Tema: Članak: Kreiranje "tight" imidža za stolom

Kreiranje „tight“ imidža za stolom

U pokeru imidž je važan dio igre. Tijekom cijelog turnira, vaš imidž za stolom će vam odrediti koliko akcije ćete dobiti.
I najvažnije, vaš imidž će odrediti  kako ćete izmanipulirati protivnike da odigraju lošije i pogriješe pri odlukama u vašu korist.

Dok je dobro kreirati „loose“, agresivan imidž, koji vam može pomoći u ranom stadiju igre kada gradite Vaš početni stack, važno je ostvariti „tight“ imidž u kasnijim fazama turnira, jer vam to daje mogućnosti za manevriranje sa čipovima kada je to najpotrebnije.

Kada se do njih folda, neki igrači uvijek dižu sa pozicije cut-offa i buttona. Problem sa tom igrom je taj da je predvidljiva i lako se može iskoristiti. Ukoliko uvijek dižete sa buttona, igrači u blindovima će vas kad tad prokužiti i re-rejzat (3betat) sa bilo kojim kartama.

Neki će igrači pratiti vas sa većim rasponom karata sa blindova i check-rejzati na flopu.

Zašto to rade? Jer ukoliko prezentirate „loose“ imidž rejzanjem svaki put kad se folda do Vas, to će Vas kasnijem tijeku igre hendikepirati te onemogućiti da manevrirate i iskoristite situaciju jer svaki puta kada želite odigrati nešto, vrlo je vjerovatno da će vas netko pratiti ili re-rejzati.

Nije potrebno mnogo vremena prije nego se vaš „loose“ imidž pretvori u veliku metu od strane iskusnijih igrača za vašim stolom (čak vas mogu napasti i neiskusniji igrači kojima je dosta vaše krađe blindova). Količina čipova koje možete izgubiti na taj način uglavnom nije vrijedna krađe blindova.

Ali pripazite, jer kada igrate pretvrdo propuštate mnoge prilike da polako prikupljate čipove. Idealno je ostvarit „tight“ imidž, a u stvarnosti igrati negdje između „loose“ i „tight“.

Jedan jednostavan savjet, koji će vam pomoći u tom segmentu igre, a zvući toliko jednostavno da ćete se zapitati zašto ga uopće i spominjem, no to je vrlo važno pravilo: „Uvijek foldajte smeće.“

Foldanjem loših handova, ostvarujete sljedeće ciljeve:
•    Nećete pokušati ukrasti blind samo zato jer vam se ta šansa otvorila. Sa količinom agresive s kojom današnji igrači barataju, bolje je odustati od loših handova čak i kada ste u poziciji
•    Izbjegavate se pot comitati sa handom koji će vrlo vjerojatno biti dominiran u trenutku kada se zgurate s short stackom. Primjerice kada dižete sa cutoffa za 3x big blind sa J-3 i pokušate ukrasti blindove, a igrač sa stackom od 8 big blindova se pojavi iza vas i gurne all in, naći ćete se u lošoj situaciji.  Uvijek je bolje izbjegavati takve situacije
•    Najvažnije je to da kreirate „tight“ imidž, pa će vam dizanje sa handom poput A-8 otvoriti mogućnost da ukradete blindove, iako igrate malo više „loose“

Ljudi se često okome na igrača kojeg percipiraju kao „slabijeg“ te im pokušavatju ukrasti blind, bez dovoljno dobrog handa. Rijetko pokušavam ukrasti nečiji blind ukoliko nemam solidano dobar početni hand. Otvaranje iz cut-offa sa handom poput K-9 u boji je granica koju nisam voljan preći u pokušaju krađe blindova.

Korištenje „tight“  imidža omogućilo mi je manevriranje kroz opasno polje igrača u $5,000 Pot-Limit Hold'em eventu na WSOP 2007. Nakon što sam se poduplao na početku drugog dana, u kasnijoj fazi turnira sam iskoristio svoj imidž i ukrao mnogo blindova i potova u ključnim situacijama.

Iskoristio sam taj imidž da se probijem do finalnog stola na kojem sam imao dovoljno sreće da osvojim i narukvicu.

Zapamtite, potrebno je puno više od dobrih karata da postanete igrač koji pobjeđuje. Kreiranjem solidnog „tight“ imidža za stolom u kasnijim fazama turnira, biti ćete u mogućnosti odigrati puno veći raspon handova nego vaši protivnici misle da igrate i biti u prilici uzeti ključne potove u pravo vrijeme.

http://www.fulltiltpoker.com/images/com/en/content/general/tips-email/allen-cunningham-may-4-09.jpg
Napisao Allen Cunningham
http://www.pokerlistings.com/blog/pro-t … able-image

00