Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Svaka čast GL dalje

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mNwPyKMHnSc[/youtube]

Zadnji popravljao ivica5261 (14-08-2014 14:24:44)

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Pozz ljudi,

Nakon odmora vrijeme je da se ovaj projekt nastavi. Iako sam uživao u zabavi, ribama, školjkama i ostalim delikatesama nekako vuče mene natrag na rad. Imam osjećaj kao da bježim u radoholičare. big_smile  tongue

Ali dobro ukratko, 2 dana su iza mene. Jedan s dobrim runom, a drugi sa nešto lošijim. Nekako mi na NL1k ne ide, svi neki setup, cooleri i sl. Ali dobro ne mogu svugdje i vječito runnati hot.

Prije nego završim ovaj vrlo kratki update, da vas pitam jel ima tko od vas žešćih problema sa HM od zadnjeg update-a. Meni je užasssss. Svakih 10-15 min se zamrzne, a skupa s njim HUD. I svaki put gasi preko Task Manager-a, pa taman namjestim HUD kako treba na stolovima i eto ti ga na za  opet sve isponova. Trebalo mi je doslovno skoro 30 min da uspijem uslikati ove dvije slike. Ne znam koliko sam ga puta za to morao restartati. Jel meni vrijeme za kupiti novi komp ili nisam jedini s tim problemom?

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/100k-250k/Days%20194-195/Session_zps1e64ac51.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/100k-250k/Days%20194-195/Graph_zps63d921d5.png

TOTAL CHALLENGE: 103 839.06$(POSLJEDNJI UPDATE) + 2 821.96$(WINNINGS 2 DANA)  = 106 661.02$ / 250 000$

Sljedeći update nakon vikenda.

@rounder1984
Može čim riješim problem sa HM. Još tabse za  po pozicijama bi uspio uslikati, ali po limitima bi ga ne znam koliko puta trebao restartati, a još min 30min ostati budan mi se iskreno ne da. Ako zaboravim podsjetime.

@proker1 
Hahaha, Hans The Shark. Za nekog tako za nekog Hans The Fish. Hvala!;)  big_smile

@ivica5261
Prejeben tip!

Zadnji popravljao HansTheGreat (30-08-2014 01:51:37)

40

303

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Napravio sam account samo da dam savjet onima koje je HansTheGreat-ov post motiviro i koji planiraju ostvariti slične rezultate. Prvo bi čestito Hansu. Stvarno impresivno. Ja sam igro poker 6 godina profesionalno (samo online) i svake godine sam imao isti cilj kao tvoj i nisam uspio. Ove godne sam presto igrat i ne namjeravam se vise vraćati. Iako i dalje nekad posjetim ovaj forum.

Razlog zašto velika većina kao ja ne uspiju ostvariti neke veće rezultate u pokeru leži upravo u ovom Hansovom odgovoru "Gdje je granica? Hmm...vjerojatno kad više ne bude bilo ljubavi prema pokeru." To je ključ uspjeha. Poker je jedan užasno mentalno zahtjevan posao i ako ga ne volite igrati male su šanse ili gotovo nikakve da ćete ostvariti neke veće rezultate. Gotovo svi koji su zaradili veću zaradu u pokeru imaju jedno zajedničko - vole igrati poker. Kad nešto volite onda vam nije teško uložiti puno vremena u to. Igrate 8+ sati dnevno, sanjate o pokeru, jednostavno ste u tome 100%. I nije ni čudo da onda dolaze rezultati.

Ja sam poker igrao samo i isključivo zbog novca. Iako sam zaradio solidan iznos opet gledam na te godine zivota kao potraćene. Volio bi da sam presto puno ranije. I to je ono što savjetujem svima koji su motivirani ovim Hansovim postom. Pogledajte svoju "poker karijeru" i razmislite gdje ste i gdje želite biti. Ako igrate već neko dulje vrijeme i vidite da rezultati nisu tu onda vam cilj treba biti da izađete što prije iz pokera.

