Tema: 3bet pot vs fisha i rega

https://www.weaktight.com/h/5538d71ba52511b260890139

Limper je neki 40/20 random fish, a izolator je 28/22 dost agro reg koji ne voli foldat na 3bet (posebno vjeruejm u ovom spotu di ima poziciju i fisha u potu). Nemam neki preveliki history s regom, runnao sam dost dobro vs njega tjedan prije, al se i on malo prelight stackao po meni.

Šta radite s ovim handom? X ili cbet.. ?
Board je zajeban, al vjerujem da fish ima dosta PP pa mi je cbet vj isplativ, al opet, fish je i tko zna.. mozda se nade tu sa nutsom. Više bi me trebao brinut regov range. Imam blockera za nuts i AK...
Po meni, trebao bi ili giveup ili bet, ship.

Ako ovo giveupate, koji je najslabiji hand s kojim nastavljate?

Zadnji popravljao AlphaScorpii (23-04-2015 13:33:35)

00

Re: 3bet pot vs fisha i rega

U ovoj situaciji bih izabrao flat pf jer će nam jako bit teško odigrat postflop na velikoj većini boardova, čak i hitani TP nam ne znači puno.

As played bih beto flop i vjerojatno shipo većinu turnova (vs rega) jer ovo nam je najbolji bluffing hand s obzirom da ne blockamo KQ i QJ koji će nas callat jednom i foldat kasnije, a blockamo QTs.

Da smo BTN, sa kojim rangeom biste callali preflop? A sa kojim stackoff?

00

Re: 3bet pot vs fisha i rega

A uvijek se nečkam dal 3betat il flatat, al prečesto ću morat x/f flop.. da je reg SB, a ja BB onda bi flatao sigurno. Ovako, totalno OOP vs obojce sam rađe 3beto.. hand je dobar i neće me skoro nikad 4bet bluffat, a kupim većinu dry flopova sa cbetom koji je najčešće 1/2 pota ili slabiji size. Flatao bi vj jače handove sa kojima nikako ne želim bit vs 4bet (AJs i AQ).

Na BTN-u bi callao vj sjutane broadwaye (vj ne sve) i 99+

Zadnji popravljao AlphaScorpii (23-04-2015 15:14:11)

00

Re: 3bet pot vs fisha i rega

Sigurno da postoje samo 2 odluke kao sto si napisao.Cbet/ship ili predavanje ruke odmah.
Tesko je odluciti se jer si doveo sebe u dosta tesku situaciju tim 3betom preflop.Tu je standardan flat/fold.Meni cesce fold jer nemam calling range iz SBa.
Ako gledas regulara i njegov range,posto te to brine jer ces sa donkom ubaciti cak i ovaj hand na flopu,onda
trebas da ocekujes da ce ovde imati 88,99.TT,JJ,nekada i slabije parove u calling rangeu. Ali 99,TT,JJ, mu je svakako top rangea.(TT najmanje  kombinacija zbog blokera)   
Ocekujem da ce AK 4betovati ako je agro kao sto kazes,sto podrazumeva da 4beta i QQ.
Sa ovim rangeom 88-JJ ce te uvek zvati 1 metak,a drugi metak ces morati da ispalis u mraku jer ne znas sta tacno od toga ima.
Ja bih najpre predao hand na flopu.

*Da samo dodam da nisam rekao da nema KQ ili KJs u rangeu ovde,nego su to vec neke ruke koje ne bi trebao da zove.
Agro los reg na blagom tiltu moze ovde da ima i 22 ili J9s ,ali to nisu realne ruke.Pricamo o realnim rangevima ako covek ima mozga u glavi.


@ Da smo BTN, sa kojim rangeom biste callali preflop? A sa kojim stackoff?

Na BTN-u bi callao vj sjutane broadwaye (vj ne sve) i 99+

Mislim da je malo presiroko zvati sve broadw. sa BTN kao sto si i rekao. Ne bih trebao da imas npr. QTss ovde u Calling rangeu .QTss je pre 3bet IP nego call tog IZO raisea.To se slazem,ali sa druge strane,mislim da parove mozes prosiriti IP dosta vise od 99+. 66+ je vec sasvim dovoljno da mozes to zvati sa BTN ,pogotovo ako uzmes u obzir da ce donk skoro uvek zvati kao treci.

00

Re: 3bet pot vs fisha i rega

Japanese88 napisao:

@ Da smo BTN, sa kojim rangeom biste callali preflop? A sa kojim stackoff?

Na BTN-u bi callao vj sjutane broadwaye (vj ne sve) i 99+

Mislim da je malo presiroko zvati sve broadw. sa BTN kao sto si i rekao. Ne bih trebao da imas npr. QTss ovde u Calling rangeu .QTss je pre 3bet IP nego call tog IZO raisea.To se slazem,ali sa druge strane,mislim da parove mozes prosiriti IP dosta vise od 99+. 66+ je vec sasvim dovoljno da mozes to zvati sa BTN ,pogotovo ako uzmes u obzir da ce donk skoro uvek zvati kao treci.

Krivo si shvatio pitanje. On pita što bi ti napravio da si na villainovom mjestu.

00

Re: 3bet pot vs fisha i rega

Ja bi ATs callao preflop jer mislim da BB neće tu light SQZ-ati. Ne kažem da nebi trebao, nego većina igrača nebi.
Ak 3betaš ATs, pretvaraš ga u blef, a dobro igra u 3way potu. Radije 3betam slabe sjutane aseve.

Flop odustajem jer ovaj board hita njihov calling range. Cbetom ne dobijamo dovoljno foldova, a pitanje je kaj će foldati na turnu ak shipamo. Fish će sigurno dosta široko callati.

00

Re: 3bet pot vs fisha i rega

roba59 napisao:
Japanese88 napisao:

@ Da smo BTN, sa kojim rangeom biste callali preflop? A sa kojim stackoff?

Na BTN-u bi callao vj sjutane broadwaye (vj ne sve) i 99+

Mislim da je malo presiroko zvati sve broadw. sa BTN kao sto si i rekao. Ne bih trebao da imas npr. QTss ovde u Calling rangeu .QTss je pre 3bet IP nego call tog IZO raisea.To se slazem,ali sa druge strane,mislim da parove mozes prosiriti IP dosta vise od 99+. 66+ je vec sasvim dovoljno da mozes to zvati sa BTN ,pogotovo ako uzmes u obzir da ce donk skoro uvek zvati kao treci.

Krivo si shvatio pitanje. On pita što bi ti napravio da si na villainovom mjestu.


aaaa... smile Pardon,nismo se razumeli. smile

00