Tema: Exploit Sills (DjUnkell)

Moji notesi dok sam gledao serijal iz naslova (nije transkript citavog serijala), nez koliko je razumnjivo jer sam pisao cisto da ja skuzim sto pise pa je krcaro gresaka sigurno
(ovih prvih par rečenica je iz drugogo videa)


lefort Adjustments
-adjustamo se vs overoll strategy, i situational tendencies
-mozda se villan isto adjusta (sto je bolji villan ovo vise igra ulogu)

-sample igra ulogu za statse narocito post flop, nekad mozemo vise zakljucit kad vidimo villanov hand pa tko npr 3beta neki slab hand a do sad na malom sampleu ima malen 3b vjerojatno je bio cold decked i 3bet mu je inace viši



manje bitno -timeing tells, polarizirano se cesto donose brze odluke, kad je teža odluka onda obicno treba razmislit koju sec. Nekad mozemo to iskoristit a nekad villan zna glumit

DjUnkell Exploitskills

vid1
-nista

vid2
-treba procijenit sve faktore ali i pozitive i negative kod donošenja odluke
-ako villan dosta staba flop IP kad mi ne cbetamo, a checkirao je flop i turn, kad beta river vjerojatnije je da je imao neki SH eq na ranijim streetovima i sad se poboljsao i beta za value (pogotovo ako beta jače), jer bi prijašnjim airom ranije pokušao ukrast pogotovo ako je flop A64tt, turn 3 river 7 i sad beta
-nizak WWSF znaci da je villan pasivan, visok znaci da je agro

vid3
-dobar info je jel nastavljaju blefat river kad su misali drow
-važno je uz statse znat rangeve, recimo uz Cb stat, c/r kao PFR i ck/fold možemo manje više skužit range za line na flopu
-ako je villan na nit strani na riveru tj "jako pošten" možemo overfoldat river malo i možemo floutat turneve više sa handovima sa SD eq
-ako villan donka depolarizirano tj više za value znaci da mu je c/c range slabiji i možemo cbetat više wide
-kad villan ne cbeta i ima visok fold turn na stab znaci da mozemo stabati turn dosta jer su mu value handovi u cbet rangeu a ch bh slabije handove (ono ne checkira bh A3 na AQ9 nego to cbeta vjerojatno)



vid 4
pf exploitation
-možemo obratit pažnju koji range fish limpa a koji raisa
-ako fish puno limpa ali je sticky post, trebali bi imat ok handove recimo jer necemo imat FE, u obrnutom slucaju možemo izolrat vise loose
-ima smisla u pocetku sessiona izolirat više wide fisha "da ga skužimo" i da stvorimo dinamiku. Treba uvijek uzimat u obzir igraće iza nas
-ako vs weak blindova stealamo wide moramo uzet u obzir da ne spewamo post
-ako smo recimo proširili open range na MP kad nas netko 3beta da nas exploita, ne znači da moramo defendat šire (i ako je matematički istina) nego znači da nismo dobro procijenili da možemo openat wide
-postoje sizeing tellovi, obraćaj pažnju na njih (jačo open=jači range, ima iznimaka)
-nekad timeing pokazuje da igraču treba duže da opena slabije handove jer mora razmislit dali da opena
-kad villan ima viskof Fold to 3B želimo imat polarized range, a ako ima mali F 2 3B želimo imati linear range znači 3betat za value
-nizak WWSW znači da su pošteni post
-često je VPIP/PFRE pokazatelj i koliko netko folda na 3b i sl

vid5
-post flop expl
-kako pojedina opaska (line koji je vill uzeo) utječe na ostatak njegovog rangea, i kakve bi adjustmenete mi trebali onda radin na RANIJIM streetovima i na kasnijim
-jer recimo villan može donkat, c/c, c/r, c/f   i koji god line uzeo ako vidimo sa čine ga je uzeo utječe na rangeove drugih akcija i mi se možemo znat prilagodit i za ostale slucajeve. Npr ako znamo da fish ima slab donking range (ugl ima blefove) onda možemo više slowplayat, i možemo više light bluff catchat na kasnijim streetovima
-1- razmislit o adjustentu za akciju koju smo vidili
-2- razmislit o adjustmentu za ostale akcije
-3- razmislit o odjustmentu sa ranije streetove ovisno o informaciji, i za kasnije streetove
npr1: vs fisha koji donka jak range a checkira slab capped range
    -kad cbeta flop -> izbacimo bluffeve, nastavljamo sa jakim i solidnim handovima
    -checkira flop -> cbet bluffamo više, razmislimo o checkiranju behind da induceamo nešto ako je lik agro
    -općenito preflop ćemo otvarat više jer će vilan rijeđe imat hand
    -post flop tj na turnu i riveru kad je vilan checkirao cemo više barellat da ga skinemo sa slabih handova

npr2 villan c/r nutse (fastplaya ih)
    -kad c/r -> izbacimo 3bet blefove/semiblefove, igramo jak range i nastavljamo samo sa njime (ako imamo oddse za skriveni drow isto)
    -kad c/c slabiji su -> češče barellamo turn i nastavljamo i na riveru, cbetamo češće (jer neće imat često nutse pa necemo doživijet često c/r), uzmemo u razmatranje da koristimo jači sizeing da povećamo FE (tipa potamo ili obetamo river)
    -općenito -> barellamo češće turn i river kad villan c/c, openamo šire sa handovima koji imaju dobar semi bleff potencijal, počnemo cbet bluffat sa dobrim blokerima i sa backdoor eqityem
   
npr3: vill ch bk slab range kao PFR  (opaska: ch bk rangeve su ugl slabiji od ch/c rangeve)
    -kad villan cbeta - >dajemo više respekta villanu (tu se pitamo koliko cbet5 ima billan)
   

