Re: 100k blog

Wp  big_smile

100k je za pi*ke, nije ni milja!

00

27

Re: 100k blog

sta je s flop sajzingom? imas plan shipat neke turnove?

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

28

Re: 100k blog

I mene zanima koji je plan. Po solverima 80%+ bi navodno mogao biti najbolji sizing na ovom flopu ali meni nikako ne paše. Skup je kao bluff cbet i prečudan mi je SPR na turnu onda i ne znam baš kak dalje rangevi funkcioniraju. Ivane?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: 100k blog

Baš me zanima koje je tvoje razmišljanje bilo kada si radio call za all-in na riveru?

Koji range ti dobivaš sa KQs i sa tim callom u 3betanom potu?

pozzz

01

30

Re: 100k blog

Kad villan shova river polariziran je. Ako pretpostavimo da nije tip igrača koji slowplaya AA(blokiramo KK i QQ), jako puno igrača će chekirat ovdje river s 1010(jer kad mi chekiramo river u ovoj situaciji kako je akcija išla, ili imamo zrak ili chekiramo overpar(ako mislimo da je villanov range većinom drawowi). Stoga dosta igrača ovdje neće shovati 1010 pa ni JJ. Ako ne blefaju NFD, a ne bi trebali, ja bi ovisno o igraču također razmislio o callu.

Ako shova fullove, to je 9 kombo-a. a samo 78s je 4 komboa, ako calla 57s,810s,710s- imaš lagani call.

Ali sve ovisi o villanu, sjećam se slične ruke gdje sam callao k10, ali villan je bio pasivni reg koji ne value beta thin.

Također mi je zanimljiv ovaj sajzing na flopu, ja u ovakvim situacijama betam 1/3pota, ali također vidim da se ne gubi puno EV-a ovim sajzingom, što je zanimljivo. Ali slažem se sa Gmikom, preskup mi je, s obzirom da mi ne utječe previše na FE(ako ima open endera,fd svejedno calla).

10

Re: 100k blog

Kad su ovak uzi rangevi onda ne guram turn nikad, jos smo i deeper, al tipa SB vs BTN imam turn shove range na manjim turnovima. U ovim pozicijama isto sam u solverima dobio da je nesto sitno veci EV potat flop pa betat 35% pota turn( ovo je sb vs co pa su rangevi nesto izmedu tight i wide pa nisam 100% siguran da je 2/5 i ovdje najbolji size za blank turn). Samim time sto rijetko tko koristi ovaj size teze je ekipi igrat vs it i odma s time rade i vece greske( recimo trebaju foldat 77,88 flop).
Mislim da QQ-TT najvise profitiraju s ovim sizeom jer je jako puno turnova gdje bi oni trebali cekirat a na flopu su skoro =AA, a i recimo ovaj moj hand s 1/3 sizeom dobije call od floatova koji ga beataju, a kad potamo imamo ipak FE vs vecine AQ-T

River call je Mello tocno objasnio

10

Re: 100k blog

Free coaching itt

00

33

Re: 100k blog

Kužim ideju, ali u takvim situacijama gledam kako cijeli svoj range želim odigravati, a ne želim ga odigravati 80% ili PSB na flopu, bez obzira što je za određeni dio ranga to jako dobro, također ako gledamo kako populacija igra, ne možemo očekivati fold od 77 i 88 u ovoj situaciji.

Sve u svemu, ne sviđa mi se cbet ovog handa generalno, iako ako ga već idemo cbetat mislim da ne možemo to raditi 1/3p, također blokiramo aq. Ako koristimo ovu strategiju, intuitivno bi smanjio cbet%, cbetao totalno polarizirano(uz to ako cbetamo i pola pota - ne vjerujem da nas flouta s aj ili a10 bez backdoora), a definitivno imamo bolji SPR i "poznatiju situaciju".

Primjetio sam u solverima dosta neintuitivnih ideja, i generalno prihvaćanje i istraživanje istih može biti samo dobro za igrača, tako da bih volio vidjeti više ovakvih spotova.

