Tema: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

On Game, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $7.29 (182.3 bb)
BB: $8.67 (216.8 bb)
MP: $9.02 (225.5 bb)
CO: $1.16 (29 bb)
BTN: $1.93 (48.3 bb)

Preflop: Hero is SB with K heart K club
MP raises to $0.12, 2 folds, Hero raises to $0.44, BB folds, MP calls $0.32

Flop: ($0.92) 6 club T spade 6 spade (2 players)
Hero bets $0.66, MP raises to $8.58 and is all-in, Hero ???


Sve sto znamo o njemu je da igra 23/16/5 i par handova ranije je raiseao river all in sa nutsima. Raise flop cbet nemam ni jedan hand na njemu a raise river (1/5) to je taj jedan nut hand bio.

100 bb deep preflop insta callam zbog overplayanih JJ i QQ i AT(rijetko), ali 180deep dal on tu zbilja ikad ima JJ ? QQ da, al ima i  AA i   TT sto nas stavlja na  Li La call sto se oddova tice. Da mu neki stat ili barem akcija prije te pokazuju da je barem malo luđi ili nesto slicno callao bi, ali ovako mi je zadao muke skoro do kraja time banka, koji je vas thought process ovdje?

I ak neko hoce odgovoriti "Imas KK   u 3b potu na T high boardu, cisti call" neka se ne trudi jer mi je to jasno generalno, ali sam deep 180bb vs ne nekog maniaka koji je napravio ocit value bet, samo pitanje dal smo jaci od tog value beta smile

P.s. (inace izlazim sa stola ako imam effective stack veci od 150 zbog ovakvih spotova osim ako nije ogroman fish na stolu)

Zadnji popravljao Stormpay (10-02-2016 16:12:23)

00

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

Nema mu smisla slowplayati AA deep, a ni rejzati TT (pogotovo ne all in). Ovdje mi se čini ko da mu je najveći dio range-a FD.

10

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

Da raisea FD bi na 400 handova imao koji Rvs CB a ne 0/0 i kao sto rekoh jedini put kad je raiseao all-in bio je river i pokazal nutse.

Niti jedan indikator nisam imao da bluff raisea zato me i zbunio ovaj spot smile Opet je on NL4 igrac kao i ja tako da ima smisla il ne, nama nema smisla ali to ne znaci da njemu nema smisla. Ako to radi svjesno sa FD jer misli da foldam JJ+ svaka cast, evo da sam ijedan indikator imal da tak nesto radi, da je bluffal ranije callal bi

100 bb bi callao isto i note napisal sto radi, ali extra 150 za ulozenih 9 nisam htio riskirat.

Stavio sam mu u range AA,QQ,TT,AKs,AQs i imam tocno kolko trebam i za platiti, znaci rubna odluka, niti jedna cinjenica na njemu ne pokazuje da je agresivan postflop, da blefira cesto pa mislim da je ok fold

00

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

callao bi unatoc tome sto ga dosad nisi vidio da bluffa ni jednom i cak ak imaFD u rangeu smo na rubu?

00

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

0/0 znači da nije imao ni prilike rejzati flop. Po tome ne možeš zaključiti da nema FD.

10

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

istina, to sam predvidio.

Ima netko drugi od 9999 ljudi na ovom forumu zainteresiran prokomentirati sto razmislja u ovom spotu kad smo deep? )(

00

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

Ima zainteresiranih, ali ne i relevantnih big_smile

00

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

u tome je bit, svaki komentar je dobrodosao, necemu gledati na sve crno i bijelo. Ja sam iznio svoje misljenje i stajaliste, a Roba objasnio svoje stajaliste i kad sam shvatio sam prihvatio  i nasao mini leak kod sebe na koji cu drugi put pripazit.

Ako i kazemo nesto krivo, treba gledat na pozitivnu stranu tako da ces nauciti sto je bolje i tako napredujes ili ces barem cuti drugu stranu pa sam odlucit sto je za tebe najbolje smile

Komentiranje drugih ti pomaze u smislu da natjeras sam sebe da razmisljas pa samo razmisljajuci cak i skuzis koliko na autopilotu krivo odigras nesto samo zato jer ne razmislis 2-3 sekunde smile

00

9

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

slazem se s robom, ja ovo nebi foldo bez obzira kakve statse ima, osim ak na velikom sampleu vidis da ja jako pasivan i nikad ne blefa
mislim da gotovo nikad tu neces vidit TT. AA rijetko

00

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

u redu, slazem se, ali zasto necu bas nikada vidjet TT ? Ako on mene stavlja na JJ+ , on je pogodio T i hoce all in jer je jaci. Koje handove onda shipa ovdje, AKs, QQ?

00

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

Evo ovako. Ja znam da vecina ovo ne voli baciti, al iz iskustva znam da skoro svaki put kad callam ovo gledam A6 ili TT. Kao sto roba kaze, AA ovdje neces vidit skoro nikad jer bi ovako deep 4betao preflop.
Ovo zovem samo agro donkove.
Ne znam koji je bio rezultat tvog handa, al ako si foldao gg, ako si zvao mislim da dugorocno si los u ovom spotu.

