Tema: Pozdrav guys !!!!

Hi.

Zovem se Minja, čitav zivot zivim u voljenome Osijeku. Brucošica sam na građevinskom fakultetu u Osijeku.
Imam 18 godina, i konačno legalno mogu igrati poker.  lol 
Vidim nema baš cura na forumu, ali nema veze, to me ne obeshrabruje. Pratim ovaj forum jako dugo. U poker sam se zaljubila gledajuci gus hansena na aussie millionsu. Cim sam pogledala prvu epizodu (sasvim slucajno) krenula sam istrazivat. Najviše me privklo postojanje adjustinga. Odnosno, kako gus kaze na high stakes pokeru  "how i play ?! is up to you!" Te to što je poker netipična kartaška igra, igra u kojoj u milijonima handova nema ponavljanja [čak da su karte identično podjeljene na svim pozicijama i identičan board, opet je jako bitan recent history i game flow (da...da pravim se malo vazna tongue) ], i svaki je hand posebna priča za sebe.
Poker učim vec dvije godine. Pročitala sam dvije knjige, pogledala puno videa i ono sto mi je najvise pomoglo, pročitala dosta topica na temu microlimita, sobzirom da ce isti biti moja prva zrtva tongue.

Do sada, jasno nisam mogla igrat, ali kad kazem da dvije godine učim igrat, nemojte misliti da pretjerujem, ili pak umanjivati moje znanje zbog nedostatka iskustva. Iskustva nemam jer na njega nisam imala pravo, haha. Iako sam 18 navrsila prije skoro pola godine, tek sad cu igrati poker jer dugo vremena nisam imala ni $ za depositat, a u zadnje vrijeme jasno faks mi je primaran, a kako sam napomenula, brucošica sam i trebalo je sve to posloziti da bez straha mogu krenuti u poker osvajanja.

Kao i uvijek razmisljam jako pozitivno, najviše iz razloga sto vec dvije godine cantwaitam da počnem, pogotovo zadnjih mjeseci. Jedno vrijeme sam bila zaljubljena u poker, maštala o tome kako igram svake noci prije spavanja, spavajuci sanjala, a ujutro tjerala sjetu tih dojmova. Prepuna sam positive thinkinga, a znamo svi da je positive thinking jako bitna stavka u pokeru tongue

Ima 20ak min instalirala sam si Hem, i svoj HuD ipak nisam slagala, jer nesmatram da vec imam pravo birati svoje statse, jer realno nemogu još ni znati sto ce me kod protivnika zanimati. smile

Play money na pokerstarsu je jedino sto sam igrala, ali nazalost, činjenica je da se poker nemoze igrat u ništa osim u pravi novac, inače sve tone u vodu, i tako da taj play money ne uopće liči na poker. Nije vrijedno spomena, mada sam zavidno vremena provela na playmoneyu. I nije da se hvalim smile ali veliki sam winner hehe big_smile big_smile (naravno to nije teško)

Krenut cu igrati 6max, nl5. BR mi je 250$ . Ta odluka je pala davno. A vas moram upitati, dali je bolje grajndati 4 stola zoom-a ili mastejbling običnih stolova.  Ja namjeravam radit veliki volumen, a sobzirom da sam gejmerica od rođenja, mislim da mi masstableing nece biti problem. (so i heard da gaming history pomaze kod toga). U sat vremena igrajući 24 stola napravi se oko 2000 ruku. Sto znaci da igrajuci 3 sata dnevno mjesecno bi trebala raditi 180k handova. Znam da zvucim preambiciozna, ne čudim se ako se netko tamo i podrugljivo smijulji čitajuci ovo, ja tako isto kad čitam ove "predstavi se" topice.

Pročitala sam jako puno "predstavi se"  postova na ovome forumu, i mozda sam drska ali vecina igrača koji krenu u poker neznaju o čemu pričaju, nisu na čisto sa poker terminima, odbijaju postojanje variance i uza svo to neznanje imaju jako ambiciozne planove. Ja se po ovome zadnjem ne izdvajam, ali obecajem da po ovome prvome sam miljama daleko od njih, jer to jednostavno vidim, odnosno jasno mi je koliko nekome nije jasno.