Zadnji popravljao MelloB (05-05-2016 18:46:34)

00

Re: 100k blog

raise za info  big_smile

____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $1
Big Blind: $2

BTN ($218.85)
SB ($289.8)
BB (Hero) ($313.71)
UTG ($261.75)
MP ($238.5)
CO ($200.74)

Dealt to BB (Hero)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9C.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9D.png

Preflop: (Pot is: $3)

UTG & MP & CO & BTN fold, SB raises to $6, BB (Hero) raises to $17, SB raises to $48, BB (Hero) calls $31

Flop: (Pot is $96, 2 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/2H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/3H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png
SB bets $48, BB (Hero) raises to $96, SB raises to $241.8 (All-In), BB (Hero) folds

                                                                     
Total Pot: $433.8 | Rake: $2.75

Winners:
SB wins $431.05




00

Re: 100k blog

.

Zadnji popravljao RufMichAn666 (06-05-2016 17:19:41)

00

Re: 100k blog

Izgubio sam potpuno volju i motivaciju za grind ovaj mjesec, pa sam dosad tek ovoliko odigrao, al radim dosta na igri i nekim drugima stvarima osim pokera( cilj mi je naci drugi izvor zarade ove godine s obzirom na rok trajanja onlinea pokera  roll )
http://i.imgur.com/uI9heZU.png

00

Re: 100k blog

Rok trajanja online pokera... Misliš da će te konkurencija pregaziti?

00

38

Re: 100k blog

Baš sam htio napisati ovo što je alpacino napisao..

O ovoj temi je bila velika rasprava s Nickom Howardom, jednim od boljih coacheva trenutno, što se tiče GTO-a te strategijske pripreme i mental game. Jako povoljan je bio grupni coaching preko RIO-a.(još uvijek se može prijaviti, jako puno se može naučiti, ako ga uzme grupa od 4 čovjeka ispadne oko 200$ po osobi 5 sati)

Ljudi zapravo dosta pretjeruju o tome kako je poker postao pretežak. Nick je imao desetak studenata,totalnih početnika, koji su u 6 mjeseci došli od nl2 najmanje do pobjednika na nl200, dok dvojica bitaju nl1000, heej u 6mj.

Realno je da je dosta toga ispričano u vezi online pokera blago rečeno špekulacija, indicija itd. Govori se o pokeru kao padajućoj ekonomije, što zapravo nije istina. Samo, ljudi gledaju sve u ekstremima, i na toj osnovi rade računicu. Što ćemo onda reći o vremenu prije poker booma? Poker je po toj definiciji bio nepostojeća ekonomija, što je opet daleko od istine. Danas je poker industrija koja napreduje, koja privlači solidan broj novih igrača, i koji ima stalni priljev inputa, ljudi pustite poker boom, u većoj ili manjoj mjeri će se on događati u budućnosti, jer ljudi vole kockati. Govoriti da poker ima rok trajanja, je isto kao govoriti da cijela industrija igara na sreću ima rok trajanja.(još u Isusovo doba ljudi su kockali, kockat će dok je svijeta)

Poker je jedina igra na svijetu gdje totalni amater ima priliku igrati protiv najboljih na svijetu. Ja sam zaljubljenik u košarku, što bih dao da imam priliku igrati s Kobijem, ili Wejdom. Dok u pokeru ne samo da ljudi imaju priliku igrati, nego imaju priliku pobjediti profesionalce, svoje idole, pokazati im blef, nadgrati ih, jednostavno družiti se itd. Tako nešto ne postoji nigdje drugdje na svijetu. Zato se ne treba bojati budućnosti pokera, osim kao sumnjaš u sebe i svoje kvalitete, radne navike, sposobnosti itd. Howarda su pitali prijatelji što će raditi kad se umirovi, on je odgovorio "Umirovim od čega"? Ne mogu se više složiti s tim.

