Tema: check ili protekt

Nemam sample na villianu (nova baza je), ali označen je kao loš i imam note da lako bluffcatcha. No nebitno, ne zanima me konkretno ovaj hand već općenito spotovi gdje betom ne dobivamo previše valuea, a opet, trebali bi protektat hand. Previše ovakvih handova gubim...
Konkretno u ovom slučaju, mogu betat za value vs 88/99 (za koje je upitno jel 3beta) i Tx (za koje je opet upitno koji dio Tx rangea 3beta).. uglavnom, ne vidim baš previše smisla u betu (osim protektat), a opet, prečesto mi se dešava da gubim ovakve srednje velike potove gdje je on ustvari giveupo.. Da nisam imao FD, vjerojatno bi betao..

Što vi mislite? Koliko često betate isključivo za protekt (uz minimalno valuea)?

https://www.weaktight.com/h/552e7790a525117e4f8b7307

Zadnji popravljao AlphaScorpii (15-04-2015 16:48:21)

00

Re: check ili protekt

Nije baš da trebamo protektat pošto imamo FD. Brinu nas samo J, Q i A bez  heart. S time da ne može imati sve 3 overkarte pa ima maximalno 6 outova. I ak mu dodje overkarta koju nema najčešće ni neće betati.

Kao što si rekao, ne možemo ni previše value-a dobiti. Tak da sve vuče na check.

Ali, kaj s chekom dobivamo?

Mislim da protiv većine protivnika ništa. Rijetko tko će s ovim line-om blefat river tako je po mom mišljenju bolje ovo betat protiv većine. Jedino protiv protivnika za kojeg mislimo da će blefat river chekiramo jer vjerojatno ćemo više value-a dobiti checkom. I pri tom ne mislim da blefa na overkartu nego na blankove.

00

Re: check ili protekt

roba59 napisao:

Nije baš da trebamo protektat pošto imamo FD. Brinu nas samo J, Q i A bez  heart. S time da ne može imati sve 3 overkarte pa ima maximalno 6 outova. I ak mu dodje overkarta koju nema najčešće ni neće betati.

Pa očito da trebam protektat jer se ovo prečesto dešava (a ne sjećem se kad je zadnji put tako pala njemu dobra karta, a ja pogodio flush... (i nije problem u selektivnom pamćenju wink)).

roba59 napisao:

Kao što si rekao, ne možemo ni previše value-a dobiti. Tak da sve vuče na check.

Ali, kaj s chekom dobivamo?

Mislim da protiv većine protivnika ništa. Rijetko tko će s ovim line-om blefat river tako je po mom mišljenju bolje ovo betat protiv većine. Jedino protiv protivnika za kojeg mislimo da će blefat river chekiramo jer vjerojatno ćemo više value-a dobiti checkom. I pri tom ne mislim da blefa na overkartu nego na blankove.

Ma problem je u mojoj glavi.. postao sam kukavica, previše se bojim raisea pa chekiram, a realno, rijetko će itko ovdje c/r jači hand.

00

Re: check ili protekt

Meni je ovo BET TURN po defaultu ako nemam istoriju na igracu.
Ne vidim hand od kojeg gubimo ovde,a da uzima line x/c ili x/r (mnogo redje)  osim AT (ako to ima u rangeu,sto opet ne mozemo da znamo) .Vise volim da uzmem line BET TURN pa X river zbog jacine naseg handa u odnosu na njegov line.JJ,QQ ne vidim da ce iko ikad uraditi x/c turn,sem ako nisi mega tight,ili x/r ako nisi neko ko ima prevelik float.
Svakako da te moze pozvati 1 metak na turnu sa 99/88 ako ti imas floata u svojim statsima (to vec ti znas),i isto tako sa JTs/9Ts jer misli da mu je hand i dalje dovoljno dobar da se dovuce do SDa.
Izvuci ces bar taj jedan metak valuea,a na riveru imas besplatan X.

ps.Bas mrzim komentarisati ruke na kojima nemamo statse,zato i imamo ovako standardna default odigravanja kada su takvi handovi u pitanju. (sve sam komentarisao kao da si ti dobro izbalansiran,sto se nadam da jesi)

00

Re: check ili protekt

Ma da, definitivno je bet... al kažem, ovo je jedan spot.. ima ih puno takvih di se nečkam. Moram eliminirat taj neki strah od raisea.

00

Re: check ili protekt

Ovaj hand je top rangea, imamo JJ i TT (nekih 25-50%), 22, 33 i ATs, i odmah tu je KTs. Imat ćemo i dosta floatova protiv 50% cbeta koje želimo betat.
Ovisno kako protivnik 3beta u SB, ali imat će 88-99, T9s, JTs i neke AK s kojima će xc.

00

Re: check ili protekt

betaj 1/4 cijeli range smile

Zadnji popravljao zekonja (18-04-2015 23:14:28)

00

Re: check ili protekt

zekonja napisao:

betaj 1/4 cijeli range smile

Ja bi radije 1/3 jer se tako možeš još na riveru zgurati, a da ne overbetaš.

Ovo je dobro raditi na ovakvim boardovima gdje praktički nema x/c range.

00

Re: check ili protekt

roba59 napisao:
zekonja napisao:

betaj 1/4 cijeli range smile

Ja bi radije 1/3 jer se tako možeš još na riveru zgurati, a da ne overbetaš.

Ovo je dobro raditi na ovakvim boardovima gdje praktički nema x/c range.

može i tako, samo ne znam da li onda trebamo beati cijeli range

00