Inače sam maleni psihopata, patim od urednosti i "jasnoće" svega oko mene.  cool    club

Eto ga, nadam se da nisam udavila teksom.    heart

EDIT: s pokerom krećem iz ovih stopa. Sa 10 stolova pa postepeno nadodavat dokle budem mogla pratit. A graf stavljam sutra ili preksutra. Kako god prosla, obecjem. Nadam se da necu trebat opravdavat sve sto sam se poviše u tekstu ishvalila.

Zadnji popravljao minjaK (15-12-2015 02:08:43)

10

Re: Pozdrav guys !!!!

Bok, dobrodosla smile
Pravo je osvjezenje cuti zenski glasic na forumu smile
Nisam strucnjak, ima tu jacih ljudi pa njih slusaj, ali ovako na prvu iz uvodnog teksta predlozio bih ti da za pocetak (koliko ce taj pocetak trajati vrijeme ce pokazati) inzistiras na kvaliteti a ne kvantiteti pokera. Uzmi si 4-6 stolova, prati akciju, slazi u glavi rangeve igraca i slicno...pusti autopilot za kasnije, ako nastavis ovako ambiciozno po planu sigurno ces dostici i taj nivo smile

Anyway, gl!!

10

Re: Pozdrav guys !!!!

Dobrodošla na forum!

Masstabling u današnjem pokeru više ne prolazi. Možda se na najmanjem limitu može biti u plusu, ali na većim limitima sve teže i teže. Poanta masstablinga je najčešće u tome da se natuče što više rejka i onda dobije rakeback, a pošto igraš na Starsu i na najmanjim limitima nećeš moći imati neki dobar status, nećeš baš dobiti puno rakebacka.

Trebala bi težiti da imaš najveću zaradu po satu i izbalansirati broj stolova po tome.

Za početnika je najbolje da igra do 6 stolova, jer igranjem previše stolova mogla bi steći neke negativne navike kojih ćeš se kasnije teže riješiti.

Sretno!

20

Re: Pozdrav guys !!!!

Pozz Minja,

Moram priznati ne znam kad sam vidio ovakav post u ovoj temi.  tongue
No dobro, vidim da nekakva zaluđenost s pokerom postoji i lijepo je to vidjeti i kod ženskog spola.
Što se tiče savjeta slažem se sa robom i behomotom, par normalnih stolova i fokusiraj se na kvalitetu. Drugo otkrij igraš li poker primarno radi novca ili zato što se voliš nadmudrivati sa konkurencijom. Ukoliko je ovo prvo onda definitivno regular stolovi sa table selecting-om kako bi WR bio što veči ,a samim time ti imala veći BR i moveupala. Ako pak te boli briga za sve i ne da ti se table selectati onda ZOOM, ali očekaj puno sporiji napredak generalno jer je takav format gdje su WR manji. Osim toga moj savjet je Rush umjesto ZOOM-a.
Ovisno koliko si (ne)redovita na faksu, mogla bi razmisliti o MTT-evima jer je cash puno tvrđava i tehnički teža igra od turnira,a usput bi mogla prije nešto ''ubosti'' za studentske dane nego na cash.u. Uostalom tvoji idol je bolji MTT igrač od cash-a. smile

Sve u svemu GL šta god izabrala!

20

Re: Pozdrav guys !!!!

Pozdrav,

definitivno regular stolove, zoom je koma na starsima dok se na regular stolovima nalazi dosta riba.

sretno

00

Re: Pozdrav guys !!!!

Evo me. Puno vam hvala na odgovorima. Nisam gledala na mastejbling tako kako kazete. Ali na kozi sam osjetila da ste u pravu. Nazalost krenula sam s 10 stolova, ali na njima i ostala taj prvi dan.  Konstantno mi izlaze stolovi, jednom mi je isteklo vrijeme sa KK a jednom i AK i to pred mojim ocima dok sam scrollala rejz sad . Nakon par sati igre, to mi se vise nije dogadalo. A sutradan sam palila i do 23 stola u jednom trenu, neko vrijeme sam tako igrala boreći se sa sitoutanjem konstantnim. Pa sam i tu uspjela uhvatit dobar ritam da taj problem nebude izrazen.