Poker za mnoge može postati zamka iz koje je teško izać. Doći ćete u situaciju gdje zapravo ne idete u nikakvom smjeru dugoročno ali se osjećate ugodno. Jako je lako bit lijen u pokeru pogotovo u zemlji gdje je niži standard života kao u hrvatskoj. Odigrate tih par sati, zarađujete više od prosječnog hrvata, imate slobodan dan/godišnji kad god poželite. Zvuči kao posao iz snova. Ali ono što zaboravljate je da biti prosječan u bilo kojem poslu nije dobro, pogotovo ne u pokeru, jer poker postaje sve teži svake godine. Vi ćete za istu satnicu u pokeru koju sad zarađujete morati puno više truda ulagati za 2-3 godine.

I onda će doći dan kad ćete htjeti prestati poker jer omjer uloženo/dobiveno vam ne ide više u korist. To je ona zamka o kojoj govorim. Upravo ste proveli 5+ godina živeći ugodno i sad se pokušavate vratiti u normalan svijet. I onda shvatite da ćete posao jako teško naći sa tolikom rupom u životopisu. Definitivno vam se ne rade slabo plaćeni poslovi pogotovo ako ste zarađival daleko iznad hrvatske prosječne plaće. Poker je jedino iskustvo koje imate. Ja nisam nikada ni namjeravao raditi za nekoga drugoga pa meni nije bilo toliko teško kad sam prestao igrati, ali mislim da će mnogima bidi puno teže kad jednog dana prestanu igrati.

Da skratim ovaj predugi post. Gledajte poker kao nešto kratkoročno (čast iznimkama). Nemojte da vam bude ugodno u pokeru, jer dok vi ne učite u pokero netko drugi radi, što znači da ćete ostati bez posla kroz par godina ako se previše opustite. Bit prosječan u pokeru ne vodi apsolutno nigdje. Jer ako vi nemate kroz 10 godina igre ušteđenu pozamašnu svotu onda što imate? Ako igrate već par godina i nemate dobre rezultate onda gledajte prema izlazu. Jer ja vam kažem, povratak u normalan svijet će bit šok za mnoge.

Kvaliteta igrača se samo u ovih 6 godina koliko sam ja igro neopisivo promjenila. Ko zna na kojoj će razini bit za 5-10 godina. Imajte to na umu. Nemožete garantirati kakva će vam zarada biti u budućnosti bez obzira na sadašnje rezultate. Zato vaš pristup igri mora biti trud i rad i da izvučete što više $ moguće iz pokera, i onda krenete na veće i bolje stvari.

Zadnji popravljao Unknown (22-08-2014 12:08:58)

51

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Neda mi se kvotat cijeli tekst... sa nekim stvarima se slažem, sa nekima ne, ali ovo moram kvotat:


Unknown napisao:

Gledajte poker kao nešto kratkoročno...

Neznam kako netko tko je igrao poker profesionalno 6 godina može dati tako loš savijet.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (22-08-2014 12:28:32)

00

305

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

@Hans, sorry na spamanju.
@Unknown, neznam tko si i kakve si uspjehe/neuspjehe imao - ali ti je ovo vrlo kvalitetan i više manje istinit post. Treba jako dobro razmislit prije nego što se čovjek opredjeli za "poker život", nije to nikakva odluka tipa ono "ajmo probat, pa šta bude" već zbilja treba dobro razmislit jer je po meni to jedna od većih odluka u životu.

EDIT: Slažem se i sa Alphom za ovo šta je quotao, tko god ima namjeru to tako gledat i gleda onda svakako i nemože ostvarit neki uspjeh /karijeru u pokeru.

Zadnji popravljao Angelus (22-08-2014 12:32:44)

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Kao nigdje, ni u ovom slučaju nije dobro generalizirati... poker igrači se razlikuju. Nije isto jel netko igra NL25-50 8h dnevno, zarađuje dovoljno za živjet sam (8000kn recimo) i netko tko redovito zarađuje 30k+ kn mjesečno uz manje od 5h igre dnevno. Mislim da je za ovog drugog opredjelit se za poker život prilično jednostavna i logična odluka (posebno za nas hrvate koji nemamo baš izbora kvalitetnih, dobro plaćenih poslova).