- sa handom Qt6c na bordu Ac9t4t At  nemamo samo moguć FD nego nam naš Qc blokira dosta kombinacija za flush od villana

-npr villan ch bk kao pfr, T64tt i dodje boja na riveru mi je možemo repat puno bolje jer on je nema u rangeu, pogotovo ako dodju dvije male karte turn i river vjerojatno villan je jako slab


vid6

post flop 2
-treba imat opcenitu sliku villana
- vs donking, fishevi ugl donakju sa slabim handom, treba ih odmah u pocetku raisat za info da se mozemo adjustat kasnije,  i na dobrom turnu i riveru nastavit npr 852rJsAs
    regovi ugl donkaju jače handove kad su fishevi u potu pogotovo i nemaju bluf range za taj line (i u tim spotovima mi sa jakim handovima možemo fast playat naš hand za value)
   
c/r  kad villan c/r jake handove onda ima c/c line jako capped,    
    c/r na turnu i riveru su ugl nutted handovi

stabbing, straight forwad i nitfishevi ne stebaju cesto a kad stabaju ugl je one and done, vs takvih ljudi želimo vbetat depolarizirano jer ne želimo davat free eq i ne dobit ništa valuea
- kad uzimamo u tim spotovima c/c line vs agro likova želimo imat hand sa kojim smo spremni uc u calldown, dok vs ovih prvih možemo peelat šire jer nece nastavit sa blefovima često (npr sa slabim second parom vs tight možemo c/c turn ali vs agroa cemo radje foldat i na drugačiji nacin exploitat to što staba puno)

-vs cebtanja želimo obratit pažnju na njegov c/f c/c i ch bk kao PFR i tako zaključit koji mu je range u kombinacijia sa cbt% i koliko nastavlja na turnu i r


primjer vs villana: 1    cbet 55%, turn 55%
            c/fold as PFR 80%, c/fold turn nakon cbeta 80%
            c/call as pfr 18% (c/r 2%)

        ovo je straight forward weak tight villan
        adjustamo se tako da kad kad villan ne cbeta mi stabamo i to manjim iszeom sa blefovima a vecim sa value handovima i to isto napravimo na turnu kad floutamo a floutat cemo dosta jer villan nastavlja samo sa value handovima ubiti
        ovaj tip villana kad opali 3 barella ugl uvijek ima. I šire možemo callat pf IP jer ga možemo dosta exploitat



        2    vs cbet 75%, turn 30%
               c/f as pfr 55%, c/f turn nakon cbeta 85%
               c/c kao pfr 35%, c/r 10%
       
        vs ovog villana ne želimo stabat jer ima "jak" check range, a ima weak cbet range tj polariziran range
        adjustamo se tako da floutamo dosta flop i onda na turnu znamo dali villan ima hand ili ne


        3    vs BT villan opena mi na BB callamo

            cbet flop 65%, cbet turn 50%
            fold vs OOP stab na turnu 75%


        vs ovog villan koji znaci ima depolarizirano cbet range želimo njegov cbet malo više respektirat, dok ima slab ch bk range i tu želimo stabat turn i moguće river. Doduše sa našim jakim handovima
        želimo više slowplajat turn kad je ch ch na flopu jer villan ugl nema hand

        kad taj villan ima delay cbet 70%?  želimo sa našim handovima ch i turn, i c/r turn sa blefovima


       
        4    bt Opena mi na BB callamo
            cbet 55%, turn 50%
            fold vs OOP stab 50%
            notesi; c/c i ch bk sa top setom, top 2, underparom i OESD
   
   
            ovaj villan štiti svoje rangeve. Ovog ne možemo exploitat nego želimo više igat mi GTo i želimo više razmislajt o našem rangeau. I davat njegovom delay cetu više rspekta
            Možda želimo više explitat njegov cbet range ako igra vs nas više tricki i misli da smo agro



MOžemo vs regova na kojim aimamo dosta handova off table pogledat njegove statse i očite stvari napisat da ga možemo exploitat



Sizeing:  straight forward regovi često BS=HS

Timeing: str forward regovi snap barellaju ugl sa jakim rangeom
                        kad im treba duže ugl imaju close handove







recimo kad imamo JT i flop je Q hi i lik cbeta mi blokiramo dosta njegovog valuea rangea (QT, QJ)

when you feel like quitting think about why you started..
10

Re: Exploit Sills (DjUnkell)

Hvala za notese.

Ja umjesto "pošten" koristim riječ "iskren", to mi nekak ima više smisla.

Inače sam pogledao cijeli serijal i mislim da je odličan, ovo je neki nastavak od vrlo popularnih grindcore red line videa, a autor videa stvarno ima dobre rezultate.

00

Re: Exploit Sills (DjUnkell)

Tonac napisao:

vid2

-nizak WWSF znaci da je villan pasivan, visok znaci da je agro

Ovdje bi bilo korisno napisat brojke da kad se kasnije vratis na biljesku odmah imas brojke da povezes tko je pasivan a tko je agro.
Ovo ja imam od nekud: 39-% is very low and is associated with postflop nittiness. 40% - 42% is low. 43% - 46% is average. 47% - 49% is high. 50+% is very high and is associated with postflop LAGiness.

20

Re: Exploit Sills (DjUnkell)

Iz 3. videa

http://i.gyazo.com/087b2a43a3b3670c121cef320e538b1a.png

10