Tema: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Sa villianom imam 350 handova, 3bet Vs BTN 11% (50), Vs BTN ukupno 20% , cbet u 3betanima potovima   2/3, c/f 0/1

Kako bi odigrali ovu ruku????

http://www.cardrunners.com/pokertools/s … 609/replay/


Betao sam flop pošto ima visoki 3bet i puno blefova. smatram da sam  malo jace trebao betati??????
Kada je napravio c/c flop te betao turn zbunio me njegv line. Smatrao sam da ima Axs ili gutshot ili oboje???' , nisam znao gdje sam u ruci
Treba li u ovoj situaciji raise-ti???
River je zeznuta karat, mislim da je check back najboje..

Hvala svima na odgovorima

Zadnji popravljao alcemic (08-03-2016 19:19:40)

10

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Flop mozes nekad i da cekiras iza...sa AQ bih uvijek betovao slicno 1/2 pota.

As played zvao bi ga na turnu, da je udario jace vjerovatno bi odmah bacio. Vrlo lako moze da ima i AA u ovoj situaciji ili mooozda AJ gdje se i sam pogubio pa ni on sam ne zna sta radi. Ako betuje river naravno bacas se bez razmisljanja.

Bilo bi dobro da si dao info o donk betu na turnu, mozda turn i river agg.


Edit: sad tek vidim da ima dosta velik 3b...i pao mi je na pamet 89s tu jer se vjerovatno uplasio da ti imas AQ...river je svakako ok odigran  smile

Zadnji popravljao Muho91 (08-03-2016 20:26:23)

00

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Pozdrav,

Ok mi je call njegovog 3beta preflop.
Na flopu mislim da je ok check back
turn mi ovisi o njegovom aag% na turnu, ali ovako na prvu bi 70% foldao i 30% callao možda još više foldao jer je uzeo taj line.
river je ok check back

00

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Prvo ne sviđa mi se PFR open 2x ( iako znam da na WPN  moras rucno mjenjati) mislim da taj open daje protivnicima mogucnost defendanja šireg rangea

Što se tice handa, flop stabam nakon njegovog checka jace ali ne puno jace od tebe nekih 0.80$-0.85$, na turnu ga ja samo callam.
(Zapravo ovaj njegov turn play i mene dosta muci svakave kombinacije mi se motaju po glavi no tesko mi se odluciti )
Ovaj river također check back-am jer mislim da sam nakon ovog njegovog linea gotovo uvjek mrtav i da on tu nikad ne folda Ax, a ima ih puno u rangeu.

00

5

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Po meni dobro odigrano, jedino si po meni mogo jače radit donkbet na flopu da mu prezentiraš da si jak i da on folda, ovako sa tvojim betom mislim da mu se isplatilo callat

EDIT:

marko90 napisao:

Prvo ne sviđa mi se PFR open 2x ( iako znam da na WPN  moras rucno mjenjati) mislim da taj open daje protivnicima mogucnost defendanja šireg rangea

On je BTN, tako da je 0.20 ok, ali bolje bi mu bilo da je openo sa 2.5, tj na nl10 0.25

Jel može objašnjenje za ovo stabam šta znači?

Zadnji popravljao Kenny (08-03-2016 20:59:16)

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
00

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Čini mi se da vas je većina pogledala hand do kraja, vidjeli ste rezultat i onda na osnovu toga odgovarali.

Flop je check back. Zašto bi htjeli da folda zrak? Koji slabiji handovi nas callaju? Što ako dobijete rejz?

Turn je malo zajeban. Nema baš handova koje može x/c i onda donkati turn. AJ, AK (možda), KQ, full? Ne stojimo baš dobro protiv tog range-a, ali pošto imamo 4 outa callam. Da je betao više možemo foldati.

River je čisti x.

00

7

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Sigurno da je zato treba bez rezultata stavljat hand

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
00

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Kenny napisao:
marko90 napisao:

Prvo ne sviđa mi se PFR open 2x ( iako znam da na WPN  moras rucno mjenjati) mislim da taj open daje protivnicima mogucnost defendanja šireg rangea

On je BTN, tako da je 0.20 ok, ali bolje bi mu bilo da je openo sa 2.5, tj na nl10 0.25

Jel može objašnjenje za ovo stabam šta znači?