00

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

Ovako, samo sam htio da se malo komentira i da se obrazloze misljenja da kad netko kao "Plutionium" i slicni novi igraci citaju da mogu nesto nauciti ili zakljuciti iz toga smile

Ja sam foldao.Vise razloga. Opcenito svi (pa tako i ja) su 5x vise tight u deep situacijama.

Kao drugo ponavljam nisam niti jednu glupost vidio kod njega, kad god je pokazao hand imao je ok value, jedino sto mu se tu moglo desiti je ono sto se i meni desi kad pogodim presretan sam nekad i bez razmisljanja raiseam mozda i previse pa si mislim "wouu marko kud tolko tak brzo betas".

Kao trece pomirit cu se bit malo -EV igrrac u ovoj situaciji jer nisam puno ulozio nego da riskiram 150bb jos. Ovaj spot se desio samo jednom (sada) i kada sam u nedoumici , doslovno sam ovdje 50-50 i ne znam kaj se desava, foldam jer ima puno drugih situacija na kojima mogu poraditi da postanem bolji i ovaj spot mi nece odlucit dal sam winning igrac ili ne.

Tj, ako redovno callam overbet shoveove ogromne na nizim limitima mislim da cu prije srusit profit nego dic jer su to cesto value pozicije, a ako je netko "lud" da blefira , jednom ce mu proc al ako to cesto radi vidjet ce se na statsima a i na stolu kod slijedecih handova pa se lako adjustam. Ako callam i ima FD, nije da sam ogroman favorit, ali trebao bih bit barem NL25 da se igram tocno i raspisujem kolko kombova cega ima.

Sto se tih shoveova tice tipicna situacija je recimo 5678A, da imamo K9 i betamo 0.40 u 0.50 i villain shove $4, standard insta foldam. Kada vec jednom i dodem na vise limite gdje vec to netko moze iskoristavat onda cu to i ucit detaljnije, ali ovdje na NL4-NL10, cisto ok ide sa doslovno jednostavnim rjesenjima.

Al eto samo me zanimalo 2-3 misljenja i pogleda na spot da noviji igraci imaju sto i citat smile bacit cu jos koji hand gdje sam siguran da ce bit podjeljena misljenja big_smile

00

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

just my 2 pence (upitno koliko relevantno)...

Bez nekog reada isto se slažem da nikad nema TT ni AA. Ono što mu po meni čini najveći dio rangea je FD ili ako je preflop odigrao malo "fancy" (posebice ak mislim da ima neki read na tebi ili ak po statsima vidi da dosta polarizirano 3betaš sa SB) stavio bi ga na neki gutshot+FD (89s i slično). Od handova koji te beataju A6 mi se čini prenategnuti i mislim da će prije držati nešto popust 56s ili 67s.

Sve u svemu mislim da malo gubiš foldom pa to nije greška (ili barem nije velika), ali ja bih callao jer mislim da je dugoročno +EV.

Zadnji popravljao iAcesHigh (11-02-2016 23:04:13)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
10

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

Kad sam napisao A6, mislio sam A6s i nije nategnuto da to ima ovako deep.
Ja uopce nisam tu ulazio u logiku sta bi mogao on imati.
Od logicnih stvari su 65s, 76s, 87cc, 98cc, A6s, AQs, AJs, ATs, 66 i TT. Znam da svak razmislja da nema smisla tu rejzat 6 ili TT, al to ljudi rade. Regovi to rade. Zasto, ne znam, al sam to vidio more puta i kad god sam zvao rega u ovakvim spotovima, najebo sam ko zuti. I to ne pricam o situacijama di sam zvao ovakve nitty regove, nego takve spotove sa regovima koji imaju dovoljnu dozu agresije, rejzove flopa preko 12ak% itd.
Ko ne vjeruje, nek si proba isfiltrirat bazu na vecem sampleu takve spotove pa ce te vidjeti da su to vecinom trips+ ruke kod villaina. Akl onije donk, naravno.

00

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

Da, bas bi bilo super da ljudi gurnu fd a sesticu igraju sporije tako da bas uvijek znamo sto imaju☺

00

Re: KK in 3b pot facing 150bb shove on the flop

Ja sam ovdje generalno radio C iako mislim danas da je tako bezveze o tom spotu razbijati glavu. Mislim da C sigurno nije bas super + EV, cak mislim i losing/BE, kad su dvije opcije tako blizu onda je stvarno ne bitno i nije da će ti strašno promijeniti WR. Mislim to je NL4, zato sa F i C i dalje bi trebao imati 10bb/100.
Ja osobno preferiram F jer na ovim limitima zaradujes kad je netko pasivan, a ne agresivan. I na tim limitima ljudi rade jako puno stvari koje nemaju smisla tako da leveling i ne znam koliko pomaže.  Ukratko sta god odlucio veliku grešku nisi napravio, a tično znati nečeš nikada.

10