Realno, ljudi na nl200,nl500 pa i na još većim limitima, generalno(kad gledamo populaciju regova) igraju jako explojtable, ni sam nisam znao koliko, dok ne shvatite neke stvari, npr. toliko vidim regova koji izvan pozicije 100% chekiraju(kao default play)  osrednje value handove , npr.kq ili qj f:q57, dok isti ti barelaju sve izlaze, backdoore, blokere. Nemaju pojma kako koristiti bet sajzinge u svoju korist, i često imaju rupe u sajzinzima po streetovima što je ogroman tell. Jednostavno, ne razumije kako je lagano igrati protiv njih u tim spotovima, jako loše znaju gradirati range,polarne situacije itd,  regovi čak na high stakesima znaju imati ogromne leakove(gledali smo baš regove sa nl2k koliko ih se može explojtati). Tako da jednostavno me živcira kad vidim to crnilo oko online pokera.

Jebote, konkurencija jača, što sad? Što to znači- samo da ćemo morati mi biti bolji, i radit više.

Što bi trebali reći nogometaši? Najjednostavnije, možda, nogomet ima rok trajanja, idem raditi nešto drugo. Kada je Dražen trenirao do 2 ujutro u dvorani, jedan trener mu je rekao, sad treniraš samo ti i M.Jordan. Zato su i bili to što jesu. Tako vjerojatno i Cristiano Ronaldo, Messi, itd.

Treba isto tako reći, da je velika ekonomska kriza u cijelom svijetu utjecala na mnoge stvari, isto tako i na poker, i unatoč svemu ja sam zaista sretan sa stanjem kakvo je trenutno. Svaki dan ima igre, ima dosta stolova na ipokeru, na američkim sitovima, starsu, 888, itd. Na bilo kojoj stranici da igrate nekakve mid stakese limite - imate akcije(uopće ne trebate kombinirati stranice), ima i dosta rekreativnih igrača, ne razumijem što bi ljudi više htjeli, možda da čim se ulogiraju da im netko prebaci pare na račun, pa da ne morate ni igrati.

Još nešto što želim reći, bio sam u Beču,na Dunavu, u koje god vrijeme hoćete imate live igre, i to se baš lijepo igra, buba se. Prag, London. Imate na youtubu kanale kasina koji snimaju igru, pa ju objavljuju sljedeći dan. Evo, u Perli, baš kako je rekao Bora Tajter cash igra je odlična. Prijatelj mi igra u Londonu, bio je nl100 reg, winner, u živo igra 5-10, i ubija. Zadnjih par mjeseci samo igra live igru, i zaradio je jako lijepu svotu.

Ivan ispričavam se ako sam ti malo temu zaspamao, ali evo morao sam. Jer jednostavno jako puno je sranja, i glupih priča u vezi online pokera. Sve u svijetu napreduje, tako i poker, ali to nije nužno loša stvar, sve je u percepciji, netko će to doživjeti kao izazov, te će mu to biti još veći motiv za napredovati, drugi će vidjeti prepreku, i odustati. Jednostavno, to su ljudi, ali tko voli poker, mislim da ga ne čekaju loša vremena, dapače.

20

Re: 100k blog

Nisam ja nigdje rekao da ce online poker sutra, nit sljedece, nit za 2 godine propast...Meni je ove god wr veci nego ikad ali mi je jasno da za 95% ostalih ljudi koje znam to upravo suprotno. Ne samo da im je wr manji nego dode pokerstars i kaze od slj god rb ce bit x% manji i eto, sa jednom njihovom malom promjenom je meni mjesecni profit za $$$ manji...isto su najavili  i sljedece godine. Stoga se ne mogu pravit se da ce ovako dobro bit zauvijek