Ma to je samo moje misljenje da je 2.5x bolje, ako protivnici isto foldaju i na 2x raise onda je to i bolje, a stab što znaci: pa da betam nakon sto je protivnik check-irao kako bi uzeo pot

00

9

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Nakon što si betao flop turn i river su dobro odigrani, ali flop nije dobar bet. "Pošto ima visoki 3bet i puno blefova" nije valjani razlog za bet flop, čak naprotiv, to je dobar razlog za checkback jer a) ima hrpu aira na flopu koju će check foldati, a čini se da je agresivan pa mu želimo dati priliku da blefa, b) imamo medium strength hand koji nema 3, jedva 2 streeta valuea, a nije ranjiv pa želimo odgoditi betove za iduće streetove.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

10

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

gmiko napisao:

Nakon što si betao flop turn i river su dobro odigrani, ali flop nije dobar bet. "Pošto ima visoki 3bet i puno blefova" nije valjani razlog za bet flop, čak naprotiv, to je dobar razlog za checkback jer a) ima hrpu aira na flopu koju će check foldati, a čini se da je agresivan pa mu želimo dati priliku da blefa, b) imamo medium strength hand koji nema 3, jedva 2 streeta valuea, a nije ranjiv pa želimo odgoditi betove za iduće streetove.

Ne slažem s s tobom i robom da je ovo cback; ako betamo ovdje samo 3ofkind+ i zrakove villian ima easy game protiv nas. Pa villian ima 3bet vs BUT 20% ( vjerojatno 3beta sa bb nesto manje nego sa sb ali da mu stavimo nekih 15 %) tu imamo masu slabijih handova koji callaju nas flopbet ( bilo koja slabija baba- sigurno ponekad 3beta neku random babu; AK; AJ; JJ; 99-77).
Turn i river u ovom spotu su dalje nebitni po meni (dobro odigrano- nažalost ne možemo pretvorit ruku u blef i shipat river jer on ima sve nuts fullove u rangeu)

Na blank turnove betam pola pota i cbackam river; na bilo koju agresiju je easy fold.

10

11

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

jurakc napisao:
gmiko napisao:

Nakon što si betao flop turn i river su dobro odigrani, ali flop nije dobar bet. "Pošto ima visoki 3bet i puno blefova" nije valjani razlog za bet flop, čak naprotiv, to je dobar razlog za checkback jer a) ima hrpu aira na flopu koju će check foldati, a čini se da je agresivan pa mu želimo dati priliku da blefa, b) imamo medium strength hand koji nema 3, jedva 2 streeta valuea, a nije ranjiv pa želimo odgoditi betove za iduće streetove.

Ne slažem s s tobom i robom da je ovo cback; ako betamo ovdje samo 3ofkind+ i zrakove villian ima easy game protiv nas. Pa villian ima 3bet vs BUT 20% ( vjerojatno 3beta sa bb nesto manje nego sa sb ali da mu stavimo nekih 15 %) tu imamo masu slabijih handova koji callaju nas flopbet ( bilo koja slabija baba- sigurno ponekad 3beta neku random babu; AK; AJ; JJ; 99-77).
Turn i river u ovom spotu su dalje nebitni po meni (dobro odigrano- nažalost ne možemo pretvorit ruku u blef i shipat river jer on ima sve nuts fullove u rangeu)

Na blank turnove betam pola pota i cbackam river; na bilo koju agresiju je easy fold.

Objasni molim te kako villain ima easy game protiv nas ako checkbackamo KQ?

Naravno da je bet s KQ profitabilan. Ali check je profitabilniji.

Nabrojao si par komboa od kojih ionako value možemo dobiti kasnije (a koji niti nisu u check call rangeu kod puno protivnika) i isfoldao mu cijeli range aira koji će delay cbetati ili improveat na turnu i nastavit s rukom.

Bet s KQ (znači medium strength handom koji nema 3 streeta valuea) može biti superioran protiv jako pasivnog protivnika ili jako lošeg protivnika koji ne balansira checkove i loše igra postflop.

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

12

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Pa ima easy game jer smo izuzetno polarizirani pa nas može lako c/c 3 strita sa bluffcatcherom jer imamo puno vise blefova nego sto imamo value handova.
Nebi se slozio da je cback profitabilniji. Recimo da su turn i river blank- mislim da cemo cesce bit callani flop + turn nego turn + river sa tipa AK, JJ; Qx handovima+ kontroliramo betsizeinge ( gubimo manje od overparova+AQ koji su odlucili checkirat flop)

00

13

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Sretno s callanjem 3 streeta. Sigurno ne blefamo 3 streeta s cijelim range-om.

Što kad betaš i dobiješ raise?

