26

Re: Isplaćivanje i porezna

sta tocno dobivaju zaposleni ljudi od poreza?

02

27

Re: Isplaćivanje i porezna

zdravstveno, mirovinsko..?
realno bi li imali šta poker igrači od nekog eventualnog poreza kojeg bi plaćali?

11

Re: Isplaćivanje i porezna

slazem se sa tiltom... zaposleni od poreza ne dobivaju "nista"... zdrastveno i mirovinsko su doprinosi i ne financiraju se od poreza...
ako seljaci, poljoprivrednici, obrtnici, profesionalni sportasi i svi ostali su duzni placati porez po cemu su igraci pokera drugaciji? ... jebiga da, ruzno zvuci svaki mjesec izdvajat 10-30% zarade za "nista", lakse i bolje je pronac neka druga rjesenja kako bi izbjec porez, to je taj nas balkanski mentalitet, a to sto nam je drzava zaostala pola stoljeca za ostatkom svijeta, to sto drzava svako malo dize kredite u stranim bankama kako bi poplatili mirovine koje velik broj ljudi zapravo nije ni zasluzio, za sve to su krivi "lopovi na vlasti" smile

10

29

Re: Isplaćivanje i porezna

znači zdravstveno i mirovinsko se ne financiraju od (recimo) 40% koje platiš na bruto plaću?

00

30

Re: Isplaćivanje i porezna

Zdravstveno i mirovinsko su obvezni doprinosi i nemaju nikakve veze s porezom.

Porez na dohodak je nesta drugo.
http://www.zakon.hr/z/85/Zakon-o-porezu-na-dohodak

01

31

Re: Isplaćivanje i porezna

ok, od samog poreza ništa, ali ako gledaš na to na način da ti država uzme određeni postotak prihoda i ti zauzvrat dobiješ, zdravstveno, mirovinsko i sl. ipak dobiješ nešto
ak recimo bace porez na poker od 30% i ti na račun toga uplatiš u proračun recimo 5 milja kuna do 60 godine opet ne dobiješ ništa natrag od države, dok direktor negdje uplati isto, ima visoku mirovinu, zdravstveno cijeli život i sl

realno je da kad shvate da mogu i to oprezivat da će krenut i to pljačkaškim tempom, kao i sve ostalo i na kraju opet izgubit novac kao sa klađenjem

11

Re: Isplaćivanje i porezna

Zasto bi uopce htio placati porez u ovoj usranoj drzavi i tako puniti privatne dzepove?

11

33

Re: Isplaćivanje i porezna

Tilt napisao:

Zasto je umobolan? Svi koji rade normalne poslove placaju porez, zbog cega bi poker trebao bit izuzetak?

Meni je problem samo porez na igre na sreću. Nemam problema s time da se poker oporezuje kao i bilo koju drugu djelatnost. Ali za to nužno ga je maknuti iz sfere igara na sreću te pronaći optimalan mehanizam. Dok god se podvodi pod igre na sreću apriorno sam protiv poreza. Općenito, porez na igre na sreću je umobolan, na to sam se referirao.

00

Re: Isplaćivanje i porezna

Razvoj ove rasprave samo potvrduje cinjenicu u kakvoj drzavi zivimo i kakav mentalitet ima velika vecina stanovnika. Obrazovni sustav štampa mlade ljude sa diplomama sirokog spektra koji se zele jedino zaposliti u drzavnoj sluzbi jer je to jedini poslodavac koji ima garantira sigurnu placu a sto je najtragicnije jednom kad se zaposle tamo do mirovine ih niko ne moze otjerati, zasticeni su pustim sindikatima ko svete krave.
Bune se kako drzava ima ogromnu nesposobnu birokraciju ali su se oni uhljebili i nije ih brige sto drzava propada bas zbog svih tih placa, mirovina i nepotrebne administracije.
To je nasljedstvo iz nekih drugih vremena kada je sve bilo drzavno i svi su bili sigurni u svoja radna mjesta. Takav je sustav neodrziv to smo svi vidjeli ali ovaj je jos gori i jos manje odrziv. Velika vecina stanovnika ocekuje od države koja hrani toliku birokraciju da ne ubire poreze gdje god stigne a ne kuze da se birokracija nemoze sama financirati.
Nitko nije spreman platiti bilo kakav novi porez jer zna gdje ide taj novac i to je problem. A opet ti isti ljudi koji se oko novih poreza bune bi obje rucke pristali biti dio te nepotrebne cinovnicke birokracije i nebi se bunili jer je njihova guzica na toplom.
Ja osobno mislim da bi za poker najbolje rjesenje bilo da se uvede kategorija gdje poker nije igra na srecu, da se porez placa po nekoj normalnoj stopi ali i da se covjek moze opredjeliti da bude profesionalni igrac pokera i time ima sve benificije kao i bilo koji drugi obrtnih, slobodni umjetnik ili bilo koje zanimanje gdje je covjek samozaposlen.
Stav ja necu placat porez ovoj glupoj državi jer znam gdje ide novac nije zdrav i vecina problema proizlazi iz toga. Daleko od toga da je drzava banana i da su na vlasti ili lopovi ili rasipnici vec 25 godina. To se nece lako promjeniti niti ce se ljudi lako promjeniti. Ali covjek moze krenuti od sebe jer druge nemoze promjeniti.
Da se razumijemo ja sam protiv bilokakvih novih poreza, nameta ili bilo cega iz potpuno istog iskrivljenog razloga ko i svi. I u tome lezi srz tog problema, svi smo nauceni razmisljati na taj nacin i neće biti nikakvog pomaka naprijed iako se ovakve stvari jako lako mogu regulirati na dobrobit svih nas zajedno..