00

Re: 100k blog

Meni je dobro kako ti to vidiš Melo, samo su brojke protiv tebe jer sve ovo što si naveo je tvoje subjektivno mišljenje jer brojke sa pokerscouta i ekonomske analize kažu drugčije.  E sad treba razumjeti da one pokažu samo dio priče jer te brojke su nastale nakon poker booma i samim time teško su nadmašive.
Drugo akcije se spušta na niže, to je jednostavno lako potkrijepljivo brojem odigranih ruku na HS+ stolovima i po zaradama HS pro-ova(drastičan pad u odnosu na godine unazad). Zato kad jedan Lefort kaže da mu jednostavno nije vrijedno jer smatra da uloženo/dobiveno ne vrijedi na HS onda se čovjek zapita. Mogu razumjeti da se njemu neda igrati HS za 30k mjesečno, ali želim reći da nakon što je stekao novac s pokerom ima priliku okušati se u drugim stvarima s potencijalnom većom zaradom. Ne igraju svi ljudi samo radi igračkog iskustva već postoji onih koji su tu radi novca, a kad zarada i pada ne samo zbog vlastitog rada(aka kako je naveo pad prometa). E sad trebamo se mi ugledati na njega? Ja mislim da ne, ali shvatiti poantu i uvidjeti situaciju. Poker je i dalje i više nego isplativ i na MID/HS se i dalje mogu lijepi WR imati(za neke sam ostao baf) i akcije(očekujem takav nastavak kroz koju godinu), ako se traži se uvijek nađe nitko to ne usporava. Ali gledano kroz godine nije to nikako više akcije, već manje jer ponavljam teško je držati te brojke nakon poker booma.  Ali ako se u međuvremenu uče ne poker skillovi kao ''hobby'' na početku možda se pretvori u bolju poslovnu priliku.
Pokera će uvijek biti, samo će se mjesta, načini i lokacije mijenati(live primjer, SAD,Azija itd.). Nego će se za svakog od nas uvijek postaviti pitanje do kad mi je nešto vrijedno uloženo/dobiveno + faktor obožavam svoji posao.Uostalom preskočio sam da birokracija i poker sobe imaju svoju riječ,a koje prestavljaju faktor neizvjesnosti jer kao pokeraši nemam nikakvu regulatornu zaštitu,a uračunati profit se samo tako skreše.

Ono sa Kobe-em, je promjenilo oblik iz profesionalaca u neprofesionalce(umjesto WCG dobiješ Neymara),a s obzirom da oni više manje igraju samo live ili MTT, cash od toga baš i ne dobije puno. To što ti govoriš je puno više izraženo za MTT-eve jer tamo ide i nekakvo osvajanje i ''službena pobjeda''.  Cash je jednostavno više sklon kockarima.

Sve u svemu, ne treba opovrgavati činjenice da brojke jesu kakve jesu, već jednostavno da ti do znanja da je više rada i truda potrebno za isti novac koji su ljudi prije npr. 3 godina zaradili. Onaj tko stvarno voli i želi tako i onako će napraviti što je potrebno da dođe do toga.

00

Re: 100k blog

I šta sad, jedni kažu ne možeš računat s pokerom, drugi kažu možeš? Ja sam se sad pogubio i ne znam šta da mislim, a mislio sam svoj kruh zaraditi u pokeru. Ivan, možeš li obrazložiti malo svoje razmišljanje, obzirom da si me prepao i obeshrabrio.

Možda preseliti gdje su manji životni troškovi pa više uštediti i imati kasnije.. npr u Osijek? Jel ima tamo aktivnih pokeraša, da se skupimo i udružimo, pa zajedno napredujemo. Il netko tko bi išao tamo. Ali da se organiziramo što prije jer kako stvari stoje neće se još dugo moći od pokera dobro zaraditi, sve manja razlika je među igračima.
Al dobro, sad se još da? Ivan? Hans? Roba? Alpha?

00

Re: 100k blog

Ne boj se...

Uvijek će biti zarade za one koji se posvete.

Teže je ali u kojem profi sportu nije.

sretno...

Zadnji popravljao samodobri (16-05-2016 20:49:05)

00

43

Re: 100k blog

Normalno da je teže nego prije 5 godina, ali isto tako je bilo teže i prije 5 godina nego prije 10 godina

Neznam kako ljudi uopće mogu krenit igrat poker nakon što pročitaju da nema budućnosti u pokeru i slično

Zadnji popravljao Kenny (16-05-2016 21:36:25)

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
00

Re: 100k blog

alpacino napisao:

Možda preseliti gdje su manji životni troškovi pa više uštediti i imati kasnije.. npr u Osijek? Jel ima tamo aktivnih pokeraša, da se skupimo i udružimo, pa zajedno napredujemo. Il netko tko bi išao tamo. Ali da se organiziramo što prije jer kako stvari stoje neće se još dugo moći od pokera dobro zaraditi, sve manja razlika je među igračima.
Al dobro, sad se još da? Ivan? Hans? Roba? Alpha?

