Tema: QQ vs nit SQZa s fishem

http://weaktight.com/6447853
BB je fish
SB je na 3.5k handova 16/13 4.5% 3bet, SQZ 2%.
BTN je dobar/neloš reg. (3bet UTGa 7% i 23/18 statsi)
S obzirom da je dosta nitast, ali po meni ima AK u rangeu odlučio sam callati jer imam solidnu poziciju na većinu bitnih. Što bi vi napravili, zašto?

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: QQ vs nit SQZa s fishem

Callao bi PF s obzirom da je fish callao, a da nije onda bi fold. BTN ovdje ima AK u rangeu uvijek i mozda nekad KK/AA... neki nemaju 3bet range vs UTG open. Mislim da ce SB igrat STFW postflop nakon sto je vs 2/3 igrača OOP.

00

Re: QQ vs nit SQZa s fishem

Ship. Ak callaš imaš 4way pot što i nije baš nešto kad imaš QQ.

Pretpostavimo da će se realizirati preflop equity-i kad callaš. Što naravno nije točno, ali nije ni daleko od istine.
Ti imaš preflop oko 35% i ako to preračunamo u EV ukupno budeš u plusu nešt sitno.

Ako pak zguraš, najčešće će se dogoditi sljedeće:
- foldat će svi: dobio si 29$
- callat će fish s handom tipa 99 ili AQ -  dobit ćeš više od 29$

Nekad ćeš naletiti na jače, ali i da callaš svakak ćeš naletiti.

00

Re: QQ vs nit SQZa s fishem

Ups, nisam uopće uzeo u obzir da ovaj SQZ-a samo 2% što bi značilo AK i KK+. U tom slučaju sve ovo što sam napisao pada u vodu jer se nikad neće desiti da će foldati svi ili da će callati samo fish.

U ovom slučaju onda je ipak najbolji call. Kao što alpha veli, u multiway potu će SB igrati STFW i kad chekira na flopu malim betom od oko 1/4 pota možemo točno odrediti range pojedinog igrača.

Ovo što sam gore napisao bi vrijedilo vs igrača koji ima blef SQZ.

00

Re: QQ vs nit SQZa s fishem

Taj SB nisam ziher jel uopce SQZ-a AK... da smo MP bio bi siguran da SQZ AK, ali ovako neznam... sve ovisi kako gleda na reara.

00

Re: QQ vs nit SQZa s fishem

Mislim da je po meni ovo najbolje C. Mislim da BN znam, pogotovo ako je Slovenac(stil igre ti je otprilike što Yourdoom prodaje). Mislim da su Alpha i roba jjako dobro, analizirali situaciju da mislim da malo tko ima šta za dodati. smile

00

Re: QQ vs nit SQZa s fishem

http://weaktight.com/6447850
Daljnja akcija. Mislim da nema smisla raizat flop, jer dovoljno infoa dobijamo i od calla, po meni nema smisla da BTN zgura slabije od FDa s overima ili seta, trebao bi i AJ (barem mi se čini ok jer SB mora foldati QQ+ ako ih tako odigra, a ja isto ne mogu callati QQ, ali AJ ipak nema u rangeu).

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: QQ vs nit SQZa s fishem

Nisam skuzio sto tocno mislis za AJ, ali mislim da AJs ima u rangeu.
Meni se ovo čini za stove... set ima 9 kombinacija (s tim da će JJ mozda nekad shipat PF)  i FD-a pa vidit. Malo je teže odredit broj FD-a pošto nikad nemozes znati što točno flata...al vjerojatno mu je range malo širi s obzirom da je BB fish. Pretpostavljam nešto tipa ATcc, AQcc, KQcc, 78cc, QTcc i mozda jos koji...
Kolki mu je VPIP na BTN?

Ja inače ovo shipam na flopu pa nemoram razmisljat sta cu big_smile.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (02-02-2014 20:07:57)

00

Re: QQ vs nit SQZa s fishem

Ne svidja mi se ship na flopu jer ćeš isfoldat neke slabije handove koji će te callat/shipat od buttona.

As played, call. Moraš investirati 65$ za oko 260$. 25% equity-a imaš sigurno.

00

Re: QQ vs nit SQZa s fishem

najtight range:
Board: 9c 6d Jc
Dead: 

    equity     win     tie           pots won     pots tied   
Hand 0:     26.899%      26.81%     00.09%               2654             9.00   { QdQh }
Hand 1:     73.101%      73.01%     00.09%               7228             9.00   { JJ, 99, AcKc, AcQc, AcTc, KcQc }

Iako bih ja osobno rađe na njegovom mjestu callao FD, jer očekujem call i od mene i od fisha, ako zguram kao BTN. Po meni iz njegove perspektive ja tu ne mogu foldati. Ili se varam? Zato mi se činilo da ne gura tolko često FD.
Ne moram ni stovat drugo kad već s tim imam oddse, a ako ne gura FD onda nemam.

Zadnji popravljao Rear_Admiral (02-02-2014 21:34:54)

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

11

Re: QQ vs nit SQZa s fishem

Zgurat ce FD da ne mora razmisljati dalje...
A i profitabilno mu je zurati. Ima oko 40% a dovoljno mu je dead moneya vec unutra da mu bude profitabilno. Ak calla onda mora turn foldati ak missa.

00

Re: QQ vs nit SQZa s fishem

Shipao bih preflop, ne sviđa mi se baš 4 way pot sa QQ. Vrlo je bitno znati kako SB vidi tebe, jer ako ti dosta openaš EP, a ovaj manijak sa BTN ne 3beta djeuljete dosta weak, bez obzira što premalo 3beta i sqza. Imaš 29BB dead moneya + fish ti jako jako često calla taj all in kada je toliki pot. tak da ćeš često imati otprilike 185bb pot sa odličnim equitjem vs fish calling range.
Sad kad opet gledam hand, možda je i raise bolji, jer btn ima random hand (callat neće nikada jer ima dva igrača iza), za SB je ship/raise jednak play, a raise je (možda) bolji jer fish MOŽDA može češće prije callat raise nego all in (da vidi flop, jer je fish) a vs njegovog rangea imaš oko 70%.

10