Tema: AQ btn vs SB

Na villanu sam imao 20-a handova, i vec sam zakljucio da je fish, bio se zastackao sa 86s pf gdje

Kakav je plan, ako villan donka, i kakav je plan ako villan checkira smile
____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.05
Big Blind: $0.10

MP ($10)
CO ($6.81)
BTN (HERO) ($11.77)
SB ($17.59)
BB ($23.68)
UTG ($10.69)

Dealt to BTN (HERO)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/QH.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AS.png

Preflop: (Pot is: $0.15)

UTG & MP & CO fold, BTN (HERO) raises to $0.35, SB raises to $0.6, BB folds, BTN (T_C_2win) raises to $1.55, SB calls $0.95

Flop: (Pot is $3.2, 2 players)
** Dealing Flop ** [ 9h, 4c, 9d ]

Villan donka! Hero?
Villan checkira, Hero?

Zadnji popravljao Tonac (24-03-2014 22:13:12)

when you feel like quitting think about why you started..
00

2

Re: AQ btn vs SB

FLOP
[ 9h, 4c, 9d ]

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: AQ btn vs SB

Ak donka callam, ak cekira cb i bluffcatcham... Neki postflop read bi bio vazniji.
ugl. bluffcatcham ak je totalni spew

00

Re: AQ btn vs SB

A sa kolikim iznosom donka?

00

5

Re: AQ btn vs SB

Nemam postflop readova, villana sam imao na 20-30-ak handova al dovoljno za zakljucit da je fishy i spewy
@Alpha pod "bluffcatchat" mislis callat shove ako villan zgura na nas cbet jel?


Villan je donkao dosta slabo (0.55$ u 3$), i ja sam zgurao. Nez,  mislim da mi line nije skroz grozan, ali cini mi se da je bilo boljih rješenja mozda.

Ali generalno mi je zanimljiv spot na flopu vs takvog villana sa nasim handom i ovim bordom

____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.05
Big Blind: $0.10

MP ($10)
CO ($6.81)
BTN (HERO) ($11.77)
SB ($17.59)
BB ($23.68)
UTG ($10.69)

Dealt to BTN (HERO)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/QH.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AS.png

Preflop: (Pot is: $0.15)

UTG & MP & CO fold, BTN (HERO) raises to $0.35, SB raises to $0.6, BB folds, BTN (HERO) raises to $1.55, SB calls $0.95

Flop: (Pot is $3.2, 2 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/4C.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9D.png
SB bets $0.55, BTN (HERO) raises to $10.22 (All-In)

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: AQ btn vs SB

Napisao sam da bi cb (check back) ne cbet... ne zelim cbetat jer ce se sa random kartama mozda nagovorit na fold, dok ce te iste karte bluffat turn i river ak pokazem weakness na flopu.

00

Re: AQ btn vs SB

mislim da c/ship bas nema smisla,callat ce s pp-ovima a sve slabije bacit,ovako kad c/callamo dobro callamo i ako ima pp i zadrzavamo bluffove mu u range

00

Re: AQ btn vs SB

Ivan, mi smo IP smile

00

Re: AQ btn vs SB

big_smile da,al isto vrijedi sve

Zadnji popravljao ivan031 (25-03-2014 15:40:33)

00

10

Re: AQ btn vs SB

Ono sto je rekao AlphaScorpii. Check back ako checkira i bluff catch ako se board ne promijeni previse, ista stvar ako donka. Ovo sto si napravio je najgora opcija, sto si htio postici s allinom?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

11

Re: AQ btn vs SB

Tnx na odgovorima, slazemnse sa napisanim smile

@gmiko znam da nisam optimalno odigrao hand zato sam ga i postao big_smile ali ubiti taj line koji sam uzeo izgleda puno gore nego sto zapravo je po meni. Vs villanovog rangea i kad zguramo tu smo +EV tako da sam vjerojatno zato tako odigrao, pa nisam znao dal villan blefa turn ili ne, pa sam jos zakljucio da cu ga isplatit pol stacka i ako ne hittam A ili Q, a on je pogodio tu 9 ( ili ako pogodi turn) itd itd.
Ali slazem se da sam trebao puno bolje odigrat, ali zanimljiv mi je spot

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: AQ btn vs SB

Tonac napisao:

Vs villanovog rangea i kad zguramo tu smo +EV tako da sam vjerojatno zato tako odigrao

Mislim da smo tu +EV samo ako nas calla sa cijelim rangeom... znaci tipa s TJs.

