Tema: podstanarstvo

Planiram se preselit što prije da mogu igrat poker full time pošto mi roditelji to neće dopustit. Prijatelj mi je reko da najmodavci traže dokaz o zaposlenju, al pretpostavljam samo dio njih prema tom što sam pročito na forumu, a ionak traže polog da se osiguraju. Kakva su vaša iskustva/savjeti?
Jel želi neko cimera u Zagrebu il negdje blizu? Možda bi pristo i negdje drugdje, al moram prvo vidjet opcije.

00

Re: podstanarstvo

večinom traže jednu najamninu unaprijed. To je kao da se osiguraju. Pitaju obično čime se baviš, ali ne traže nikakve dokaze.

00

Re: podstanarstvo

imas pm

00

Re: podstanarstvo

Rijetko kad se traži dokaz o zaposlenju. Ulaskom u stan se plaća polog, obično u visini 1 mjesečne najamnine, a ako je noviji i malo skuplje uređen, zna biti i nešto više. On se vraća izlaskom iz stana, ako su režije sve plaćene i ništa nije uništeno.  Znači 1. put kad plaćaš imaš trošak u visini cca 2 najamnine(1. mjesec stana+polog), nadalje normalno 1 mjesecna najamnina.
Ne znam sta igras, al iskalkuliraj si dobro troškove solo života(stan, režije, hrana, kućne potrepštine) jer nisu zanemariv trošak, pogotovo ako dosad nisi sam živio i ne znaš kolko će ti biti ti ekstra izdaci mjesečno.

00

Re: podstanarstvo

stalkerpro napisao:

Rijetko kad se traži dokaz o zaposlenju. Ulaskom u stan se plaća polog, obično u visini 1 mjesečne najamnine, a ako je noviji i malo skuplje uređen, zna biti i nešto više. On se vraća izlaskom iz stana, ako su režije sve plaćene i ništa nije uništeno.  Znači 1. put kad plaćaš imaš trošak u visini cca 2 najamnine(1. mjesec stana+polog), nadalje normalno 1 mjesecna najamnina.
Ne znam sta igras, al iskalkuliraj si dobro troškove solo života(stan, režije, hrana, kućne potrepštine) jer nisu zanemariv trošak, pogotovo ako dosad nisi sam živio i ne znaš kolko će ti biti ti ekstra izdaci mjesečno.

Naravno, ako trazis stan preko agencije onda na to tribas dodat i agencijsku proviziju koja se uglavnom krece oko 1 mjesecne najamnine. Tako da u nekim situacijama pocetni trosak iznosi 3 najamnine wink

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: podstanarstvo

Mene nisu tražili nikakav dokaz o zaposlenju, a rekao sam da radim preko interneta za neku stranu firmu... tak neš. Al općenito me najmodavci slabo "kontroliraju", niti dolaze gledat u kakvom je stanju stan itd.
Također ovo što je stalker rekao... dobro si zračunaj troškove života.

00

7

Re: podstanarstvo

Tnx na savjetima

@AlphaScorpii 
Kolko otprilike mjesečno trošiš na prehranu i suplemente?

00

Re: podstanarstvo

rzei napisao:

@AlphaScorpii 
Kolko otprilike mjesečno trošiš na prehranu i suplemente?

Nisam nikad računao i ne pratim baš kolko trošim, al rekao bi ~3k ukupno... full zdravo se hranim tako da mi je hrana svakako skuplja od prosjeka. Al opet, vani ne jedem i ne junkam baš pa tu uštedim.

EDIT:

Sad si me potaknuo pa malo računam... moguće da je i manje.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (21-08-2014 20:31:58)

00

Re: podstanarstvo

rzei napisao:

Tnx na savjetima

@AlphaScorpii 
Kolko otprilike mjesečno trošiš na prehranu i suplemente?

Ne hranim se tolko zdravo ko mr. Alpha, ali jučer sam si računao da mi dan ispadne 50kn cca samo prehrana, od toga je 20kn ručak, a ostalo dodaci i ostala hrana, npr. whey, posni, povrće, riža, omega3, jaja, kreatin  bla bla... Tako da mislim da sa 2000kn max možeš proći mjesec, vjerojatno i manje. Konkreno mi na dodatke ode cca 500kn, ostalo je izvorna hrana.Treba računati da netko ko pazi s prehranom neće piti sokove, jesti sendviče po vani i sl i tu se sigurno uštedi 500ak kn na mjesečnoj bazi.

00

Re: podstanarstvo

zamorano11 napisao:

Naravno, ako trazis stan preko agencije onda na to tribas dodat i agencijsku proviziju koja se uglavnom krece oko 1 mjesecne najamnine. Tako da u nekim situacijama pocetni trosak iznosi 3 najamnine wink

Yep...zato si sam nađeš stan, a ne preko agencije, to je bacanje novaca. Rdije si uzmem 10 sati vremena i nađem sam stan nego nekome dati 250,300€ za ništa.

00

Re: podstanarstvo

Ili kao ja.. nađeš neke zgrade koje te zanimaju i naljepiš oglas po zgradama da tražiš stan big_smile.

