Tema: print screen na laptopu

Molio bi ako netko ima 15.6/17.4 ili 18.4 laptop sa 1920x1080 rezolucijom da print screena desktop dok su mu otvoreni FTP stolovi (može i stars ak nemate FTP). Kupujem laptop i bojim se da će mi 15.6 biti premali ekran pa da vidim...

00

Re: print screen na laptopu

Nije mi baš jasno na koji način ti bu koristil taj screenshot jer ako imaš trenutno manju rezoluciju na laptopu nebuš dobro videl, a ako misliš pogledati na većem monitoru opet nebu dobro.
Ja sam u zadnje vrijeme dosta kombiniral oko toga tj. igranja na laptopu i generalni zaključak je slijedeći:
1080 rezolucija je must have, a dijagonala je sekundarna
ako planiraš igrati na krevetu uzmi 15,6 čim lakši, a ako igraš na stolu onda je bolje veća dijagonala

00

Re: print screen na laptopu

cass1ni napisao:

1080 rezolucija je must have, a dijagonala je sekundarna
ako planiraš igrati na krevetu uzmi 15,6 čim lakši, a ako igraš na stolu onda je bolje veća dijagonala

Slažem se da je 1080 must (iako bi idealno bilo 1200 kao što imam na monitoru, ali nažalost laptopi su 16:9), ali bojim se da bi mi 15,6 bilo premalo. Ne mislim uopće doma grindat s laptopom već izvan kuće (na stolu).

00

Re: print screen na laptopu

mislim da ti je dovoljno 15,6 ako imaš stolove u full size (800x600 piksela)
ali naravno ako je veći bolje se bu vidlo
ti najbolje znaš kak ga namjeravaš koristiti: e ga namjeravaš puno nositi? eventualno gledati filmove s laptopom na koljenima? ak igraš mtt tileati 9 stolova i sl. pa prema tome odabereš

00

Re: print screen na laptopu

Ja trenutno razmisljam o kupnji sony flip 15a, mislim da u austriju dolazi pocetkom godine, rezolucija je prenabrijana na 2880x1620 na 15'' inchnom laptopu, al uz to je touch i convertible (moze u tablet). Cijena je oko 1500€, ali preko firme nije prestrasno za to kaj nudi.
Uglavnom malo sam skaliral stolove da vidim kak bi izgledalo i nije strasno, ako su premali ih lako povećaš, a oštrina slike je brutalna. Meni s HUD-om od 9 statsa (znaci normalni font, ne nist minijaturno) je otprilike idealna rezolucija za 15 inch-ni laptop oko 2550x1440 tak da mi ovo izfleda bolja varijanta od kupovanja desktopa i 27'' monitora, a cjenovno je skoro ista, a performanse me ne muce dok igram.

Uglavnom, screenshotaj stolove, izračunaj postotak skaliranja i smanji sliku tolko i vidjet ces tocno kak bi ti izgledalo.
Skaliras sa: (dijagonala novog / dijagonala sadasnjeg) * (rezolucija sadasnjeg / rezolucija novog)

Zadnji popravljao hrasca (27-12-2013 18:12:52)

00

Re: print screen na laptopu

Ma definitivno ću 17... probao sam na 15,6 i presitno mi je. Meni je minimim 22" da to bude optimalno, al jbga kad nema takvih laptopa big_smile.

00