U pocetku je kraj mene sjedio tata. I tako sjedi tata prvih sat vremena kraj mene dok nije zaspao u stolici.
U trenu kad mi je foldalo kraljeve on mi sasvim iskulirano rece "pa dobro, nema veze, mozda je on imo aseve"  UHHH kako sam ga htjela lupit. Ma evo, i sad se iznerviram kad se sjetim kako mi je foldalo kraljeve sad .  Nadalje, ta skepticna starcuga je vec digao dramu zasto sam stavila svoje ime na ovaj forum. I dobila sam zabranu da dajem svoje podatke dalje. A ja to sve moram slušat jer nemam drugog izbora. Tako da ce i on ovo redovito citat   hmm   (pozz debeli  mad   )

No nasla sam kompromis.  Stavit cu vam SS svoga grafa. Imam milijun i jedno pitanje i hvala vam puno sto odgovarate i pomazete bez ikakve koristi smile 

Grajnd u zadnja dva dana je prosao bolje nego u najljepšim snovima. Kad sam se probudila i shvatila da nisam sanjala imam lijepe i čudne osjecaje. Na kojima mogu biti zahvalna mozda predobroj varijanci u moju korist. Naime runnam 21 buyin više nego je expected value. Iako nemam osjecaj da sam nesto pretjerano hvatala s lošijim handovim i stvarno mislim da to nije slucaj, pa mi nije ni toliko jasno kako moze tolika razlika biti na EV line.

http://i63.tinypic.com/4he2qv.png


Moji statsi:

Vpip: 23.9   
PFR: 18.6 
3bet: 6.88
WTSD :  26.2  (went to show down, sto to točno znači i što nam pokušava reći ? )
W$SD%: 49.8 (won $ show down. takodjer me isto zanima)
Agg: 3.59 (zanimljiv stat, jer uz onaj isklišejizirani "agressive poker is winning poker, ovaj stat bi nam trebao puno znacit i govorit, i da vas pitan, kakav je moj Agg, i kako promijeniti ako nevalja, i sto doznajemo iz toga)
Agg%: 44.3 (koja je razlika, jeli mi dobar stat, i sto nam govori ?  PS: googlala sam sve, ali ono sto nisam mogla dokucit, za to krivim jezicnu barijeru i zbog toga vas pitam)
TotFoldtooIP3bet :  43.9  (mislim da je ovo dovoljno. koliki je vaš, ovisi li iskljucivo o tome protiv kojih igrača igrate (ako sjedite za stolom protiv tight passive igrača koji imaju 3bet  od 1-3  trebali bi imat puno veci fold 2 3bet. Ako su pak previse tight i foldaju puno na 3bet trebala bi više 3betat za blef, ali samo callati sa npr QK da ga ostavljam s losijim koje bi inače bacio na 3bet. A ako pak ne foldaju na 3bet onda jednostavno 3betat samo za value a ne za blef, ali prosiriti range 3beta za value. I to ukoliko ne 4betaju za blef. Odnosno ako su weak lose. I iskoristavati takozvani squezze, kada recimo netko ko ima veliki fold23bet opena, jedan ili dvojica callaju, i onda mi 3betamo jako da svi bace. Da li sam ovo sve dobro rekla, jer na 3bet sam najvise pozornosti obratila dok sam igrala, i to sam istrazivala. I ima dobrih igrača za koje vjerujem da vide moje statse, pa onda imajuci to u obziru i gledajuci u njihove statse sam ih iskoristavala u razlicitim spotovima) i mozda čudno pitanje, ali koliko vam varira taj stat od sessiona do sessiona. Ja sam odigrala samo par sessiona do sada, i primjetila sam da mi varira.
I pitanje, kad netko puno opena, a fold na 3bet mu nije ugodnih 0, nego ipak ima nekakav fold na 3bet (npr 12), zanima me. Kakve handove to riba baca na 3bet, ako ih je samo 12% , dok su mu statsi recimo 32/15/2 (nekakvi tipicni fish statsi). Do utančine na kakav način istraziti kakav bi trebao bit nas adjusting s 3betom ? Do koje mjere 3betat za value, i dali ikada 3betati za blef ? 
Vi imate iskustva pa mi mozete rec, što će ribu najviše nagnati da bi foldala 3bet bas taj jedan put od  8 puta.
Nekako me takvi tipovi riba naročito nerviraju, jer kao da rade stvari kako im dođe, pa nikad nemaš jasan clue o njihovom handu.

