smanjit broj stolova...

Zadnji popravljao Maki (07-11-2013 00:49:29)

00

8

Re: Vlastita sredstva-da ili ne?

Walking Back to Houston napisao:

A neki minimum mi je 20 buy in-a za level.  Igram 6max,multitabling 12 stolova, stats 23/21,agr 3.

Ako zelis "preskocit" koji limit i igrat ga, mislim da ti je dobra ideja smanjit stolove na 4 recimo.. Ja znam po sebi da kad igram više od 4-5 stola igram lošije naravno, tako kad bi ja planirao napravit to sto je tebi u planu, igraobi  max 2 stola trenutnog limita, i 2 stola višeg limita tj. ako sad igram NL25 igrao bi 2 stola NL25 i 2 stola (pazljivo odabrana) NL50, tako da skoro ni ne bi morao uplacivat dodatno. Ili kad bi bas planirao veci skok, igrao bi 3 NL100 stola isto pazljivo odabrana. Ugl poanta price ja bi kod tvojeg plana igrao max 4 stola. Sretno

when you feel like quitting think about why you started..
00