Tema: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

Kako bi odigrali ovu ruku preeflop???

https://www.weaktight.com/h/554b6697a52511cb2c8876fd

UTGTexotica$24.88
UTG+1sanya365$10
COHero$29.37
Dpelone$14.74
SBDISADATTATOLO$21.05
BBRoyalton$10.66
Preflop
Hero is CO 29.37 KK

2 folds, Hero raises to $0.30, pelone (BTN) calls $0.30, DISADATTATOLO (SB) raises to $1.50, 1 fold, Hero raises to $2.80, pelone (BTN) folds, DISADATTATOLO (SB) raises to $6


tip je  reg  1k handova
15/13  3bet 7 na sb  7 vs Co 8
squeez 10 na sb 20(20)
fold squeez to 4bet 0

je li ok ovdje zgurati all in ako je protivnik 220bb deep ili call???

Mislim da sam pogriješio  sa 4bet sizingom, pošto smo toliko deep trebaao je biti veći.

Zadnji popravljao alcemic (07-05-2015 15:44:20)

00

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

Nebi callao jer callom ne dobijaš ništa extra, samo možeš izgubiti value protiv AK i QQ.

00

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

Da 4bet barem do 3,5€. Ja recimo KK ubacim svaki put kad mogu, do 200bb bez problema osim ako nije neka stijena ljuta. 220bb ista stvar pogotovo protiv ovog lika. Kod mene igra isto na 1k ruku 22/18 a sqz mu je 14% eto koliko varljivi uzorci mali mogu biti.

Sto bi na kraju ja sam ljuti result freak  smile

Zadnji popravljao StokaGodine (09-05-2015 00:35:34)

10

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

StokaGodine napisao:

Da 4bet barem do 3,5€. Ja recimo KK ubacim svaki put kad mogu, do 200bb bez problema osim ako nije neka stijena ljuta. 220bb ista stvar pogotovo protiv ovog lika. Kod mene igra isto na 1k ruku 22/18 a sqz mu je 14% eto koliko varljivi uzorci mali mogu biti.

Sto bi na kraju ja sam ljuti result freak  smile

zgurao sam se prije flopa, naletio na AA.. jbga..
5 min prije i poslije toga također sa KK naletio na AA, nakon toga malo proucio hh i uocio  da na NL10 nakon 30k handova samo JEDNOM  sam naletio da je netko isao all in prije flopa sa KK. Dok je na NL5 to letilo na sve strane.

sqz-a on često, ali niti o jednom igraču nemam info o  foldu squezza na 4bet, to nitko ne radi,

00

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

roba59 napisao:

Nebi callao jer callom ne dobijaš ništa extra, samo možeš izgubiti value protiv AK i QQ.

Ja osobno mislim da reg na nl10, koji je nit ne 5 beta AK/QQ ovako deep a i ne stack off-a se s njima, i ja bi ovdje callao.

00

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

zekonja napisao:
roba59 napisao:

Nebi callao jer callom ne dobijaš ništa extra, samo možeš izgubiti value protiv AK i QQ.

Ja osobno mislim da reg na nl10, koji je nit ne 5 beta AK/QQ ovako deep a i ne stack off-a se s njima, i ja bi ovdje callao.

a zašto bi callao ako samo 5-beta AA/KK, onda bolje fold.

00

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

Da. Kaj ces onda poslije. Ionak ces se zgurati kasnije.

00

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

Onda bolje fold ako je tako. Samo callom radimo set mining i odigramo KK kao bilo koji drugi pocket par. Ja to nemogu baciti nikad, da mi kaze da ima AA u ruci isto bi ubacio sve unutra.
Ja sam recimo na nl5 5bet shovnuo AK protiv light squezera za dobar dan i svasta me znalo zvati. Na nl10 kad sam to par puta napravio  sam svaki put naletio na AA ili KK. Dok se neka dinamika izmedu regova ne stvori treba biti pazljiviji kasnije tu ima svega i svacega i izvuce se cesto value sa kraljevima od slabijih ruku.

@roba; da tocno izade mali suhi borad, mislit ces se razmisljati i ionako ce sve unutra zavrsiti. Bolje ubacit prije i vidit svih pet karata u miru.