Zanima li vas jos neki stat koji nisam iznijela a bitan je.

Na koji način EV line funkcionira sam mislila da mi je poprilicno jasno dok se direktno s njim nisam susrela, i sad mi malo dize zivce. Sto on govori da sam trebala bit na 30ak $ profita ?  Ja neznam jesam li ijednom uhvatila s losijim handom. Uglavnom su oni bili sa drawovima ili losijim parovima ili bilo kakvim comboima. Ako ja zguram 5$ sa KK vs AK protiv igrača koji isto ima 5$ . To je pot od 10$, ja imam 65% šansi za osvojiti pot (equity ? ) . Ukoliko zamislimo da je to prvi i zadnji hand mog sessiona i osvojim pot, moj graf bi trebao izgledati : 
a) (kako sam mislila prije) winnings na 10$ (minus rake - nebitno..) /  showdown line na 10$ / non showdown 0$ / EV line na 10$
b) (kako sad mislim da jest) winnings na 10$ / showdown line na 10$/ nonshowdown na 0/  EV line na 6.5$

Logika mi kaze ovo drugo jer da je prvo nema načina da mi EV line ovako izgleda. Jer ponavljam, uglavnom sam imala bolje (skoro do ijednog handa).
Ali ako je ovo drugo ?  Kako tocno racuna EV na ovih mojih 15k handova ? Odnosno ako racuna po B principu, da li to znaci da bi u pravilu svi winning igrači dugoročno trebali bit ispod EV-a jer kad tad moraju izgubiti s winning handom, i znači li to da me u bliskoj ili daljnjoj budućnosti čeka naplata varijance ? Mislim da je rješenje toga tu negdje ali me nervira jer nemogu do kraja to shvatit.

behemont napisao:

Bok, dobrodosla smile
Uzmi si 4-6 stolova, prati akciju, slazi u glavi rangeve igraca i slicno...pusti autopilot za kasnije, ako nastavis ovako ambiciozno po planu sigurno ces dostici i taj nivo smile

U mome grafu mozemo vidjeti kad sam igrala 10 stolova, a kada 20+, to vidimo po crvenoj liniji (Negdje oko 10k handova sam krenula sa velikim brojem stolova) Kad sam igrala 10 stolova ona je išla pristojno prema gore, no previše su mi (ispostavlja se kad pogledamo dio mog grafa koji pokazuje 24 stola) patili showdown winningsi, odnosno igrala sam širi range i bila manje selektivna protiv lose fisheva. A po ovome izgleda da je profitabilniji ovaj drugi način. Barem za moju igru. Shvacam li ja nesto krivo, ili je u pitanju abnormalnost u ovoj pojavi zbog mozda premalo odigranih handova na čiji račun nemozemo donosit ovakve zakljucke kakav sam dala ?


roba59 napisao:

Trebala bi težiti da imaš najveću zaradu po satu i izbalansirati broj stolova po tome.

Krenem li promatrat na taj način...   winrate mi je manji na više stolova, ali imam više $/h , sto je slucaj do sada u mojoj igri, sto sam poviše objasnila behemotu. Nadalje dakle, ako te poslusam da izbalansiram broj stolova da imam što veći $/h, to bi trebalo znacit da igram sto vise stolova ?!  (mislim da si mi zelio porucit upravo suprotno!?)

HansTheGreat napisao:

Moram priznati ne znam kad sam vidio ovakav post u ovoj temi.