Zadnji popravljao AlphaScorpii (22-08-2014 12:39:46)

10

307

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

AlphaScorpii napisao:

Neda mi se kvotat cijeli tekst... sa nekim stvarima se slažem, sa nekima ne, ali ovo moram kvotat:


Unknown napisao:

Gledajte poker kao nešto kratkoročno...

Neznam kako netko tko je igrao poker profesionalno 6 godina može dati tako loš savijet.


AlphaScorpii napisao:

Neda mi se kvotat cijeli tekst... sa nekim stvarima se slažem, sa nekima ne, ali ovo moram kvotat:


Unknown napisao:

Gledajte poker kao nešto kratkoročno...

Neznam kako netko tko je igrao poker profesionalno 6 godina može dati tako loš savijet.

Vjerojatno si me krivo shvatio. Pod kratkoročno mislim, krenut poker sa ciljem da zaradiš neku određenu svotu u ~3 godine i onda prestaneš i kreneš u veće lukrativnije stvari. To je bio moj cilj kad sam počeo prije 6 godina, ali oduljilo se.

Ali znam u čemu je problem, sad će većina uspoređivati poker sa hrvatskim plaćama. Normalno, poker je fenomenalna opcija ako ti je jedini izbor igrati poker ili zaposliti se tu negdje u hrvatskoj znajući da ti je 10k kn plafon. Ja smatram da je netko tko je dovoljno pametan zaraditi $100k godišnje na pokeru dovoljno pametan da zaradi taj iznos radeći nešto drugo. Što ako ti je opcija naučiti programirati, i raditi software/aplikacije, da li misliš je li to bolja opcija možda dugoročno od pokera? Što ako ti je opcija npr. igrati poker par godina, sa tim novcem završiti studij u inozemstvu i onda nastaviti raditi u nekoj državi sa većim standardom i zarađivati $50k+ godišnje.

I naravno ako netko zarađuje 30k kn mjesečno na pokeru ne govorim da taj netko treba prestat taj isti čas. Nego da ima u glavi opcije izlaza jednog dana. Jer taj netko je dovoljno pametan da zaradi tih 30k u nečemu što ima puno sigurniju budućnost od pokera. I to je glavni problem kod pokera, to što je siva zona svugdje u svijetu. Nitko ne zna da li će poker uopće biti prisutan u 5-10 godina. Samo gledaj prošlost, vrati se par godina i vidi što je bilo u americi. Zabrane poker i što ćeš onda sa 0 godina iskustva u ničemu osim pokera i bez ušteđevine.

Uglavnom, samo govorim svima da gledaju na svoju budućnost. Da gledaju eventualne ili investicije/ili biznise koje mogu pokrenuti, dok igraju poker. I onda da se jednog dana maknu skroz iz pokera. Tako da ako jednog dana muzika prestane svirati da ste bez brige jer ste na vrijeme mislili na to. A ne da budeš u situaciji da odeš sa 30k kn na 0kn mjesečno.

00

308

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Unknown napisao:

Uglavnom, samo govorim svima da gledaju na svoju budućnost. Da gledaju eventualne ili investicije/ili biznise koje mogu pokrenuti, dok igraju poker. I onda da se jednog dana maknu skroz iz pokera. Tako da ako jednog dana muzika prestane svirati da ste bez brige jer ste na vrijeme mislili na to. A ne da budeš u situaciji da odeš sa 30k kn na 0kn mjesečno.

Ovo je jako bitno da, vrlo je bitno imat neku viziju i plan za budućnost. Poker je u svakom slučaju za neke mid-high stakes igrače vrlo vjerojatno puno bolja opcija nego trenutno radit negdje za 3-4k kn/mj, ali isto tako treba i pametno raspolagati/investirati te novce (bilo to osobna edukacija, neke nekretnine, biznis ili nešto osmo). Zanimljiva je ovdje rasprava, ako ste za da se otvori ova tema na drugom mjestu, da ne razj*bavamo projekt.