10

12

Re: podstanarstvo

nije 50kn malo premalo za cjelokupnu dnevnu zdravu preharnu?

on: nije da postoje oglasnici poput njuškala i sl. koji ne naplaćuju ništa  big_smile
bar danas nije problem pronać stan

Zadnji popravljao zviko (21-08-2014 21:45:33)

00

Re: podstanarstvo

zviko napisao:

nije 50kn malo premalo za cjelokupnu dnevnu zdravu preharnu?

on: nije da postoje oglasnici poput njuškala i sl. koji ne naplaćuju ništa  big_smile

9h, ujutro whey mjerica-3,5kn
11h, voće                        -5kn
13h, 5 jaja + povrće       -10kn
15h, whey mjerica         -3,5kn
trening
17h, whey mjerica         -3,5kn
18h, meso +riža, salata -20kn recimo
21h- 250g posni              -5kn

To je okvirno prehrana u danu cca50kn i recimo omega3, vitamini, leucin, kreatin itd...10kn dnevno, recimo 60kn dan. Al treba kupovat meso, jaja i sl na akcijama, dost se uštedi. Na mesu se može i 30+% uštedit, a meso je najveći trošak.

00

Re: podstanarstvo

zviko napisao:

nije 50kn malo premalo za cjelokupnu dnevnu zdravu preharnu?

Kad jedeš 1500kcal kao stalker, nije big_smiletongue.

00

Re: podstanarstvo

AlphaScorpii napisao:
zviko napisao:

nije 50kn malo premalo za cjelokupnu dnevnu zdravu preharnu?

Kad jedeš 1500kcal kao stalker, nije big_smiletongue.

a ak misliš jest 3000 ko ovaj gore, nebu ti ni nl100 dosta

20

16

Re: podstanarstvo

Trebo bi prvo masu odradit. Problem je kaj teško dobivam kile pa se moram trpat hranom što baš i ne volim tak da vjerojatno neće dugo trajat

00

17

Re: podstanarstvo

stalkerpro napisao:
zviko napisao:

nije 50kn malo premalo za cjelokupnu dnevnu zdravu preharnu?

on: nije da postoje oglasnici poput njuškala i sl. koji ne naplaćuju ništa  big_smile

9h, ujutro whey mjerica-3,5kn
11h, voće                        -5kn
13h, 5 jaja + povrće       -10kn
15h, whey mjerica         -3,5kn
trening
17h, whey mjerica         -3,5kn
18h, meso +riža, salata -20kn recimo
21h- 250g posni              -5kn

To je okvirno prehrana u danu cca50kn i recimo omega3, vitamini, leucin, kreatin itd...10kn dnevno, recimo 60kn dan. Al treba kupovat meso, jaja i sl na akcijama, dost se uštedi. Na mesu se može i 30+% uštedit, a meso je najveći trošak.

kolko kila imaš? pod trening pretpostavljam teretana?
iskreno ja ovo vidim i prvo šta mi padne na pamet je da cu bit gladan cijeli dan osim negdje od 18 do 20h (s tim da bas ne jedem posni pa ne znam kolko se mozes najest od njega)  big_smile
koliko otprilike grama proteina ti je mjerica i koje proteine koristis?

10

Re: podstanarstvo

zviko napisao:

nije 50kn malo premalo za cjelokupnu dnevnu zdravu preharnu?

on: nije da postoje oglasnici poput njuškala i sl. koji ne naplaćuju ništa  big_smile
bar danas nije problem pronać stan

ne znan kako je u mistima di vi zivite, ali za porducje splita postoji oko 1000 oglasa, od cega je manje od 1 posto neki koji nije preko agencije

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

19

Re: podstanarstvo

zamorano11 napisao:
zviko napisao:

nije 50kn malo premalo za cjelokupnu dnevnu zdravu preharnu?

on: nije da postoje oglasnici poput njuškala i sl. koji ne naplaćuju ništa  big_smile
bar danas nije problem pronać stan

ne znan kako je u mistima di vi zivite, ali za porducje splita postoji oko 1000 oglasa, od cega je manje od 1 posto neki koji nije preko agencije

ja sam iz zagreba i bas sam isao malo pogledat po njuskalu i stvarno je na vrhu popisu vecina preko neke agencije, ali cim uzmes ove sa manjom cijenom npr prvih dvadesetak mislim ni jedan nisam vidio da je preko agencije

00

Re: podstanarstvo

zviko napisao:

kolko kila imaš? pod trening pretpostavljam teretana?
iskreno ja ovo vidim i prvo šta mi padne na pamet je da cu bit gladan cijeli dan osim negdje od 18 do 20h (s tim da bas ne jedem posni pa ne znam kolko se mozes najest od njega)  big_smile
koliko otprilike grama proteina ti je mjerica i koje proteine koristis?

nastavljam na pm da ne spamam

00

21

Re: podstanarstvo

Da ne otvaram novu temu jer trazim slicno...

Ako netko isto trazi cimera ili iznajmljuje stan -> PM   (našao sam trenutni smještaj u Zg, ali nisam sasvim zadovoljan)

00