Hvala ti puno, nadala sam se nekom ovakvom priznanju da nebude da sam štrebala poker neigrajući ga i onda opet ni po cem posebna smile  I slazem se s tobom   lol     roll 

HansTheGreat napisao:

Pozz Minja,
otkrij igraš li poker primarno radi novca ili zato što se voliš nadmudrivati sa konkurencijom. Ukoliko je ovo prvo onda definitivno regular stolovi sa table selecting-om kako bi WR bio što veči ,a samim time ti imala veći BR i moveupala. Ako pak te boli briga za sve i ne da ti se table selectati onda ZOOM, ali očekaj puno sporiji napredak generalno jer je takav format gdje su WR manji. Osim toga moj savjet je Rush umjesto ZOOM-a.
Ovisno koliko si (ne)redovita na faksu, mogla bi razmisliti o MTT-evima jer je cash puno tvrđava i tehnički teža igra od turnira,a usput bi mogla prije nešto ''ubosti'' za studentske dane nego na cash.u. Uostalom tvoji idol je bolji MTT igrač od cash-a. smile

Igram poker prvo i osnovno jer je to nešto jako zanimljivo i competetive, a oduvijek sam se bavila sportom i gejmanjem. A kako sam rekla poker me fascinira kao igra, i zbog toga sam ga izabrala. Čitavu svoju gejming karijeru sam provodila igrajuci i bivajuci dio forum communitya, tako da mi poker dođe kao jos jedna igra u nizu, a i forumiranje je tu. Uzivam u raspravama s pametnim ljudima, a vidim u poker communityu se ljudi nemogu ni djeliti na pametne i nepametne, jer su svi izrazito inteligentni. A novac .... Nema se tu sto pricat. Nema nikog ko ga ne zeli i kome ne treba. U pokeru, kao i svemu, zeilm biti uspješna, a jedinica za mjerenje uspjensosti u pokeru je novac. Ali da odgovorim na tvoje pitanje jednostavnom karikom "kad bih osvojila WSOP sigurno bih se rasplakala od sreće. Ali ne zato jer sam osvojila 10ak M dolara, nego jer sam svjetski prvak".   
Moj idol je Velika Vanessa smile Dobra je i draga, jako pametna, i čini se da njenu svjesnost i koncentraciju za poker stolom mozes uhvatit u ruke. A isto tako zna nekad i pogriješiti, a kad griješi ide do kraja smile i tu mi je još posebno simpaticna. I znam, i ona je više turnirski igrač nego cash. Ali oduzet titulu cash igrača takvoj velicini kao sto je vanessa ili gus isto ne drzi puno vodu.    club

I ono sto me najviše zanima. A vidim to se često spominje, pa si još i ti spomenuo, a neshvacam poantu. Table selecting. Jasno sama rječ mi kaze o cemu se tocno radi. Ali na koji točno način vi to radite ? Na što paziti da table selecting bude ispravan ? Ja u lobbyu (ko i svi valjda) imam opcije
"avrg pot"   "% player per flop"   "hands per hour" (stim da hands per hour bih eliminirala kao nesto relevantno, ili mozda ne ? jer fishevi igraju brze jer igraju manje stolova, pa stol na kojem je H/h veci ima više fisheva...?) .  Jel se to po tome bira ? Ili po nečem sasvim drugom pa ispadam zbunjena. (zbunjena i jesam)

Hvala svima, i molim da mi nitko nista ne zamjeri, ja pišem direktno sto me zanima i kako razmisljam, čisto u nadi da nikoga ne povrijedom jer mi to nije namjera, a znam da moze zvucat drsko. Sve sto zelim je da me naucite onome sto znate a ja još neznam. Ako imate zelje i slobodnog vremena.    heart

Zadnji popravljao minjaK (16-12-2015 19:44:32)

00

Re: Pozdrav guys !!!!

HansTheGreat napisao:

Pozz Minja,
Osim toga moj savjet je Rush umjesto ZOOM-a.

nisam mislila zoom igrat, ali ovo me sad zanima, kakav je to oblik rush ?