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Slobodno ljudi pišite dobra je to generalno rasprava i mislim da je svakako u neku ruku prikladna za ovaj projekt.

A sad bi i ja dao svoja razmišljanja. Generalno ima puno toga istinitog što je Uknown napisao. Kad sam bio u Pragu i upoznao Gordona i još neke bivše high stakes igrače jako me zanimalo zašto su ljudi koji su zarađivali +20k$ mjsečno odustali od toga. Apsolutno svi imaju jednu stvar zajedničko, a to da nakon određenog perioda novac ne predstavlja motivaciju. Tako im svejedno bilo hoće li zaraditi 20k ili 40k, a grindanje im se sve manje i manje dalo. Onda se dese ne neke stvari u privatnom životu ili se ulijene i opa, van si pokera što jer si zapeo za konkurencijom, što jer ga jednostavno ne možeš gledati više. Jednom je Alpha rekao da je poker kao ljubav, kad si zaljubljen sve je dobro, a poslije sve nešto ne valja. Iako je on to mislio na swingove, da se i u ovom slučaju lijepo preslikati. Nakon nekog vremena otkriješ da li je to ''prava'' ljubav ili samo privremena zaljubljenost. Vjerojatno slično kao u pravom braku bez ''prave'' ljubavi nema šanse da dugoročno ostaneš.

Ja još moram otkriti gdje sam. Činjenica ja moram otkriti gdje sam. Mislim putovanja su mi jedan od glavnih motivacija s kupa s još nekim privatnim ciljevima, ali uglavnom vidim poker kao odskočnu dasku. Bar sam ovo zadnje mislio, ali što više gore idem to mi je zanmiljivije. Tako da u konačnici morat ću si nešto uštedjeti, tako da ovo ulaganje usplatim, pa ću onda staviti svoju ''ljubav'' prema igri na kušnju igrajući više protiv regova i sl. jer ukoliko dugoročno mislim ostati u igri o je svakako najbolji način.

Druga stvar jest predanost, rad i disciplina. Pogotovo ovo zadnje jest nešto ljudima generalno fali. A da frend me zvao rađe idem na pivo. Sve to lijepo, ali generalno, kad je radno vrijeme je radno vrijeme, jer inače s poslom kao poker vrlo laka padaš u nekakvu zonu u koju svoj posao ne shvaćaš ozbiljno. Tipa poduzetnik si, a ponaša se kao student. Ili ono naše sutra ću, sve se to vrlo lako preokrene. Naravno kad živiš u još siromašnijim zemljama još jednostavnije padneš u ovakvu situaciju. Mislim nećeš se osiromašiti jer ne igraš nego nečeš izvući ono max, ''ono baš zarađujem''  s takvim pristupom, a u siromašnim zemljama još imaš kriva mjerila. Ja sam zapravo koliko toliko po tom pitanju pedantan, ali eto kao što se vidi u 6. mjsecu čim si dam oduška, rezultati i relativno lako niz brdo. Ali dobro, treba i takvih mjeseca.

Ja sam zapravo otvoren i da jednog dana radim normalan posao.Bitno je da ga volim radim. Da ne ustajem svako jutro s grčem, kao da idem na streljanu, a ne na posao. A što se tiče životopisa sa poslodavcima ja sam se malo informirao. Sastao sam se s bratić od stare koji je vlasnik multinacionalne kompanije i pitao ga kako da uklopim svoje planove, a da životpis izgleda OK. Završiti predimplomski->''putovati''->diplomski. Time je stvar nešto ušminkana i ispada da ste ''up to date''. Također rekao je da  takvim životopisom sam primamljiviji mali i srednjim tvrtkama, a relativno odbojan korporacijama i velikim tvrtkama. Ali naravno godine isto igraju ulogu.

Sve u svemu, definitivno bi trebalo dalje gledati od pokera. To i ja u konačnici radim koliko god uživam u njemu. Ispričam se na dugom postu.