Ja sam tako dugo pokusavao naci nekog ko zivi u Vinkovcima ili u blizini.
Uvijek je dobra opcija povezat se s ljudima sa slicnim interesima. Ja bih bio otisao u ZG ili bilo kud gdje ima vise igraca, al ne mogu ostavit obitelj. Eto. Dodjes u VK i imat ces drustvo za rad.

00

45

Re: 100k blog

igram online vec dosta dugo i sve je teze i teze,nekad si mogao zaradit 2-3k $ mjesecno ako si znao osnovne statse koristiti kako treba jer si imao likove za stolom koji su igrali 48/10,danas su takvi rijetkost,danas sa isto ulozenim vremenom u poker i ucenje ili bolje receno u mom slucaju neucenje neces zaradit ni priblizno,  ali i dalje mozes zaraditi vise nego na bilo kojem regular jobu naravno ako igras vise nego sto si igrao prije

ako se ikad vrate ameri to ce bit nuts ali sumnjam da ce doc u pool s ostalim ljudima neg ce imat samo za njih client koji ce onda opet imat neki suludi rejk kao .fr ili winamax

Zadnji popravljao puki86 (16-05-2016 22:10:30)

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

46

Re: 100k blog

Puki, možeš igrati s Amerima i danas(poker king) ja sam igrao par mjeseci, samo mi se sj... bioritam i onda spavam cijeli dan, i osjećam se ko k...ali je stvarno dosta isplativo, i imaš dosta stolova. Ali ovi mid stakesi su jednako isplativi i na ipokeru ili 888 ili microgamingu, tako da mi je draže bolje spavati uštrab tog ekstra profita.

Alpacino poker je itekako isplativ i danas, te će biti i u budućnosti ,ako totalni početnici mogu u 6mj bitati high stakes, onda mogu i oni zaljubljenici u poker kao što je npr. Nivea, btw Nivea ako ovo čitaš savjetujem ti da što prije okušaš nl200, jer nema neke razlike, s obzirom da bitaš stotku.

00

Re: 100k blog

MelloB napisao:

ako totalni početnici mogu u 6mj bitati high stakes

Previse cijenim HS regove i njihov uspjeh da bih ovo propustio tek tako vec par puta.
Ljudi,nemojte biti retardirani i vjerovat svemu sto pise na internetu,ni Isus u 6mjeseci nece beatati HS bez Bozjih trikova ako prije nije igrao nikad poker.

00

Re: 100k blog

Evo što kaže jedan najboljih svih vremena:

https://youtu.be/voIW5DX9MpE?t=1h48m9s

00

49

Re: 100k blog

RufMichAn666 napisao:

Previse cijenim HS regove i njihov uspjeh da bih ovo propustio tek tako vec par puta.
Ljudi,nemojte biti retardirani i vjerovat svemu sto pise na internetu,ni Isus u 6mjeseci nece beatati HS bez Bozjih trikova ako prije nije igrao nikad poker.

Ne govorim o onome što sam pročitao, već što sam vidio iz prve ruke, i poznam dečke, Howard ih je predstavio u grupi, i vidio sam im grafove,i prijelaz sa limita. u 6mj od nl2 do nl1000. Tako da znam o čemu pričam.

00

Re: 100k blog

MelloB napisao:

Ne govorim o onome što sam pročitao, već što sam vidio iz prve ruke, i poznam dečke, Howard ih je predstavio u grupi, i vidio sam im grafove,i prijelaz sa limita. u 6mj od nl2 do nl1000. Tako da znam o čemu pričam.

A nakon ili prije toga je Howard trazio da mu uplatis novac za coaching.

00