00

Re: Pozdrav guys !!!!

Isto ko i zoom, samo kaj je na Full Tiltu.

Na ovaj post iznad ću odgovorit kasnije...

00

Re: Pozdrav guys !!!!

minjaK napisao:
roba59 napisao:

Trebala bi težiti da imaš najveću zaradu po satu i izbalansirati broj stolova po tome.

Krenem li promatrat na taj način...   winrate mi je manji na više stolova, ali imam više $/h , sto je slucaj do sada u mojoj igri, sto sam poviše objasnila behemotu. Nadalje dakle, ako te poslusam da izbalansiram broj stolova da imam što veći $/h, to bi trebalo znacit da igram sto vise stolova ?!  (mislim da si mi zelio porucit upravo suprotno!?)

Odnos broja stolova i zarade po satu bi bio Bellova krivulja. Trebaš si sama naći idealan broj stolova.

Ovo što si ti odigrala je premali sample. Trenutno runnaš iznad EV-a $100, a moglo se desiti obrnuto pa bi bila u minusu.  Ja tu ne vidim nekakvu razliku u broju stolova. Da, razlikuje ti se igra na 10 i na 20 stolova i to se vidi po crvenoj i plavoj liniji, ali EV linija je cijelo vrijeme oko nule. Jedino što ja tu vidim je da imaš još puno toga za naučiti, a to ćeš teško na 20 stolova.

Odgovor za EV je pod b).

minjaK napisao:

Ali ako je ovo drugo ?  Kako tocno racuna EV na ovih mojih 15k handova ? Odnosno ako racuna po B principu, da li to znaci da bi u pravilu svi winning igrači dugoročno trebali bit ispod EV-a jer kad tad moraju izgubiti s winning handom, i znači li to da me u bliskoj ili daljnjoj budućnosti čeka naplata varijance ? Mislim da je rješenje toga tu negdje ali me nervira jer nemogu do kraja to shvatit.

Da, čeka te sigurno naplata varijance, ali ona ne mora biti u bliskoj budućnosti (štogod to značilo). Može to biti već danas/sutra, a može biti i za 2 mjeseca.

Winning igrači ne moraju biti ispod EV-a. EV nema veze s time, on jednostavno pokazuje samo koliko si imala sreće odnosno nesreće. I to samo u all in potovima.

00

Re: Pozdrav guys !!!!

Krenula si sa 250$, sada imaš koliko?

Bilo bi super za pratit kada bi stavljala na ovu temu svoje tjedne rezultate.

Svako dobro ti želim.

10

11

Re: Pozdrav guys !!!!

samodobri napisao:

Krenula si sa 250$, sada imaš koliko?

Bilo bi super za pratit kada bi stavljala na ovu temu svoje tjedne rezultate.

Svako dobro ti želim.

Tek je prije 2 dana počela igrati. wink

00

Re: Pozdrav guys !!!!

Kud bolje nego odmah Iznad ove narancaste koja nikad nikog ne slusa big_smile

Vidim da te zanimalo kolko su neke brojke optimalne, pa slobodno print-screenas neke osnovne statse koji te zanimaju iz Hem-a pa ce ti netko tko to prvi ouci odgovorit koje brojke bi bile idealne za odredeni stat pogotovo za nekog tko se tek poceo upoznavati sa real-money pokerom smile

Imas OVDJE link koji je roba stavio isto novoj pridoslici pa bi ti vjerojatno bilo od koristi pogledati nekoga jedno sat-2 kako igra pa da vidis dal bi nesto mogla uklopiti u svoj stil i slicno.

GL keep crushing smile

00

13

Re: Pozdrav guys !!!!

Što se desilo?

00

Re: Pozdrav guys !!!!

Da. Mene isto baš zanima kako ide? :-)

Ja sam također tek krenuo igrat pa je super čitat iskustva onih koji tek počinju.

Mogu samo ustvrdit da je ozbiljno igranje pokero vrlo vrlo teško, ne uopće financijski
nego fizički, čista fizika, sjediš 8 sati i grindaš, a ja igram zoom na Pokerstars.

00