20

Re: Isplaćivanje i porezna

Ja se više manje slažem s Stokom Godine. Mene osobne uopće ne brine porez jer ja ću na kraju sve staviti na papir i vidjeti šta je najbolje za mene. Ja sam generalno za porez na poker, ali u stilu da je regulirano kako spada. Porez, doprinosi, povrat poreza, porezne olakšice i sve što spada i to da mi piše zanimanje : poker pro. Ako ćemo samo porez da napunimo kasu odo ja negdje drugdje, Jer u konačnici slavimo mnoge naše sportaše, ali oni ovdje ne plaćuju porez, ali bi mogli naravno.

Što se tiče mojih isplata, meni RB mjesečni uvijek ide direkt na devizni račun i dosad nikad ništa nije pitao. Životne troškove plaćam preko Skrill kartice, a ukoliko mi treba više casha podignem u banci.

00

36

Re: Isplaćivanje i porezna

ajmo bit realni i reć da ako dođe do poreza skoro pa sigurno neće biti za zanimanje poker pro, a i velika je šansa da će bit čist postotak bez ičeg drugog zato jer je tako lakše.

da si ti jedan od tih sportaša bi li ti ostao ovdje i plaćao 40% poreza na sve šta zaradiš ili bi otišao u neku poreznu oazu i plaćao znatno veće troškove života koji su opet mali dio onoga što bi plaćao ovdje?

00

37

Re: Isplaćivanje i porezna

zviko napisao:

da si ti jedan od tih sportaša bi li ti ostao ovdje i plaćao 40% poreza na sve šta zaradiš ili bi otišao u neku poreznu oazu i plaćao znatno veće troškove života koji su opet mali dio onoga što bi plaćao ovdje?

Da, ovo je realnost. Ali da je to malo bolje organizirano, možda nebi sportaši ni razmišljali o tome.

Npr. da od tih 40%, pola ide državi, a druga polovica u neki proračun (fond) za sportaše iz kojeg bi se financirali treninzi i sve što je potrebno sportašima (od malih nogu). Svako malo čujemo da neki sportaši nemaju uvjete za normalan trening. Onda toga više nebi bilo. I bilo bi nemoralno od nekog sportaša koji se financirao od tog novca da ne plača taj porez.

00

38

Re: Isplaćivanje i porezna

roba59 napisao:
zviko napisao:

da si ti jedan od tih sportaša bi li ti ostao ovdje i plaćao 40% poreza na sve šta zaradiš ili bi otišao u neku poreznu oazu i plaćao znatno veće troškove života koji su opet mali dio onoga što bi plaćao ovdje?

Da, ovo je realnost. Ali da je to malo bolje organizirano, možda nebi sportaši ni razmišljali o tome.

Npr. da od tih 40%, pola ide državi, a druga polovica u neki proračun (fond) za sportaše iz kojeg bi se financirali treninzi i sve što je potrebno sportašima (od malih nogu). Svako malo čujemo da neki sportaši nemaju uvjete za normalan trening. Onda toga više nebi bilo. I bilo bi nemoralno od nekog sportaša koji se financirao od tog novca da ne plača taj porez.