P.S. Roba ako imaš vremena možeš i ti s nama podijeliti svoja razmišljanja s obzirom da si u međuvremenu jedan od veterana.

20

310

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Ja volim poker. Kad ne igram dva tri dana već mi fali. Ali ne volim kad moram grindati puno. Najljepše mi je kad mogu igrati 2-3h dnevno.

Iako se može desiti nekakav black friday i kod nas, ja se ne brinem previše za to. Uvijek će postojati opcije ili preseljenje ili live igra. Ali svakako bi bilo dobro imati nešto ušteđevine kojom se kasnije može otvoriti biznis ili živjeti od toga.

Ne slažem se da će pokeraš moći imati upješan biznis jer poker i biznis su dvije totalno različite stvari.

HansTheGreat napisao:

Druga stvar jest predanost, rad i disciplina.

Ovo mislim da 90% pokeraša nema (večina koji igraju microse). I zbog toga ne mogu otići na veće stejkse i zato ti (unknown) nisi uspio u pokeru.
Uz te tri kvalitete ne samo da će uspjeti u pokeru, već i kasnije (ili sada) u životu.

10

311

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

neznam koliko je vas bilo na forumu i koliko vas se sjeca kad sam ja pokrenuo jednu temu prije nekoliko godina vezanu uz to dali da postanem pro ili zavrsim faks, bila je rasprava na 6-7 strana sta bi trebao napravit
uglavnom ovako je to nekako kod mene ispalo, prebacio sam se na visu kao zavrsit cu to trebao sam 7-8 ispita dat a nekako me bas krenulo u to vrijeme na pokeru, u meduvremenu su me izbacili s faksa tako da nisam imao drugog izbora.

sve je to bilo divno i krasno ali sam imao sve manje i manje volje za gledanje videa,reviewanje handova a drugi su postajali sve bolji i bolji.. kao i u slucaju unknowna igrao sam poker iskljucivo zbog novca ...

prosle godine kada sam vidio kamo to sve vodi sam odlucio upisati faks ponovno (privatni) jer mislim da nisam u stanju opet gubit zivce i vrijeme na drzavnom.
kupio sam si auto i sve ostalo sta sam zelio.. a trenutno igram samo kad mi se da i moram priznat da mi je ovo bio takav odmor od kada sam prestao igrat svaki dan,kada zavrsim faks ako nadem posao planiram igrat poker iskljucivo kao hobi i pretpostavljam da ce se tad vratit ljubav prema pokeru jer vise nece biti stresa od svakodnevnog igranja

oni koji pokusavaju kopirat  hansa od njih vjerujem da niko nece uspjet ,iskreno mislio sam da ni hans nece uspjet al on je eto valjda 1 od 1000 koji ima beskonacno volje i ljubavi prema pokeru da napravi ovo sto je napravio i to u danasnje vrijeme gdje prakticki mos fisheve jedva nac u lobbyu i to nakraju nebudu oni fishevi od prije par godina kaj doniraju nego cak i oni nesto znaju i zato je ovo ogroman uspjeh..

kao sto bi se dalo iscitat slazem se s vecinom toga sto je unknown napisao ali svatko od nas je drugaciji

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

312

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

puki86 napisao:

a trenutno igram samo kad mi se da i moram priznat da mi je ovo bio takav odmor od kada sam prestao igrat svaki dan

S ovime se slažem, koliko god da lova može bit velika i izvrsno nas privlačit igri - tako i obrnuto, kad te pere downswing a "moraš" odgrindat 6-8h dnevno baš i nije lijep osjećaj. Ljudi koji ne igraju poker ni ne znaju koliko to velik stres može napravit za ljude koji žele nešto postić u poker svijetu.

puki86 napisao:

iskreno mislio sam da ni hans nece uspjet al on je eto valjda 1 od 1000

Malo je glupo da bilo kog obeshrabrujete ovdje, tu smo da si jedan drugom pomažemo i motiviramo. Kako god bilo da bilo, s brojem postotka "uspješnih" pokeraša se slažem, a također i tim da će kroz 2-5-10 godina bit vrlo vjerojatno i toliko puta teže. Zato treba vrlo dobro osmislit plan za budućnost i po mom mišljenju ove novce koje sad "olako" zarađuje itko od nas putem pokera pametno iskoristit.

