Tema: Živjeti od pokera - yes or no?

Pozdrav...Čitam zadnje vrijeme dosta intervju sa top igračima i vecina njih ili ne igra puno ili radi full time neki drugi posao ili rade samo coaching....Pa me zanima kaj se promijenilo? Jel se može danas (i ubuduće) živjeti igrajući samo poker (husng hypers)??
Kakvi su to sad carteli i te fore?

00

Re: Živjeti od pokera - yes or no?

Može se živjeti od pokera, ali je i jako stresno i na večim limita dosta vremena oduzima čekanje protivnika.
Na večim limitima (mislim da 25/50+ cash) sjediš za stolovima i čekaš da ti netko dodje i možda dnevno odigraš 1h, a bio si cijelo vrijeme za kompom. A za to vrijeme ti valjda i padaju ideje za biznis, pa su tako svi pro-ovi odlučili i ostvariti te ideje kad novaca imaju...

Po meni je najbolje napravili lovu za budučnost (a ne ko večina, i ja tu spadam, igramo taman tolko kolko nam treba za preživjeti, ili pak trošimo sve što zaradimo na gluposti), i onda odlučiti što i kako dalje.

20

Re: Živjeti od pokera - yes or no?

Pozdrav!

Živjeti od hyper husng u hr mozes vec na 15s, ako ih beatas naravno big_smile
ROI od 3% na 15s je vrlo lako ostvariv jer je 90%+ igraca na tim limitima vrlo lose i ako si das malo truda i rada na svojoj igri tih 3% je lako ostvarivo. I recimo da ih odigras 3000 mjesecno to bi bilo oko 1300$ samo profita, bez RB. Sto je iznos veci dosta veci od realne prosjecne place u hr.  Teoretski se moze zivjet i ako igras 7s hypere. Na 30s se za nase prilike vec moze zaradit lijepa lova za nase prilike.. Jedan kolega je prosli mjesec samo na 30s hyperima imao profit od 10k$ bez RB tongue
Sve ovisi koji su tvoji ciljevi i mogucnosti i sto zelis.. Grindanje hypera zna bit vrlo stresno, downswing od 100 BI ispod EV-a je sasvim normalna stvar, kao i 30bi ispod EV-a u jednom danu.. a to ako nisi mentalno jak zna bit gadno.

Carteli vise ne postoje tongue sad postoje "divizije" koje pocinju od limita od 60$. Za ući u "diviziju" moras ostvariti određene uvjete. tj. beatati regulare kroz određeni sample.
$60’s
3200 games = -1.00% ev
4800 games = -1.28% ev
6400 games = -1.43% ev
8000 games = -1.55% ev

10

Re: Živjeti od pokera - yes or no?

joker_smile napisao:

Pozdrav!

Živjeti od hyper husng u hr mozes vec na 15s, ako ih beatas naravno big_smile
ROI od 3% na 15s je vrlo lako ostvariv jer je 90%+ igraca na tim limitima vrlo lose i ako si das malo truda i rada na svojoj igri tih 3% je lako ostvarivo. I recimo da ih odigras 3000 mjesecno to bi bilo oko 1300$ samo profita, bez RB. Sto je iznos veci dosta veci od realne prosjecne place u hr.  Teoretski se moze zivjet i ako igras 7s hypere. Na 30s se za nase prilike vec moze zaradit lijepa lova za nase prilike.. Jedan kolega je prosli mjesec samo na 30s hyperima imao profit od 10k$ bez RB tongue
Sve ovisi koji su tvoji ciljevi i mogucnosti i sto zelis.. Grindanje hypera zna bit vrlo stresno, downswing od 100 BI ispod EV-a je sasvim normalna stvar, kao i 30bi ispod EV-a u jednom danu.. a to ako nisi mentalno jak zna bit gadno.

Carteli vise ne postoje tongue sad postoje "divizije" koje pocinju od limita od 60$. Za ući u "diviziju" moras ostvariti određene uvjete. tj. beatati regulare kroz određeni sample.
$60’s
3200 games = -1.00% ev
4800 games = -1.28% ev
6400 games = -1.43% ev
8000 games = -1.55% ev

Nije problem uložiti trud i vrijeme. Nego sam skeptičan tj. imam osjećaj da nas iz dana u dan ima sve više koji ulažu trud, uče, čitaju, gledaju videa, plačaju coacheve itd... Nije kao prije 5,6 godina kad su tadašnji regovi doslovce printali novce..
Zato i imam osjećaj da oni danas i ne igraju previše, jer na njihovim limitima ima previše regova a premalo fisheva...

1300$ naravno nije mali novaca, pogoovo kak si rekao za naše prilike, alli opet jel se smije sanjati nešto više? koliko su realne zarade od $6k, $7k, ....mjesečno? koliko je realno danas sanjati i planirati ostvariti SNE?

koliko taj tvoj prijatalj igra sati dnevno? pretpostavljam da multitablea...

00

Re: Živjeti od pokera - yes or no?

Istina je da je danas igra dosta teža nego prije 5-6 godina. Danas dobar reg na 30s sa znanjem kojeg ima bi prije 5 godina bez problema mogao igrati limite od 300$+...
ALI  i danas se može lijepa lova zaradit za onog tko uloži u to dosta vremena i truda...
Fiševa i danas ima sasvim dovoljno i uvijek će ih biti, kao i  loših regova...
Teže je nego što je bilo prije doći do limita gdje su realne mjesečne zarade 6-7k$ a to bi bilo na limitima od 60-100$, ali nije nemoguće.

Ovo što sam u prošlom postu napisao za prijatelja je naravno nerealno za očekivati, jer kao prvo on je jedan od najboljih regulara na 30s, i bio je nešto sitno iznad EV-a.  Obično mjesečno zarađuje oko 5k$. A igra 2-3 stola, 8 sati dnevno, 5 dana tjedno.

Dali već igraš hypere (koje limite) ili tek planiraš početi?

00

Re: Živjeti od pokera - yes or no?

igram trenutno $2.25
450 mečeva
ROI 7%
56.1% pobjeda

00

Re: Živjeti od pokera - yes or no?

Ja se slažem sa robom. Ja isto više manje igram radi nekih ideja u budućnosti. Ne znam koliko se satnice postižu u tim SNG jer sam ja tu totalni fish, ali recimo NL100 se relativno solidno postiže 40$/h što bi vjerojatno i rezultiralo tim 6-7k$ ukoliko igraš dovoljno.
Poker je trenutačno u padu to je istina primarno zato jer je konkurencija kao svugdje u svijetu postala jača, ali i broj novih priljeva se smanjio. Edge-evi su i dalje dovoljno veliki da se može solidno zaraditi(relativan termin), ali ono zašto su jako veliki broj prijašnjih zvijezda odustala(s kojima sam ja osobno pričao, a da su igrali do NL5k) jest da sam novac nakon određene razina više nije dovoljna motivacija, a vrlo lako ispadneš iz kruga/počenš zaostajati pogotovo na višim limitima.
Zato ljudi za dobrobit poker ekonomije držimo palčeve da žena osvojio WSOP Main Event! big_smile

10