151

Re: Moneybookers MasterCard

Mene pitaš? Ja koristim Neteller. I na Skrillu i na Netelleru oduvijek imam oko 0.1 manji tečaj od kupovnoga, s tim da mi Neteller nikad nije naplatio nešto neobjašnjivo za razliku od Skrilla i imaju ozbiljniji support.

*S tim da je Skrill bio bolji za manje transakcije jer ipak ima malo bolji tečaj od Netellera i manji fee, ali ima niži limit za dizanje odjednom pa opet dođe na isto. Na kraju krajeva, nitko neće propasti za 0.1 razliku u tečaju. Nitko vam ne brani da dižete direkt na devizni.

Zadnji popravljao gmiko (30-06-2015 13:55:21)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

152

Re: Moneybookers MasterCard

http://uploadslike.com/image.php?dm=2XZB

00

153

Re: Moneybookers MasterCard

VIP su izvan konkurencije. smile

Sick tečaj, od sad mi ti dižeš lovu. tongue

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

154

Re: Moneybookers MasterCard

Vraga, sad i ja imaš loš tečaj.

00

155

Re: Moneybookers MasterCard

Provjerio sam s više ljudi, neki su imali oduvijek tečaj kao ja, manji od kupovnog, a neki poput Robe i malogmiska očito bolji od srednjeg. Sad je pitanje da li su samo vama ukinuli te povlastice ili sad oni koji su imali manji tečaj i prije imaju još manji.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

156

Re: Moneybookers MasterCard

Da, Roba i ja imam takve tecaje iz 5. mjeseca. U 6. su nes promijenili i to gadno.

Danas sam fino u Sloveniju otiso digo pare, vratio se doma promijenio po 7.55 i hvala smile

00

Re: Moneybookers MasterCard

gmiko napisao:

Može neka transakcija od prije gdje si dobio po srednjem tečaju?

Uvijek sam dobivao oko srednjeg tečaja, nekad malo više, nekad malo manje.
Obv. je kraj tome...meh

http://i.imgur.com/PtH4eUM.jpg

Zadnji popravljao malimisko (30-06-2015 23:55:41)

http://www.mmstaking.com/
00

158

Re: Moneybookers MasterCard

Pitao sam ih i ovo su mi poslalai na mail

Due to the fact that you are using the card to withdraw in another currency, as stated in the Terms and Conditions regarding the Skrill Card and fees section, Skrill adds 1.75% on top of the daily exchange rate (in this case the Master Card exchange rate) when there is conversion between currencies.
We are currently reviewing this fee and are expecting the fee to be adjusted or even removed soon. We will let you know once we have an update.

00

159

Re: Moneybookers MasterCard

dosla mi ej pred cca tjedan dana kartica...za ove iskusnije koji je koriste vec neko vrijeme, isplati li se vise dizati na bankomatu ili placati karticom? valuta skrill racuna i kartice je USD...

00

160

Re: Moneybookers MasterCard

plačati karticom je najbolje jer nema fee-a.

00

Re: Moneybookers MasterCard

kad se plaća karticom nema nikakvog fee-a? znači plaćamo po srednjem tečaju $?

roba jesi to provjerio?

00

Re: Moneybookers MasterCard

Ja je već cijelu godinu koristim. Nikakvih fee-a nema osim ako podižeš gotovinu. Ali ima jedna zamka generalno. Ja imam EUR account i u svim država u kojima nije EUR na nekim POS terminalima(npr. C&A trgovine U HR) pitaju te želiš li teretiti karticu u domaćoj(u ovom slučaju HRK) valuti ili EUR. Kod nas skoro uvijek je isplatljivije izabrati u EUR jer se onda transakcija obračunava s obzirom na Skrill tečaj. Ako uzmeš HRK često ti se ispostavi da firma koja ti prodaje uslugu ima poseban tečaj s bankom koja bude obrađuje transakciju, npr. 1EUR=7.29HRK. Tako da uvijek pogledaj tečaj koji ti nude.
Osim toga uvijek je dobro imati malo cashovine ili još jednu rezervnu karticu jer na nekim terminalinama Skrill karticu ne primaju i ima limit od 10 transakcija dnevno.