naravno, mislim recimo 40% je u mojem mišljenju visok porez za zanimanja poput npr. tenisača koji ima veliku pokretljivost i kojem realno ne predstavlja problem preseliti se u  drugu državu i od tamo putovati po svijetu
75% u francuskoj je sulud već porez i masa ljudi se zbog toga odselilo (naravno onih koji zarađuju dosta iznad milijun eura godišnje)
lako je naplatit veliki porez direktoru firme i sl. zanimanjima kad se on nemože samo tako odseliti u monaco
s druge strane ak marin čilić mora platiti takav porez bit će pametan i otići u monaco jer mu na kraju krajeva nije ogroman problem

fond nekakav koji spominješ bi bio idealan i tako nešto je definitivno potrebno hrvatskoj ne samo u sferi sporta nego puno široj (tipa onaj oskar znanja koji se nije dodijelio zbog realno mizernih 150k kuna naspram cifri koje se troše u puno gluplje svrhe)
bez obzira što mi nismo nešto posebno poznati po radnim navikama kao narod, na broj stanovnika ostvarujemo odlične rezultate u sportu ali i šire (mislim da su fer-ovci pobijedili na nekom svjetskom natjecanju prije koji tjedan i sl.) sa nikakvim ulaganjima
sve ti je jasno kad vrhunski sportaši počinju mijenjati državljanstvo zato jer nemaju osnovne uvijete za trening

ja sam se osobno pomirio da hrvatska nije mjesto ako želiš pošteno uspijeti (čast izuzetcima)
hrvatska je predivna zemlja za život ako već imaš dubok džep, inače borba s vjetrenjačama..

00

Re: Isplaćivanje i porezna

ovo za sportase ne zelim komentirat...sto se tice pokera, zanimanje poker pro sluzbeno vjerovatno nece nikad postojat jer realno poker nece nikad bit priznat kao sport, a i to nije rjesenje za porez jer tad poker amateri nebi placali porez?... porez ak ce bit vjerujem da ce bit nekih 10-15%, vjerovatno ce ovisit i o limitima i placat ce nesto tipa kao i rake, jer po trenutnom zakonu priredivac igre na srecu je duzan obracunati i platiti porez, no tu jos ima i hrpa drugih zakona koji nemaju smisla i zapravo pobijaju ovaj zakon... naravno da je to puno novca, ali vjerujem da ce se sa dovoljno truda i dobrom igrom i dalje moci zaraditi za iznadprosjecno-hrvatski zivot i da ce ti troskovi i dalje bit manji nego zivot u nekim bez poreznim razvijenim zemljama...

Zadnji popravljao SKRLAPRO (09-06-2015 22:42:03)

00

40

Re: Isplaćivanje i porezna

ja ima osjećaj da će broj bit bliži 30%

ali od samog broja je puno važnije način obračuna, jer ako bude nešto kao u grčkoj onda nema svrhe više...

SKRLAPRO napisao:

naravno da je to puno novca, ali vjerujem da ce se sa dovoljno truda i dobrom igrom i dalje moci zaraditi za iznadprosjecno-hrvatski zivot i da ce ti troskovi i dalje bit manji nego zivot u nekim bez poreznim razvijenim zemljama...

vjerojatno da, ali ovo ovisi većinom o zaradi, zato jer ak zaradiš 10k $ godišnje nemožeš opravdat život u nekoj poreznoj oazi, ali sa milijun bi već mogao..

00

Re: Isplaćivanje i porezna

zviko napisao:

realno bi li imali šta poker igrači od nekog eventualnog poreza kojeg bi plaćali?

Pa kao prvo i osnovno privileg da mogu (smiju) živjeti i uživati u Lijepoj Našoj  wink

00

Re: Isplaćivanje i porezna

Da li je netko upucen da li je sigurnije dizati cash sa
skrill master card karticom u sloveniji nego u hrvatskoj.
Blizu sam grane pa skocim bez problema.Dnevni limit mi je 500 eura.
Moze i na PM.Hvala.

00

Re: Isplaćivanje i porezna

matko13 napisao:

Da li je netko upucen da li je sigurnije dizati cash sa
skrill master card karticom u sloveniji nego u hrvatskoj.
Blizu sam grane pa skocim bez problema.Dnevni limit mi je 500 eura.
Moze i na PM.Hvala.

ne vidim koja je razlika ako vadiš cash s Moneybookers kartice tako da bi reko da je apsolutno svejedno...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Isplaćivanje i porezna

Ok Hvala no odgovoru.Ustedio si mi.

iAcesHigh napisao:
matko13 napisao:

Da li je netko upucen da li je sigurnije dizati cash sa
skrill master card karticom u sloveniji nego u hrvatskoj.
Blizu sam grane pa skocim bez problema.Dnevni limit mi je 500 eura.
Moze i na PM.Hvala.

ne vidim koja je razlika ako vadiš cash s Moneybookers kartice tako da bi reko da je apsolutno svejedno...

00

45

Re: Isplaćivanje i porezna

__

Zadnji popravljao JJ222 (28-07-2016 20:00:20)

00