10

13

Re: AQ btn vs SB

Da budemo + EV Villan mora foldat na shove oko 70% vremena ako se ne varam da play bude sam po sebi +EV. Ali i kad nas calla mi imamo nekog equitya.
Na to sam mislio kad sam rekao da play izgleda gore nego sto je, jer villan po meni na flopu ima jos uvijek any 2, tako da ce foldat sav svoj zrak koji mu cini vecinu rangea, i ako ima bar priblizno 70% zraka play je +EV.

when you feel like quitting think about why you started..
00

14

Re: AQ btn vs SB

3betao je (i to min sto je zabrinjavajuce), callao 4bet OOP i onda donkao na flopu. Daleko je to od any two, a kad shoveas izoliras se protiv rangea koji te beata, dakle nece foldat ni jedan slabiji hand od tvojeg (calla any pair i AK high sigurno, te 9x ofc), a folda sve slabije (ne znam dal donk/calla s AT/AJ). Sumnjam da ce to ispast 70% foldova, znaci da ispravno mozes shipati any two sto mi se ne cini moguce.

A razlog zast si shipao ti ne stima smile, znaci ak ima 9x izgubio si stack ionako sa shoveom, a s obzirom da min3beta i mindonkbeta cak i ako ima 9x vjerojatno ce ti ostat pol stacka jer ne zna sajzat betove. I ne brini se dal ce pokupit nesto na turnu, ima maksimalno 6 outova od kojih su mu neki mozda i dirty, a i ti imas outove protiv njegovih parova koji ti callaju shove.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

15

Re: AQ btn vs SB

Iskreno ja sam ga stavio na any 2 obzirom na dotadasnju igru, ali lako moguće da grijesim jel. A napisao sam cca zasto sam shipao i sto mi je proslo kroz glavu, al jbga mogao sam bolje odigrat slazem se. Ugl  zadovoljan sam sa komentarima i da  malo sam ga usrao sa tim shoveom ali eto

when you feel like quitting think about why you started..
10

Re: AQ btn vs SB

Ja bih na njegov donk betao 2.50$ i očekivao da folda jer mi je čudan tako mali donk bet. 

Ako nastavi dalje odustajem od henda ali na tom limitu i sa takvim donk betom znaju dovoljno često foldati kada nalete na rejz. Ako nastavi onda odustajem od henda osim ako naleti A ili Q, onda shipam.

Eto, daleko sam ja od raznih matematičkih analiza, mislim da to nije potrebno na NL10  big_smile

00

Re: AQ btn vs SB

Imate dobar showdown value i karte na koje će on nastavit bluffat ak padnu... čemu raise? Mičete njegove bluffove i ostavljate mu u rangeu sve što vas beata.

00

Re: AQ btn vs SB

Možda sam u krivu ali ne želim mu jeftino dati kartu na turnu i želim što prije završiti hend dok mislim da sam u prednosti.

Sigurno bih ponekad i samo callao. Ali u manjem broju slučajeva.

00

19

Re: AQ btn vs SB

U krivu si smile
Nije poanta zavrsiti hand sto prije nego izvuci sto vise iz slabijeg handa. Rejzom turnas u bluff hand s kojim si mogao izvuci jos valuea.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: AQ btn vs SB

A mamicu mu, nikako da skužim koji je dobar play.  smile

Možda sam pod utjecajem jer loše runam na NL4 i kada ih navlačim sa boljim hendom oni uvijek dobiju bolji hend na turnu ili riveru.
Sad mi je filozofija, dok imam dobar hend betam i ne dam im da se poboljšaju. Pogotovo ako se radi samo o jednom paru. Valjda sam istraumatiziran  big_smile

00

21

Re: AQ btn vs SB

Baphomet napisao:

Sad mi je filozofija, dok imam dobar hend betam i ne dam im da se poboljšaju. Pogotovo ako se radi samo o jednom paru. Valjda sam istraumatiziran  big_smile

Ovo je u globalu dobra filozofija, ali samo dokle villan ima slabijih handova u rangeu sa kojima calla (recimo flop je AA2r a ti imas KK, ako betas calla te samo jaci hand i folda sve slabije od tvojeg). Tako da kad betas a calla te samo jaci hand, znaci da betas za blef a ne za value, a nekad je steta pretvorit hand u blef ako si moga zaradit vise da si ga odigrao za value.

U ovom konkretnom slucaju lose je raise/foldat, jer raisom izbacujes sve villanove handove od kojih si jaci, znaci ako raisas villan ce nastavit sa 22-TT, 9x, i random 4x (i sa tim handovima najvjerojatnije otic all-in jer ce mu bit tresko odigrat t i r, osim sa 9x handovima), a foldat sve slabije handve od kojim smo mozda mogli izvuc koji dolar kasnije. A foldom se odrices svog equtya kojeg imas sa AQ (sto je oko 20% ako villan ima 77 npr). Tako da ukratko ja bi radije raise/callao nego raise/foldao.

Ja sam bio zgurao flop za semi-blef recimo, samo sto sam vjerojatno malo precijenio svoj FE. I mogao sam izabrat bolji line (odnosno call) jer bi mozda izvukao nesto valuea na t ili r, i ne bi izgubio toliko ako villan ima 9x ili ako ima pp a ja missam..

Zadnji popravljao Tonac (28-03-2014 15:31:13)

when you feel like quitting think about why you started..
00