Tema: Analyzing hand

Pozdrav, imao sam sad navečer opet lošiji session jer sam, kako bi mi svi to voljeli reći, "naletavao". Malo mi je sumnjivo to konstantno naletavanje i ponavljanje one rečenice "Pa kak uvijek pogodi". Kad tak loše runnam jednostavno u sessionu počinjem više igrati guessing game nego pravi poker, a to mi naravno u tom trenu nije jasno.

Odlučio sam ugasiti session nakon kaj nije opet predobro krenulo (dobro ovaj put me natkupil sa JJ protiv AA al nebitno)  i pozabaviti se idejom koja mi je došla u glavu i primam bilokakve savjete uz ovo što ću tu napisati !

Sjetio sam se "Hej! Konstantno si se počel gubiti na boardovima pa ajde upali neki hand koji si callal recimo river jer si mislil da blefira pa kucaj u equilab postotke, igraj se s rangevima pa budeš videl po streetovima dal su ok betovi i dal on blefa tu" I tako sam napravio.

1. On otvori do 0.30€ i ja 3betam do 1€ i on calla. PFR sa CO je 23 i Call3Bet ima 42%. Prvo sam ukucao 23% handova koje bi mogao otvoriti te izdvojio 42% tih handova i dobio oko 9% handova na flopu.
FLOP SLIKA

Turn sam maknuo 99 a ostavio TT jer vjerojatno nekad folda to na flopu a nekad ne. AKs vjerojatno folda ali for the sake of analyze da zakompliciram malo sam ostavio i AKs u rangeu. Nakon što sam vidio turn rezultate sam zaključio da sam mogao malo povečati ipak Cbet ili checkirati.
TURN SLIKA

River sam ok odigrao i checkiral. Equilab mi je potvrdio da nema smisla bet river. Btw imal je 55 smile agg mu je 1.5..
RIVER SLIKA

Probao sam mixati rangeve njegove tako da mu je range više 98s-87s tj robust equity oriented, više value oriented i ugl uvijek je isti rezultat ispal.
Bit posta nije ovaj hand nego me zanima dal imate kakve savjete u vezi ovakve analize handova, dal je to čak mozda i nuzno raditi na dnevnoj bazi da bi shvatil kako koji board utjece na odredeni range?

Zadnji popravljao Stormpay (17-11-2014 03:18:37)

00

Re: Analyzing hand

2. Ovaj hand sam callal zato smo mu je agg na turnu 2, a na riveru 5 i mislil sam da me tu blefira cesto, ali naravno nisam razmislio kaj on tu blefira točno. Nakon ove analize sam se osječal glupo.

14/9 i Cold Call sa Btn je 7. Flop Cbet mi je izmedu da i ne... Znam da loše stojim a ne zelim baš dvojici igrača dati turn for free pa sam odlučil Cbetati. U equilabu sam shvatio da cold caller calla skoro sa cijelim svojim rangeom koji sam mu ubacil
FLOP SLIKA

Turn mi se sviđa check jer manje pareve folda, a neće ih blefat na riveru ako mu checkam
TURN SLIKA

Evo nas na riveru. callao sam jer sam se nagovorio da nekad tu blefira, ali nakon ove analize, osječao sam se vjerojatno najgluplje u zadnjih mjesec dana i više hehe hand koji beta za blef ovdje je AJs kojeg on niti nema tak prečesto u rangeu. Njegov range me jednostavno soul crusha pogotovo sa pot sizeom.
RIVER SLIKA

Ovo sam vidio i shvatio "Work needs to be done"... smile

00

Re: Analyzing hand

1. hand - ja bi vjerojatno malo više betal turn ako bi planiro checkirati river na blank, ostalo seems decent - isto tako, mislim da ne folda nikad ni 99 ni TT na flopu protiv BUT koji je 3-betal
2. hand - sve ok (ja bi PF range stavil malo drugačije, tipa izbacio QQ iz cold calla i slično), ali mislim da ako blefa on tu već blefa na turnu - sve u svemu ne možeš mu cijeli range ostaviti kad pot size beta na riveru jer primjerice s AKs mislim da to nikad ne radi već beta prilično manje (ako nemaš neki note)

In general - naravno, ovakve analize su odlične, ali treba biti jako oprezan s podacima jer neki uistinu nisu relevantni bez pravog uzorka (agg na riveru) i tu bi se mogo sam zakopati jer ćeš onda takvim podacima davati preveliko značenje tijekom igre... Međutim, ovakvim analizama bolje ćeš znat što pojedini range predstavlja što ne može biti loše smile

Zadnji popravljao iAcesHigh (17-11-2014 12:20:25)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Analyzing hand

Stormpay napisao:

Bit posta nije ovaj hand nego me zanima dal imate kakve savjete u vezi ovakve analize handova, dal je to čak mozda i nuzno raditi na dnevnoj bazi da bi shvatil kako koji board utjece na odredeni range?

To je nužno za svakog tko želi napredovati. Ako ćeš tako analizirati svaki dan handove, vrlo brzo će ti za večinu boardova biti jasno što treba odigrati.
To je ne samo plus za winrate, već ćeš i manje tiltati znajući da si dobro odigrao.

Ovakva analiza je bolja s Flozillom jer tamo vidimo kolko nam % range-a folda, bez da moramo računati.

I još jedna stvar.. Treba uvijek izvagati pluseve i minuseve za neki play i ne se slijepo držati equity-a. Primjer su 99 gdje želimo da nam folda overkarte iako imamo jako dobar equity protiv tih overkarti.

20