00

163

Re: Moneybookers MasterCard

Pozz
Jedno pitanje u vezi ovog annual fee-a  od 10€
Jel se to odnosi na kalendarsku godinu, ili mjesecno se placa dio po dio?

Npr. ako ja sad narucim karticu hocu li morat platit cijelih 10€ za 2015.g, pa onda novih 10€ kad dode 2016.g??

Hvala smile

00

164

Re: Moneybookers MasterCard

nije sigurno mjesecno, mislim da je od datuma kad si uzeo pa svake godine na taj datum

00

165

Re: Moneybookers MasterCard

Odmah plaćaš 10 eur i nakon godinu opet 10. Izdaju ti ju na 2 godine

00

166

Re: Moneybookers MasterCard

malo gledam te cifre sad...npr, bio u konzumu, odabrao na pos aparatu da se racun tereti u dolarima (sve mi je u $).
na onom odresku koji je izletio iz pos aparata kaze
"todays exchange rate": 1hrk=0,15069 usd, iliti 1usd=6,63 kn

pise takoder da je exchange rate od zagrebacke banke bla bla...tecajna lista zagerbacke banke tog datuma kaze
kupovni=6,85
srednju=7,03
prodajni=7,26

sad ako mi netko moze rec odakle meni ovaj tecaj od 6,63 po kojem se radila konverzija smile

bitna napomena za kraj: na odresku kaze i  comission 2,9% included in exchange rate...

cini mi se bitno isplativije sa skrilla prebacivati na devizni, i svakih par mjeseci neku vecu svotu dolara u mjenjacnici prebacit u kn...

Zadnji popravljao behemont (13-12-2015 02:22:45)

00

167

Re: Moneybookers MasterCard

Ako želiš da ti skrill da svoj tečaj onda moraš odabrati kune. Kad odabereš $ onda ti zaba mjenja po svom tečaju i još si commision uzme.

I logično je da POS aparat ne može znati koji je tečaj skrilla i koji mu je fee.

00

168

Re: Moneybookers MasterCard

al i dalje ne kuzim na koji nacin je zaba izabrala taj tecaj, cak i s provizijom...
a cini mi se da je hans preporucio da se ne bira u kunama nego u eurima (tj. u mom slucaju dolarima) ako pos aparat pita, ili sam nesto krivo skuzio?  hmm

00

169

Re: Moneybookers MasterCard

Neznam. Al znam da sam probao i jedno i drugo i bolji tecaj je kad uzmem u kunama.
Probaj i jedno i drugo pa ces vidjeti.

10

170

Re: Moneybookers MasterCard

behemont napisao:

cini mi se bitno isplativije sa skrilla prebacivati na devizni

drzi se ovoga. MB kartica je vrhunska kad trebaš brzo doc do casha.
A sto se tice kupnje u konzumima i slicno preko kartice, najbolje je naravno da je u kunama. Provizija je jako mala, za razliku od cashoutanja na bankomat.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Moneybookers MasterCard

Nemoj se cudit za velike razlike u tecaju jer banke i mjenjacnice deru na svem osim eura. Bar sta se tice usd i gbp. Uzimaju od srednjeg tecaja i po 6-7%.
Ovo sta je chillin reko se ne slazem. Ne vidim zasad neki gubitak na vadjenju preko skrill kartice. Tecaj mi uvijek djeluje korektan.

00

Re: Moneybookers MasterCard

Hocu rec da mi tih skrillovih 3% uvjek izgleda povoljnije neg tecaj u pbzu

00

173

Re: Moneybookers MasterCard

ok, probati cu u kunama iduci put pa cemo vidjeti
@rounder: mislis na dizanje s bankomata skrill karticom?

00

Re: Moneybookers MasterCard

behemont napisao:

@rounder: mislis na dizanje s bankomata skrill karticom?

Da. 3% pad od srednjeg tecaja je bolje neg ce ti ijedna banka dati. Bolje mos proc samo ako imas nekog ko se bavi tim pa ti daje neki povoljniji tecaj.

00

175

Re: Moneybookers MasterCard

ja sam dolare dolare po hnb tečaju na dan u mjenjačnici, dok su banke čista pljačka za sve osim eura kao što rounder kaže.

00