Zadnji popravljao StokaGodine (09-05-2015 10:14:24)

00

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

roba59 napisao:

Da. Kaj ces onda poslije. Ionak ces se zgurati kasnije.

Ja se ne slažem s ovim i mislim da je zgurati se s KK zapravo spew 200bb deep vs rega u ovom spotu i mislim da je call puno bolja opcija, ali isto tako smatram je teško dokazati koji je ispravan play pa možemo ovako u nedogled

Zadnji popravljao zekonja (09-05-2015 11:17:38)

00

10

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

Ok, al reci zašto misliš da je call onda bolja opcija (a ne recimo fold). I kako ćeš odigrati kasnije.

00

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

Call je po meni bolja opcija jer ostavljamo bluffove u njegovom rangeu i mislim da se s KK može dosta dobro igrati postflop, također se može očekivati dosta često cbet koji ćemo pokupiti kad ima "air" dio rangea i moći ćemo izvući nešto kad pogodio dio board s tim dijelom rangea, jer kad pogodi nešto ne očekujem da će samo x/f.

Naravno da će se desiti da će doći takav board gdje ćemo se stack offati a on će imati AA, ali jednostavno ne vidim da on tu gura QQ ili AK za 200bb gotovo nikad.

00

12

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

Po mom mišljenju, ak je 5betao AK i QQ, neće ih foldati. Neznam kak igraju na nl10, al ak to rade, onda da, call je bolja opcija.

Ako ima KK+ i blefove u range-u (najčešće će imati Ax) onda je shove bolja opcija. Jer postflop ćeš od blefova preflop dobiti cbet ok 1/3 ili 1/4 pota, a on ima oko 30% protiv tvojih KK i bolje nam je da nam folda taj equity preflop.

20

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

Da uletim kao autsajder malo. Igrao sam NL10 oko pola godine do nedavno i ako sam nesto uocio to je da

1. svi su jako plasljivi sa QQ cim uleti neki 4bet (pa cak i ja u pocetku)
2. blefira se dosta na NL10, ali blefiraju tak da stabbaju sa SQZ-om, posto ljudi puno foldajum, a na 4b se folda posto opcenito ljudi premalo 4betaju i callaju SQZ

Therefore reci cu ono sto su meni cesto prije govorili. Razumijem ove rasprave da pricamo o NL50+, ali NL10, ovaj line su nutsi kod rega(KK,AA), a ako je to napravio kao bluff foldam i cestitam mu te drugi put bez problema roknem AK sa blokerima njemu unutra ako znam da blefira u tim spotovima. Trebao je bit malo veci sizeing pa kad bi dobio 5bet  bi ti bilo odmah jasno gdje stojis, a ovak nastanu problemi da si razmisljamo u tom trenu "a malo sam raiseal pa mooozda on to sad iskoristava"...

Ako netko tak dobro exploita da moze 5bet bluffat nakon SQZ bluffa na NL10, ja ne znam kaj on radi na NL10 smile

Zadnji popravljao Stormpay (09-05-2015 15:11:00)

00

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

Razumijem ove rasprave gore i dobar hand za raspravljat inace, samo kazem za savjet nekom tko je na NL10 da ce si ustedit puno glavobolje ako folda nakon kaj napravi gresku sa sizeongom te da se ne levela i poslije pita na forumu za dalje.

Jedno pravilo koje mi je pomoglo dosta (doslo je od naravno savjeta Robe), ako nesto ne znas rade foldaj pa pitaj kasnije smile dok mi svi u pocetku isplatimo , pa si mislimo "a znal sam! zake sam callal opce!" i tek onda pitamo hehe

P.s. da se razumijemo, ako pricamo oko 100-120bb KK je unutra bez imalo razmisljanja  smile

Zadnji popravljao Stormpay (09-05-2015 15:15:57)

00

Re: NL10 KK in CO Vs 5bet, deep situacija

Microstakesi su postali supernitty i regovi se i 100bb više ne stackaju sa JJ.
Min5b je gotovo uvijek AA, pogotovo jer je ovdje i sqz, a protivnik je i nit.

Jednostavno se tako igraju microsi danas, pogotovo odkad je Gordon stavio one svoje hand chartove bez 4b blefova.

00