00

313

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

nisam to napisao da bi obeshrabrio nekoga, mislim da je to realno jer da je lako bilo bi vec ovakvih thredova a nije bilo niti jednog kojeg se ja sjecam odkad sam regan na forum a mislim da je dosta ljudi proslo kroz ovaj forum a poker je sve tezi i sve ce biti teze napraviti ovo sto je on napravio, cini mi se da sam procitao negdje da je igrao 8h dnevno, mozda sam krivo zapamtio al neka je jos 1h trosio na hh to je 9 h dnevno
sad zamisli da moras svaki jebeni dan  9h razmisljat o pokeru i to znas ako odes van su subotu zapijes se, izgubis nedjelju, moras nadoknadit tih 9h

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

314

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Ma kužim ja tebe i dosta ti ima smisla sve što si rekao - ali samo kažem, da ne obeshrabrujemo momka kad već tako lijepo i marljivo radi na svom projektu/karijeri/životu kako god da nazvali to  smile

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

puki86 napisao:

nisam to napisao da bi obeshrabrio nekoga, mislim da je to realno jer da je lako bilo bi vec ovakvih thredova a nije bilo niti jednog kojeg se ja sjecam odkad sam regan na forum a mislim da je dosta ljudi proslo kroz ovaj forum a poker je sve tezi i sve ce biti teze napraviti ovo sto je on napravio, cini mi se da sam procitao negdje da je igrao 8h dnevno, mozda sam krivo zapamtio al neka je jos 1h trosio na hh to je 9 h dnevno
sad zamisli da moras svaki jebeni dan  9h razmisljat o pokeru i to znas ako odes van su subotu zapijes se, izgubis nedjelju, moras nadoknadit tih 9h



Nadam se da ti pričaš o NLH jer ovo da nema fisheva u lobbyu po meni je totalna nebuloza, naravno ne miješam se ako govoriš isključivo za NLH. Ja sam ga osobno prestao igrati jer nisam bio dovoljno dobar te sam se tražio u različitim varijantama pokera i to je trajalo godinu, čak dvije. Sada igram PLO uspješno već 3 godine i kad čujem da nema fiševa to mi je presmiješno. Igre su još uvijek toliko lagane da ne moraš ni bit ne znam kako dobar igrač da bi bio winner. Mogu pristojno zarađivati igrajući 5,6 sati dnevno. Mislim da će proć još dosta vremena kad će PLO postat težak ko NLH al ne vidim to u skorijoj budućnosti. Teško je govorit da nitko neće biti ko hans, svaka čast čovjeku ali ima puno ljudi koji jako dobro zarađuju a da nisu uopće aktivni na bilo kojim forumima, osobno ih znam par.

ili jesi ili nisi
40

316

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

pricam naravno o 6max nlhe mid stakesima jer hans to igra .
i nisam mislio doslovce da ih je tesko nac, nego da ih je puno puno manje nego prije

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
10

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Pozdrav svima,

Evo ja završio svoja 3 radna dana. Profit se nekako nakupio uz solidan run kao i vrlo solidnu izvedbu na stolovima. Zapravo  najsmiješnija stvar u ova 3 dana jest činjenica da sam na nekakav novi način počeo se nositi sa bad beatovima coolerima. Prije sam uvijek ili potiho psovao ili jednostavno sam držao emocije u sebi  i onda se nekako smirio. Ako bi se nakupilo onda bi bježao u lagani tilt.
Sada sam primjetio da kad lupi šakom o stol i jednostavno izpsujem što treba, osjećam se kao nov. Možda u sljedećoj ruci još kimam glavom, ali u drugoj kao da se ništa nije desilo, samo nastavim. Kao da mi je potrebno da na taj agresivniji način izbacim emocije i onda mogu nastaviti. Ponekad se osjećam poput tenisača koji psuju, bacuju rekete, ali kad su u poenu onda treba sve zaboraviti.