Inače, na sparenim boardovima i jedan i drugi igrač imaju previše airova da bi se range-vi mogli dobro izbalansirati. Tako da ako mi kažeš kaj ti chekiraš u BB na njegovom mjestu i kaj betaš, sigurno ću ti naći spot gdje ću te exploitati.

Ali tu nije ni bitno da smo izbalansirani. Igramo microse.

10

14

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Naravno da ne blefamo 3 strita s cijelim rangeom.
Ako dobijem rejz ili na turnu ili na flopu je easy fold protiv unknowna (treba nam jeben read da se zastackamo sretni na ovom flopu sa KQ; i kolko cesto cu dobit tu rejz- mozda svaki 20ti put).
Mislim da je bitno da barem razmisljamo o balansu da nebi ostali cijeli zivot na microsima.

00

15

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

"jer imamo puno vise blefova nego sto imamo value handova."

Ovo nije istina. Ako checkiramo back s mid strength handovima to ne znači da blefamo SAV air (ili uopće air). Air kao prvo protiv kompetentnih protivnika nije auto bet na flopu nego se checkira i staba kasnije gdje se balansira s našim mid strength handovima koji su sad nakon checka na flopu postali jaki handovi na turnu/riveru. Na flopu betamo polarizirani range value handova i drawova/dobrih backdoora, s tim da ćemo na flopu imati otprilike 2:1 omjer u korist blefova, na turnu oko 1:1 i na riveru oko 1:2 u korist value handova.

Ako spominješ balans onda je logično da checkiraš mid strength hand jer će protiv prosječnog protivnika imati veći EV kao check. I onda imaš s čim callat 2 streeta kasnije ili value betat 2 streeta kasnije. Bet na flopu sa mid strength handovima je dobar ako je u pitanju protection bet (što ovdje nije potrebno jer hand nije ranjiv i ne folda ništa što ima 20%+ equity protiv nas) ili kao eksploitativni adjustment na tendencije protivnika (za koji ovdje nemamo dokaza osim što se iz velikog 3beta pf može sa popriličnom sigurnošću zaključiti da je agresivniji od prosjeka pa će check sa mid strength handovima imati još veći EV).

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

16

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

gmiko napisao:

"jer imamo puno vise blefova nego sto imamo value handova."

Ovo nije istina. Ako checkiramo back s mid strength handovima to ne znači da blefamo SAV air (ili uopće air). Air kao prvo protiv kompetentnih protivnika nije auto bet na flopu nego se checkira i staba kasnije gdje se balansira s našim mid strength handovima koji su sad nakon checka na flopu postali jaki handovi na turnu/riveru. Na flopu betamo polarizirani range value handova i drawova/dobrih backdoora, s tim da ćemo na flopu imati otprilike 2:1 omjer u korist blefova, na turnu oko 1:1 i na riveru oko 1:2 u korist value handova.

Ako spominješ balans onda je logično da checkiraš mid strength hand jer će protiv prosječnog protivnika imati veći EV kao check. I onda imaš s čim callat 2 streeta kasnije ili value betat 2 streeta kasnije. Bet na flopu sa mid strength handovima je dobar ako je u pitanju protection bet (što ovdje nije potrebno jer hand nije ranjiv i ne folda ništa što ima 20%+ equity protiv nas) ili kao eksploitativni adjustment na tendencije protivnika (za koji ovdje nemamo dokaza osim što se iz velikog 3beta pf može sa popriličnom sigurnošću zaključiti da je agresivniji od prosjeka pa će check sa mid strength handovima imati još veći EV).

To sve ima smisla, ja osobno nemam tako rangeve složene. Ali mislim da nisi dobro board iščitao: ovo je savrsen board za cbet(tu ocekujem cbet od villian sa svim zrakom kojeg ima+ s nutish handovima; dakle, handovi koje chekira su handovi sa showdown valueom;
stvar oko koje smo se složili da tu imamo dva strita za value; uvijeren sam da ce vecina regova naci lakse fold na riveru (ako betamo turn + river), nego na turnu (ako betamo flop+turn). I tu gubimo masu valuea.

00

17

Re: KQs in BTN Vs BB 3bet kako odigrati ????

Ne baš. To je malo kombova od koji možda dobiješ više value-a cbetom. I nebi se složio da ovdje cbeta sa svim zrakom jer flop više pogadja tebe nego njega. Tako da bi trebao imati zrak kojeg bi mogao betati na turnu kad chekiramo ili callati s handom koji na flopu folda, a na turnu je pogodio nešto.

00