Tema: 3bet pot deep river play 2

opet bez info na villianu.

kad bet calla moj min raise na flopu  stavio sam ga na FD, nesto weak, i opet na riveru imam 20$ iza, usrao sam se i čekirao jel je došao flush. i još moze imat jaci set, iako manje moguće.

koji je vaš river play?

http://weaktight.com/7172343

Zadnji popravljao whitewalk3r (22-11-2014 13:54:05)

00

Re: 3bet pot deep river play 2

Iskreno nisam siguran za flop kak bi ja... Ali gresku si napravio na turnu. Betaj vise jer mu dajes oddove za FD predobre s obzirom na deep stack. Isto tak, A pogada njegov FD calling range a KK ce ti foldat na bet od 10 isto koliko i na recimo 13 ili vise tako da betaj vise, ako ima nesto ce callati a FD ces naplatiti. Automatski ti ostaje na riveru za shove u "pravilu" any 2.

P.S. ovaj line me jako podsjeca na mene jer sam i ja "gubio" puno para zbog takvih malih betova jer hocu navuci protivnika da calla, a zapravo samo gubimo value  u slucajevima kada ima hand pa da naplatimo dokraja. U ovom slucaju si mogao izvuci stack smile wink

00

Re: 3bet pot deep river play 2

Flop nebi rejzao. Ak rejzaš skidaš ga s handova koji mogu dobiti TP kasnije (AK, KQ i sl), stakas se jedino s QQ+ koji će svakako betati na turnu.

as played, shipaš river, ako misliš da će te callati dvopari. Problem kod checka je što bi trebao x/f jer nema blef handova na riveru. Večina slabijih handova check backa, a gura flusheve i jače setove.

00

Re: 3bet pot deep river play 2

Stormpay napisao:

Ali gresku si napravio na turnu. Betaj vise jer mu dajes oddove za FD predobre s obzirom na deep stack. Isto tak, A pogada njegov FD calling range a KK ce ti foldat na bet od 10 isto koliko i na recimo 13 ili vise tako da betaj vise, ako ima nesto ce callati a FD ces naplatiti. Automatski ti ostaje na riveru za shove u "pravilu" any 2.

Koliki su onda oddsi za FD ako mora betati vise od 2/3 pot? Cak i s ovim betsizeom nece svaki put dobiti call od FD-a,a kamo li da beta vise bez obzira sto su deep.
Betat blizu pota s value handovima uopce ne jamci max EV kao sto vecina koji to govore misle,pogotovo ako neces znati napraviti GTO range za betanje,onda ce ti vec i polupametni(u poker smislu) ljudi foldati i TPTK na big betove.

As played definitivno river ship nije max EV odluka,moguce i da je u jako mjeri -EV. Pogotovo iz razloga jer je dosao i A i K tako da gubis i od AA i KK,a ne samo od zalutalih flusheva. Jedini ispravan play je x/f. S obzirom da ste deep mozes jako lagano x/f.

00

Re: 3bet pot deep river play 2

@Stormpay

Ne treba tu betati više, jer mu ostaje idealan sizeing na riveru. Znači betao je 2/3 ma turnu, i tolko mu ostaje i na riveru.

Ti si betao 1/3 do 1/2 pota betove u single raisainom potovima protiv fisheva. Fishevima možeš betati više, dok protiv regova treba igrati isto s blefovima i value handovima. Ako ovdje regu betaš 13, znat će da imaš jak hand i moći će ti foldati puno slabijih handova koje bi možda i callao.

Totalno krivo razmišljaš o bet sizeinzima. Nema tu "navlačenja" protivnika. Bet sizeinzi moraju biti dizajnirati s obzirom na board, protivnika i situaciju.

10