Ali dosta o tome, evo rezultata:


http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/100k-250k/Days%20196-197-198/Session_zpsd47cdbd1.jpg

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/100k-250k/Days%20196-197-198/Graph_zpsd75e726d.jpg

TOTAL CHALLENGE: 106 661.02$(POSLJEDNJI UPDATE) + 5 995.59$(WINNINGS 3 DANA)  = 112 656.61$ / 250 000$

Mjesec za sada izgleda obečavajuće s obzirom da sam 22k$ u plusu i da očekujem negdje oko 7-8k$ RB.  Vijdet ćemo hoću li preći 30k$ granicu, ali do kraja mjeseca ima još za igrati tako da ćemo vidjeti.

Što se tiče rasprave. Mislim da nije ih obavezno manje koliko su i sami fishevi evoluirali. Manje je onih koji će ti samo tako izdonirati cijeli stack na TP u SRP. Ali svejedno uz dobar table selecting može se naći dovoljan broj stolova.
Što se tiče toga da nisam jedini koji lijepo zarađuje to je malo i sigurno jer i ja ih znam nekoliko koji godišnje dostižu 100k$ bez 2 posta godišnje. Ali iskreno ne znam puno ljudi koji su krenuli od 50$ i stigli do 100k$ u 9 mjeseci i na to sam prije svega ponosan na samog sebe.

To bi bilo to ljudi. Čujemo se krajem tjedna.

Zadnji popravljao HansTheGreat (01-09-2014 14:21:14)

100

318

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

HansTheGreat napisao:

Sada sam primjetio da kad lupi šakom o stol i jednostavno izpsujem što treba, osjećam se kao nov. Možda u sljedećoj ruci još kimam glavom, ali u drugoj kao da se ništa nije desilo, samo nastavim.

Ovo i meni pomaže  lol
Sretno dalje s projektom!

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

OK ljudi,

Vrijeme da rezimiramo napravljeno. Cilj broj jedan je ostvaren za ovaj mjesec tako da se sada mogu posvetiti ovim ostalim stvarima više vezanih uz off table koje je generalno u zaostatku. Srami se Hans! tongue

Što se tiče update-a ništa od 30k$ mjeseca. Nažalost, nešto lošiji run i lošija igra spriječila me u ostvarenju tog toliko željenog cilja, ali nekako mislim da nisam ni zaslužio. Nekako moja igra na stolovima je bila kao Hrvatska na SP. Kad je trebalo, kad sam imao sve u svojim rukama nisam odigrao najbolje što znam(nisam bio na nivo-u), a za takve rekorde s obzirom na limite koje igram(NL100-Nl1k) ipak treba biti jako često na najvišem nivou. Ukratko nisam zaslužio.
Čisto simptomatično je bilo blefiranje. Blefirao sam protiv ljudi koji je jednostavno boli kurac jel moji range jači od njegovog, bio ja balansiran ili ne, da ima boljih bluffcatchera u range i bla, bla, bla i sva ta teoretska stvari koje čine u teroriji B +EV, ali u praksi to postaje vrlo lako -EV. Jednostavno sam blefirao protiv ljudi koji igraju na osnovu osjećaja i koji jednostavno nemaju discipline. Što najgore nije on kriv što me u 170bb potu C down sa BP koliko god se ja čudio kako on to može itd., ali tako je i na meni ja da ja nešto naučim od toga i adjustam adekvatno. Ali kad se igra dobro i ne runna dobro onda vas uvijek nekako vuče da blefirate one super spotove iako znate da protiv ima žešće hero C tendencije. No dobro, dosta ove samokritike, sada malo slika i brojčica:

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/100k-250k/Days%20199-200-201/Session_zpsc9908ed9.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/100k-250k/Days%20199-200-201/Graph_zpse8e49216.png

Kao što sam najavio dobio sam skoro 7k$ RB tako da sve skupa izgleda ovako:

TOTAL CHALLENGE: 112 656.61$(POSLJEDNJI UPDATE) - 824.51$(WINNINGS 3 DANA) + 6 987.51$(RakeBack)  = 118 819.61$ / 250 000$

Izvješće Kolovoz

Opet profulana granica od 30k$, ali sve u svemu kome se ja to žalim?? Hans jesi pukao malo?? big_smile
Naravno vrlo dobar rezultat s 28k$(skor 29k$) po pitanju novca. Napredovao sam u puno stvari koje su indirektno vezane za poker kao i izvan njih. Što sam nekako duže u projektu, to više primjećujem da napredak u nekakvom polju mi puno više znači danas jer bez da osjećam da napredujem sve to skupa gubi na zabavi i lijepoti,  bar za mene. Evo još sam ovo dužan prije nego što završim ovaj update:

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/100k-250k/Days%20199-200-201/AugustGraph_zpsac037864.png


Čujemo se sljedeći tjedna! GL!

Zadnji popravljao HansTheGreat (01-09-2014 14:24:37)

60

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Ludilo!!

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Ma slabo je to cim nisi uspio 30k uzeti u jednom mjesecu...  lol

10

322

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Dok se samo sjetim kak je bio sretan što ima veću satnicu od prosječnog hrvata, a sad kuka što nema 30k mjesec. big_smile big_smile

00

323

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

roba59 napisao:

Dok se samo sjetim kak je bio sretan što ima veću satnicu od prosječnog hrvata, a sad kuka što nema 30k mjesec. big_smile big_smile

lako se covjek navikne na bolje  big_smile

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

324

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

pozdrav hans

kupio bi knjigu no bullshit 6 max...

ajde molim te javi na mail: gogo3108978@net.hr da se dogovorimo,jer nemogu slati PM

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Pozz svima,

Nakon skoro tjedan dana izostajanja od bloganja, evo mene natrag sa update-om. Da ne duljim puno, grind se nalazi trenutačno u iscrpljujućoj fazi. Mislim bolestan sam, neka nesanica me pere(nikad mi se to u životu nije desilo) i još malo lošiji run + moja manjkavost discipline. Onako cijeli jedan miks da jednostavno ova 3 dana nisu nikako mogla završiti u plusu pogotovo kad većina gubitaka dolazi od NL1k odnosno velikih NL400 potova.

Pa moglo bi se zapitati, zašto Hans uopće igraš? Pa imam taj mjesečni cilj koji moram dostići, a mjesec će mi biti opet skraćen jer idem opet na putovanje, tako da zadnjeg tjedna i nemam. Osim toga puno je tu drugih stvari koje želim obaviti/napraviti, ali s obzirom da je grind cilj broj 1 ovaj mjesec moram ga se rješiti da se mogu posvetiti ovom drugome. Tako da sam u ova 3 dana na prosjeku od 10h/danu. Istina moja bolest+ manjak discipline otjerat će me vjerojatno dok ne ozdravim od NL400+ stolova, ali barem ću odraditi što moram. JBG, nema plaćeno bolovanje za pokeraša, a uz to ta sloboda koju pruža može te lako zavesti.

Također u zadnje vrijeme često razmišljam o tome da je vrijeme da krenem putovati. Mislim lijepo je meni u Rijeci i sve, ali jedan od razloga zbog kojeg sam i počeo igrati poker jest da imam posao koji mi omogućuje i putovanja, a s obzirom da sam sad to ostvario vrijeme da ostavim svoju studentsku Rijeku iza sebe i krenem dalje.  Gdje točno još su razmisliti, ali bi mi svakako trebalo bolji rezultati od ovog:

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/100k-250k/Days%20202-203-204/Session_zps61a8a513.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/100k-250k/Days%20202-203-204/Graph_zpsdaaafb91.png


TOTAL CHALLENGE: 118 819.61$(POSLJEDNJI UPDATE) - 746.29$(WINNINGS 3 DANA) = 118 073.32$ / 250 000$

Javim se nakon vikenda. Pozz!!

20